Basket Play offs

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από thangus »

χα και η μπεσικτας εφαγε 8 και τωρα περνει πρωταθλημα με ομαδες οπως η φενερμπαχτσε ν βγαινει 5η και γενικα να μην παρινει πρωταθληματα ενω πηγαινε στους 8 δηλαδη τι αυτοδιοριζετε και αυτη?? ελεος πια σταματηστε αυτην την καραμελα,για το καλο σας γιατι οπως ειπα αν τα φορτονετε ολα στην διαιτησια δν θα βρειτε τα κενα σας και θα περιμενετε με βυντροτζιολιδες να παρετε πρωταθλημα.Οταν φτανεις σε σημειο να παιζεις με τον βυντρα βασικο επειδη ειναι γαμπρος του Μητσου τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου.Και επειδη 2-3 ταξιδια στο εξωτερικο τα εχω κανει και επειδη μ αρεσει να πιανω την συζητηση με ξενους τις περισοτερες φορες με ρωταγανε πρωτα απολα ολυμπιακος τους ελεγα ναι και μου απαντουσαν λογικο ειναι μακραν η καλητερη ομαδα εκει.Τωρα δεν ξερω μπορει να εμεφτα σε ψαγμενους ή σε αμπαλους...
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από vbalos »

Αυτά γαυράκια τα λέτε μόνο εσείς μόνο εσείς ανακαλύπτετε σφαγές στο μπάσκετ γιατί μέσα σας ξέρετε τι έχετε κάνει στο ποδόσφαιρο όπως το ξέρει και ολόκληρη η Ελλάδα γι'αυτό και στο μπάσκετ έχουμε σαρώσει τα πάντα στο διάβα μας σε Ελλάδα και Ευρώπη και εσείς έχετε γίνει ο περίγελος της Ελλάδας πανευρωπαϊκά...Πραγματικά σας πονάει πολύ που εμείς μπορούμε στα ίσια ενώ εσείς όχι...Οι Βυντροτζιόλιδες που ανέφερες φταίνε αλλά για τις δικές μας σφαλιάρες οι δικές σας είναι το πρόβλημα που εαν σφυρίζει διαιτητής διορισμένος από την ΕΠΟ δεν έρχονται ως δια μαγείας ποτέ...Πρόσεξε εγώ στο βόλλεϋ δε μίλησα για διαιτησία μίλησα για οπαδούς του Ολυμπιακού που μπήκαν με προσκλήσεις μαθητών στο γήπεδο ενώ δεν επιτρεπόταν αλλά τι να πεις όταν οι προσκλήσεις αυτές διανέμονταν από τον Ξανθό...Και τι άλλο να πεις με τους οπαδούς της ομάδας της Ριζούπολης , της ομάδας που βρέθηκαν κασέττες με στησίματα αγώνων και δεν έτρεξε τίποτε , τους οπαδούς της ομάδας που κάποτε ο πρόεδρός της έλεγε τους αντιπάλους κότες σε συνεδριάσεις για την επερχόμενη κατάσταση με τα μέλη και για support είχε δίπλα του τον πρόεδρο τότε της ΕΠΑΕ Θανάση Κανελόπουλο??? Ξεχνάτε πολύ γρήγορα γαυράκια μέσα στην δήθεν επιτυχία σας , αλλά η θύρα 13 ποτέ...Και έλεος που θα μας κάνεις και υποδείξεις για το τι βλέπουμε και τι όχι ποιός εσύ που ότι και να σφυρίζουν οι διαιτητές φωνάζετε ου και ου και από συνθήματα τίποτε...Θα μας μάθετε και μπάσκετ τώρα που μέχρι και εκφωνητή έχετε στο γήπεδο να εξηγεί ότι σφύριγμα δεν καταλαβαίνετε...Υποβάλλετε τα σέβη σας στον αυτοκράτορα και δυνάστη σας με 503 τίτλους σε όλα τα αθλήματα και ηρεμήστε !!!
@thangus :Ναι φίλε μου η Μπεσίκτας έφαγε 8 , αλλά μια φορά αν είχατε φάει μόνο τα 7 δε θα μιλούσα αλλά εσείς όσα χρόνια πέρνετε πρωταθλήματα άλλα τόσα τρώτε κατραπακιές στην ευρώπη , ενώ ο συνήθης συνδιεκδικητής του τίτλου κάνει παπάδες...Αυτό δε σου λέει κάτι??? Το καλό μας για να έρθει πρέπει τα πάντα να παίζονται στα ίσια και ακόμη τα πράγματα δεν έχουν έρθει στα ίσια τους ... ειλικρινά δε θα με ένοιαζε καθόλου να χάνω πρωταθλήματα λόγω Βυντροτζιόλιδων , αλλά όχι όπως πχ φέτος 2 με Αεκ 1 Καραϊσκάκη συν κάτι νίκες σας με το έτσι θέλω και μετά ''πρωτάθλημα από Φεβρουάριο'' και ''τι ομαδάρα έχουμε πάει πολύ''...Επίσης είμαστε αρκετά σκεπτόμενοι σαν οπαδοί γενικώς και τα αθλήματα που παρακολουθούμε τα γνωρίζουμε πολύ καλά ξέρουμε τα κενά μας και δεν περιμένουμε με Βύντρα και Τζιόλη να κάνουμε ομάδα , εσύ ρε φίλε πάλι πως έχεις καταφέρει με όλους τους προπονητές κανονικούς και μη μόνιμους και υπηρεσιακούς να σαρώνεις τα πάντα δεν το έχω καταλάβει αποτελείς φαινόμενο , δηλαδή αν στην παρούσα φάση πάρεις βαρβάτο προπονητή να υποθέσω ότι θα πάρεις πρωτάθλημα με 20 βαθμούς από το δεύτερο και ίσως να χτυπήσεις και cl έτσι???? Επίσης δε σε αμφισβητώ στις συζητήσεις σου αλλά να σου είπε ξένος λογικό που υποστηρίζεις Ολυμπιακό μόνο και μόνο επειδή είναι η καλύτερη ομάδα κομμάτι δύσκολο αφού στην Ευρώπη επικρατεί να επιλέγεις συνήθως την ομάδα της πόλης σου έστω και αν είναι στην 2η ή ακόμα και 3η και 4η για χώρες όπως η Αγγλία...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
P4NOS
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 8:16 pm
Τοποθεσία: Εστίες

