[Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από ManOzzY »

Το ματς ήταν της πλάκας. Είχε ένταση σε κάποια φάση αλλά όλα τελείωναν με μια κλωτσοπατηκούρα και ξενερώναμε.
Ο ΠΑΟ στο 2ο είχε την υπεροχή μιας και η ΑΕΚ είτε τα παράτησε είτε ήθελε την ισοπαλία. Ίσως να του άξιζε ένα γκολ αλλά ο Ζιλμπέρτο Σίλβα τον χαντάκωσε αφού τα έχανε με άδειο τέρμα!
Το πέναλντυ δεν ήταν σε καμία περίπτωση. Δε βαρεθήκατε να ζητάτε πέναλντυ οι βαζέλες για να νικάτε;

Απορία! Ο Καφές γιατί παίζει ακόμα μπάλα;

Σαν Ολυμπιακός εγώ πάντως τρίβω τα χέρια μου με ικανοποίηση!

Υ.Γ. Κάποιοι θα πουν ότι ο Κόκκαλης το έστησε και αυτό!
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από dj manos »

Μανο,καλο θα ηταν,πριν τριψεις τα χερια σου απο ικανοποιηση,να αναρωτηθεις ΠΟΙΑ ομαδα για να παρει πρωταθλημα πρεπει να κερδισει τον Απολλωνα Καλαμαριας και ΠΟΙΑ ομαδα για να κερδισει τον Απολλωνα Καλαμαριας πρεπει να κανει ενσταση.....
Άβαταρ μέλους
Ih8 mags
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:13 am
Real Name: ...........................................
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από Ih8 mags »

Re paidia,to podi tou gewrgea paei sto podi tou ruki,kata tuxi vriskei bala me to bouti(an 8umamai kala ap to replay gt to da sto gipedo).
Genika to mats itan xalia,frodise kai o vassaras na katastrepsei to ru8mo me ti sfurixtroula tou(milaw ya ekatero8en sfurigmata)
Genika eimastan kakoi,de kaname polles eukairies.Autes pou kaname omws itan karabinates kai de xanontai.
Auto pou m'enoxlei emena einai pws otan o pana8inaikos einai kakos de pairnei pote apotelesma eite giati xanei eukairies sa tou gilberto,eite giati ginetai diaititiko la8os ya kapoio penalty kapoia kokkini pou de dinetai i de xerw gw ti.Apo tin alli o aiwnios dn exei auto to provlima.
Who let the Toon doon?
Shit shit Shearer
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από ManOzzY »

dj manos έγραψε:Μανο,καλο θα ηταν,πριν τριψεις τα χερια σου απο ικανοποιηση,να αναρωτηθεις ΠΟΙΑ ομαδα για να παρει πρωταθλημα πρεπει να κερδισει τον Απολλωνα Καλαμαριας και ΠΟΙΑ ομαδα για να κερδισει τον Απολλωνα Καλαμαριας πρεπει να κανει ενσταση.....

Και εγώ αν θυμάμαι, τότε με τη Χούντα είσασταν πολύ καλοί!
Μήπως να σοβαρευτούμε; Νομίζεις ότι εγώ ήθελα εκείνο το πρωτάθλημα;
Άβαταρ μέλους
theos
Δημοσιεύσεις: 762
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:53 am
Real Name: Αριστοτέλης-Εμμανουήλ Θάνος-Φίλης (Μάνος) ge04017
Gender: Male
Τοποθεσία: Alwaysland

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από theos »

darth έγραψε:
theos έγραψε: Δεν βλέπεις καλά μου φαίνεται. Βάλε net να το δεις τώρα. Μπάλα βρίσκει σίγουρα, αυτό είναι το μόνο σίγουρο βασικά.
Μιας και βλέπεις και Νετ, φαντάζομαι θα άκουσες ότι όλοι, ακόμα και ο Μίχος, είπαν ότι ήταν πεντακάθαρο πέναλτι....
Άκουσα τι είπαν. Τα ίδια είπαν και στον άλφα. Κατ' εμέ όμως δεν είναι πέναλντι. Βρίσκει μπάλα πρώτα, μετά βρίσκει και πόδια.. Άμα ήθελε ο Ρουκάβινα τον απέφευγε άνετα.. Για μένα δεν είναι με τίποτα πέναλντι. Αλλά όπως είπα και παραπάνω: Μπάλα βρίσκει σίγουρα, αυτό είναι το μόνο σίγουρο :P
Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση!!!
Άβαταρ μέλους
Tzanampets
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 2:28 am
Real Name: Call me 'mate'
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από Tzanampets »

Παιδιά αυτό το πράγμα με τον "εκβιασμό" των πέναλτι έχει παραγίνει.
Όλοι οι παίχτες το έχουν βρεί τώρα, τους ακουμπάει λίγο το χέρι του αντιπάλου πέφτουν και ζητάνε φάουλ, τους ακουμπάει λίγο το πόδι του αντιπάλου πέφτουν και σφαδάζουν μέχρι να δοθεί το φάουλ και να σηκωθούν υγιέστατοι. Και πόσο μάλλον αν βρίσκονται μέσα στην περιοχή όπου το φάουλ γίνεται πέναλτι.
Πώς να μην βρεί πόδι ο αμυντικός όταν ο επιθετικός αντι να κοιτάει να αποφύγει τον παίχτη και να έχει το νου του στην μπάλα, κοιτάει πως θα πέσει πάνω στα πόδια του αμυντικού και πώς θα κερδίσει όσο το δυνατόν πιο πιστευτό πέναλτι?
Έχει καταντήσει θέατρο του παραλόγου αυτό το πράγμα πια, και το θέμα είναι ότι την πληρώνουν οι διαιτητές οι οποίοι πλέον καλούνται να κρίνουν μέσα σε αυτά τα δευτερόλεπτα που θα πάρει το μάτι τους την φάση όχι μόνο κατα πόσο ακούμπησε μπάλα ο αμυντικός ή όχι, αλλα και κατα πόσο το πέναλτυ ήταν καθαρό ή εκβιασμένο, θέατρο ή πραγματικότητα.
Σε τέτοιες περιπτώσεις όλοι σπεύδουν να κατηγορήσουν τους διαιτητές αλλα το πόσο δύσκολη είναι η δουλειά τους το θυμούνται μόνο όταν συμβαίνουν τα πράγματα είς κέρδος της δικής τους ομάδας!

Τεσπά, όσο για την συγκεκρημένη περίπτωση γνώμη μου είναι ότι δεν υπήρχε πέναλτυ, η φάση ήταν άλλος ένας εκβιασμός πέναλτυ. Αφήστε που και αυτό να μην δεχτεί κανείς ο αμυντικός βρίσκει μπάλα πρώτα ξεκάθαρα.
Elen síla lúmenn' omentielvo.

Εικόνα

For those about to troll... we salute you!
Άβαταρ μέλους
Ih8 mags
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:13 am
Real Name: ...........................................
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από Ih8 mags »

Ya mena dn einai ekviasmos penalty..Aplwnei kai 2o podi o gewrgeas peftontas(twra pou to xanaeida to replay).Auto pou me paraxenevei einai oti feugontas apo to gipedo evala radiofwno kai elegan kai ya ti fash tou 41' opou eipan oti einai fasi peran ka8e amfisvitisis ya penalty...Peran apo sportday kai tis prasines efimerides den akousa na legetai tpt yi'auto oute stis ekbobes....
Episis o vassaras va8mologi8ike me 5 kai parapemp8ike...Auto itan ekplixi pragmatika suni8ws oso pio kakes einai oi diaitisies toso psiloteroi oi va8moi pou pairnoun.Elpizw na va8mologi8ike xamila ya ti sunoliki diaitisia tou,pou xalase ti roh tou mats,kai oxi mono ya ta penalty.
Who let the Toon doon?
Shit shit Shearer
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από vbalos »

Αυτό που δεν έχετε καταλάβει είναι το ότι εμείς , και όταν λέω εμείς εννοώ την πλειοψηφία του κόσμου του Παναθηναϊκού , δεν καθόμαστε να ασχοληθούμε με συγκεκριμένες φάσεις και αν ήταν ή δεν ήταν στο παρα-τσακ πέναλτυ ή όχι...Το θέμα είναι άλλο και αν η συζήτηση πάει σε μια και μόνο φάση χάνουμε το δάσος ασχολούμενοι με ένα δύο ή δέκα δέντρα...Το θέμα είναι η ευκολία και η άνεση με την οποία σφυρίζει ο κάθε διαιτητής πέναλτυ , φάουλ και άλλα ωραία στον Ολυμπιακό και η δυσκολία σε φάσεις παρόμοιες για τον Παναθηναϊκό...Το θέμα είναι η πρόθεση , θυμάμαι το παιχνίδι Παο-Οσφπ 2-2 , αυτό ντε με το Δούρο και δε θα ξεχάσω στο γκολ της ισοφάρισης 1-1 του Ολυμπιακού την ευκολία και αμεσότητα της υπόδειξης από τον πλάγιο ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή σε μια φάση που από 100 κάμερες δε φάνηκε τελικά η δικαιότητα ή μη της απόφασης αυτής , αλλά ο αετομάτης κύριος ήταν κάθετος και μάλιστα από την πρώτη στιγμή κουνώντας με θράσος και θάρρος το κεφάλι προς το Δούρο...πέρασε ολόκληρη η μπάλα τη γραμμή...τέλος!!! και επίσης ένα άλλο θέμα μεγάλο και συσχετιζόμενο με όλα αυτά περί διαιτησίας είναι και ο μηχανισμός προπαγάνδας των μέσων υπέρ του Ολυμπιακού...Ενώ μέχρι και σήμερα δε διευκρινίστηκε ποτέ το αν αυτό το γκολ ήταν γκολ ο Ολυμπιακός κατάφερε την ίσως πρώτη και μοναδική φάση των 11 χρόνων που αδικήθηκε (Κυριάκος - Ζιοβάνι) να την κάνει σημαία μέχρι και σήμερα και αυτό το ρημάδι το 1-1 πέρασε στα ψιλά...Βέβαια δε φταίει ο Ολυμπιακός μονάχα για όλα αυτά τη μερίδα του λέοντος την έχει η διοίκηση ή μάλλον η μη διοίκηση του Παναθηναϊκού όλα αυτά τα χρόνια που άφηνε την ομάδα απροστάτευτη στο έλεος κάθε μαυροφορεμένου-εντεταλμένου και κάθε δημοσιογράφου που βέβαια έγραφε για το συμφέρον του...Και τόσα χρόνια ανυπαρξίας στο παρασκήνιο είναι ξέρετε πολλά και δύσκολα να να ανατραπούν , άσε που αφήνουν και κουσούρια όπως είναι όλα αυτά τα σφυρίγματα φέτος αλλά και η αδυναμία της ομάδας να κερδίσει παιχνίδια που ο αντίπαλος τα έχει για ψωμοτύρι και κερδισμένα πριν καν αρχίσει το παιχνίδι (αυτό που από τους ''αντικειμενικούς ονομάζεται ''στόφα πρωταθλητή)...Αυτά για τη διαιτησία πάμε τώρα και στην ΑΕΚ , το πρωτοσέλιδο της score το είδατε...πολύ μα πολύ γέλιο ταμπούρι στο δεύτερο ημίχρονο και ο Παναθηναϊκός να παίζει εναντίον Παναθηναϊκού (Κυριάκου-Μπασινά) και εναντίον τύχης...Γίνατε πολύ μικρή ομάδα δυστυχώς αεκτζήδες πάρα πολύ μικρή , εσάς τα χρόνια κυριαρχίας του γαυρου σας έκαναν προφανώς μεγαλύτερο κακό από ότι σε εμάς και πραγματικά δεν ξέρω αν υπάρχει γυρισμός !!!
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από dj manos »

Βασιλη,ποτε θα παμε μαζι γηπεδο;Νομιζω σε ξερω....Εισαι και συντοπιτης,Καλλιθεωτης.Να παρουμε και το _Xameno κορμι μαζι μας.
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από vbalos »

Και βέβαια να πάμε !!! όποτε θες δεν το ήξερα ότι είσαι ''πατριωτάκι'' ειλικρινά όποτε θες έτσι κι αλλιώς τα βρίσκουμε και τα λέμε καλά...Και αν θες και καμμία εξυπηρέτηση με εισητήρια κτλ εδώ είμαι αρκεί να μου ζητήσεις...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από dj manos »

Δες τα pm σου
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από ManOzzY »

Είναι αστείο πραγματικά!
Αντί να ασχολείστε με τα χάλια της ομάδας σας που μέσα στο γήπεδό σας δε μπορείτε να τσακίσετε μια ταπεινή ΑΕΚ ασχολείστε με τον Ολυμπιακό!
Όταν καταφέρετε να βγάλετε αυτό το αιώνιο κόμπλεξ από πάνω σας θα καταφέρετε και να κάνετε ομάδα.
Υπενθυμίζω, ήταν ΠΑΟ-ΑΕΚ ο αγώνας. Πως καταφέρατε πάλι να βγάλετε ότι φταίει ο Ολυμπιακός... τι να πω!

Α! Και το πέναλντυ δεν ήταν. Όπως είπε απολύτως σωστά και ο Tzanampets πήγε να το πάρει από μόνος του πέφτοντας πάνω στα πόδια του αμυντικού. Μέχρι και μωρό τον απέφευγε αν ήθελε.
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από chelsea13 »

