14ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ

Σε μια πολιτισμικά ανεπτυγμένη κοινωνία, όσο κλειστή κι αν είναι αυτή πάντα θα υπάρχουν χαραμάδες για την φωτεινή πορεία προς τη γνώση.
Μ' άλλα λόγια, εδώ γράφετε για μουσεία, πολιτισμικές εκδηλώσεις και λοιπά "ψαγμένα στέκια".

Συντονιστής: antony07

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

14ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ

Δημοσίευση από dj manos »

Είναι υποχρέωση όλων μας να είμαστε εκεί.

Τώρα που κυβερνά ο Άδωνης και ο Βορίδης (αυτές οι 2 λουλούδες που φοράνε ζαρτιέρες κάτω από τα κοστούμια τους). Τώρα που η φράση "επιχείρηση σκούπα" έχει μπει στο καθημερινό μας λεξιλόγιο,λες και μιλάμε για σκουπίδια και όχι για ανθρώπους που ο καθένας κουβαλάει την προσωπική του ιστορία. Τώρα που τα μέσα μαζικής εξημέρωσης προσπαθούν να μας πείσουν ότι το πρόβλημα της ελληνικής κοινωνίας είναι οι οικονομικοί μετανάστες,οι ικέτες,οι ξεριζωμένοι από τις βόμβες μας. Τώρα που οι μούτσοι που γ@μούσαμε γίναν καπεταναίοι.

(Όπου "μούτσοι" βάλτε Έλληνες,οι οποίοι ξεχάσανε τις επιγραφές "απαγορεύεται η είσοδος σε σκύλους και Έλληνες" στον αμερικανικό νότο όταν αυτοί είχαν αναγκαστεί να ακολουθήσουν το δρόμο της προσφυγιάς...)

(Άσε που τραγουδάνε και οι last drive! :mrgreen: )

www.antiracistfestival.gr
Άβαταρ μέλους
ΕΛ-Juan
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιουν 26, 2007 2:37 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: 14ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ

Δημοσίευση από ΕΛ-Juan »

Δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ... Θα λείπω το τριήμερο... Ας εκπληρώσει κάποιος άλλος τη δική μου υποχρέωση... :roll:
Και ήθελα να πάω, θα έχει και Χατζιδάκι..
Μέχρι στιγμής από αυτά που διαβάζω σε τοίχους και έχουν μια υπογραφή με το γνωστό Α κάτω δεξιά:
"Η Κύπρος είναι κινέζικη"
"Τα Ίμια είναι κινέζικα"
"Η Μακεδονία είναι κινέζικη"

Αφού ρε παιδιά όλες αυτές οι ελληνικές περιοχές είναι κινέζικες, τι σας πειράζει να είναι και το λιμάνι του Πειραιά κινέζικο??
papagalakos

Re: 14ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ

Δημοσίευση από papagalakos »

dj manos έγραψε:Είναι υποχρέωση όλων μας να είμαστε εκεί.

Τώρα που κυβερνά ο Άδωνης και ο Βορίδης (αυτές οι 2 λουλούδες που φοράνε ζαρτιέρες κάτω από τα κοστούμια τους). Τώρα που η φράση "επιχείρηση σκούπα" έχει μπει στο καθημερινό μας λεξιλόγιο,λες και μιλάμε για σκουπίδια και όχι για ανθρώπους που ο καθένας κουβαλάει την προσωπική του ιστορία. Τώρα που τα μέσα μαζικής εξημέρωσης προσπαθούν να μας πείσουν ότι το πρόβλημα της ελληνικής κοινωνίας είναι οι οικονομικοί μετανάστες,οι ικέτες,οι ξεριζωμένοι από τις βόμβες μας. Τώρα που οι μούτσοι που γ@μούσαμε γίναν καπεταναίοι.

(Όπου "μούτσοι" βάλτε Έλληνες,οι οποίοι ξεχάσανε τις επιγραφές "απαγορεύεται η είσοδος σε σκύλους και Έλληνες" στον αμερικανικό νότο όταν αυτοί είχαν αναγκαστεί να ακολουθήσουν το δρόμο της προσφυγιάς...)

(Άσε που τραγουδάνε και οι last drive! :mrgreen: )

http://www.antiracistfestival.gr
salvador
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 30, 2008 4:41 am
Real Name: kwstas
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: 14ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ

Δημοσίευση από salvador »

prin grapseis 'h peis mia eksypnada kalytera na skeftesai prwta oti yparxoun eksypnoteroi ap esena....
tha s afhsw na to skefteis to parapanw...kyrie ellhnara(kserei se poion anaferomai)







dyo metra dyo metra katw apo thn gh yparxei mia thesi gia kathe ratsisth......
alla kai genikotera gia kathe fasistaki ellhnara
Άβαταρ μέλους
C0n
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: Τρί Οκτ 02, 2007 11:52 pm
Real Name: Κωνσταντίνος
Facebook ID: 0

Re: 14ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ

Δημοσίευση από C0n »

Πρώτη θέση ή οικονομική? εγώ με τον ζούπιτερ ταξιδεύουμε μόνο business :P
ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΡΕ ΖΟΥΠΙΤΕΡ, ΜΗ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΕΣ, σου τι βγαίνουν απο αριστερά (πάντα!) χωρις φλάς, και έχουν περάσει και πιο πολλά μαθήματα απο εσένα! :P
Δε φοβάμαι τίποτα...

Δεν ελπίζω σε τίποτα....