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από P4NOS »

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς υπάρχουν Ολυμπιακοί που διαμαρτύρονται για διαιτησία. Είναι τόσο αντιφατικό. Είναι σαν τους πασόκους που μιλάνε για διαφθορά.
Εγώ αν και Ολυμπιακός δεν μπορώ να πω ότι χαίρομαι με αυτά που βλέπω στο ποδόσφαιρο. Ειδικά φέτος που ενώ είχανε ομάδα να το πάρουνε καθαρά μετατρέψανε και το φετινό προτάθλημα σε μια παροδία. Ένα κακοστημένο έργο με ίδιους προταγωνιστές. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, αλλά φέτος ήταν ενοχλητικά εμφανές σε βαθμό που με έκανε να πιστέυω ότι ήταν ένα είδος επίδειξης δύναμης.
Φέτος παρακολούθησα λιγότερα παιχνίδια από ποτέ και δεν μετάνοιωσα γιατί και αυτά που είδα δεν με αποζημείωσαν ούτε στο ελάχιστο. Πραγματικά το ελληνικό προταθλημα ποδοσφαίρου δεν αξίζει να το παρακολουθεί κανείς ούτε σε επίπεδο φάσεων στο τέλος του δελτίου των 9.
Και όσο γι' αυτούς που κάθονται και μετράνε τις φάσεις με το μπλοκάκι για να δουν ποιον ευνόησε ο διαιτητής και αν ήταν 50-50 κτλ. Να ξέρουν ότι είναι τελείως λάθος λογική. Γιατί υπάρχει πολύ πιο απλός τρόπος να στήσεις ένα παιχνίδι και για να καταλάβεις τις προθέσεις του διαιτητή πρεπει να τον δεις από την αρχή ως το τέλος. Την ευκολία με την οποία σφυρίζει και το σημείο του αγώνα στο οποίο κάνει το "λάθος". Όταν για παράδειγμα παίζεις με Άρη και μέσα στα πρώτα 10 λεπτά έχει βγει τραβηγμένη κάρτα στο Βιτόλο έχεις αποδυναμώσει τον ήδη μικρότερων δυνατοτήτων αντίπαλό σου που περιμένει κάτι απο 2-3 παίχτες. Έπειτα αν αρχίζει και σφυρίζει εύκολα φάουλ έξω από την περιοχή εξαντλεί τη μικρή ομάδα που οι παίχτες τις δεν μπορούν να ανταποκριθούν στο πρέσινγκ και τα κόντρα σφυρίγματα. Και αφού γίνουν όλα αυτά μετά το 75 που είναι ήδη 2-0 τα σφυρίγματα αλλάζουν πλευρά, αλλά είναι ανόδυνα και σε τετοιο σημείο του αγώνα που είναι προφανές ότι γίνονται μόνο για τις εντυπώσεις.
Πιστεύω ότι σε πολλά από τα προϋγούμενα προταθλήματα τα ντέρμπυ τα πήραμε καθαρά, αλλά τι να το κάνεις? τα μικρά ματς είναι που σου δίνουν το πρωτάθλημα.
