Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

... Γιατί το άραγμα έχει όνομα.

Συντονιστής: snodrion

Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από msl »

by noir:

Είμαστε αρκετός κόσμος που ψηνομαστε για Πέμπτη!
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
Άβαταρ μέλους
Chris
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:02 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από Chris »

12:45-14:30 την Πέμπτη έχω εργαστήριο οπότε βολέψτε το κάπως... Τρίτη δεν είναι και άσχημα. Την Παρασκευή θα γιορτάζουν όλοι την εργατική πρωτομαγιά και δεν παίζει να μπορεί κανεις ε? :P . Αλλά δεν πειράζει... κάντε το την Πέμπτη τις ώρες του εργαστηρίου μπουχουχου.... Εκτός και αν το βάλετε στις 15:00 της Πέμπτης (που είναι η ώρα της μεσημεριανής σιέστας και πολλοί δεν θα γουστάρουν :sky: )
papagalakos

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από papagalakos »

Chris έγραψε:12:45-14:30 την Πέμπτη έχω εργαστήριο οπότε βολέψτε το κάπως... Τρίτη δεν είναι και άσχημα. Την Παρασκευή θα γιορτάζουν όλοι την εργατική πρωτομαγιά και δεν παίζει να μπορεί κανεις ε? :P . Αλλά δεν πειράζει... κάντε το την Πέμπτη τις ώρες του εργαστηρίου μπουχουχου.... Εκτός και αν το βάλετε στις 15:00 της Πέμπτης (που είναι η ώρα της μεσημεριανής σιέστας και πολλοί δεν θα γουστάρουν :sky: )
τριτη εχω εγω εργαστηριο... τι λετε για πεμπτη 15.00?
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από O kanenas »

Εγώ λέω για Πέμπτη 14:30. :mrgreen:
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Άβαταρ μέλους
Chris
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:02 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από Chris »

14:45 Πέμπτης Τελευταία προσφορά 8) .
Άβαταρ μέλους
noir
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 6:46 pm
Real Name: εθελοδουλο πρακτορακι :)
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από noir »

Με βολευει καλυτερα κατα τις 12.30, αλλα και κατα τις 15.00 μπορω αν και μαλλον χωρις ιδιαιτερη ανεση χρονου. Ωστοσο εχω την εντυπωση πως η συγκεκριμενη συναντηση-συνελευση μπορει να ληξει μερικα ζητηματα αρκετα γρηγορα και να μας απασχολησουν καποια πιο ουσιαστικα ζητηματα οπως για την οργανωση της σταθερης αυτοδιαχειρισης του χωρου απο την αμεσως επομενη.

Εξηγω γιατι το σκεφτομαι ετσι:

Τα θεματα που εχουν να συζητηθουν σε πρωτη φαση εχω την εντυπωση πως ειναι κυριως τεχνικης-πρακτικης φυσης. Ειναι περιπου οπως αυτα που αναφερθηκαν και στο ψηφισμα, και δε βρισκω λογο να αναβαλλουμε την υλοποιηση τους εφοσων δε μπαινουν θεωρητικα ή πρακτικα εμποδια στη μεση. Οποτε μεχρι τη συναντηση προτεινω να μαζεψουμε οσες επιπλεον προτασεις στις υπαρχουσες του ψηφισματος εχουμε, και οσες ακομα λεπτομερειες μπορει να μην εχουμε συνυπολογησει μεχρι τωρα (πχ αναγκη για καλωδια, πριζες, ραφια, πως-που κλπ), ωστε να εχουμε μια ολοκληρωμενη προταση προς το πολυδυναμο την οποια καποιοι/ες θα αναλαβουν να μεταφερουν.

Αν υπαρχουν και αλλες σκεψεις ας κατατεθουν στο παρον τοπικ (sic :P)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος noir την Δευ Απρ 27, 2009 7:54 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Εικόνα
Η ελευθερία του ενός είναι προϋπόθεση για την ελευθερία του άλλου!
Κανένας έγκλειστος στις κρατικές φυλακές, κανένας σκλάβος στα αφεντικά!
Αντίσταση - Αυτοοργάνωση - Αλληλεγγύη
Άβαταρ μέλους
Chris
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:02 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από Chris »

noir έγραψε:Με βολευει καλυτερα κατα τις 12.30, αλλα και κατα τις 15.00 μπορω αν και μαλλον χωρις ιδιαιτερη ανεση χρονου. Ωστοσο εχω την εντυπωση πως η συγκεκριμενη συναντηση-συνελευση μπορει να ληξει μερικα ζητηματα αρκετα γρηγορα και να μας απασχολησουν καποια πιοουσιαστικα ζητημα οπως την οργανωση της σταθερης αυτοδιαχειρισης του χωρου απο την αμεσως επομενη.
Define "ουσιαστικά ζητήματα"....?
Άβαταρ μέλους
noir
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 6:46 pm
Real Name: εθελοδουλο πρακτορακι :)
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από noir »

εννοω τα λειτουργικα ζητηματα, ή αλλιως ζητηματα για τη διαχειριση του χωρου (και οχι πχ για την επισκευη/βιωσιμοτητα).
Πχ να οργανωσουμε ενα καφενειο, να εχουμε κανα ταβλι ή επιτραπεζιο, να συζητησουμε τι θα γινει αν ερθει μια παραταξη να κολλησει αφισες κλπ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος noir την Δευ Απρ 27, 2009 7:51 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα
Η ελευθερία του ενός είναι προϋπόθεση για την ελευθερία του άλλου!
Κανένας έγκλειστος στις κρατικές φυλακές, κανένας σκλάβος στα αφεντικά!
Αντίσταση - Αυτοοργάνωση - Αλληλεγγύη
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από O kanenas »

Chris έγραψε:Define "ουσιαστικά ζητήματα"....?
Υποθέτω:
noir έγραψε:πιο ουσιαστικα ζητημα οπως την οργανωση της σταθερης αυτοδιαχειρισης του χωρου απο την αμεσως επομενη.
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Άβαταρ μέλους
Chris
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:02 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από Chris »

noir έγραψε:εννοω τα λειτουργικα ζητηματα, ή αλλιως ζητηματα για τη διαχειριση του χωρου (και οχι πχ για την επισκευη/βιωσιμοτητα).
Πχ να οργανωσουμε ενα καφενειο, να εχουμε κανα ταβλι ή επιτραπεζιο, να συζητησουμε τι θα γινει αν ερθει μια παραταξη να κολλησει αφισες κλπ
Χμμ...όντως αυτά τα θέματα θέλουν πιο πολλή συζήτηση. Το ιδανικό βέβαια θα ήταν να κάναμε συνέλευση κάποια ώρα που να βολεύει όλους και να μην είμαστε με την ψυχή στο στόμα. Πριν τις 12:30 της Πέμπτης έχετε σκεφτεί αν μπορείτε?
Αλλα εντάξει μωρέ αμα θέλετε τόσο, κάντε την στις 12:30 και θα σας τιμώ με την παρουσία μου απλά στέλνοντάς σας θετικά vibes. :P
O kanenas έγραψε:
Chris έγραψε:Define "ουσιαστικά ζητήματα"....?
Υποθέτω:
noir έγραψε:πιο ουσιαστικα ζητημα οπως την οργανωση της σταθερης αυτοδιαχειρισης του χωρου απο την αμεσως επομενη.
Μπα...και το δεύτερο είναι αρκετά φλου.
Και δεν σηκώνω αντιρρήσεις!! :P
Άβαταρ μέλους
ran-tan-plan
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 7:38 pm
Real Name: fr
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Patras/Athens

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από ran-tan-plan »

Ρε παιδια,χωρις παρεξηγηση,αλλα αυτο που εκτυλλισεται ειναι τραγικο...
Περα απ την κολοκυθια που παιζετε για την ωρα μιας συναντησης στην οποια παλι οι 5-6 που συζηταμε για την ωρα θα μαστε,τη συγκεκριμενη συναντηση δεν τη θεωρω και τοσο αξια λογου.Αντιθετως,καθυστερηση θα μας φερει.
Εξηγουμαι:λιγο πολυ εχουμε αποφασισει τι χρειαζεται εκει μεσα(ως προς τα βασικα)τα οποια τα ανεφεραμε και τα δεχθηκε η κ.Κυριακη.(και τα οποια αναφερονται στο ψηφισμα)
Απεναντιας,χρειαζεται να παμε να της υπενθυμισουμε το θεμα και να κανονισουμε μια συναντηση με το Πολυδυναμο(και της ιδιας παρισταμενης)στο χωρο του Στεκιου(το Σ κεφαλαιο)οπου θα μας προτεινουν και οι τεχνικοι τις βελτιωσεις τους και θα κανουμε και μεις τις υποδειξεις μας και θα ρυθμιστει και το χρονοδιαγραμμα.

