ΠΑΟ News

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από thangus »

Αρα παταδεχεσαι πως οι οργανωμενοι κανονιζουν σημεια συναντησης για να πλακωνονται και να διμιουργουν ολα αυτα τα εκτροπα(ασχετα απο την συμπεριφορα της αστυνομιας).Και δευτερον το οτι στη λουτσα ηταν προσωπικο καθαρισμα ειναι ακομα πιο κατα σου γιατι εκει δειχνει τη συμπεριφορα ενος απλου φιλαθλου σου.Στη λαυριο ηταν ξεκαθαρισμα συνδεσμων πηγαν κ οι μεν κ οι δεν σαν να πηγαιναν για πολεμο και φυσικα δεν μου εκανε καθολου εντυπωση που κατελιξαν στις αιματοχυσιες καθως απο πρεζακια που το μονο που ηθελαν ηταν να πλακωθουν ολα μπορουσα να τα περιμενω(δεν αναφερω εσενα προσωπικα πρεζακι γιατι θελω να ελπιζω πως δεν ανηκεις στη μεριδα των οργανωμενων που σημετεχουν σε φασαριες οπως να τα σπανε στα γηπεδα και να κανονιζουν να πλακονονται).Στο εξωτερικο δεν υπαρχουν οργανωμενοι τουλαχιστον οχι στο στυλ που εχουμε εμεις(και οταν λεω εξωτερικο αναφερω τα ευρωπαικα κρατη γιατι σε χωρες οπως η αργεντινη η βραζιλια η τουρκια κ αλλες εχουμε ολοι δει τι κανιβαλισμοι γινονται).Οσον αφορα τους τιτλους φιλε μου συγνωμη αλλα δεν θα κατσω να μετρησω ποσους εχω στο μπιλιαρδο και στο σκακι και στο ταβλι αν θες(απο ποτε αυτα θεωρουνται αθληματα?),για να δω αν ειμαι ανωτερος απο εσενα πραγμα το οποιο ξερω?και απο ποτε εισαι κυριαρχος στο βολευ τα τελευταια χρονια,γιατι αν δεν μου ειπαν καλα διορθοσε με πρωταθλήτης τα τελευταια χρονια ειναι ο Ηρακλης και εξακολουθω ακομα να εχω τους περισοτερους τιτλους εκει περα....
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Giovaldo
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 12:28 pm
Real Name: Dimitris
Facebook ID: 0

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από Giovaldo »


file eisai apisteuta varetos...
den ginetai kouventa me ena keimeno pou mono argosxolos grafei..

BAVO BAVO....WRAIES OI PARAKATW KOUPES....alla DE MAS PEITHEIS!
Me autes malista isofarizeis tis koupes mas sto podosfairaki... :lol: OMG :lol:
isws kai na tis ksepernas! a re katandiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

AUTOS METRAEI KAI TO KRIKET REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE....
MAZEUTE TON!
BGALTE TON EKSW APO TO SEMFE.GR..,.
PARTE TOU KAI TON KWDIKO!!!
(((( AKOUS EKEI!!! THELEI KAI NA TAPWSEI SE KATHE THEMA... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ))))
(((( 1i FRASI STIN ANTIGONI......ANOUS TE KAI AMA.......))))
mathe ti metafrasi kai ela!

akou ekei...

Μοντέρνο Πένταθλο (2) 2 Πρωταθλήματα Ελλάδας ( 1980, 1987 ) :P
Γυμναστική (1) 1 Πρωτάθλημα Ανδρών ( 1972 ) :P
Θαλάσσιο Σκι (1) 1 Πρωτάθλημα Ανδρών ( 1968 ) :P
Μπιλιάρδο (1) 1 Πρωτάθλημα Αμερικάνικου ( 1996 ) :P
Ποδοσφαίριση (1) 1 Πρωτάθλημα Ελλάδας ( 1991 ) :P


gia tous upoloipous sygaurous kai mi
antikeimenika panta opws leei kai o chelsea13
(fusika chelsea13...na xei na xairetai kai me kati...methaurio isws lyon13.....Levski Sofias13.....Club Brugge13)


KAI TO MAH THANAI WRAIA !!!

