Basket Play offs

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
ΕΛ-Juan
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιουν 26, 2007 2:37 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από ΕΛ-Juan »

nikolas_asteri έγραψε:@ EL-Juan: sygnwmi (den eirwneyomai etsi?) alla egw vlepw to xeri tou saras na akoumpaei to xeri pou kanei lay-up o papaloukas. kai eimai arketa sigouros pws den einai katheta :P mallon kapoios apo tous 2 mas kati lathos vlepei :P
Ή κάποιος έχει καεί από τέτοια "φάουλ" και εκνευρίζεται όταν σφυρίζονται! :lol:
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από ManOzzY »

Κοιτάξτε, το βιντεάκι ούτε εγώ το θεώρησα πολύ σοβαρό επιχείρημα απλά ίσως κάποιος από εσάς που ξέρει καλύτερα θα μπορούσε να πει μια πιο ουσιώδη άποψη, αυτό.
Φίλε vbalos συνεχίζεις να μου λες για πρωταθλητισμό γυναικών. Επαναλαμβάνω, δε με ενδιαφέρει καθόλου!!!
Αυτό που λες για τη διοίκηση, την Ευρώπη και το ρίσκο, συμφωνώ απόλυτα και προσωπικά είναι από τα μεγάλα παράπονά μου από την διοίκηση του Ολυμπιακού. Το καλό όμως είναι ότι η ομάδα μου βγαίνει πρώτη (έστω και Ελλάδα) και δε περηφανεύεται μόνο για μισές πορείες στην Ευρώπη.

Ακόμα, το να παίζει κάποιος στην Α1 αντρών είναι μεγάλη δουλειά βεβαίως αλλά δεν έχει να κάνει με αυτά που κουβεντιάζουμε εδώ, οπότε δε κατάλαβα καθόλου γιατί αναφέρθηκε. Εγώ το πήρα σαν επίδειξη!
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από vbalos »

Και ποιός σου είπε ρε φίλε ότι εγώ γράφω με γνώμονα το τι σε ενδιαφέρει εσένα και τι όχι...δεν ήξερα να ρωτάω πριν γράψω τον καθένα εδώ μέσα αν τον ενδιαφέρουν αυτά που θα γράψω...
Επίσης προσωπικά πάντα με ενδιαφέρουν πάρα μα πάρα πολύ οι μισές πορείες στην ευρώπη αφού είμαι και η μόνη ομάδα από τη χώρα μου που τις έχει καταφέρει και μάλιστα όχι μια μόνο φορά...Πως να στο πω ρε παιδί μου όταν είμαι εξωτερικό ή διακοπές με τουρίστες και πιάσω ποδοσφαιρική κουβέντα λατρεύω όταν λέω Ελλάδα να ακούω το Panathinaikos με πιάνεις??? Γιατί πρωτάθλημα πήρα και κάποια στιγμή που θα πάει θα ξαναπάρω , εκεί όμως που έχω ταξιδέψει εγώ...Άστο φιλαράκι μου ίσως δε σε ενδιαφέρει γιατί μάλλον δεν το έχεις νιώσει !!! Όταν και αν το ξανασυζητάμε για το αν συγκρίνεται το πρωτάθλημα ελλάδας με το να κερδίζεις ας πούμε Ίντερ στο μεάτσα ή Άγιαξ στο Άμστερνταμ ή να έχεις το Καμπ Νου παγωμένο κανένα τέταρτο και τη Μπάρτσα πίσω για να κρατήσει αποτέλεσμα...και μετά ας μην το πάρεις ... είναι γελίο πραγματικά να αποκαλείς μισές με εμφανή σημάδια κοροϊδίας τις πορείες μου στην ευρώπη που δεν έχεις ακουμπήσει ποτέ , οπότε επί αυτού δεν αξίζει να συζητάμε...Ας μιλήσουμε καλύτερα για νίκες επί του Λεβαδειακού και επί της Καλαμαριάς που όπως και να έχει το έχεις το θέμα και μάλιστα το παραδέχομαι καλύτερα από εμένα...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από ManOzzY »

Αν θυμάμαι καλά (βαριέμαι να κοιτάω) αναφερόσουν σε μένα, οπότε σου ξεκαθάρισα ότι δε με ενδιαφέρει ο γυναικείος πρωταθλητισμός.