Τώρα για τους φίλους των άλλων ομάδων: αν και έχουν δίκιο να γκρινιάζουν για τη διαιτησία του Ολυμπιακού δεν κοιτάνε τα δικά τους. Γιατί δεν είναι μόνο ο Ολυμπιακός που ευνοείται, είναι και οι άλλοι, αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό. Κατά κανόνα ομάδες τύπου Λάρισα θα πάρουν μερικά μικρά ματς. Τύποι σαν τους ΑΕΚτζήδες τους Αρειανούς κτλ ξέρουν μόνο να κράζουν τα αίσχη του Θρύλου και με τα δικά τους ούτε που ασχολούνται. Μπορεί να είναι μικρότερης εμβέλειας, αλλά είναι κομμένα και ραμμένα σκηνικά πάνω στην ίδια λογική που με κανει να συχαίνομαι το άθλημα που αγαπάω.
Και αν και όλοι λένε για την παράγκα του Κόκαλη, εγώ από πιο παλιούς που έχω μιλήσει, μου λένε ότι αυτό γινόταν πάντα. Στα πέτρινα χρόνια του Ολυμπιακού δεν ήταν καλύτερα τα πράγματα από άποψη βρωμιάς. Απλά τότε τα έκαναν άλλοι. Και είμαι σίγουρος ότι και πιο παλιά να ψάξουμε θα βρούμε τα ίδια.
Συμπέρασμα: Αν δεν τα κάνει ο Ολυμπιακός θα τα κάνει κάποιος άλλος ή όπως λέει και ο Γεωργίου δεν αλλάζουν τα σκατά αλλά οι μύγες.

Κρίμα φέτος που έγινε ό,τι έγινε γιατί πιστεύω ότι θα μπορούσε ο Ολυμπιακός να το πάρει άνετα παίζοντας το στα ίσια. Θα μου επέτρεπε να το χαρώ.
Βέβαια θα προτημούσα να χάναμε ένα πρωτάθλημα που παίχτηκε στα ίσια, παρά να πάρουμε ένα πουλημένο που έτσι κι αλλιώς δεν λέει τίποτα. Όσο για την καραμέλα των Ολυμπιακών ότι ας φτιάξουν οι άλλοι πρώτα ομάδες και ας μας μιλήσουν μετά, δεν στέκει καθόλου σαν επιχείρημα γιατί δεν πρόκειται να βρεθεί κάποιος να επενδύσει σε τόσο βρώμικο περιβάλλον, αν δεν έχει μαζί του το παρασκήνιο. Αλλά στο τελευταίο προεδρέβει άλλος τα τελευταία χρόνια και οι υπόλοιποι αρκούνται σε ψίχουλα.

Για τα υπόλοιπα αθληματα δεν έχω να πω πολλά γιατί δεν έχω ασχοληθεί παρά μόνο ελάχιστα. Για το μπάσκετ νομίζω ότι είναι πιο καθαρό σαν σπορ, και ο λόγος ίσως είναι ότι η διαιτησία δεν μπορεί να παίξει τόσο καθοριστικό λόγο, γιατί ο καλύτερος μπορεί να κερδίσει ακόμα και με κόντρα διαιτησία.
Και παρόλο που ο vbalos επιχειρηματολογεί υπερ των άλλων αθλημάτων, εγώ είμαι σίγουρος ότι πάνω από το 90% των Παναθηναϊκών θα άλλαζαν 100 από τους τίτλους τους στο γυναικείο τραμπολίνο ή την ορειβασία για ένα πρωτάθλημα ποδοσφαίρου. (Όπως και εγώ θα άλλαζα 7 εγχώριες κούπες για να είμασταν εμείς αυτοί που πήραν το διπλό τότε από τον Άγιαξ)
Για μένα πλεον ο μόνος δρόμος είναι η αδιαφορία και τα ξένα πρωταθλήματα όπου τα πράγματα είναι πιο καθαρά και η ποιότητα πολύ καλύτερη. Και μιας και δεν έχω όρεξη να αλλάξω ομάδα, αφού και πάλι τα πράγματα δεν θα φτιάξουν. Θα μείνω απλά να περιμένω καποιο δυνατό ντέρμπυ και τίποτα παραπάνω

