Μηνιαία στατιστικά semfe.gr

Σχόλια, προτάσεις και ατελείωτο καντήλing στους φίλτατους Διαχειριστές.

Συντονιστές: AlexandraDC, markelos, constant

O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

παιζει να μην ειμαι εγω ενας απο τους οπεραδες αφου ειχα ρυθμιση που να λεει "αιντεντιφαι ας μαικροσοφτ ιντερνετ σεξπλορερ
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

O_Xamenos έγραψε:παιζει να μην ειμαι εγω ενας απο τους οπεραδες αφου ειχα ρυθμιση που να λεει "αιντεντιφαι ας μαικροσοφτ ιντερνετ σεξπλορερ
:P  :whatever:
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
che
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 18, 2007 11:57 am
Τοποθεσία: .....στο limx με χ-->+οο κι ακόμα παραπέρα!!!

Δημοσίευση από che »

Παιδιά κοίταζα τώρα τα στατιστικά του site και είδα ότι παρατηρείται μια μείωση τόσο στον αριθμό των topics (202 τον Νοέμβριο, 111 τον Δεκέμβριο, 88 τον Ιανουάριο και 84 τον Φεβρουάριο) καθώς και στον αριθμό των posts (1515 τον Νοέμβριο, 1430 τον Δεκέμβριο, 1153  τον Ιανουάριο και 988 τον Φεβρουάριο). Στενοχωριέμαι πολύ και προβληματίζομαι καθώς το site είναι εξαιρετικό και πιστεύω πως τα νούμερα πρέπει να ανεβαίνουν αντί να κατεβαίνουν. Εντάξει τον Νοέμβριο δημιουργήθηκε και ήταν λογικό να έχει τα υψηλότερα νούμερα λόγω περιέργειας και ενθουσιασμού. Γιατί όμως κατεβαίνει συνεχώς; Εσείς τι πιστεύετε;
Mmmmmm..........Donuts........
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Φταίει η περίοδος. Γενικά είναι μια εποχή που επειδή δεν υπάρχει κίνηση στη σχολή (βλέπε καταλήψεις) πολλοί έχουν φύγει οπότε δε μπαίνουν τόσο συχνά αλλά κυρίως δεν υπάρχουν θέματα για να συζητηθούν.
Είναι λογική καμπή που την περιμέναμε ;)
Το site πάντως παέι πάρα πολύ καλά και πιστεύω ότι έχει ξεπεράσει τις προσδοκίες που είχαμε όταν το φτιάχναμε και χαιρόμαστε πάρα πολύ για αυτό :D

Υ.Γ. Να υπενθυμίσω εδώ ότι στο κάτω τμήμα της κεντρικής μας σελίδας υπάρχει link για τα στατιστικά στο cqcounter τα οποία αναφέρονται μόνο στη χρήση του site και όχι του forum και στα οποία μπορείτε να δείτε και την πορεία από την αρχή της λειτουργίας του.
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

Wizard έγραψε:
O_Xamenos έγραψε:παιζει να μην ειμαι εγω ενας απο τους οπεραδες αφου ειχα ρυθμιση που να λεει "αιντεντιφαι ας μαικροσοφτ ιντερνετ σεξπλορερ
:P  :whatever:
δεν το εκανα εγω!!! απο μονο του ηταν!!! η αρχικη ρυθμιση ηταν αυτη!!!
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

che έγραψε:Εσείς τι πιστεύετε;
E, ναι.. μιας και το site/forum αφορά τη σχολή, λογικό είναι να μην υπάρχει τόση κίνηση όταν δεν "υπάρχει" και σχολή. Κάτι σαν το "No money, no honey...".

Πάντως αυτό που μας ευχαριστεί είναι να βλέπουμε όλο και περισσότερα άτομα να εγγράφονται ως μέλη και να συμμετέχουν στις συζητήσεις.
Ειδικά μετά από όλα αυτά που έχουν ακουστεί και συνεχίζουν να ακούγονται για το κακό, το ύπουλο http://www.semfe.gr, που οι διαχειριστές, οι συντονιστές και τα μέλη του είναι όλοι εγγεγραμμένοι στην ΚΚΚ και συνέταιροι με τον Mojo Jojo έχοντας σκοπό να κατακτήσουν το Σύμπαν αρχίζοντας την κατακτητική τους πορεία από το ειρινικό και ήσυχο SEMFEian Realm!!
(Πωπω πρόταση! Ότι έλεγα πάντα καλή εγώ σύνταξη έχω! )