Το αστείο είναι ότι τα λες όλα αυτά λες και είναι σημαντικά!
Εσύ όταν πας εξωτερικό, πας σαν βαζέλας; Δηλαδή οργανώνεις τουρ και πας και μιλάς με τους φίλους σου τους Ευρωπαίους και πίνετε μπύρες και γελάτε;;;
Αυτά φίλε μου είναι κοροϊδίες που τις λες στο καθρέφτη για να μη παραδεχθείς ότι έχεις καφενείο και όχι ομάδα!
Ούτε εγώ έχω ομάδα συγκριτικά με τις υπόλοιπες Ευρωπαϊκές, αλλά τουλάχιστον είμαι 1ος στη χώρα μου και δε στηρίζομαι σε ταξιδάκια στο εξωτερικό για να πάρω χαρά. Σηκώνω κούπες! Αλλά που να ξέρεις εσύ!

Off Topic
Λατρεύω να διαπληκτίζομαι με γηπεδάκιδες!
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από vbalos »

Ακόμη και σε εσένα να αναφερόμουν και πάλι δε θα συνέτασσα τα επιχειρήματά μου με βάση αυτά που ενδιαφέρουν εσένα στο κάτω κάτω της γραφής αν δε σε ενδιαφέρει ο γυναικείος πρωταθλητισμός απλά μην απαντάς και μην προσπαθείς να με αποτρέψεις απ'το να γράψω γιατί πάνω στο συγκεκριμένο θέμα νιώθω εξίσου περήφανος για την ομάδα μου όσο και για το μπάσκετ...Για να μην αναφερθώ και στο πόσο φαλλοκρατικό , ηλίθιο και πολλά άλλα επίθετα μου φαίνεται αυτό που λες γιατί φίλε μου οι κοπέλες αυτές (όλες που κάνουν πρωταθλιτισμό) στερούνται όσα ακριβώς στερούνται και οι άντρες και πίστεψέ με όταν κάνεις πρωταθλητισμό αυτά που στερήσαι είναι πάμπολλα , οπότε μην τις μηδενίζεις έτσι είναι πραγματικά καφρίλα...
Εσύ όταν πηγαίνεις στο εξωτερικό δε μιλάς με ξένους??? δεν σου έχει τύχει δηλαδή ποτέ να μιλήσεις με κάποιον μέσα σε όλα τα άλλα και για ποδόσφαιρο πρέπει δηλαδή να έχεις κάνει ταξίδι για αυτό το λόγο για να μιλήσεις γι'αυτό...και ναι παντού πάω σαν Παναθηναϊκός όπως και σαν πολλά άλλα πράγματα δεν κατάλαβα όταν βγαίνεις από τα σύνορα δεν είσαι ο εαυτός σου...
Τώρα για το πόσο σημαντικά είναι όλα συτά για τα οποία μιλάω θα σου πω ότι είναι τόσο σημαντικά όσο σημαντική είναι η κουβέντα που κάνουμε σ'αυτό το τόπικ...
Τέλος να σου πω και κάτι που στο είπα και παλαιότερα σε άλλο τόπικ και φαίνεται ότι το ξέχασες ή πολύ απλά το προσπέρασες...ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΑΙ σα συμβουλή στο δίνω όταν ειρωνεύεσαι πρέπει να καταλήγεις σε κάτι που υποκρύπτει χιούμορ και έσένα πως να στο πω δε σου πάει ρε παιδί μου ... και όταν η ειρωνεία δε βγαίνει είναι έτσι λιγάκι γελοίο όλο αυτό...(για τις μπ'υρες μιλάω)
Τέλος πάνω στις κούπες για τις οποίες εσύ χαίρεσαι έχω να σου πω πως καλά κάνεις και χαίρεσαι αλλά σου ξαναλέω δεν έχεις κριτήριο να συγκρίνεις πολύ απλά γιατί τα ταξιδάκια που λές...δεν τα έχεις κάνει ΠΟΤΕ , με πιάνεις ??? Γαυράκο
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από NickNafplio »

Θα πω κι εγω μια κακια για τον Ολυμπιακο στο ποδοσφαιρο.