Αυτά και συγγνώμη για το μεγάλο off topic
COOL
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ Ιουν 08, 2007 3:15 pm

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από COOL »

sopa re pou den ksexnaei i 13,Aniparktoi eisastan kai aniparktoi eiste.Sta sigoura pate sto boley,giati gia polo pouthena.An katsei kana f4 i f8 omos...ston teliko kai an leipei o kakos o lykos...i apo ton palio ton dromo..i apo to proigoumeno brady

Den thelo na to sizitiso parapera,pantos epeidi to paizeis kokoras edo mesa,min nomizeis oti den milame epeidi den exoume ti na poume.Ade panigirise to,mias kai sta alla se pigame karotsi kai fetos
COOL
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ Ιουν 08, 2007 3:15 pm

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από COOL »

EIXES SOLD OUT MONO STO CL KAI SE ENA AGONA PROTATHLIMATOS ME EMAS.SE PROKALO NA BREIS ALLON AGONA SE ELLADA POU EIXES SOLD OUT.KAI EGO THA SOU DEIKSO 10 AGONES POU EITE EISTASTAN 3 KAI O KOUKOS EITE EKTOS POU DEN KSANAEMFANISTIKES GIA NA DEIS TI PANIGIRTZIDES EISTE

FERATE TO EYROPAIKO KAI ME ARI EISASTAN 15 XILIARIKA.KAI STO EPOMENO ME ARI EISASTAN 3.VALE MESO ORO EISITIRION STO MPASKET KAI STIN MPALA

DOUPLE SE POLO ADRON,MPALA,VOLLEY ADRON KAI PROTATHLIMA GYNAIKON POLO
KAI ASTA TA TSO KAI LO..GIATI I ARXI KAI TO TELOS TIS OPADIKIS SAS IPARKSIS EINAI TO GYNAIKEIO

EISTE OI MONOI PROTATHLITES POU DEN DILONOUN CL ALLA TA DEYTERA EYROPAIKO MPAS KAI KANOUN KATI-VLEPE TO GYNAIKIEIO SOU MPASKET KAI VOLLEY

TO PROTO O PAO THA TO PAREI DEN ELEGES STO VOLLEY?POYTHENA OLI TIN XRONIA,MAZEYTIKATE NA PARETE AYTO POU IPOTIMOUSATE KAI EIDES TI PIRATE


KAI TELOS 4 EYROPI GYNAIKEIO POLO,8 CH.L POLO ADRON

KAI NAO POU LES GIA TO METAKSI MAS,APOVOLI STON XRISTODOULOPULO PRIN GINEI I FASI STO TELOS POU LES KAI PENALDI STON GALLETI.PES MIA FORA TA PRAGMATA OPOS EINAI KAI AS VGALEIS SPYRAKIA
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από vbalos »