Και τα καλύτερα έρχονται...  :D

[tamtakos_voice]Σεμέωση:[/tamtakos_voice]
Αυτός είναι ο Εικόνα για όσους δεν αρέσκονται στα cartoons.
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Δημοσίευση από drcypher »

che έγραψε:Παιδιά κοίταζα τώρα τα στατιστικά του site και είδα ότι παρατηρείται μια μείωση τόσο στον αριθμό των topics (202 τον Νοέμβριο, 111 τον Δεκέμβριο, 88 τον Ιανουάριο και 84 τον Φεβρουάριο) καθώς και στον αριθμό των posts (1515 τον Νοέμβριο, 1430 τον Δεκέμβριο, 1153  τον Ιανουάριο και 988 τον Φεβρουάριο). Στενοχωριέμαι πολύ και προβληματίζομαι καθώς το site είναι εξαιρετικό και πιστεύω πως τα νούμερα πρέπει να ανεβαίνουν αντί να κατεβαίνουν. Εντάξει τον Νοέμβριο δημιουργήθηκε και ήταν λογικό να έχει τα υψηλότερα νούμερα λόγω περιέργειας και ενθουσιασμού. Γιατί όμως κατεβαίνει συνεχώς; Εσείς τι πιστεύετε;
Τον Νοέμβριο, όπως είπες, ήταν η πρώτη περίοδος του site, αλλά και η περίοδος κατά την οποία δεν είχε περάσει στη συνείδηση του κόσμου ότι η σχολή δεν πρόκειται ν' ανοίξει, οπότε υπήρχε ακόμα μια δραστηριότητα.

Ο Δεκέμβριος (πέρα από τις καταλήψεις) είναι επισήμως μήνας διακοπών, οπότε η μείωση είναι αναμενόμενη. Πάντα συμβαίνει, τουλάχιστον από την εμπειρία των τελευταίων 3 χρόνων που έχουμε σε τέτοια θέματα.

Ο Ιανουάριος και ο Φεβρουάριος είναι σαν να μην υπάρχουν. Αν κοιτάξεις πόση ήταν η προσέλευση στην ίδια τη σχολή (είτε για Γ.Σ., είτε για μάθημα, είτε για ενημέρωση, για καφέ, κτλ.) πριν τον Δεκέμβριο και μετά τον Δεκέμβριο, θα διαπιστώσεις πως όλα τα fora έχουν αντίστοιχη στατιστική συμπεριφορά.

Αυτό που δεν θα δεχτώ (και καλά) είναι η παρατήρηση πως υπήρξε πτώση ανάμεσα σε Ιανουάριο και Φεβρουάριο. Ο Ιανουάριος έχει 31 ημέρες ενώ ο (φετινός) Φεβρουάριος 28. Αν κάνεις μια αναγωγή στη μονάδα θα περίμενες τον Φλεβάρη να δεις περίπου 79-80 νέα topics, ενώ όπως σωστά λες είναι 84. Συνεπώς υπάρχει αύξηση! 8) :P

Όπως και να'χει, και εγώ προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από την εμπιστοσύνη και τη συμμετοχή όλων των χρηστών (φοιτητών και μη) στις συζητήσεις, ιδίως στα πολιτικά/συνδικαλιστικά θέματα, καθώς αυτήν την περίοδο μόνο αυτά μπορούν να ενταχθούν στα "Σχολικά ζητήματα", όπου μέχρι τώρα έχουν καταφέρει να αντιπαρατεθούν άνθρωποι με πραγματικό χάσμα απόψεων υπό πολύ καλές προϋποθέσεις.

Αν μη τι άλλο αυτό που επιδιώκουμε όλοι είναι να μπορεί ο καθένας να πει τη γνώμη (όποια κι αν είναι αυτή) του ως άνθρωπος και επιτέλους να μπει ένα λιθαράκι σοβαρής ενημέρωσης (ή αν όχι ενημέρωσης, επεξεργασίας και ελέγχου πληροφορίας). Το συντομότερο ελπίζουμε να έχουμε και μια αναβάθμιση στο Portal μπας και εμπλουτίσουμε λίγο και το υπάρχον υλικό (με θέματα, σημειώσεις, κτλ.).
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

Λίγο οι γιορτές, λίγο οι υπόλοιπες εργασίες νομίζω πως κάτι ξεχάστηκε.

Behoooold our glooooriouus stats...


