ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από dj manos »

Γκαντεμια ο Ολυμπιακος στο Champios League;Οκ,οτι πειτε...

Οι κλασικες δικαιολογιες των γαυρων...Ειχε γουβες το γηπεδο,ηταν λασπωμενο το χορταρι,φυσουσε κοντρα ανεμος,κλπ...Λες και οι αντιπαλοι επαιζαν σε αλλο γηπεδο και ηταν πιο κωλοφαρδοι;Εμεις φταιμε που ο Αντζας δεν ξερει να μαρκαρει;

Για να μιλησουμε σοβαρα και αντρικεια....Δεν υπαρχει πιο αδιεξοδη συζητηση απ' αυτη.Φαγαμε τη ζωη μας να ασχολουμαστε με τις επιστημονικες διαιτησιες της 7ετιας.Και δεν μιλαω για ακυρωσεις γκολ και πετσινα πεναλτι.Ξερετε τί ειναι επιστημονικο σφαξιμο.Με το βαμβακι.Βρωμαγε απο παντου μεχρι που δικαιωθηκαμε με τις κασετες του Σπαθα και του Κοκκαλη.Μονο που παντα θα ειναι ετσι.Γιατι ζουμε στην βορειοτερη αφρικανικη χωρα.Και το θεμα δεν ειναι να μπουμε εμεις (ΠΑΟ,ΑΕΚ,ΠΑΟΚ,κλπ...) στη θεση του Κοκκαλη.Το θεμα ειναι να φτιαξουμε ομαδα που να κερδιζει ΚΑΙ τα κορακια.Μαμηστε την τη διαιτησια.Μην ασχολειστε γιατι γινομαστε γραφικοι.Το μονο που νοιαζει τον Κοκκαλη ειναι να βγαινει πρωτος για να τσεπωνει τα φραγκα του Champions League.Στ' @@ του αν τρωει 7αρες,στ' @@ του αν ξεφτιλιζεται και τα παιρνει στα χαρτια.Το ζητουμενο ειναι η πρωτη θεση.Και μη μου μιλησει κανεις για επενδυσεις γιατι οι επενδυσεις ειναι μηδαμινες σε σχεση με τα φραγκα που εχει τσεπωσει μια 10ετια στο Champions League.
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από dj manos »

Ο Ολυμπιακος ατυχος στην Ευρωπη;;Οκ,οτι πειτε...Οι κλασικες δικαιολογιες των γαυρων...Ειχε γουβες το γηπεδο,φυσουσε κοντρα ανεμος,ηταν λασπωμενο το χορταρι...

Τωρα για να μιλησουμε σοβαρα και αντρικεια...Δεν υπαρχει πιο αδιεξοδη συζητηση απ' αυτη.Φαγαμε τη ζωη μας να ασχολουμαστε με τις επιστημονικες διαιτησιες της 7ετιας.Και δεν μιλαω για ακυρωσεις γκολ και πετσινα πεναλτι.Ξερετε τί ειναι επιστημονικο σφαξιμο.Με το βαμβακι.Βρωμαγε απο παντου μεχρι που δικαιωθηκαμε με τις κασετες του Σπαθα και του Κοκκαλη.Μονο που παντα θα ειναι ετσι.Και το θεμα δεν ειναι να μπουμε εμεις (ΠΑΟ,ΑΕΚ,ΠΑΟΚ,κλπ...) στη θεση του Κοκκαλη.Το θεμα ειναι να φτιαξουμε ομαδα που να κερδιζει ΚΑΙ τα κορακια.Μαμηστε την τη διαιτησια.Μην ασχολειστε γιατι γινομαστε γραφικοι.Το μονο που νοιαζει τον Κοκκαλη ειναι να βγαινει πρωτος για να τσεπωνει τα φραγκα του Champions League.Στ' @@ του αν τρωει 7αρες,στ' @@ του αν ξεφτιλιζεται και τα παιρνει στα χαρτια.Το ζητουμενο ειναι η πρωτη θεση.Και μη μου μιλησει κανεις για επενδυσεις γιατι οι επενδυσεις ειναι μηδαμινες σε σχεση με τα φραγκα που εχει τσεπωσει μια 10ετια στο Champions League.
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από ManOzzY »