Έλα ρε φίλε που ήσουνα κρυμμένος τόσο καιρό ??? και έψαχνα και εγώ κάτι πιο δύσκολο... Για πάμε να απαντήσουμε στα καίρια κάθε άλλο χτυπήματα που ρίχνεις...
Ας ξεκινήσουμε από το ανύπαρκτοι και τον κακό το λύκο που ανέφερες...Ανύπαρκτοι εμείς με μαζικές παρουσίες σε όλα τα σπορ , με εξέδρες που δεν έχετε ποτέ σας ονειραυτεί , με choreo βγαλμένα από παραμύθι , με συνθήματα που ανανεώνονται κάθε ένα μήνα , με σπρεϊ και αυτοκόλλητα που έχουν στιγματίσει ολόκληρη την αθήνα , με ιδεολογία ultras όχι μόνο στα χαρτιά και στα πανιά αλλά πραγματικές απόψεις πάνω στα αθλήματα επί του συνόλου και επί της ομάδας μας , με αντιπολίτευση και πάγιες θέσεις απέναντι σε διοικήσεις που μεταφράζονται σε πορείες διαμαρτυρίας , αποχές και συνθήματα , με πραγματικές αδελφοπόιήσεις με οπαδούς ομάδων άλλων ευρωπαϊκών χωρών ώστε να μοιραζόμαστε την τρέλλα μας???...Και εσείς που υπάρχετε τι έχετε να επιδείξετε ??? Βερολίνο όπου σας πήραμε την εξέδρα κανονικά και με το νόμο , ΣΕΦ όπου το ουυυυ και το εεεε είχε γίνει το συνηθέστερο σύνθημά σας σε κάθε διαιτητικό σφύριγμα κατά σας ΄(ευτυχώς που έπιασε φωτιά ο πάγκος και ακουστήκατε) , Τόφαλος όπου δε νομίζω να θέλεις εξηγήσεις κτλ κτλ Όσο τώρα για τον κακό το λύκο σε προκαλώ να μου πεις που έγινε πέσιμο στα ίσια και μας πήρατε ... μια ζωή οι οπαδικές σας νίκες έχουν τη συμμετοχή της αστυνομίας που αφήνει 400 μηχανάκια ανενόχλητα να διασχίζουν ολόκληρη την Αθήνα και ραντεβού στα οποία πάντα μα πάντα σκάτε τουλάχιστον διπλάσιοι από εμάς καβαντζωμένοι με πιστόλια και μ@λ@κίες ως δολοφόνοι κανονικοί και όχι οπαδοί...
Η αρχή και τέλος φίλε μου της οπαδικής μας ύπαρξης είναι ο Παναθηναϊκός των ονείρων μας όπου κι αν αγωνίζεται σε κάθε γήπεδο , τάραφλεξ , παρκέ , πισίνα είτε γυναικεία είτε αντρική ομάδα...
Και εκεί που λες ότι δεν υπήρχαμε πχ ποδόσφαιρο ή βόλλεϋ αντρών να σου εξηγήσω ότι εμείς δεν τρώμε αμάσητο ότι μας σερβίρει η διοίκησή μας γιατί πολύ απλά δεν είμαστε υπάλληλοί τους όπως άλλοι καλή ώρα γι'αυτό και στο ποδόσφαιρο είχαμε αποχή και γι'αυτό και στο βόλλευ δεν πατήσαμε γιατί μας έφεραν έναν προδότη της σειράς τύπου Αντωνάκη , Μιχαλάκη , Νικολάκη από αυτούς που εσείς αποθεώνετε χωρίς καν να σκέφτεστε το ποιόν τους και χορεύετε στο χορό της εκάστοτε διοίκησης...Εμείς ποτέ δεν προσκυνήσαμε ούτε Χατζηαντωνίου , ούτε Παπανικολάου ούτε κανέναν κατάλαβες???
Όσον τώρα αφορά τα σολντ άουτ έχω να σου πω ότι το φετινό ήταν ρεκόρ και αυτό τα λέει όλα μετά από 12 χρόνια χωρίς τίτλους (εκτος μιας χρονιάς) νομίζω ότι είναι αρκετα καλά σε αντίθεση με άλλους που κάτι αθλήματα τύπου μπάσκετ και βόλλευ τα είχαν παρατήσει για χρόνια...
Για αποβολές και τα ρέστα που λες απλά δε θα απαντήσω δε θα κάτσω να μιλήσω και να διαπραγματευτώ με τους κλέφτες το δίκιο μου , μας κλέψατε πολύ απλά τη νίκη νταβατζιλίδικα όπως πάντα και τέλος...
Αυτά από εμένα και που είσαι περιμένω απαντήσεις μην χαθούμε πάλι τώρα που βρεθήκαμε όχι τίποτε άλλο αλλά να μη με λες και κόκκορα είναι κάτι που δε μου αρέσει εγώ απλά καταθέτω την αλήθεια μου και σε όποιον αρέσει !!!
@P4anos : Φίλε μου ειλικρινά σε συγχαίρω για τον τρόπο με τον οποίο βλέπεις τα πράγματα και πραγματικά δε σου το λέω γιατί σε αρκετά πράγματα με δικαιώνεις σου το λέω απλώς γιατί είσαι αντικειμενικός και συνεπής πράγμα που σέβομαι αν και εγώ τουλάχιστον το πρώτο σε καμμία περίπτωση δεν είμαι...Απλά θέλω να σταθώ σε κάτι που είπες που αφορούσε εμένα και πραγματικά σου μιλάω δεν ισχύει σε καμμία των περιπτώσεων όχι γιατί δε θα μπορούσε να συμβαίνει απλά επειδή θα ήταν κόντρα στην οπαδική μου ταυτότητα...ΔΕ ΘΑ ΑΝΤΑΛΛΑΣΑ ΠΟΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΚΟΥΠΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΟΥ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΜΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ... O Παναθηναϊκός της καρδιάς μου βρίσκεται πολύ περισσότερο στα γυμναστήρια παρά στα γήπεδα με τα μεγάλα μπάτζετ και τους χορούς των εκατομμυρίων (μπάσκετ και ποδόσφαιρο) οπότε τον ιδρώτα των παιδιών αυτών ώστε να κατακτήσουν μια ερασιτεχνική κούπα και να τιμήσουν το τριφύλλι που φοράνε στο στήθος δε θα το αντάλλασα και ας ήταν να πέφταμε στη β' εθνική...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από vbalos »

Μετά από πολλά οφ τόπικ για τα οποία αναλαμβάνω την ευθύνη που μου αντιστοιχεί πίσω ξανά στην ταμπακιέρα...Αγώνας στο ΣΕΦ σήμερα , που μπορεί να βγάλει και πρωταθλητή...10:30 λοιπόν όλοι ΑΝΤ1 για να δούμε αν το πράγμα πάει και σε τέταρτο παιχνίδι πράγμα που και απεύχομαι...Ελπίζω οι παίχτες μας σήμερα να μπουν συγκεντρωμένοι και να τελειώσουν τους επίδοξους πρωταθλητές και να μην λειτουργήσει ως τροχοπέδη η ευρεία και εύκολη νίκη τους τη Δευτέρα και να τους δώσουμε και λόγο να ελπίζουνε...Τέλειώστε το σήμερα παληκάρια να πανηγυρίσουμε όλοι μαζί τη νίκη στο εξοχικό μην δείξετε κανένα έλεος στους αρουραίους...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από Katestramenos »

http://www.youtube.com/watch?v=qgH3UxTgwl4

μετά από αυτό θα πείτε μήπως πως πειράζουμε και τα βίντεο;
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από ManOzzY »

Γαμώτο, πως το αμέλησα έτσι το τόπικ.
Καλά vbalos έχεις πει θεϊκές πατάτες όσο λείπω. Έχεις πει τόσα πολλά που πραγματικά θα μου πάρει πολύ ώρα να κάνω παραθέσεις και δε προλαβαίνω τώρα. Θα πω μόνο λίγα και σημαντικά.
Όπως κατάλαβα για σένα ισχύει δεν ασχολούμαι=υποβαθμίζω. Μάλιστα, το είδαμε και αυτό.
Άλλο. Σε κάποια σημεία είπες ότι στο εγχώριο πρωτάθλημα πάντα είσαι το πολύ δεύτερος ενώ στην Ευρώπη διαπρεπείς. Δεν έχεις ιδέα τι γέλιο έριξα με αυτό! Σε ευχαριστώ για τις πολύτιμες αυτές στιγμές! Το έδειχνα στους φίλους μου (ολυμπιακοί και βάζελοι) και γελάγαμε όλοι μαζί! Εύγε!
Άλλο. Λες συνεχεία φράσεις τύπου, "ο Παναθηναϊκός των ονείρων μου", αυτοκράτορα, δυνάστη και άλλες τέτοιες πίπες. Μήπως το έχεις πάρει πιο σοβαρά απ ότι πρέπει; Στη τελική ένα αθλητικό σωματείο είναι που σε εκμεταλλεύεται!
Μήπως πρέπει να ανασυντάξεις τις προτεραιότητες στη ζωή; Κοινώς get a life!

Α! Δε σχολίασες τη νίκη του Ολυμπιακού με κόντρα διαιτησία! Α! Ξέχασα, αναφέρεις διαιτησία μόνο όταν σε συμφέρει! Κλασσική βαζελική καραμέλα!