Προτεινω λοιπον,συναντηση στο Στεκι και ακολουθως να παμε στο γραφειο της κ.Κυριακη 4-5 ατομα(οσοι δηλαδοι περιπου θα μαστε συνολικα.....)
Να υπενθυμισω οτι ''το γοργον και χαρην εχει''.Γιατι οχι αυριο???Και πριν τις διακοπες,παλι Τριτη ειχαμε παει νομιζω...
nicolas
Άβαταρ μέλους
Chris
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:02 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από Chris »

Καλά δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα...δεν έπαθε τίποτα κανείς..(ακόμα! :twisted: )

Πάντως έχεις δίκιο. Ας μαζευτούμε ASAP και ας πάμε στην Κική.
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από O kanenas »

Νομίζω ότι όλοι μας θέλουμε να πάμε στην Κυριάκη, να της το υπενθυμίσουμε και να ζητήσουμε ραντεβού (sic) με το Πολυδύναμο, αλλά πώς θα τα κάνουμε αυτά αν ξέρουμε "λίγο-πολύ" τι χρειαζόμαστε και όχι ακριβώς τι θέλουμε? Άσε που είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να ζητήσουμε και παραπάνω από όσα γράψαμε στο ψήφισμα, μιας και η Κυριάκη φαίνεται να είναι πρόθυμη.

Anyway, δεν ξέρω αν θα μπορέσω να έρθω στη μεταξύ μας συνάντηση (όποτε κι αν γίνει), γιατί γενικά είμαι busy (καριερίστρια-γιάπισσα). Οπότε, count me out όσον αφορά την ώρα κι αν τελικά μπορέσω, θα έρθω.
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Άβαταρ μέλους
Chris
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:02 pm
Real Name: Χρήστος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από Chris »

Μετά απο πολλή σκέψη κατέληξα στα εξής: Πιστεύω ότι πρέπει να μαζευτούμε να κάνουμε μια βαρβάτη συνέλευση στην οποία να συζητήσουμε επί παντώς επιστητού και να είμαστε ΟΛΟΙ εκεί. Και να έχουμε πολύ χρόνο για να συζητήσουμε. Να οργανωθούμε μπας και γίνει τίποτα. Πάντως είμαι κάπως προβληματισμένος με το γεγονός ότι υπάρχει μια γενική αδιαφορία για το θέμα απο τους άλλους φοιτητές. Δεν επιτρέπεται κάθε φορά να είμαστε εκεί 5-6 άτομα.. Ας φτιάξουμε κάτι δικό μας που να είναι ανεξάρτητο κομματικών παρατάξεων..
papagalakos

Re: Αξιοποίηση του χώρου - Απαραίτητες αρχικές εργασίες

Δημοσίευση από papagalakos »

Chris έγραψε:Μετά απο πολλή σκέψη κατέληξα στα εξής: Πιστεύω ότι πρέπει να μαζευτούμε να κάνουμε μια βαρβάτη συνέλευση στην οποία να συζητήσουμε επί παντώς επιστητού και να είμαστε ΟΛΟΙ εκεί. Και να έχουμε πολύ χρόνο για να συζητήσουμε. Να οργανωθούμε μπας και γίνει τίποτα. Πάντως είμαι κάπως προβληματισμένος με το γεγονός ότι υπάρχει μια γενική αδιαφορία για το θέμα απο τους άλλους φοιτητές. Δεν επιτρέπεται κάθε φορά να είμαστε εκεί 5-6 άτομα.. Ας φτιάξουμε κάτι δικό μας που να είναι ανεξάρτητο κομματικών παρατάξεων..

ωπα. μιλας για γενικη συνελευση σχολης? και κυριως, οταν λες κατι δικο μας εννοεις σχημα? ποιοι ειμαστε εμεις?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Στέκι ΣΕΜΦΕ”