Αυτό που δε μπορούν να καταλάβουν οι βαζέλες εδώ πέρα είναι ότι με τα λεγόμενά τους επιβεβαιώνουν αυτά που λέω.
Εγώ ποτέ δεν είπα ότι ο Ολυμπιακός έχει ομάδα στην Ευρώπη. Και όποτε στάθηκε τυχερός το παραδεχόμαστε πάντα.
Εγώ όμως όταν στέκομαι τυχερός ρίχνω 5 και 6 γκολ, δε σουτάρω με κλειστά μάτια από το σπίτι μου και βάζω γκολ.
Η λογική χτίζω το τέρμα και με ένα σουτ παίρνω ματς δεν σημαίνει ομάδα. Σημαίνει αντιμπάλα και κωλοφαρδία.
Εγώ προσωπικά δε λυπάμαι όταν ο βαζέλας παίρνει αγώνες στην Ευρώπη, για την ακρίβεια χαίρομαι, και πιστεύω το πέναλτι στον προηγούμενο αγώνα δεν έπρεπε να δοθεί.
Ο Ολυμπιακός τόσα χρόνια στην Ευρώπη βγάζει τα μάτια του με τα ίδια του τα χέρια. Το λυπηρό όμως είναι ότι δε τον ενδιαφέρει η Ευρώπη (εννοώ τη διοίκηση) αλλά μόνο η Ελλάδα, και εκεί κυριαρχεί. Δικαιολογίες του στυλ διαιτησία κλπ κλπ έχουν παλιώσει βρείτε κάτι καινούργιο και προπαντός πάρτε κανένα ματς στην έδρα σας και μετά μιλήστε.
Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από NickNafplio »

pantos kai ta 2 mats me aek logo diaitisias xathikan, opos kai to 2o me irakli (edo malista de sikono antirisi gia tin akirosi katharotatou goal).

O logos pou o PAO den paizei kala stin Ellada omos den einai mono i kaki diaitisia. Opos dilose kai o Mimis o Domazos pro ligou sta athlitika, o PAO exei ena diaforetiko tropo paixnidiou apo tis ipolipes ellinikes omades, o tropos me ton opoio paizei den apodidei enantia se omades tou Ellinikou protathlimatos oi opoies klinontai stin amina alla me ton tropo me ton opoio paizei katafernei na antimetopizei sta isa megales evropaikes omades. Gia osous lene oti afto einai "tixi" gia thimithite ligo ta mats "barca - pao 2002", "man united - pao 2001", "pao - man united 2001" kai peite mou poios itan o ipertixeros kai sta 3 mats. Oso gia to mats me tin Inter sto Milano i Inter den eixe pano apo 2-3 kales efkeries gia goal se olo to mats, kai oso gia to proxtesino mats i Villareal oti efkeria ekane itan sto 1o imixrono logo tou lathous tou Ten Kate na valei mesa 8 amintikous eno sto 2o imixrono den mas ekane sxedon tipota kai to mono goal pou mas evale itan me petsino penalty.

Edit: to goal tou Karagouni den to les 100% kolofardia, o karagounis theorite enas apo tous kaliterous Ellines paixtes me para poli kalo kai efstoxo sout, eno sti sigkekrimeni fasi i mpala itan sikomeni kai mprosta tou den ipirxe kanenas paixtis tis Villareal meta apo tin eksipni kinisi tou Matziou

Gia ta prognostika twra, pistevo 1-2.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NickNafplio την Παρ Φεβ 27, 2009 9:42 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
papagalakos

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από papagalakos »

NickNafplio έγραψε:pantos kai ta 2 mats me aek logo diaitisias xathikan


Α να σου πω... Ματς με την ΑΕΚ δεν χανεται ποτε απο διαιτησια. Μην ακουω χαζομαρες. Κατι προταθληματα απο δικαστηρια μπορει...
Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από NickNafplio »

Mipos diladi den itan penalty afto pou den dothike ston Rukavina sto deftero mats? I mipos itan penalty afto pou edose o Vasaras stin AEk sto 1o mats?
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
papagalakos

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από papagalakos »

Δεν ξερω τι ηταν αλλα γιατι οχι? εστω πεναλτι. και εδω που τα λεμε που να βρουμε να πληρωσουμε και διετησια.. ουτε γηπεδο δεν εχουμε. εστω πεναλτη λοιπον :lol:
papagalakos

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από papagalakos »

Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από NickNafplio »

den katalabes... den ipa oti i AEK dorodokise ton vassara, eipa apla oti o Vassaras mas adikise kai sta 2 mats, kai me basi ola osa ginontai sto Elliniko protathlima eime sxedon sigouros oti piso apo afto krivotan o Kokkalis, giati fetos gi afton den einai i AEK pou apotelei sovari apili alla o panathinaikos
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
papagalakos

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από papagalakos »

χμ. καλα. οκ. :D παντως μη τα περνεις σοβαρα και ξαναδες το videaki
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από ManOzzY »

Παρατηρώ ότι όλοι οι Ολυμπιακοί είναι μετριοπαθείς ενώ οι παναθηναϊκοί σίγουροι ότι θα νικήσουν!
Πολύ θα ήθελα να σας πατήσουμε για άλλη μια φορά να δω τι θα έχετε να πείτε!
Εγώ πάντως δε νομίζω ότι θα νικήσει ο βαζέλας. Ισοπαλία το πολύ.

Πάντως στο θέμα με τη τύχη το έχετε παρεξηγήσει. Δε πας πουθενά χωρίς τύχη, μακάρι να είχε και ο Ολυμπιακός λίγη στην Ευρώπη. Απλά ο βαζέλα το έχει ξεφτιλίσει εντελώς! Αλλά και πάλι καλά κάνει, όποιος λέει όχι στη τύχη είναι επιεικώς ηλίθιος!


Υ.Γ. Η αλήθεια είναι ότι ο Καραγκούνης έχει βάλει πολλά παρόμοια τέτοια σουτ. Είναι ψυχάρα και τον παραδέχονται πολλοί γαύροι.
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από vbalos »