ΕΙΜΑΙ ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ! :)
Άβαταρ μέλους
Gus
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 25, 2008 5:49 pm
Real Name: Πολλες ερωτησεις
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: 14ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ

Δημοσίευση από Gus »

Το αποπανω ειναι ενα δειγμα της νεας μοδας "rightroll"...Ευγε Κον,σαν κλανια που λενε...........
sidet buyuleyijidir sidet umutur
umut suz ve sesiz bir
sesiz bir dunada
Άβαταρ μέλους
zupiter
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 05, 2008 1:46 pm
Real Name: kanenas
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: 14ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ

Δημοσίευση από zupiter »

Αντιρατσιστικο φεστιβαλ και τα @@ κουνιουνται σε ρυθμους ροκ...
Ποια η ιδεολογια του αντιρατσιστη? Ο αντιρατσιστης λειτουργει ως ρατσιστης προς τους ρατσιστες..... => ειναι ρατσιστης. Αρα ρατσιστης+αντιρατσιστης πανε χερι χερι :lol: :lol: :lol:

Παλι καλα που sthn business class θα εχω διπλα τον Con φαντασου να ειχα κανενα τραβελι,γυφτο, Αλβανο,Σκοπιανο ..... :lol: :lol:

Στο φεστιβαλ θα επαιρνε μερος και ο Jackson , για να πει την προσωπικη του εμπειρια..αλλα τελικα δεν....
Αυτα τα φεστιβαλ ειναι κατι σαν το τηλεπαιχνιδι << κουμμουνι εχεις ταλεντο>> Χατζηδακις και ολο το αδελφατο εκει..
:roll: :roll:
Αν μπορει καποιος να μου το γραψει σε καμερα γιατι τελικα δεν μπορω να παω,

Con καποια στιγμη θα τους την βγω απο πισω με φορα, με μεγαλη σκαλα αναμενη, ...... :ssss: :lol: :lol:
o_apolytos
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2007 3:06 pm
Real Name: Πραγματικό Όνομα

Re: 14ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ

Δημοσίευση από o_apolytos »

zupiter έγραψε:Αντιρατσιστικο φεστιβαλ και τα @@ κουνιουνται σε ρυθμους ροκ...
Ποια η ιδεολογια του αντιρατσιστη? Ο αντιρατσιστης λειτουργει ως ρατσιστης προς τους ρατσιστες..... => ειναι ρατσιστης. Αρα ρατσιστης+αντιρατσιστης πανε χερι χερι :lol: :lol: :lol:

Παλι καλα που sthn business class θα εχω διπλα τον Con φαντασου να ειχα κανενα τραβελι,γυφτο, Αλβανο,Σκοπιανο ..... :lol: :lol:

Στο φεστιβαλ θα επαιρνε μερος και ο Jackson , για να πει την προσωπικη του εμπειρια..αλλα τελικα δεν....
Αυτα τα φεστιβαλ ειναι κατι σαν το τηλεπαιχνιδι << κουμμουνι εχεις ταλεντο>> Χατζηδακις και ολο το αδελφατο εκει..
:roll: :roll:
Αν μπορει καποιος να μου το γραψει σε καμερα γιατι τελικα δεν μπορω να παω,

Con καποια στιγμη θα τους την βγω απο πισω με φορα, με μεγαλη σκαλα αναμενη, ...... :ssss: :lol: :lol:
Τί ντελικάτο χιούμορ είναι αυτό; Κατευθείαν απ'τις υπόγες! Ειδικά αυτό με το Τζάξον... Έλιωσα! Ρατσισμός για τους κρύους υπάρχει; Είμαι μέσα!

Υ.Γ.: Ο έξυπνος λειτουργεί ως βλάκας προς τους βλάκες..... => είναι βλάκας.
χαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: 14ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ

Δημοσίευση από dj manos »

zupiter έγραψε:Ο αντιρατσιστης λειτουργει ως ρατσιστης προς τους ρατσιστες..... => ειναι ρατσιστης.
Αφού ο αντιρατσιστής είναι ρατσιστής τότε να γίνουμε όλοι ρατσιστές για να είμαστε αντιρατσιστές (σου έβαλα homework τώρα!)
zupiter έγραψε:φαντασου να ειχα διπλα μου κανενα τραβελι,γυφτο, Αλβανο,Σκοπιανο .....
Υπάρχουν και χειρότερα... Να είχες δίπλα σου κανένα φασίστα. Ή ακόμα χειρότερα,κανένα πρόσκοπο. Ή ακόμα χειρότερα,κανένα Χρυσαυγίτη. Είδες,πάντα υπάρχουν και χειρότερα.
Άβαταρ μέλους
C0n
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: Τρί Οκτ 02, 2007 11:52 pm
Real Name: Κωνσταντίνος
Facebook ID: 0

Re: 14ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ

Δημοσίευση από C0n »

dj manos εισαι ερωτευμένος με τους Σκοπιανούς? Γιατί δεν εξηγείται αλλιως....ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ BUSINESS?? πλάκα θα είχε! :P
Δε φοβάμαι τίποτα...

Δεν ελπίζω σε τίποτα....

ΕΙΜΑΙ ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ! :)
Άβαταρ μέλους
zupiter
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 05, 2008 1:46 pm
Real Name: kanenas
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: 14ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ

Δημοσίευση από zupiter »

Υπάρχουν και χειρότερα... Να είχες δίπλα σου κανένα φασίστα. Ή ακόμα χειρότερα,κανένα πρόσκοπο. Ή ακόμα χειρότερα,κανένα Χρυσαυγίτη. Είδες,πάντα υπάρχουν και χειρότερα.
Υπαρχουν και χειροτερα.... να εχεις διπλα σου συντροφο του κκε,πολιτικο, κανενα απο το '''ουρανιο τοξο '' φιλο του Τσιπρα!! το δευτερο μαλιστα συνδυαζει ολα τα καλα ανθελληνα gay απο τα σκοπια .
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτισμός”