ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από vbalos »

Αρχικά βασιλιάς των σπορ είναι το ποδόσφαιρο εδώ θα συμφωνήσω , το ποιός παίρνει πρωτάθλημα όμως στο ποδόσφαιρο σ'αυτή τη χώρα είναι κάτι που δεν έχει να κάνει με το ποδόσφαιρο εδώ και 11 χρόνια γι'αυτό και εκεί που παίζεται πράγματι το ποδόσφαιρο με ίσους όρους , δηλ στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις βασιλιάς στο ελληνικό επίπεδο και με διαφορά χιλιετιών είναι ένας , ο άλλος ο ισόβιος διορισμένος πρωταθλητής τρώει τις σφαλιάρες τη μια μετά την άλλη από κάθε απίστευτο και μη αντίπαλο καταλήγοντας ο περίγελος της χώρας...Πάμε τώρα και στο μπασκετάκι...αρχικά ποιός έκανε παράπονα για διαιτησία είπα απλώς ότι αν είχε γίνει το αντίθετο θα καιγόταν ο κόσμος ολόκληρος η κλάψα επί παντός επιστητού όταν τα πράγματα δεν πάνε καλά και τα φαντάσματα είναι δικό σας αποκλειστικό προταίρημα και του προπονητή σας και αν θέλεις να συζητήσουμε και πάνω στις φάσεις που αναφέρεις (εκτός μόνο από το καλάθι που δεν μέτρησε γιατί εκεί έχεις δίκιο) να το κάνουμε...Και αν θεωρείς ότι είναι τόσο μα τόσο προβλέψιμο το παιχνίδι του Ζοτς μπορείς να μου εξηγήσεις για ποιό λόγο ο Γιαννάκης δεν το εφήρμοσε και πριν μια εβδομάδα στον τελικό τι έγινε όνειρο είδε ??? Τέλος πάντων το που θα καταλήξει το πρωτάθλημα δε θα το λύσουμε από το forum αλλά θα το δείξει η ιστορία και εαν εσύ νομίζεις ότι η κατάκτηση μιας πρώτης θέσης μετά από τόσα χρόνια θα σου δώσει έτσι εύκολα τον τίτλο είσαι μακράν γελασμένος , θα συμφωνήσω όμως ότι φέτος θα έχουμε πολλά γέλια γιατί κάποιοι θυμήθηκαν κατά την προσφιλή τους τακτική ένα άθλημα ξανά και όχι μόνο αυτό αλλά με μια νίκη έβγαλαν και πάλι γλώσσα υποτιμώντας το παιχνίδι και την τακτική του ανθρώπου που έχει κατακτήσει στη ζωή του όσα δεν πρόκειται ποτέ να ζήσουν για τα επόμενα 100 χρόνια και των δύο ανθρώπων που εκτός από το γεγονός ότι τους έχουν πεθάνει στη σφαλιάρα έχουν δοξάσει στα πέρατα της γης και το σύλλογο του οποίου τυγχάνουν πρόεδροι αλλά και τη χώρα από την οποία προέρχεται ο σύλλογος συτός...Τώρα όσον αφορά τη δυσκολία ή μη να καταλάβεις τον τρόπο με τον οποίο παίζει ο Παναθηναϊκός μπάσκετ ρώτα ολόκληρη την Ευρώπη κάτι παραπάνω θα ξέρουν να σου πούν 4 Ευρωπαϊκά είναι αυτά διάολε και άλλες 4 φορές σε φαϊναλ φορ...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από dj manos »

Καλα αυτοι πανηγυριζουν στο μπασκετ γιατι μας κερδισε ο Πανελληνιος...Αφου εξαιτιας αυτου του γεγονοτος βρεθηκαμε στην δευτερη θεση.Με δανεικα @@ δηλαδη...

Δεν πειραζει καλυτερα να το παρουμε μεσα στο ΣΕΦ.Εκτος και αν θεωρειτε οτι εχετε καλυτερη ομαδα,οποτε παραγινεστε αστειοι (τι πρωτοτυπο!).Εδω ο Γιαννακης την καλυτερη Εθνικη Ελλαδος ολων των εποχων ειχε,με Παπαλουκα,Διαμαντιδη,Φωτση,Ζηση,Χατζηβρεττα,Βασιλοπουλο,κλπ και καταφερε να παρει μονο 1 ευρωπαϊκο και 1 δευτερη θεση σε παγκοσμιο πρωταθλημα.

Τεσπα θα τα δουμε αυτα συντομα...
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από ManOzzY »

Βασικά γίνεστε πολύ αστείοι! Ότι είδος κόμπλεξ υπάρχει το έχετε βγάλει!
Αυτό βέβαια το μόνο που κάνει είναι να επιβεβαιώνει αυτά που λέω.
Ο άλλος έγραψε έκθεση ιδεών με τα κατορθώματα του βαζέλα (εννοείται πως βαριόμουνα να το διαβάσω).
Το θέμα είναι το εξής. Εγώ έχω τα @@ να παραδεχτώ ότι ο βαζέλας όχι μόνο είναι ανώτερος στο μπάσκετ αλλά και μια από τις top ομάδες της Ευρώπης διαφημίζοντας την Ελλάδα. Είναι γεγονός ότι έχουμε παρατήσει το μπάσκετ εδώ και χρόνια.
Εσείς έχετε τα @@ να παραδεχτείτε ότι είσαστε κατώτεροι του Ολυμπιακού στο ποδόσφαιρο (και ναι, ασχολείστε, και πολύ!). ΟΧΙ δεν τα έχετε! Βάζελοι είστε, δε περίμενα τίποτα καλύτερο!