Λοιπόν και για να εξηγούμεθα κανένα θέμα δε σταματάει αν πρώτα δεν τελειώσει , και το θέμα της διαιτησίας και της εύνοιάς της υπέρ του Ολυμπιακού αποδεδειγμένα και φέτος δεν έχει τελειώσει , γραφικός δεν είμαι εγώ που το αναφέρω γραφικοί είστε εσείς που ενώ το βλέπετε αφού είναι 100% εξώφθαλμο 'ποιείται την νύσσαν' κατηγορώντας μας κι'όλας...Παρακάτω και για να εξηγηθώ ... δε μου φταίει κανείς μα κανείς για τους βαθμούς που έχω χάσει όταν δεν είμαι καλός και αυτές οι φορές ήταν πολλές και φέτος.Το πρόβλημα είναι πως ο έταιρος αντίπαλος ακόμη και στη χειρότερή του εμφάνιση τους βαθμούς δε θα τους χάσει γιατί θα πάρει το γαμ...νο το σφύριγμα , αυτό στην ουσία αποτελεί μέγιστη κλοπή έστω και μια φορά να γίνει ,που δεν έχει γίνει μια φορά ΚΑΙ φέτος. Ακόμη , είστε 11 βαθμούς μπροστά όμως το παιχνίδι με τον Αρη το πήρατε με τη διαιτησία το παιχνίδι με το Θρασύβουλο επίσης αυτοί φίλε μου είναι 5 βαθμοί πάμε στους 6 διαφορά και για να μη μιλήσω και για περιπτώσεις (2) με ΑΕΚ και (1) με Ηρακλή που αδικηθήκαμε δεν τα υπολογίζω καν. Πείτε μου λοιπόν στους 6 βαθμούς και με ένα διπλό στο Κοκκαλισκάκη και με εσάς να έχετε Τούμπα δε θα ήταν ένας εντελώς διαφορετικός αγώνας ναι ή οχι ???
Όσο συνεχίζετε εσείς και το σωματείο σας να φέρεστε έτσι μην περιμένετε από εμάς να σταματήσουμε να σας τα λέμε , όσο και αν η αλήθεια σας ενοχλεί...11 χρόνια τώρα έχετε καταγράψει τα πιό τρανταχτά και καταφανέστατα σκάνδαλα αδικείας και ατιμωρησίας από στημένους αγώνες , μπάχαλα ατιμώρητα , φόνους και βιασμούς , πληρωμές διαιτητών , κασέττες που μπήκαν σε μια μέρα σε φακέλους και δικαστές με περίεργες έως και εγκληματικές αποφάσεις κ.α πολλά που χρειάζονται σελίδες ολόκληρες για να καταγραφούν , μη μας ζητάτε λοιπόν να μη χαιρόμαστε όταν ξεγυμνώνεστε κανονικά στην Ευρώπη και στην ουσία δικαιωνόμαστε για όσα λέμε ότι συμβαίνουν στο ελληνικό πρωτάθλημα...Αλλά ένα σύνθημα πικαρίσματος και πλάκας σίγουρα δε συγκρίνεται με πανηγυρισμούς σε δρόμους.
Υ.Γ. Το σύνθημα που έγραψα ήταν απλά μια έξυπνη απάντηση στο δικό σας ''πελάτες'' και δεν είχε ως σκοπό να προσβάλλει κανέναν ... παρ'όλα αυτά από όποιον προσβλήθηκε ζητώ ειλικρινά συγγνώμη...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από dj manos »

ManOzzY έγραψε:Πάντως στο θέμα με τη τύχη το έχετε παρεξηγήσει. Δε πας πουθενά χωρίς τύχη, μακάρι να είχε και ο Ολυμπιακός λίγη στην Ευρώπη.
Ο αποκλεισμος του Ολυμπιακου απο το ΟΥΕΦΑ δεν ηταν προϊον κακοτυχιας αλλα το φυσιολογικο αποτελεσμα της πολιτικης του Κοκκαλη...Να αφησει την ομαδα του Ολυμπιακου χωρις ενισχυση.
Άβαταρ μέλους
diosak
Δημοσιεύσεις: 360
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 07, 2008 6:54 pm
Real Name: Διονύσης
Gender: Male

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από diosak »

βασικα το ιδιο ειχε γινει και περσι...κατα τον φεβρουαριο σερνοντουσαν...
θα φταιει η ντοπα λεω γω... :shock:
Εικόνα
Εικόνα
Believe you can and you're halfway there.
Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. And Today? Today is a gift. That's why we call it the present.
But only in their dreams can men be truly free. It was always thus and always thus will be.
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

Δημοσίευση από ManOzzY »

dj manos έγραψε:
ManOzzY έγραψε:Πάντως στο θέμα με τη τύχη το έχετε παρεξηγήσει. Δε πας πουθενά χωρίς τύχη, μακάρι να είχε και ο Ολυμπιακός λίγη στην Ευρώπη.
Ο αποκλεισμος του Ολυμπιακου απο το ΟΥΕΦΑ δεν ηταν προϊον κακοτυχιας αλλα το φυσιολογικο αποτελεσμα της πολιτικης του Κοκκαλη...Να αφησει την ομαδα του Ολυμπιακου χωρις ενισχυση.
Θα συμφωνήσω, η μπάλα που παίξαμε ήταν επιεικώς απαράδεκτη.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”