Λοιπον, οπου και αν ρωτησεις στην Ευρωπη, αν γνωριζουν καλα καποια Ελληνικη Ποδοσφαιρικη ομαδα τοτε αυτη σιγουρα δεν ειναι ο Γαυρος. Το Ελληνικο προταθλημα ειναι κατι τελειως ασημαντο το οποιο δεν υπολογιζει κανενας στην Ευρωπη.

Επισεις:
Sir Alex Ferguson: Ο Παναθηναικος ειναι η πιο δυνατη ομαδα που αντιμετοπισαμε φετος (2001)
Και μερικα χρονια αργοτερα:
Sir Alex Ferguson: Στο Champions League πρεπει να εισαι παντα σοβαρος, ειτε παιζεις με την Real ειτε με τον Ολυμπιακο

Για το μπασκετ, θα τα πουμε το βραδυ.
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από thangus »

Πρωτον θα συμφωνησω με τον vbalos στο θεμα με τις γυναικες,εγω συγκεκριμενα δεν εχω ασχολιθει ποτε να δω γυναικιο αγωνα(παρολο το φετινο πρωταθλημα του γαυρου στο γυναικιο πολο φετος),αλλα ενταξυ ειναι λιγο φαλοκρατικο το να υποβαθμιζουμε ετσι τον γυναικιο αθλητισμο.Κατα τα αλλα ομως θα συμφωνησω με τον Μαnozzy, στο θεμα των πορειων.ποσες θα κανεις και τη αξια θα σου δωσουν?2-3 καθε δεκαετια?μετα θα ζητας πρωταθλημα παλι και οταν δεν θα το παιρνεις θα γκριωιαζεις και θα ζητας αλλαγες στη διοικηση οπως κανεις μια 10ετια τωρα.Γ'αυτο ειναι καλητερα να στοχευεις στις κουπες,γιατι αυτες συσπειρωνουν το λαο και αυτες βαραινουν την φανελα σου.Στην περιπτωση λοιπον μιας ελληνικης ομαδας στοχευεις σε 1-2 πορειες την δεκαετια και μετα κοιταζεις να κοντραρεις το πρωταθλημα.Γιατι στην τελικη οταν εγω δεν εχω καποια ομαδα να με απειλει να μου παρει το πρωταθλημα,επειδη γλυκοκοιταζουν ολοι την πορειουλα τους,εγω δεν θα στοχευσω να φτιαξω καλητερη απο την ηδη υπαρχουσα αφου το παιρνω πιο ευκολα και ετσι σιγα σιγα υποβαθμιζετε το ελληνικο πρωταθλημα.Στην τελικη ειναι γνωστο οτι στην ευρωπη ολοι ξερουνε τον πρωταθλητη της χωρας.Με βαση τα επειχηρηματα σου ειναι σαν να μου λες πως η liverpool την τελευταια 5ετια ειναι καλητερη απο την manchester!!!επειδη εχει καλητερες πορειες στο ch.l. Ξερουμε νομιζω ομως ολοι πως κατι τετοιο δεν ισχθει!!!θες και αλλο παραδειγμα ποτε υπολογιζες περισοτερο τις στανταρ λιεγης και αλκμααρ πριν απο 4-5 χρονια που απλα παλευαν στα ισια τα παιχνιδια στην ευρωπη ή τωρα που ειναι και οι 2 πρωταθλητριες?Για να φτασεις στην κορυφη μια πυραμιδας(που ειναι για πολλους το ch.l για εμενα οχι τοσο πολυ,αλλα αυτο ειναι ενα αλλο θεμα) πρεπει πρωτα να εχεις χτησει τα θεμελια που ειναι η κυριαρχια στη χωρα σου,αλλιως θα φτασεις μεχρι τη μεση και μετα θα γκρεμιστεις....
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
tzakara
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Παρ Φεβ 06, 2009 7:58 pm
Real Name: ??
Facebook ID: 0