Φίλε Manozzy προσωπικά δεν ξέρω αν φταίει ο Ολυμπιακος και δεν με ενδιαφέρει.Και όπως λες και εσύ κοιτάω την δική μου ομάδα.Μόνο που εγώ από ότι φαίνεται δεν έχω το δικαίωμα να έχω μια άσχημη εμφάνιση και να πάρω μια νίκη γιατί δεν παίρνω τα αυτονόητα σφυρίγματα.Εσύ το έχεις αυτό το δικαίωμα.Και αυτό σου έχει δώσει φέτος την διαφορά που έχεις και όχι το ότι είσαι καλύτερος.Γιατί ακόμα και αν θεωρείς εσύ ότι είσαι καλύτερος , δεν μπορείς να μου στερήσεις το δικαίωμα να νικάω ( με τα αυτονόητα σφυρίγματα - όχι κάτι παραπάνω) ακόμα και όταν είμαι κακός.Και στην τελική σκέψου πόσο εύκολο είναι να αγωνίζεσαι εσύ κάθε Κυριακή με την άνεση των 5-6 -7 βαθμών(απόρροια όσων είπα παραπάνω και όχι επειδή είσαι καλύτερος) και εγώ να τρέμω μήπως στραβοπατήσω και ανέβει η διαφορά αφού ξέρω ότι είτε έτσι είτε αλλιώς εσύ θα το πάρεις το αποτέλεσμα.
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από ManOzzY »

Αυτό που λες φίλε chelsea13 είναι πολύ λογικό και συμφωνώ. Αλλά θα διαφωνήσω εκεί που λες ότι παίρνουμε τις νίκες μόνο με σφυρίγματα.
Ομολογώ ότι ο Ολυμπιακός έχει πάρει νίκες χωρίς να παίξει καλά,αλλά ποτέ δεν ήταν καλύτερος ο αντίπαλος. Τέτοια περίπτωση ήταν και με εσάς χτες αλλά δε πήρατε το αποτέλεσμα.
Τώρα το αν είμαστε καλύτεροι... πραγματικά πιστεύεις ότι δεν είμαστε;
Θα πω τρία ονόματα και πες μου ένα παίχτη του ΠΑΟ που τους πλησιάζει στο 1/10.
Ντιόγκο, Γκαλέτι και Μπελούτσι.

Το πρόβλημα με το βαζέλα είναι ότι δεν ενδιαφέρεται η διοίκηση.
Εγώ προσωπικά θα ήθελα να είστε ισχυροί για να έχουμε ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Και ειλικρινά χαίρομαι που Ευρώπη πάτε καλά, όσο και να μας δουλεύετε (μας αξίζει και λίγο ομολογώ).
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: [Προγνωστικά] ΠΑΟ-ΑΕΚ

Δημοσίευση από chelsea13 »

ManOzzY έγραψε:Ομολογώ ότι ο Ολυμπιακός έχει πάρει νίκες χωρίς να παίξει καλά,αλλά ποτέ δεν ήταν καλύτερος ο αντίπαλος. Τέτοια περίπτωση ήταν και με εσάς χτες αλλά δε πήρατε το αποτέλεσμα.
Μα εγω το αποτέλεσμα δεν το πήρα λόγω διαιτησίας!!!Όπως εσύ το πήρες με τον Θρασύβουλο με το πέναλτυ (που κατ εμέ ήταν ) έτσι έπρπε να το πάρω και εγώ.Και δεν είναι μόνο το χθεσινό.Όταν ο Εργοτέλης μου κάνει το 2-3 με γκολ οφσάιντ και στο 90 δεν μου δίνει και πεντακάθαρο πέναλτυ....Και μην ακούσω την κλασική καραμέλα ότι για να κερδίσω τον εργοτέλη δεν χρειάζομαι σφυρίγματα , γιατί καμιά φορά τα χρειάζομαι όπως τα χρειαστήκατε και εσείς με θρασύβουλο και λάρισα.

Τώρα όσο για τους παίχτες που μου είπες.Για Γκαλέτι και Μπελούτσι θα συμφωνήσω ότι είναι καλύτεροι σαν μονάδες (και το τονίζω αυτό) άλλα αυτό δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να μου στερεί βαθμούς που τους δικαιούμαι ακόμα και με χειρότερους παίχτες!!Ούτε φυσικά σημαίνει ότι είναι καλύτερος ο Ολυμπιακός επειδή κάποιες μονάδες του έιναι καλύτερες από τις δικές μου.
Όσο για τον Ντιόγκο , με κίνδυνο να φάω τρελό κράξιμο , απλά πιστεύω ότι ο παίχτης είναι προιόν των media.ΟΚ έχει κάποια πολύ καλά τεχνικά στοιχεία το δέχομαι ....αλλά κάστε ρε φίλε να τον δούμε μια σεζόν να παίζει και μετά τον βαφτίζουμε Μαραντόνα.Προσοχή δεν λέω ότι δεν είναι καλός!!!Λέω ότι δεν είναι τόσο καλός όσο παρουσιάζεται.Αν εμείς είχαμε πάρει παίχτη από Β Βραζιλίας δεν φαντάζεσαι τι κράξιμο θα άκουγε η δοιήκηση ...και έχει επίσης χάσει κάποιες ευκαιρίες σε ορισμένα ματς που αν τις έχανε παίχτης του Παναθηναικού από Β Βραζιλίας δεν φαντάζεσαι τι κράξιμο θα έπεφτε από την εξέδρα....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”