ANTE GEIA...(kai auto apo TSOUKALA tomatha!)
ANTEGEIA

Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από dj manos »

Πολυ καλο το 0-1 της Μεταλιστ στην Τουρκια.Τωρα οι Ουκρανοι θα τα δωσουν ολα για ολα στο εντος εδρας ματς με τον ΟλυμπιΛαΓο.Βλεπω τον διορισμενο χαρτινο πρωταθλητη να τερματιζει τεταρτος στον ομιλο του...Ουεφα!Μιλαμε για το απολυτο ξεβρακωμα!
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από vbalos »

1)Λοιπόν κατ'αρχήν το ότι ήταν ξεκαθάρισμα λογαριασμών μεταξύ δύο βλάχων που ένας θεός ξέρει από τι είχαν παρεξηγηθεί και κατέληξε σε αιματοχυσία και ένας εξ'αυτόν (ο θύτης) δήλωνε παναθηναϊκός και γύριζε από το γήπεδο δε μου λέει τίποτε ούτε εμένα ούτε του οπαδικού κινήματος.
2)Στις άλλες ευρωπαϊκές χώρες και βέβαια υπάρχουν οργανωμένοι και βέβαια συμβαίνουν και έκτροπα στα γήπεδα και συνήθως εκτός γηπέδων γιάυτο και δεν τα μαθαίνουμε όπως πχ πρόπερσι στο τοπικό ντέρμπυ FC Schalke04 vs BV Borussia Dortmund όπου 11 οπαδοί της φιλοξενούμενης μαχαιρώθηκαν στα τρένα της επιστροφής...Επίσης στην Αγγλία οι σύνδεσμοι οργανωμένων ζουν και βασιλεύουν και ονομάζονται firms (Green Street Hooligans) εξ ου και ένας από τους πιο βάναυσους τρόπους συμπεριφοράς σε αντίπαλο οπαδό που λέγεται (Chelsea cut) , ο Παναθηναϊκός έχει αδελφοποιηθεί λόγω συγκυριών και ευθυγράμμισης ιδεών με τους: Orguillo Vikingo οπαδούς της Ρεάλ στην Ισπανία και τους Ultras Rapid της Ραπίντ Βιέννης στην Αυστρία...Φίλε μου σου λέω λοιπόν ξανά το ότι μέσα στους συνδέσμους υπάρχουν ''πρεζάκια'' όπως εσύ τους αποκαλείς (γιατί κάτι τους οδήγησε στη λύση της πρέζας έτσι δεν είναι) δεν είναι πρόβλημα των οργανωμένων αλλά της κοινωνίας και του συστήματος , να λες καλά που αυτά τα ''πρεζάκια'' έχουν κάπου να ξεσπούν και δεν ξεσπούν στο σπίτι το δικό σου ή το δικό μου και τουλάχιστον σκοτώνονται μεταξύ τους...Όμως ακόμη και σε αυτά τα οργανωμένα όπως λες που τα κανονίζουν ανεγκέφαλοι όπως λες υπάρχουν και εσκαμμένα και οι οπαδοί του ολυμπιακού τη μέρα εκείνη τα ξεπέρασαν τα εσκαμμένα αυτά ήταν το ότι ήταν τουλάχιστον διπλάσιοι απο τους Παναθηναϊκούς , το ότι είχαν μαζί τους περίστροφα και το ότι σκότωσαν ένα παιδί και το άφησαν στο δρόμο δημιουργώντας κακό μα πολύ κακό προηγούμενο...τώρα πως η ελληνική αστυνομία δεν είχε ακούσει τίποτα ενώ ο κόσμος είχε βουήξει...και πως μια συμμορία πάνω σε 100 μηχανάκια ξεκίνησε από τον πειραιά πέρασε όλη τη Συγγρού , τη Βασιλίσσης Αμαλίας , τη Μεσογείων και βρέθηκε στη Λαυρίου με διακριτικά του Ολυμπιακού και κανείς μπάτσος δε σκέφτηκε τίποτε παρά τους διευκόλυναν κι 'ολας είναι πραγματικά απορίας άξιο...Πάντως για να κλείσω μην κατηγορείς ένα ολόκληρο κίνημα για κάποιους ''σκάρτους'' (αν το θες έτσι) γιατί πραγματικά δεν ακούγεται καθόλου σωστό και πάρε χαμπάρι ότι οι κρατούντες αυτούς τους θέλουν μέσα εκεί για διάφορους λόγους γιατί αν δεν τους ήθελαν δε θα υπήρχαν κί'όλας...Καλύτερα από το κατακεραυνώνουμε τα πρεζάκια θα ήταν να κατακεραυνώνουμε αυτούς που πουλάν την πρέζα δε θα ήταν καλύτερα τι λες???
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από vbalos »