Υ.Γ. Άσε και κανένα άλλο να μιλήσει εδώ πέρα.
Υ.Γ.2 Περιμένω απάντηση, μη με απογοητεύσεις!
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από vbalos »

Άιντε από εδώ ρε σιχαμένο πράγμα που γέλαγες κι'όλας και έβγαζες κ συμπεράσματα μαζί με τους φίλους σου !!! Τι get a life ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε τι get a life μακάρι να έχεις κάνει και έχεις δει στη ζωή σου αυτά που έχω δει και έχω κάνει στη δική μου...Λοιπόν μόλις με έπεισες ότι δεν πρέπει να ασχοληθώ ξανά μαζί σου κάνε και εσύ το ίδιο και τράβα να γελάσεις με τους φίλους σου ... Κοίτα ρε κάτι παληκάρια που θέλουνε και life.Όξω ρεεεεεεεεεεεεε ...
Υ.Γ τα υστερόγραφά σου είναι αντιφατικά mr 'i have a life'...Πρόσεξέ το λίγο
Υ.Γ.2 θερμή παράκληση : μην αναφερθείς ποτέ ξανά σε ότι έχει να κάνει με εμένα...
Υ.Γ.3 Χάρηκα για τη γνωριμία ήταν μια από αυτές που μου δείχνουν το πόσο καλά βαδίζω ... γενικά
Υ.Γ.4 I'll get a life if u wish , but first get a fucking OPEN mind , κουραδομαγκάκο...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από vbalos »

Τα video δε χρειάστηκε να τα πειράξετε καν απλά το 90 % των φάσεων που δείχνουν εκεί μέσα αποδεικνύει ότι κάποια παληκάρια ειλικρινά δεν ξέρουν γρι από το άθλημα...Παρεπιπτόντος εσείς που δεν αφήνετε τα αθλήματα γιατί δε γεμίσατε το ΣΕΦ??? Ούτε μια χρονιά γεμάτη δεν αντέξατε ρεεεεεεεεε...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από Katestramenos »

Έχεις απόλυτο δίκιο δε γνωρίζουμε πολύ βασικά πράγματα. Πχ οι τύποι με τα γκρι παίζουν με τον Παναθηναϊκό.Αυτό όντως το χα ξεχάσει. Επίσης είμαστε όλοι τόσο άσχετοι που δεν ξέρουμε ότι το κινιτό σκριν επιτρέπεται εδώ και 5-6 χρόνια, αλλά μόνο για την ομάδα των κοντοπο*τ@*ων. Και τέλος κανείς μας δεν έχει μάθει ακόμα ότι απαγορεύεται να ακουμπάνε τα παληκάρια με τα πράσινα γιατί ο Ομπράντοβιτς δίνει εντολή στους παίχτες του με τα γκι να κάνουν αύτο που ξέρουν.Προπονητάρα πάντως, κουμαντάρει έτσι εύκολα 2 ομάδες ταυτόχρονα που παίζουν με κοινό σκοπό. Το ροζ φύλο να πάει στους φαρμακοτρίφτιδες, τους καρκίνους του ελληνικού μπάσκετ(μαζί με το φιλαράκι τους το βασιλακόπουλο...)


Υ.Γ. στους καρκίνους μπορούσα να βάλω κι αλλά ονόματα αλλά μιλάω για τους μεγαλύτερους...
Άβαταρ μέλους
ΕΛ-Juan
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιουν 26, 2007 2:37 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από ΕΛ-Juan »

Σαν ουδέτερος, μπορώ να πω ότι το βίντεο ήταν επιεικώς απαράδεκτο... Πραγματικά απορώ που είδατε τις λάθος αποφάσεις των διαιτητών... Μια χαρά σφύριζαν.. Απλά όταν κάποιος έχει χρόοοονια να ασχοληθεί με κάτι, δεν το θυμάται καλά και νομίζει ότι τον αδικούν...
Αυτά από μένα... Α! Και πείτε και κάνα σύνθημα ρε παιδιά στο γήπεδο... Όλο εεεε και ουουου άκουγα από την τηλεόραση...
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από vbalos »