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από tzakara »

[Sir Alex Ferguson: Στο Champions League πρεπει να εισαι παντα σοβαρος, ειτε παιζεις με την Real ειτε με τον Ολυμπιακο]xaxaxa htan kalo!!!!
re paidia mh fagwneste allo...o titlos tou topic einai basket play offs kai exei kanei o ka8enas istoriki anadromh se ola ta a8lhmata..oxi kako alla ektos 8ematos...kai gia na mpw sto 8ema shmera einai o agwnas...h pana8a sto basket einai mprosta me mia organwmenh omada edw kai xronia kai polles nikes eyrwpaikes kai oxi mono..ayto isxyei kai kala kanoun kai to paradexontai dhmosia kai oi olumpiakoi..apo kei k pera kante upomonh se liges wres einai o agwnas..kai 8a deixei...an kai nomizw pws xerw to apotelesma(alla h eparsh einai kako prama giayto de 8a pw alla)..bye
Άβαταρ μέλους
ManOzzY
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 11:26 am
Real Name: Αλυσανδράτος Μανώλης
Gender: Male
Facebook ID: 624949615
Τοποθεσία: IC 1396 H-Alpha Nebula, Constelation of Cepheus!

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από ManOzzY »

Προσπαθώ να καταλάβω που μηδένισα τον γυναικείο πρωταθλητισμό. Απλά είπα ότι ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!
Ούτε το μπάντμινγκτον με ενδιαφέρει, το μηδένισα με κάποιο τρόπο;;; Όμως πιστεύω ακράδαντα ότι εσύ φίλε μου ασχολείσαι με αυτό επειδή δε μπορείς να ασχοληθείς με τα άλλα αθλήματα (εκτός του μπάσκετ), προσωπική μου άποψη και αυτό!
Ακόμα, έχω πάει πάρα πολλές φορές στο εξωτερικό, πολύ πιθανό περισσότερες και από εσένα, και όχι δεν έχει τύχει να μιλήσω για μπάλα και αν έχω μιλήσει δε το θυμάμαι γιατί άντε να ήταν 1-2 φορές στις 100.

Όσο για το άλλο που είπες, σε πληροφορώ ότι ξέρω να χειρίζομαι το σαρκασμό και την ειρωνεία πολύ καλά και δε χρειάζομαι εσένα για να το αποδείξω. Όμως ένα λαμπρό παράδειγμα είναι το πόσο ψαρώνεις με όσα σου λέω (δε περιμένω να το παραδεχθείς) !

Όσο για τα ταξιδάκια που τα λες με τόσο πάθος γιατί είναι το μόνο που μπορείς να πεις, πρέπει να διευκρινήσεις ότι αναφέρεσαι στο ποδόσφαιρο, γιατί γενικά σαν γαύρος μπορώ να κάνω πολύ περισσότερα ταξίδια σε πολύ περισσότερα αθλήματα από σένα!!! Βαζελάκο!

Off Topic
vbalos εξελίσεσαι στο αγαπημένο μου μέλος του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 1:03 am
Real Name: nikolas?
Τοποθεσία: Kameni gi tis meta-ptyxiw xwras

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από nikolas_asteri »

@ El-JUAN: hahahha...paso tote :lol: :lol:

matsaki simera loipon...den synevei tipota suntaraktiko...apla apodeixtike to aytonoito: to poso mikros proponitis einai o giannakis (prospathise me kleftopolemo kai apisteyta anarxo mpasket na klepsei pontakia...-les kai o obradovic einai proponitis stous ampelokipous kserw gw- kai meta...to keno...no plan B...trikymia) kai pws exei kanei tous paiktes tou tous megalyterous losers tis eyrwpis (ok ypervoli :P ) oi opoioi vgikan na paiksoun se gipedo ekklisia (gia ta ellinika dedomena) kai emoiazan toso fovismenoi...kai sto telos toso adiaforoi...). apo tin alli, o anthrwpos mas (o zots nte!) aplws edeikse gia alli mia fora POSO megali proponitara einai. kai den milaw gia texnika kommatia (den kaname kana magiko simera... to basketaki pou paizoume oli tin xronia paiksame) alla gia to pws exei kanei ton kathe paikti tou panathinaikou eite legetai nicholas eite legetai sermantini na einai NIKITIS. na min xampariazoun apo 1-0, 2-0 klp...paizoun kathe fasi san na einai i prwti kai i teleytaia. den kserw an thelw na kerdisoume mesa sto SEF pantws giati pisteyw oti me to pou tha teleiwsei to paixnidi, tha thrinisoume thymata :?
Άβαταρ μέλους
Ih8 mags
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:13 am
Real Name: ...........................................
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από Ih8 mags »

off-topic

Wraio to simerino to fxaristi8ika polu...polu wraio basket i pana8a smr..An de to xalage kai o paparas(ya na min kadiliasw xeirotera) me ti fwtovolida 8a eixame dei pragmatika teleio agwna..Padws pragmatika i8ela na dw pws perase kai to dixtaki kai bike kai xlatsi se ena sako...o tupos pragmatika oute na to 8ele...

U.G Arage oi gauroi 8a valoun estw ena dixtaki(par'oti apodeixtike de swzei kai polla) sto epomeno mats?
Who let the Toon doon?
Shit shit Shearer
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από chelsea13 »

Κάνε την ομάδα πάλι πρώτηηηηηη Παναγιώωωωωτη Παναγιώωωωωωτη .....χαχαχαχαχαχαχαοουχουχουχουχοουχουχουχου..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από NickNafplio »

Ποποποποπο, τι Da Pipa ηταν αυτη?
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από vbalos »