Dream on λοιπόν!
nap21
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Δευ Οκτ 13, 2008 9:33 am
Real Name: diogo
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από nap21 »

Re vazelakia de pa na parete to champions league..na kerdisete ston teliko 5-0 ti manchester??
ta simerina sas kseftilikia 8a ta 8imountai kai ta eggonakia sas
me tis seres re ma me tis seres?
imarton pou leei kai o 8eos george georgioy!!!!
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από pao132003 »

να δω τι θα πεις όμως όταν θα νικήσουμε 5-0 τη man utd στον τελικό του champions' league
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από vbalos »

Όχι ότι πάω να δικαιολογήσω τη στάση των παικτών μας οι οποίοι είναι πλέον προφανές ότι διαλέγουν παιχνίδια αλλά μάθετέ το ότι ξεφτίλα με τον όρο της ξεφτίλας στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχει εκτός πιά και αν το σκορ είναι αστρονιμικό. Άλλωστε το ποδόσφαιρο είναι ο βασιλιάς των σπόρ γιατί είναι ένα άθλημα στο οποίο ο καλύτερος πολλές φορές δεν κερδίζει σε αντίθεση με μπάσκετ και βόλλευ που εκεί σπάνια υπάρχουν εκπλήξεις. Ο θεσμός δε του κυπέλλου ειδικότερα σε άλλες χώρες αλλά κι εδώ στην Ελλάδα έχει την ομορφιά της έκπληξης εξόρισμού του αφού συνήθως οι ομαδες προσπαθούν να φτάσουν όσο μακρύτερα γίνεται με τις δυνατόν μικρότερες απώλειες σε δυνάμεις και τραυματισμούς...Τώρα αν εσείς γαυράκια έχετε τόοοσο πολύ τυφλωθεί από την αλλαζονεία σας που νομίζετε ότι ένας αποκλεισμός ή μια ήττα στα ίσια από μια αξιοπρεπέστατη ομάδα αποτελεί όνειδο και καταστροφή και ρεζιλίκι τότε καταλαβαίνω για άλλη μια φορά γιατί η συνείδησή σας είναι εκεί που είναι...Αλλά τι να κάνουμε όταν το παιχνίδι γίνεται στα ίσια για όλες τις ομάδες του κόσμου τα πάντα μπορούν να συμβούν , άλλωστε αυτό είναι το ποδόσφαιρο...Πολλά συγχαρητήρια στους παίχτες του Πανσερραϊκού για την αντρείκια και παντελονάτη πρόκριση απέναντι σε μια ομάδα και παίχτες που έδειξαν από το πρώτο λεπτό έγκληματική αδιαφορία και θα πρέπι να λογοδοτήσουν απέναντι στον κόσμο της ομάδας...Όσο για εσάς γαυράκια συνεχίστε να δείχνετε την κόμπλα σας με τον Παναθηναϊκό που ακόμα καλά καλά το ματς δεν τελείωσε και σπεύσατε να ποστάρετε βρε ουστ ανυπόληπτοι !!!
Υ.Γ ωραίο δεν είναι να μπορείς να γράφεις έκθεση με τα κατορθώματα της ομάδας σου ???
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από vbalos »

A και βέβαια μην ξεχάσω να σας δώσω και τα συγχαρητήρια μου για τη μεγάλη σας πρόκριση απέναντι στον ΠΑΟΚ , ειδικά μετά τη δεύτερη κόκκινη παίξατε πολύ μεγάλη μπάλα...Πραγματικά εσείς δεν ντρέπεστε για όλα αυτά ??? Δύο κόκκινες εκ των οποίων η μια από φάση σε συνέχεια ενός φάουλ που δε δώθηκε (πως και έτσι ???)και με τους παιχταράδες σας να μην παίζουν fair play για εκατομμυριοστή φορά ... φάουλ σε παίχτη πεντακάθαρο σε προφανή θέση για γκολ ήτοι απ'ευθείας κόκκινη στον Παπαδόπουλο παίζεται το κοράκι , το δεύτερό σας γκολ offside χέρι για παίχτη του παοκ που σφυρίζεται σε αντίθεση με χέρι κατά του ολυμπιακού που δε σφυρίζεται...έλεος και μετά μας λέτε ντροπή τον αποκλεισμό μας από τον Πανσερραϊκό...χίλιες φορες να αποκλειστώ αν είναι να προκριθώ έτσι...και πάλι συγχαρητήρια!!!
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από ManOzzY »

vbalos έγραψε:Υ.Γ ωραίο δεν είναι να μπορείς να γράφεις έκθεση με τα κατορθώματα της ομάδας σου ???
Ωραίο και εύκολο!
Εγώ όμως χρειάζομαι βιβλίο :e_wink: .