Τελικά φίλε μου εκτός από κότα αποδεδειγμένη καθώς τον καφέ μας δε μας είπες που θα τον πάρουμε...είσαι και βλάκας οπότε δε θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου ειλικρινά γιατί είναι βαρετό πραγματικά να ανταλλάσσω κουβέντες με ένα βλαμμένο , η γνώμη μου για τους ολυμπιακούς πραγματικά (καθώς οπαδός) δεν είναι και η καλύτερη αλλά τουλάχιστον 5 πράγματα μπορείς να τα συζητήσεις , εσύ όμως ξεπερνάς κάθε τι και είσαι όχι μόνο ντροπή για τους ολυμπιακούς (που γι'αυτό χέστηκα) αλλά ντροπή για όλους τους οπαδούς και αυτό θίγει και εμένα...Λάθος μου που ασχολήθηκα κοτούλα του πληκτρολογίου μαζί σου , πήγαινε τώρα και κάθησε στην τηλεόραση , δες τον Τάκη (που τουλάχιστον μάγκας είναι) και ψήσου για το πως θα ήθελες να είσαι γιατί φίλε μου παντελόνια δε φοράς...ίσως να είσαι πιτσιρικάς αλλά άσε τα οπαδικά ασχολήσου με κάτι άλλο ας πούμε πλέξιμο...Α και όσο για το αργόσχολος ηλίθιε κάνω 3 δουλειές και η μια εξ'αυτών είναι στην οικοδομή και στο επόμενο εξάμηνο παίρνω πτυχίο βλακάκο...Δημητράκη...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Giovaldo
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 12:28 pm
Real Name: Dimitris
Facebook ID: 0

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από Giovaldo »


den eimai, oute tha ginw o vlakas pou leei ta proswpika tou se ena forum
an esy to les gia kafe, egw mallon den pinw, pies ton monos sou.

opote psakse kai rwta poios eimai gia na me vreis
gt emena pragmatika den me endiafereis sto elaxisto

ANTEGEIA ( opws leei kai o takis... )
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από vbalos »

Είπα ότι δε θα ασχοληθώ αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ είσαι τόσο εύκολος για εμένα...Εσύ είσαι ο βλάκας που την πέφτει προσωπικά σε ένα forum όπου η ανωνυμία σου δίνει τη δυνατότητα να πεις ότι σκατά θες για τον άλλον πράγματα που αν τον είχες μπροστά σου δε θα τα έλεγες γι'αυτό και δεν πίνεις καφέ...μίλησες για κότες και κακαρίσματα και σε τέσταρα αλλά τελικά τα @ρχίδι@ σου μέχρι εδώ φτάνουν μέχρι το πληκτρολόγιο...Δε θα κάτσω να σε ψάξω ξέρεις γιατί ??? Γιατί δεν αξίζεις μια ...λες κάτι υβριστικό και καλά κάνεις πολύ καλά κάνεις μαγκιά σου , αλλά την επόμενη φορά που θα βρίσεις να έχεις και το σθένος να το υπερασπιστείς όχι βρίζω και μετά το παίζω υπεράνω και κινέζος...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Giovaldo
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 12:28 pm
Real Name: Dimitris
Facebook ID: 0

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από Giovaldo »


paw paso...
i blofa sou itan kali!
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από dj manos »

Δεν ξερω αν ο ΠΑΟ ή οποιαδηποτε αλλη ομαδα ειναι ιδεα ή οχι.Ξερω,ομως,οτι το ποδοσφαιρο ειναι το πιο θεαματικο ομαδικο αθλημα και οτι διασκεδαζω οταν το παρακολουθω.Επισης ξερω οτι απο πιτσιρικαδες επιλεγουμε ΤΥΧΑΙΑ μια ομαδα και την υποστηριζουμε.Χαιρομαστε στις νικες,στενοχωριομαστε στις ηττες.Χαβαλεδιαζουμε με φιλους (ή συναδελφους :mrgreen: ) και λεμε με χαλαρη διαθεση τους ΠΑΟΚτζηδες 'Βουλγαρους',τους ΑΕΚτζηδες 'Τουρκους' και τους Ολυμπιακους 'απογονους του στολου'.Και αυτο ειναι ΟΛΟ.Οσοι απο εσας το παιζετε ανωτεροι και 'δεν' ασχολειστε με τον ΠΑΟ,και καλα,τι ζορι τραβατε και ποσταρετε εδω μεσα;;;;
Άβαταρ μέλους
ran-tan-plan
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 7:38 pm
Real Name: fr
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Patras/Athens

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από ran-tan-plan »

dj manos έγραψε:Ξερω,ομως,οτι το ποδοσφαιρο ειναι το πιο θεαματικο ομαδικο αθλημα
Λαθος ρημα.Τεραστιο λαθος....Σωστοτερο θα ταν κατι του στυλ"κατα την προσωπικη μου σποψη" κτλ
Σε καμια περιπτωση,εγω προσωπικα,δεν θεωρω το ποδοσφαιρο ως το πιο θεαματικο αθλημα....Για πολλους λογους,οι οποιοι δεν ειναι δυνατον να αναλυθουν ευκολα σ ενα forum γιατι θα ειναι ''κουραστικο''.
nicolas
Άβαταρ μέλους
P4NOS
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 8:16 pm
Τοποθεσία: Εστίες

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από P4NOS »

Φίλε vbalo έχω παρακολουθήσει αυτά που λες και εδώ και σε συζητήσεις πιο παλιά και θέλω να κάνω κάποια σχόλια. (Δεν κάνω quote γιατί βαριέμαι να ψάχνω)
Λες τους Ολυμπιακούς απόγονους του στόλου. Αυτό είναι προσβολή και γι' αυτό και το χρησιμοποιείς. Μην παραπονιέσαι λοιπόν αν κάποιος λέει τους βάζελους κότες, λαγούς και ό,τι αλλο.
Συστηματικά με όποιον διαφωνείς πολύ αρχίζεις και τον προκαλείς για "συνάντηση". Δηλαδή τι θες; να δώσετε μονομαχία;
Από τι στιγμή που μπαίνεις και γράφεις (και ίσως προσβάλεις λίγο ή πολύ) στο forum, θα λάβεις γραπτές απαντήσεις στο forum ενδεχομένως λίγο ενοχλητικές. Αυτό δεν σημαίνει ότι όποιος δεν έρχεται να πλακωθεί είναι φλώρος.
Λες ότι ο Ολυμπιακός βίασε το άθλημα που αγαπάς. Εγώ σου λέω ότι στο άθλημα που αγαπάω με ενοχλεί πολύ περισσότερο η οπαδική βία. Γιατί το ποδόσφαιρο είναι απλά ένα θέαμα. Στο γήπεδο πας για να δεις μπάλα και να ξεδώσεις. Σίγουρα θα βρίσεις (δεν γίνεται αλλιώς) αλλά ο φανατισμός ορισμένων όταν ξεπερνάει τα όρια γίνεται επικίνδυνος. Η βία και τύποι με αντιλήψεις τύπου "όποιος φοράει κόκκινη/πράσινη μπλούζα πρεπει να τον σπάσουμε στο ξύλο" είναι χειρότερα από την παράγκα. Δεν είναι φλώρος όποιος θέλει να πηγαίνει γήπεδο χωρίς να φοβάται, αλλά βλάκες και εγκληματίες αυτοί που προκαλούν τα επισόδια.
Αναφέρεις για αυτόν που σκοτώθηκε στη Λαυρίου. Ρε φίλε πραγματικά δεν με νοιάζει καθόλου τι ομάδα ήταν, ούτε τι ομάδα ήταν αυτός που τον δωλοφώνησε. Ήταν ενα ακόμα θύμα αυτής της κατάρας που λέγεται οπαδική βία. Και θα σου πω και κάτι άλλο, χωρίς αυτό να απενοχοποιεί τον/τους δολοφώνους του, το παιδί αυτό πήγε εν γνώσει του να συμμετάσχει στο επισόδειο. Και δυστυχώς ούτε ο τραγικός θάνατός του ήταν αρκετός για να μπει τέλος σε αυτή τη βλακεία. (Κάτι που μάλλον θε ήταν δύσκολο, γιατί έχουν χάσει κι άλλοι νέοι τη ζωή τους και δεν έγινε τίποτα). Και πραγματικά ήταν πολύ ενοχλητικό να βλέπω τη μητέρα του να βγαίνει στον Τριανταφυλλόπουλο και λίγο πολύ να ζητάει λεφτά από τον ΠΑΟ για να πάρει το μνήμα στη θέση 13. Δεν παίθανε για τον Παναθηναϊκό και ούτε τον σκότωσαν για τον Ολυμπιακό. Δύο συμμορίες συναντήθηκαν και καποιοι (για μένα σκουπίδια) έκαναν αυτό που έκαναν στο παιδί αυτό. Το μήνυμα θα έπρεπε να είναι που οδηγούν οι ακρώτητες και όχι: "Ο νεκρός του ΠΑΟ (ή άλλης ομάδας)", "Πρέπει να πάρουμε εκδήκηση" και άλλα τέτοια.
Και γενικά αν καποια αποβράσματα φοράνε κόκκινες φανέλες δεν σημαίνει ότι όλοι όσοι είναι Ολυμπιακοί είναι έτσι.

Λες ότι ο ΠΑΟ έχει πιο πολλούς τίτλους και επειδή εσύ τον υποστηρίζεις είναι λόγος να μην απαντάς στους άλλους. Ρε μεγάλε με αυτή τη λογική δεν θα έπρεπε να υπάρχει ΠΑΟΚ, Άρης ή άλλες ομάδες. Όλα τα πιτσιρίκια θα ψάχνανε στο google και θα γίνονταν όλοι το ίδιο.

Λες ότι κάποιοι Ολυμπιακοί έχουν το θράσος να παραδέχονται ότι κάποιες κούπες ήταν στημένες. Δηλαδή ρε φίλε αφού καποιες παραήταν στημένες τι θες να πω; Να κάνω το χαζό και να λέω ότι δεν ήταν; Αυτό απλά δείχνει ότι δεν είναι όλοι τελείως βλάκες.

Ερώτηση: Πριν τα στημένα του Ολυμπιακού τα άλλα ήταν καθαρά :?:

Για την πληροφορία, είμαι Ολυμπιακός, αλλά όχι φανατικός. Και έχω καταλάβει εδώ και καιρό ότι με το ελληνικό πρωτάθλημα δεν είναι ασχολήσε. Όπως έλεγαν στο ΑΜΑΝ: "Αυτη η παράγκα που κρίβεται στη μέση, ό,τι κι αν λένε δεν πρόκειται να πέσει". Διαχρωνικό. Τέλος πάρε επιτέλους χαμπάρι ότι οι ομάδες είναι ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ και τίποτα άλλο. Όλοι οι εμπλεκόμενοι βγάζουν λεφτά από το προιόν που παράγουν (ποδοσφαιρικό θέαμα), εκτός από κάποια θύματα που οργώνουν την Ελλάδα "για την ομάδα", σπαταλούν όλο το χρόνο και τα λεφτά τους (περα απο την τιμή του εισητηρίου) "για την ομάδα" και πολλές φορές οδηγούνται και στα χειρότερα πάντα "για την ομάδα". Κι όλα αυτά με μοναδικό σκοπό να ανήκουν καπου.


Προς τα υπόλοιπα βαζελάκια: Με το που πήρε το διπλό ο ΠΑΟ (πολύ σπουδαία νίκη δε λεω) αμέσως αρχίσατε να λέτε για τον Θρύλο. Πώς περιμένετε μετά να μην σας απαντήσουν; Κατά τα άλλα δεν ασχολήστε με μας, αλλά καθε βδομάδα αλλάζετε ομάδα ανάλογα με ποιον παίζουμε. Μερικοί πανυγηρίζετε κιόλας όταν τρώμε γκολ, όπως ο φίλος μου ο Chelsea13 που πήγε και έγινε Chelsea λόγω Αμπράμοβιτς. Είμαι σίγουρος ότι πιο παλιά θα ήταν Chicago Bulls.
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από chelsea13 »

P4NOS έγραψε:Μερικοί πανυγηρίζετε κιόλας όταν τρώμε γκολ, όπως ο φίλος μου ο Chelsea13 που πήγε και έγινε Chelsea λόγω Αμπράμοβιτς. Είμαι σίγουρος ότι πιο παλιά θα ήταν Chicago Bulls.
Όμορφα....το γυρίσαμε το topic στο γιατί έγινα εγώ chelsea....ε ρε δε πάμε καλά.....Με την ίδια λογική λοιπόν και εγώ χωρίς να σε ξέρω λέω ότι έγινες Ολυμιακός επειδή ήρθε ο Κόκκαλης και έστησε την παράγκα ενώ πριν ήσουν Παναθηναικός....τι έξυπνοι που είναι ορισμένοι εδω μέσα...Αν έχεις λοιπόν την απορία chelsea έγινα πριν 10 χρόνια λόγω Zola ....αντε...καθόμαστε και απολογούμαστε κιόλας...
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από vbalos »

Λοιπόν φιλε μου p4anos , δεν έχω κανένα πρόβλημα να αντιπαρατεθώ λεκτικά με οποιονδήποτε βρίζει τον παναθηναϊκό και τους οπαδούς του θα του απαντήσω , θα του ζητήσω επιχειρήματα για την κάθε βρισιά που ξεστομίζει , θα τον βρίσω πιθανόν και εγώ και θα τελειώσει η ιστορία...Αυτό όμως με το να πω για παράδειγμα ο p4anos είναι απόγονος του στόλου και η μάνα του πουτάνα στην τρούμπα ή ο p4anos κακαρίζει γιατί είναι κότα απέχει παρασάγκας...και όχι ότι δε θα μπορούσα να το πω θα μπορούσα άνετα αλλά θα είχα και το σθένος να αντιμετωπίσω τις αντιδράσεις που θα προκαλέσει η βρισιά μου είτε αυτή είναι μια ακόμη πιο σκληρή απάντηση είτε να παίξω ξύλο...Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τη διαφορά...Τώρα όσον αφορά του συνδέσμους και όλα τα έκτροπα που συμβαίνουν απλά η άποψή μου είναι ότι η βία είναι κοινωνικό φαινόμενο και πηγάζει άμεσα από το μη αξιοκρατικό , δουλικό και άκρως εκμεταλλευτικό σύστημα μέσα στο οποίο ζούμε και παρουσιάζει ιδιαίτερη έξαρση στην Ελλάδα διότι στην χώρα αυτή ζούμε το φοβερό φαινόμενο της διακυβέρνησης ευρωπαϊκού τύπου με τριτοκοσμικές συνθήκες , έτσι ακόμη και αν η βία εξαληφθεί από τα γήπεδα θα κάνει την εμφάνισή της αλλού...
Όπως λοιπόν βλέπεις και όπως έχω εξηγήσει παραπάνω για εμένα η ομάδα μου δεν είναι επιχείρηση είναι ιδέα τώρα το αν κάποιοι βγάζουνε λεφτά (πράγμα που και βέβαια γνωρίζω) εμένα δε με ενδιαφέρει καθόλου άμεσα γιατί το να μη βγάζει λεφτά κάποιος από ένα κοινωνικό φαινόμενο όπως ο αθλητισμός προϋποθέτει και αλλαγή του συστήματος στο οποίο ζούμε πράγμα που θα αργήσει να γίνει όμως αυτό δεν αλλάζει ποσώς την αγάπη μου...
Όσων τώρα αφορά την ομάδα που αλλάζουμε κάθε εβδομάδα φίλε μου μάθε ότι η μόνη φορά που έλληνες οπαδοί βγήκαν οργανωμένα να πανηγυρίσουν ήττα άλλης ελληνικής ομάδας ήταν το 1996 όταν και χάσαμε 0-3 από τον Άγιαξ , όπως και ότι οι μόνοι οπαδοί που έχουν πάει οργανωμένα σε γήπεδο τρίτο ενώ την ίδια ώρα αγωνιζόταν η ομάδα τους είστε εσείς όταν τη χρονιά που πήραμε το πρωτάθλημα όλη η θύρα εφτά πήγε στο γήπεδο του Ιωνικού ενώ έπαιζε ιωνικός-παναθηναϊκός , τέλος ότι το μόνο γήπεδο στην ιστορία που του λείπει μία θύρα είναι το γήπεδο Καραϊσκάκη που δεν έχει θύρα 13 οπότε μη μιλάτε εσείς για κόμπλεξ κατωτερότητας και πανηγυρισμούς με αντιπάλους , στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάμε για σκοινί.
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
spartiatisgx
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 9:07 pm
Τοποθεσία: ilisia,athens

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από spartiatisgx »

re vbalos eisai theos...oste sto ping pong exete 112 protathlimata?
afou kseretena paizete ta mpalakia toso kala den erxeste na mas
paiksete kamia?tha eiste oi kaliteroi...oso gia to oti oi organomenoi
einai auto pou dinei kati to ksexoristo thelo na sou po oti einai to 90%
mastouria pleon oi opoioi to mono pou kanoun einai na vrizoun tis manes ton paikton
na plakonontai kai na exoun gurismeni tin plati tous otan paizetai o agonas gia na tragoudane....
arage poso mpala i mpasket kseroun oi organomenoi ton omadon otan sinexos den koitoune ton agona alla exoun girismeni tin
plati kai xoropidane...kai leo distixos giati ta paliia xronia oi organomenoi itan ontos kati
to simantiko...tora exoun ginei trampoukoi pou den exoun ta arxidia na erthoun enas enantion enos alla
pane 10-10....antrakia ola ginane....ISXYEI GIA TOUS PERISSOTEROUS ORGANOMENOUS OLON TON OMADON!!
Άβαταρ μέλους
theos
Δημοσιεύσεις: 762
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:53 am
Real Name: Αριστοτέλης-Εμμανουήλ Θάνος-Φίλης (Μάνος) ge04017
Gender: Male
Τοποθεσία: Alwaysland

Re: ΠΑΟ News

Δημοσίευση από theos »

Εδώ μέσα δεν είναι γήπεδο, είναι forum... Μερικοί από σας δεν το έχουν καταλάβει αυτό. Στο επόμενο προκλητικό- υβριστικό post κλειδώνω και θα κλειδώνω και κάθε topic που ανοίγει για αθλητικά. Αν αυτό θέλετε συνεχίστε... Αλλίως φερθείτε σαν πολιτισμένοι ενήλικες και όχι σαν κάφροι.
Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση!!!
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αθλητικά”