Λοιπόν δεν πιστεύω να μας - σας χάλασαν τα 27 ποντάκια καλά ήτανε πιστεύω ως απάντηση στη γλώσσα που βγάλατε για μια νίκη με δύο πόντους , που σας έδωσε και την πρωτιά στην κανονική περίοδο...τώρα το μόνο που μένει είναι να μείνουμε το ίδιο σοβαροί και να τελειώνουμε τη σειρά , ώστε να μπουν τα πράγματα στη φυσιολογική τους ροή...Ατυχία για εσάς ρε γαυράκια για να σηκώσετε κούπα να πρέπει να αντιμετωπίσετε την πιό επιτυχημένη ομάδα του ελληνικού αθλητισμού ανεξαρτήτως αθλήματος , κρίμα...
Πάμε τώρα στον αγαπητό Man Ozzy που για άλλη μια φορά δίνει ρέστα :
Αρχικά να σου πω πως όταν απαξιείς να κάνεις κουβέντα πάνω σε κάτι με τη λογική ''δεν ασχολούμαι'' τότε το υποβαθμίζεις...και δεν κατάλαβα δηλαδή οι γυναικείες ομάδες σας δε φοράνε το σήμα σας ??? δεν έχουν το όνομά σας ??? Εφ'όσον τα έχουν όλα αυτά είναι κομμάτι σας και εγώ θα το σχολιάζω σου αρέσει δε σου αρέσει , αν δεν σε ενδιαφέρει μπορείς να κάνεις αίτημα στη διοίκηση του ερασιτέσχνη να αποσύρουν την ομάδα μέχρι τότε όμως θα τα ακούς...
Είπες ότι δεν έχω με τι άλλο να ασχοληθώ εκτός από μπάσκετ και γυναικείο βόλλεϋ και επειδή αυτό είναι μεγάλη μπαρούφα πάμε λιγάκι να σου θυμήσω με πόσα είχα να ασχοληθώ μέσα σε μια άσχημη συνολικά χρονιά για το σύλλογό μου :
(1) ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ : Πολλά sold out σε πρωτάθλημα και cl , πρωτιά στον όμιλο του cl με εκτός έδρας νίκες σε Μιλάνο και Βρέμη , Ισοπαλία στο Μαδριγάλ που θα μπορούσε να ήταν και νίκη και άδικη ισοπαλία στο κοτέτσι με πολλές περίεργες αποφάσεις επόπτη και διαιτητή
(2) ΒΟΛΛΕΥ (ΑΝΤΡΙΚΟ) : Σε χρονιά που ο σχεδιασμός ξεκίνησε ένα μήνα αργότερα από ότι όλες οι άλλες ομάδες , με διοίκηση η οποία άφησε στα κρύα του λουτρού την ομάδα χωρίς στην ουσία ούτε ένα παίχτη καταφέραμε να τερματίσουμε πρώτοι στην κανονική περίοδο και να πάμε στο φαϊναλ φορ του cev cup της Αθήνας όπου και χάσαμε στον τελικό ενώ πριν σας είχαμε αποκλείσει στους 8 ... Στη συνέχεια απρόσμενη ήττα από εσάς στον τελικό του κυπέλλου (πρώτη απόφαση να γίνει στην Πάτρα όπου λόγω επεισοδείων ακυρώνεται και βγαίνει απόφαση να γίνει αρκετές μέρες αργότερα κοντά στον Πειράιά παρουσία μαθητών και μόνο όπως αυτοι που φαίνονται στην παρακάτω εικόνα :http://2.bp.blogspot.com/_B2p_sAwKE44/S ... 162175.jpg όπου κερδίζτε με 3-2 σετ και παίρνετε το κύπελλο γεγονός που σας δίνει φτερά και κατακτάτε το πρωτάθλημα...
(3) ΒΟΛΛΕΫ (ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ) : Να μην επεκταθώ ...και ''τσο'' και ''λο'' στα εγχώρια ως συνήθως και τελικό challenge cup όπου και χάσαμε από την οικοδέσποινα και σαφώς καλύτερη ομάδα...
(4) ΜΠΑΣΚΕΤ (ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ) : Στήριξη στην ομάδα πού πριν από δύο χρόνια σάρωνε τους τίτλους , ώστε να επανέλθει σε τροχιά τίτλων και πάλι μετά τη διάλυση που βάρεσε πριν 2 χρόνια σχετικά αξιοπρεπής προσπάθεια σε πρωτάθλημα και κύπελλο...
(5) ΠΟΛΟ : Φιλότιμη προσπάθεια από μια ομάδα που τα προηγούμενα χρόνια σχοινοβατούσε ανάμεσα σε Α1 και Α2 όχι μόνο να εδραιωθεί αλλά και να κάνει και κάτι καλό πράγμα που κατάφερε με την 3η θέση στην κανονική περίοδο , αν και στα πλεϋ οφ τα σκ@τωσε λιγάκι ... κατάφερε παρ'όλα αυτά να βγεί στη Ευρώπη...
(6) ΜΠΑΣΚΕΤ (ΑΝΔΡΙΚΟ) : Κλάφ'τα Χαράλαμπε μονάχα επερχόμενο triple crown με κάθε τίτλο ξεχωριστά κερδισμένο στα μούτρα σας...
Βλέπεις λοιπόν ότι ακόμη και φέτος όλο και κάτι έβρισκα για να ασχοληθώ...
Τώρα συνεχίζοντας το μπαράζ αποτυχημένων σου προβλέψεων θα σου πω ότι παραδέχομαι ότι ψαρώνω , όπως ψαρώνεις και εσύ , έστω και στη φάση να κάθεσαι να γράφεις κάτι ώστε να ψαρώσω , αυτό όμως δε δείχνει την ικανότητά σου στο σαρκασμό και την ειρωνία...
Και τέλος αυτό που είπες για τα ταξίδια δεν το πολυκατάλαβα αλλά θέλω να σου πω ότι όταν λέω για ταξίδια μιλάω για αυτά που πηγαίνεις και παίρνεις και κάτι άλλο εκτός από αυτό που παίρνεις στην Ευρώπη συνήθως εσύ , οπότε άκυρο αυτό που λες δε σου μιλάω για το ποδόσφαιρο σου μιλάω για το σύλλογό σου γενικά...
@thungus : Το παράδειγμα που έδωσες με mantchester και liverpool απλά είναι άκυρο γιατί η mantchester πολύ απλά ΄΄ολα τα χρόνια που η liverpool πήγαινε τελικούς δεν έτρωγε 7αρες ούτε έβγαινε συνεπέστατα 4η στον πρώτο γύρο , επίσης η Αλκμαρ δεν είχε ούτε έχει κάνει ποτέ κάτι σε διοργάνωση τύπου cl και αναγκαστικά την ξέρω από το εγχώριο πρωτάθλημα τώρα εαν έχει φτάσει και κάποτε στους 32 του Ουέφα δε νομίζω ότι συγκρίνεται με αυτά που έχουμε επιτύχει εμείς , οπότε μην παραμυθιάζεσαι ξένοι οι οποίοι ασχολούνται με το ποδόσφαιρο απορούν απλά πως είναι δυνατόν ομάδά που ακούγεται και κάνει πάταγο στην Ευρώπη σταθερά να χάνει συνεχώς το εγχώριο πρωτάθλημα από μια ομάδα που συνεχώς τρώει σφαλιάρες όταν βγαίνει εκτός συνόρων συν να ξέρεις ότι και από το στοίχημα ξέρουν τι βρωμιά παίζει στα ελληνικά πρωταθλήματα οπότε ψιλομυρίζονται τι συμβαίνει και με τον ισόβια διορισμένο πρωταθλητή...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: Basket Play offs

Δημοσίευση από Katestramenos »

vbalos έγραψε: (2) ΒΟΛΛΕΥ (ΑΝΤΡΙΚΟ) :κερδίζτε με 3-2 σετ και παίρνετε το κύπελλο γεγονός που σας δίνει φτερά και κατακτάτε το πρωτάθλημα...
με την ιδια λογική σας δωσαν το κύπελο στο μπάσκετ(2 ανυπαρκτα φαουλ στον παπαλουκά ενώ έχει πάρει φόρα σε 14 δευτερολεπτα και μετα ο προστατευόμενος βάραγε ελευθερος τρίποντα και έγινε ήρωας) και σας εδωσε φτερά να πάρετε ευρωπαϊκό και πρωτάθλημα.
Δεν λέω πως δεν έχετε καλή ομάδα στο μπάσκετ, ομαδάρα έχετε, αλλά μια ζωή οι γκρίζοι σας σφυράνε όπως γουστάρετε.Μιλάτε για ισόβια διορισμένους πρωταθλητές στη μπάλα και τα χάλια στο μπάκετ δεν τα βλέπετε... Σας φταίνε τα ανάποδα πλάγια όχι οι βυντροτζιόλιδες...
Και επειδή με εκνευρίζει αφάνταστα το ότι δεν βλέπετε ποτέ μα ποτέ βήματα,κινιτά σκριν και ότι άλλο σας βολεύει, δεν θα κα΄τσω να τσακωθώ για κάτι που το βλέπει και τυφλός(εκτός αν φοράει πράσινα γυαλιά). Όσο ακούω ότι ο μπατιστ δεν κάνει κινητά σκριν, οτι ο Πέκοβιτς δεν έκανε βήματα, ότι δεν ήταν φάουλ στο Παπαλουκά άλλα φάση που σηκώνεισυζήτηση(κι ως συνήθως αθτές σφυρίζονται υπέρ της ομάδας του Βασιλακοπ εεε συγνώμη των Γιαννακόπουλων ήθελα να πω,η αλλιώς κοντοπου*@*ων) τότε το πέναλτυ που χε δώσει ο Παπουτσέλης ήταν μεσα στην μικρή περιοχή και αποβολή στο λαγουδάκι με τα πράσινα όπως επίσης και ο stelios είναι ο πιο καθαρός παίχτης που χει περάσει ποτε απο το πρωτάλημα.

Υ.Γ. 37 εμείς 36 όλοι μαζί...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”