Όλοι είχατε σίγουρη πρόκριση βαζέλα και αποκλεισμό Ολυμπιακού (ακόμα και εγώ!). Σόρρυ που σας απογοητεύσαμε!
Γκρινιάζετε όσο θέλετε βαζέλες. Δε περάσατε και πονάει.

Μάθε μπαλίτσα... μάθε μπαλίτσα! Δε με βλέπεις που στα λέω ωραία...
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από vbalos »

Αρχικά από τα 13 μου στο γήπεδο , 3 χρόνια μικτή Αθηνών βασικός , ημιεπαγγελματικό δελτίο , 3 εμφανίσεις Β εθνικής και 2 προετοιμασίες με την εθνική εφήβων συν ένα τουρνουά στη Σερβία ολόκληρο καλοκαίρι δε θα μου πεις εσύ να μάθω και να βλέπω μπάλα...
Πάμε παρακάτω έχετε την εντύπωση πως είχαμε στηθεί και είχαμε κάψα να μην περάσετε εσείς έτσι??? Ρε πάτε καλά εφ'όσον αποκλείστηκα και μάλιστα στα ίσια δε με νόίαζει τι κάνουν οι άλλες ομάδες αυτό που με νοιάζει είναι το πως το κάνουν οι άλλες ομάδες και στη δική σου περίπτωση για άλλη μια φορά με κλοπή...Το λυπηρό για εμάς δεν είναι ότι δεν περάσαμε στα ημιτελικά του κυπέλλου , το λυπηρό είναι η λάθος νοοτροπία των παιχτών μας και οι ανα καιρούς αποκαρδιωτικές τους εμφανίσεις με αντιπάλους σαφώς χαμηλότερης ποδοσφαιρικής αξίας και ποιότητας όπως επίσης και η δημιουργία στον αντίπαλο της εντύπωσης πως είναι υπερομάδα ενώ και αυτός είναι με τα σωληνάκια(ναι για εσάς λέω)...Τώρα όσο για το βιβλίο που χρειάζεσαι θα συμφωνήσω άντε να μπορέσεις με λίγα λόγια να περιγράψεις πως πήρες τον αγώνα της Ριζούπολης ή τα ονόματα όλων αυτών που σου έχουν βάλει άλλοτε 7 άλλοτε 5 στην Ευρώπη ή το πως πήρες πρωτάθλημα στα χαρτιά ... όχι έχεις τα δίκια σου και εσύ !!!
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από ManOzzY »

vbalos έγραψε:Αρχικά από τα 13 μου στο γήπεδο , 3 χρόνια μικτή Αθηνών βασικός , ημιεπαγγελματικό δελτίο , 3 εμφανίσεις Β εθνικής και 2 προετοιμασίες με την εθνική εφήβων συν ένα τουρνουά στη Σερβία ολόκληρο καλοκαίρι δε θα μου πεις εσύ να μάθω και να βλέπω μπάλα...
Βασικά σόρρυ που θα σε απογοητεύσω αλλά δε μου λέει κάτι αυτό εμένα. Άδικα η επίδειξη!

Μάθε μπαλίστα στον άρχοντα!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oOLJc2hRtVw[/youtube]
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από vbalos »

Γιατί από τη στιγμή που το έστειλα ήξερα πως πάνω σε αυτό μόνο θα απαντούσες??? Τόσο προβλέψιμος πια ?? Δεν στα έγραψα για επίδειξη έτσι κι αλλιώς η ιστορία αυτή μόνο πίκρα μου άφησε απλά δεν μπορώ αυτά τα κλισέ τύπου : ''μάθε μπάλα κτλ''...Τίποτε για όλα τα υπόλοιπα θα μας πεις που είναι και το ζουμί η θα τα κάνεις γαργάρα???
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από ManOzzY »

Και εσύ είσαι προβλέψιμος, ήξερα ότι θα έλεγες ότι έλεγες αφού έλεγα αυτό που ήξερες ότι θα έλεγα!
Συνειδητοποιείς ότι αυτό που λες είναι επιεικώς κουραφέξαλα!
Δε λες κάτι νέο. Είναι σαν να σε λέω καραγκιόζη, να αντιδράς και μετά να σε λέω προβλέψιμο.
Πφφφ... είσαι πανέξυπνος τελικά!

Το περίεργο είναι ότι περίμενα να πιάσεις το χιούμορ μου (ναι αυτό με τη μπαλίτσα).
Δυστυχώς εδώ που έπρεπε, δεν ήσουν προβλέψιμος.
Σε έφαγε η πολύ μπάλα φαίνεται και το γήπεδο.
Θα φταίει η επικηρυγμένη ζωή σου. Να το προσέξεις.

Σταματάω εδώ. Τα λέμε στο επόμενο γαυροβαζελοτόπικ.
Have fun!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”