Μάρτιος 2007


Visitors: 7.610
Hits: 1.119.049
Data Traffic: 6.91 GB



Top 5 files:
http://www.semfe.gr/files/semfe/misc/od ... ydvn06.pdf   (268 hits)
http://www.semfe.gr/files/semfe/anakoin ... sxolhs.pdf   (48 hits)
http://www.semfe.gr/files/semfe/vrologi ... xeim07.pdf   (31 hits)
http://www.semfe.gr/files/notes/1/Java_Tutorial.pdf   (16 hits)
http://www.semfe.gr/files/notes/9/pyrin ... gia-01.pdf   (14 hits)



Operating Systems

Κώδικας: Επιλογή όλων

Windows     92 %
Linux      3,8 %
Macintosh  3,1 %
Unknown    0.8 %


Browsers

Κώδικας: Επιλογή όλων

MS Internet Explorer      54.1 %
Firefox                   26.3 %
Opera                     14.9 %
Safari                       3 %
Unknown                    0.8 %
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
abakas7
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 4:26 pm
Real Name: Ανέστης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από abakas7 »

Μα ποιός επιτέλους κατεβάζει τον οδηγό σπουδών???
"Ο σκεπτικισμός απέναντι στη Βίβλο, δεν πηγάζει από μια προσεκτική αξιολόγηση
των διαθέσιμων στοιχείων αλλά από μια τεράστια αρνητική προδιάθεση απέναντι στο
υπερφυσικό"

Millar Burrows, αρχαιολόγος του Παν/μίου του Yale
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Οφείλω να ομολογήσω ότι αυτόν τον μήνα τον κατέβασα εγώ μία φορά για δουλειά στο site :P
Από κει και πέρα δεν ξέρω :( Δεν παλεύεται άλλο αυτή η κατάσταση με τον οδηγό σπουδών...
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Δημοσίευση από drcypher »

Προτείνω να στήσουμε μια παγίδα... να βγάλουμε τον οδηγό σπουδών από την κεντρική και να περιμένουμε να δούμε ποιός θα διαμαρτυρηθεί. Ακόμα και τα bots απ' όσο ξέρω κοιτάνε τις ημερομηνίες δημιουργίας και τροποποίησης των αρχείων πριν τα ξανακατεβάσουν... Πόσοι φοιτητές του ΕΜΠ μπορεί να είναι πιό χαζοί από τα bots? :P

Α, τον κατέβασα και εγώ πάντως μια φορά για κάτι δουλειές στο porδal... 8)

Τέλος, να χαιρετίσω και εγώ (όπως κάνουμε στον συνδικαλόκοσμο) τον Opera Browser που παρά τις αγωνιώδεις προσπάθειες του Wizard, εξακολουθεί να τρώει τη σκόνη του Πυραλεπουδένιου Μοτσίλα... :finga:
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

Μωρέ Πανελλαδικές έρχονται, και μιας και site σχολής... μπαααα και μια αναζήτηση στον Γούγλη μας βγάζει κάπου στα "ψηλά", λογικό είναι να είναι να έχει πέραση ο Οδηγός Σπουδών. Και τώρα με την ανακοίνωση συνέχισης του χειμερινού από τη Δευτέρα, λογική είναι και η ζήτηση του Προγράμματος (ούτε εγώ το θυμάμαι να πω ... πέρασε καιρός :P ).  :lol:
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Δημοσίευση από drcypher »

Τι το'χουμε το εργαλείο ρε παλιοκέρατο; Αντί να το διαφημίζεις παραδέχεσαι ότι κατέβαζες και σύ το pdf? Φτου σου Βρούτε! :P
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

Εργατική πρωτομαγιά σήμερα, πράγμα που δε σημαίνει τίποτα άλλο παρά ότι είναι καιρός για τα στατιστικά Απριλίου του http://www.semfe.gr .

Έχουμε και λέμε...


Απρίλιος 2007


Visitors: 7.430
Hits: 1.233.500
Data Traffic: 8.10 GB



Top 5 files:
http://www.semfe.gr/files/semfe/vrologi ... xeim07.pdf   (367 hits)
http://www.semfe.gr/files/exams/program ... ikh-07.pdf  (234 hits)
http://www.semfe.gr/files/semfe/misc/od ... ydvn06.pdf   (167 hits)
http://semfe.gr/files/semfe/anakoinvsei ... logioy.doc   (101 hits)
http://semfe.gr/files/semfe/anakoinvsei ... sxolhs.pdf   (51 hits)



Operating Systems

Κώδικας: Επιλογή όλων

Windows   91.4 %
Linux      4,7 %
Macintosh  2,8 %
Unknown    0.9 %


Browsers

Κώδικας: Επιλογή όλων

MS Internet Explorer      52.4 %
Firefox                   27.7 %
Opera                     15.8 %
Safari                     2.5 %
Unknown                    0.9 %
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Άβαταρ μέλους
noir
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 6:46 pm
Real Name: εθελοδουλο πρακτορακι :)
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από noir »

Απιστευτο! ο οδηγος σπουδων στην τριτη θεση!  :lol:
Εικόνα
Η ελευθερία του ενός είναι προϋπόθεση για την ελευθερία του άλλου!
Κανένας έγκλειστος στις κρατικές φυλακές, κανένας σκλάβος στα αφεντικά!
Αντίσταση - Αυτοοργάνωση - Αλληλεγγύη
Απάντηση

Επιστροφή στο “Forum & Portal”