Όλα αυτά που λες και λέτε και όλοι οι φίλοι σου εμένα μου ακούγεται σαν προσπάθεια αποτίναξης της χούντας σας στο ποδόσφαιρο εξισώνοντάς την με το μπάσκετ...Μιλάτε εσείς για τους Γιαννακόπουλους και λέτε μάλιστα ότι είναι και καρκίνωμα για το ελληνικό μπάσκετ...Φίλε μου αυτοί οι άνθρωποι έχουν δημιουργήσει τόσα χρόνια μια ευρωπαϊκή παντοκρατορία που πριν από 10 χρόνια αν τολμούσες να το αναλογιστείς καν θα σε πέρναγαν τουλάχιστον για τρελλό...Πήραν 5 Ευρωπαϊκά και έκαναν τον Παναθηναϊκό και την Ελλάδα περήφανους που αναδείχτηκε μια τέτοια ομάδα σε καιρούς που αν είχαν ακολουθήσει την τακτική των άλλων σωματείων όπως και του δικού σου ζήτημα αν ελληνική ομάδα θα είχε πάρει κανένα uleb cup.Και στο κάτω κάτω δε δηλητηριάσανε και καμμία ομάδα για να κατέβει ληψή...(αυτό ναι θα ήταν ντροπή για τον ελληνικό αθλητισμό δε συμφωνείς???)
Η διαιτησία τουλάχιστον προχτές αν ξέρεις έστω και στοιχειώδες μπάσκετ έπαιξε Ολυμπιακό και ήταν ολοφάνερα φοβισμένη από το κλίμα που είχε δημιουργηθεί στον πρώτο αγώνα δίνοντας σφυρίγματα κάθε φορά που η ''εξέδρα'' (δε νομίζω να έχεις πρόβλημα με τα εισαγωγικά) φώναζε το αγαπημένο της σύνθημα (ου)...Αν εσείς θέλετε να βλέπετε και να στοιχειώνεστε από φαντάσματα το πρόβλημα δικό σας και βγάλτε όσα αγανακτισμένα και καλά βίντεο θέλετε ώστε να δικαιολογήσετε την ανυπαρξία σας τόσα χρόνια στο άθλημα.Το βίντεο αν θες το αναλύουμε φάση φάση για να σου δείξω ότι όλα αυτά είναι ανυπόστατα και ενέργειες αβάσιμου εντυπωσιασμού...Σεβαστείτε επιτέλους τον οπαδικό σας εαυτό και μάθετε να φιλτράρετε τις πληροφορίες έλεος πια...
Υ.Γ. Ρε παιδιά αυτό το σύνθημα με τον Ηλιόπουλο δε το έχετε βαρεθεί πιά αλλάξτε και λιγάκι...Τόσα χρόνια άλλωστε το μάθαμε είστε κωλομπ@ρ@δες και πολύ περήφανοι γι'αυτό οκ δεκτόν το σταματάμε όμως λιγάκι...!!! ???
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από ManOzzY »

vbalos έγραψε:Άιντε από εδώ ρε σιχαμένο πράγμα που γέλαγες κι'όλας και έβγαζες κ συμπεράσματα μαζί με τους φίλους σου !!! Τι get a life ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε τι get a life μακάρι να έχεις κάνει και έχεις δει στη ζωή σου αυτά που έχω δει και έχω κάνει στη δική μου...Λοιπόν μόλις με έπεισες ότι δεν πρέπει να ασχοληθώ ξανά μαζί σου κάνε και εσύ το ίδιο και τράβα να γελάσεις με τους φίλους σου ... Κοίτα ρε κάτι παληκάρια που θέλουνε και life.Όξω ρεεεεεεεεεεεεε ...
Υ.Γ τα υστερόγραφά σου είναι αντιφατικά mr 'i have a life'...Πρόσεξέ το λίγο
Υ.Γ.2 θερμή παράκληση : μην αναφερθείς ποτέ ξανά σε ότι έχει να κάνει με εμένα...
Υ.Γ.3 Χάρηκα για τη γνωριμία ήταν μια από αυτές που μου δείχνουν το πόσο καλά βαδίζω ... γενικά
Υ.Γ.4 I'll get a life if u wish , but first get a fucking OPEN mind , κουραδομαγκάκο...
WOW !!! Ήσουν χείμαρρος!
Έβγαλες ότι είδους κόμπλεξ μπορώ να φανταστώ (τα περισσότερα κατωτερότητας), με προσέβαλε επιδεικτικά και άρχισες να λες συνθήματα!
Απέδειξες ποιος είσαι τελικά! Θα συμφωνήσω με εσένα, δε θα ασχοληθώ ξανά μαζί σου! Σου έφαγα το μπιφτέκι!
Θα σε αφήσω ήσυχο στην ταραγμένη και πολύπειρη ζωή σου. Έχεις δει τόσα πολλά άλλωστε! Είσαι τόσο μάγκας!
Ciao!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”