Θρήνος των γηπέδων

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
spartiatisgx
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 9:07 pm
Τοποθεσία: ilisia,athens

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από spartiatisgx »

Vbale για να τελειωνουμε......
Το 90% των συνδεσμιτων ειναι αποβρασματα ναρκομανεις και καθε ειδους τσογγλανια.....Γκε,γκε;
Εχουμε μπει στο τρυπακι το δικο σου να δουμε ποιοι οργανωμενοι ειναι χειροτεροι....Ελεος..
.Για εμενα προσωπικα θελετε ολοι ενα στυλιαρι ξυλο να ερθετε στα ισια σας.
Μαγκες ολοι χουλιγκανοι.Τραμπουκοι και ασχετοι οι περισσοτεροι απο μπαλα και ποδοσφαιρο.
Ειστε ατομα με ψυχολογικα προβληματα και ενα σωρο συνδρομα που επειδη ειστε και βλακες
σας ωθουν στους συνδεσμους για να πλακωνεστε μεταξυ σας και να μην ασχολειστε με κατι σοβαρο.
Οσο για τον Μιχαλη που πεθανε δεν εχω κανενα προβλημα.Μακαρι να πεθεναν ολοι οι τραμπουκοι που πηραν μερος.Και ολυμπιακοι και παναθηναικοι.Το ιδιο αχρηστοι ειστε....
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από vbalos »

Το 90% των συνδεσμιτων ειναι αποβρασματα ναρκομανεις και καθε ειδους τσογγλανια.....Γκε,γκε;
Έχεις γνωρίσει το 100% φαντάζομαι έχεις κάτσει να μιλήσεις μαζί τους και έκανες και στατιστική έρευνα...Μπράβο , έχω να σου πω πως η αναλογία καλών και τσόγλανων είναι όση ακριβώς και στην κοινωνία την οποία ζεις...και θα σε συμβούλευα να μη βγάζεις συμπεράσματα μόνο από αυτά που ακούς φρόντισε να έχεις ιδία άποψη...Γκέ γκε???
Για εμενα προσωπικα θελετε ολοι ενα στυλιαρι ξυλο να ερθετε στα ισια σας.
Και γιατί δεν έρχεσαι να μας το δώσεις ???
Μαγκες ολοι χουλιγκανοι.Τραμπουκοι και ασχετοι οι περισσοτεροι απο μπαλα και ποδοσφαιρο.
Αυτά που έχω δώσει εγώ για το ποδόσφαιρο δε θα τα δώσεις ούτε σε 10 ζωές ... είτε χρηματικώς είτε ψυχικώς ... χωρίς εμάς τα γήπεδα θα ήταν άδεια χωρίς φωνή και χρώμα και ομάδες ολόκληρες θα είχαν καταστραφεί χωρίς τα λεφτά που τους ακουμπάμε...Όση μπάλα έχω δει φίλε μου δε θα τη δεις ποτέ οπότε μη λες βλακείες για ασχετοσύνες κάτσε από το σπιτάκι σου να κάνεις κριτική αφ'υψηλού...
Ειστε ατομα με ψυχολογικα προβληματα και ενα σωρο συνδρομα που επειδη ειστε και βλακες
σας ωθουν στους συνδεσμους για να πλακωνεστε μεταξυ σας και να μην ασχολειστε με κατι σοβαρο.
Με τίποτε σοβαρό έχεις δίκιο!!! για πες μου εσύ όμως έχω πολύ ενδιαφέρον να ακούσω ειλικρινά με τι σοβαρό ασχολείσαι στη ζωή σου ??? Γιατί τα οπαδικά τα κράζεις , την πολιτική σε άλλα ποστ σου επίσης την κράζεις...Με τι ασχολείσαι ρε αδερφέ πως γεμίζεις τις ώρες σου...Διαβάζεις βιβλία ???(Πες μου το τελευταίο που διάβασες) , πηγαίνεις στο θέατρο??? (προτεινέ μου καμμία παράσταση) , βγαίνεις έξω με φίλους και γκόμενες ??? (και εγώ επίσης) , δουλεύεις??? (και εγώ τρεις δουλειές) , σπουδάζεις και έχεις αφιερωθεί στις σπουδές σου (και εγώ τρία μαθήματα και τέλος) τι σκατά άλλο θες τι πιό σοβαρό από αυτά που σου ανέφερα κάνεις δηλαδή εσύ απαλλαγμένε σπαρτιάτη από ψυχολογικά προβλήματα ???
Οσο για τον Μιχαλη που πεθανε δεν εχω κανενα προβλημα.Μακαρι να πεθεναν ολοι οι τραμπουκοι που πηραν μερος.Και ολυμπιακοι και παναθηναικοι.Το ιδιο αχρηστοι ειστε...
Βλέπω την έλλειψη τραμπουκισμού σου και πραγματικά συγκινούμαι , η αγάπη σου προς το συνάνθρωπο και το συμπολίτη είναι πραγματικά αποστομωτική...Να πεθάνουν οι οπαδοί , να πεθάνουν οι ναρκομανείς , να πεθάνουν οι ψυχολογικά διαταρραγμένοι , να πεθάνουν οι πουτάνες , οι νταβατζήδες και γενικά όσοι κατά τα ΜΜΕ μας χαλάνε την ηρεμία μας...Ξέρεις πρόσεχε γιατί έχεις αρχίσει να θυμίζεις έναν γνωστό σουρεάλ πολιτικό (ονόματα δε λέμε) :e_biggrin:
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
spartiatisgx
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 9:07 pm
Τοποθεσία: ilisia,athens

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από spartiatisgx »

αυτο καταλαβες εσυ;Ωραια το επιασα.....Ειμαι ο καινουργιος Ηιtler και κινδυνευετε.λυτωνΝομιζω το 2012 θα μας προλαβει οποτε γλυτωνετε απο εμενα.Για να καλεσεις καποιον συνανθρωπο θα πρεπει πρωτα να ειναι ανθρωπος.Δεν νομιζω οτι οντα τα οποια δινουν ραντεβου με μαχαιρια στιλετα κτλ κτλ σεβονται την ανθρωπινη ζωη.Οποτε ο Μιχαλης και ο καθε ΜιΧαλης της οποιας ομαδας οπαδος δεν ειναι ανθρωπος.Ειναι κατι αλλο.Τολματε και κανετε ηρωα εναν θυτη που ετυχε να γινει θυμα.ΕΤΥΧΕ.το καταλαβες;για θεατρο θα σου ελεγα να πας να δεις το 6 χοροι στο θεαρο ντενιση για ταινια θα σου ελεγα το once και για βιβλιο θα σου ελεγα να διαβασεις το ο σατανας ο cantor και ο διαβολος.ΑΠΟ cd θα σου ελεγα οποιοδηποτε του ξυλουρη και για τα πολιτικα θα σου ελεγα να ρωτησεις καποιον αλλον.
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από vbalos »

αυτο καταλαβες εσυ;Ωραια το επιασα.....Ειμαι ο καινουργιος Ηιtler και κινδυνευετε
Δεν το έπιασες το Λεβέντη εννοούσα...
Για να καλεσεις καποιον συνανθρωπο θα πρεπει πρωτα να ειναι ανθρωπος
Ενδιαφέρουσα άποψη και ποιός εν προκειμένω παίζει το ρόλο του κριτή για το εάν κάποιος είναι άνθρωπος ή όχι?? Εσύ? ο Θεός? Το κράτος? ποιός?Ποιός πρέπει να ζήσει και ποιός όχι?? Μπορείς να μεταφέρεις τις απόψεις σου στη μάνα του Μιχάλη που ξέρεις μπορεί να την πείσεις και να μη θρηνεί πλέον...
Τολματε και κανετε ηρωα εναν θυτη που ετυχε να γινει θυμα.ΕΤΥΧΕ.το καταλαβες;
1) Που είδες εσύ ηρωοποίηση ? Φίλοι του και γνωστοί του που απλά όταν έγινε ο φόνος θρηνήσαμε ποιός ήρωας?
2)Έτυχε?? Τι ακριβώς εννοείς έτυχε...Θα τύχαινε αν μια πέτρα έπεφτε στο κεφάλι του και έμενε στον τόπο...Ο τύπος απομονώθηκε από τους υπόλοιπους οπαδούς του Παναθηναϊκού και μαχαιρώθηκε παραπάνω από μια φορές...Τύχη το λες εσύ αυτό?? Και στη συνέχεια βρέθηκαν άτομα τα οποία κόμπαζαν πάνω από το πτώμα του για το κετόρθωμά τους...Άκου ΕΤΥΧΕ...
για θεατρο θα σου ελεγα να πας να δεις το 6 χοροι στο θεαρο ντενιση για ταινια θα σου ελεγα το once και για βιβλιο θα σου ελεγα να διαβασεις το ο σατανας ο cantor και ο διαβολος.ΑΠΟ cd θα σου ελεγα οποιοδηποτε του ξυλουρη και για τα πολιτικα θα σου ελεγα να ρωτησεις καποιον αλλον.
Η ερώτηση μου δεν ήταν ακριβώς αυτή (αν και θα κρατήσω τις συμβουλές σου) είπες πιο πάνω ότι ως συνδεσμίτης είμαι κάποιος που δεν ασχολείται με τίποτε άλλο εκτός της ομάδας μου και είμαι και ψυχολογικά διαταρραγμένος...Η ερώτησή μου λοιπόν΄είχε να κάνει με το ποιό παραπάνω ενδιαφέρον έχεις εσύ στη ζωή σου...Λοιπόν ???
ΑΠΟ cd θα σου ελεγα οποιοδηποτε του ξυλουρη και για τα πολιτικα θα σου ελεγα να ρωτησεις καποιον αλλον.
Αυτό μου κάνει λιγάκι ασυμβίβαστο διότι ο Ξυλούρης ήταν βαθιά πολιτικοποιημένος και η πολιτικοποίηση-κοινωνικοποίησή του πέρναγε μέσα στα τραγούδια του , αλλά ας είναι τουλάχιστον ακούς ποιοτική μοσική...Απάντησέ μου σε παρακαλώ στην προηγούμενή μου ερώτηση...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
spartiatisgx
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 9:07 pm
Τοποθεσία: ilisia,athens

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από spartiatisgx »

φιλε μου Vbale σου ειπα ποιος κρινει για το ποιος ειναι ανθρωπος και ποιος οχι.Σιγουρα οχι εγω κι εσυ αλλα το κριτηριο που σου εγραψα.
Οποιος δεν σεβεται την ανθρωπινη ζωη δεν ειναι ανθρωπος.....Οποτε ολοι οσοι δινουν ραντεβου για ξυλο και μαχαιρωματα δεν ειναι ανθρωποι.
Οσο για το ετυχε δεν καταλαβαινω τι δεν καταλαβαινεις. σημαινει οτι απλως ειχε την ατυχια(ακου ετυχε και μετα την ατυχια...τελοσπαντων)
να πεθανει αυτος.Θα μπορουσε καλλιστα να ειχε αυτος σκοτωσει καποιον.Αν γινει πολεμος και πολεμησουμε διπλα διπλα και πεθανω εγω και οχι εσυ σημαινει οτι απλως ετυχε να πεθανω εγω και εσυ που εισαι διπλα μου εισαι τυχερος που ζεις.Ετσι κι ο Μιχαλης που ειχε δωσει ραντεβου για να σκοτωσει ηταν θεμα τυχης που την εφαγε αυτος και οχι καποιος διπλανος του ή ειναι θεμα τυχης που την εφαγαν και διπλανοι του και δεν πεθαναν.Γιατι μην μου πεις οτι οταν εισαι σε αυτη την κατασταση σημαδευεις και τα χτυπυματα σου.
Οσο για το ηρωας ναι τον κανατε ηρωα.Τον εκαναν οι εφημεριδες του παναθηναικου και το πανο που βλεπω συνεχεια στο ο.α.κ.α
Οσο για το οτι ακουω Ξυλουρη και δεν ειμαι πολιτικοποιημενος οπως αυτος ηταν δεν ειναι καθολου οξυμωρο.Ακουω Ξυλουρη για την φωνη του και οχι για τα πολιτικα του πιστευω.Δεν απορριπω ανθρωπους εαν διαφωνω εστω σε ενα οπως και δεν παραδεχομαι ανθρωπους μονον αν συμφωνω σε ολα μαζι τους.Δεν νομιζω οτι οι δεξιοι δεν ακουνε καζαντζιδη μονο και μονο επειδη ηταν κκε ουτε οι αριστεροι τον χατζιδακη επειδη ηταν δεξιος.....
Δεν ειπα οτι κανω περισσοτερα και καλυτερα απο εσενα.Ειπα οτι ασχολουμε με περισσοτερα πραγματα απο το 90% των συνδεσμιτων.Το οτι πρεπει να πεθανουν οσοι χουλιγκαν πανε για ραντεβου,δεν επρεπε να το πω. ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ.αλλα δεν θα στεναχωρηθω κι αν το παθουν.Εδω δεν ενδιαφερονται αυτοι οι ιδιοι για την ζωη τους θα ενδιαφερθω εγω;
Άβαταρ μέλους
timos_m
Δημοσιεύσεις: 1047
Εγγραφή: Παρ Δεκ 22, 2006 9:11 pm
Real Name: ΤΜ
Gender: Male
Τοποθεσία: Εδώ

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από timos_m »

Αν το επόμενο post δεν έχει σχέση με τ' αθλητικά, ή είναι επιθετικό επί προσωπικού, ας μη δημοσιευτεί.
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 1:03 am
Real Name: nikolas?
Τοποθεσία: Kameni gi tis meta-ptyxiw xwras

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από nikolas_asteri »

Συγγνώμη Τίμο αλλά το ποστ μου δεν έχει *άμεση* σχέση με τα αθλητικά.
Δεν μπορεί να χωρέσει το κεφάλι μου αυτή την αντιπαλότητα. Δηλαδή, οκ, ο καθένας υποστηρίζει μια ομάδα. Από εκεί, πως φτάνουμε στο σημείο να αρχίζεις να βρίζεις τον άλλον στα καλά καθούμενα επειδή υποστηρίζει άλλη ομάδα? Αν κάτσεις να το σκεφτείς είναι *τραγική* χαζομάρα!
Τελικός με ολυμπιακό προπέρυσι στο ΟΑΚΑ και ακριβώς απέναντι οι "γαύροι". και να βλέπεις κόσμο και στις 2 μεριές "αντε γ@@σουυυυυυυυυ", "πάμε εξω να τα πουμέέέέέέ", "το μ@@νί της αδερφής σου ρεεεε". ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ! απλώς γιατί υποστηρίζουν άλλη ομάδα. Πείτε μου τώρα που βρίσκετε το νόημα.
Προσωπικά, αυτοί οι "κύριοι" μου έχουν "κόψει" το γήπεδο και θα με βρείτε μόνο κάποιο σαβ/κο σε κανα ματς με Τρίκαλα ή Περιστέρι (εμένα και άλλους 200-300 οικογενειάρχες που βρίσκουν κάποιο "παράθυρο" να πάρουν τα παιδιά τους στο γήπεδο να δουν αυτόν τον υπερπροπονητή να ΔΙΔΑΣΚΕΙ), μιας και σε αυτά τα παιχνίδια η ομάδα μάλλον παύει να είναι "ιδέα" και "ιδανικό" και δεν χρειαζεται στήριξη. Περαστικά σας.
Άβαταρ μέλους
Skliraios
Δημοσιεύσεις: 743
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:00 pm
Real Name: Ιουλιος Μπιτζιμπιτζιδης
Gender: Male
Τοποθεσία: τριτο συννεφο στο βαθος

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από Skliraios »

στο ντερμπυ χασαμε μονοι μας-και απο ενα εξαιρετικο μητρογλου - η ομαδα απλα δε βγηκε να παιξει μπαλα ,χασαμε με τα χερια κατω.....
απλα και καθαρα

τωρα για την αντιπαραθεση .....τοσα χρονια τα ιδια αφου τα εχουμε πει με τους ολυμπιακους κουβεντα δε γινεται.....με ανθρωπους που εχουν κορωνα στο κεφαλι τους εναν που επρεπε να ειναι φυλακη που να πας και τι να πεις....και αντε ξεκινας την κουβεντα, που θα παει αφου δεν εχουν διαθεση να συζητησουν αλλα μοναχα να κομπαζουν για την "ομαδαρα" τους?
http://www.freewebs.com/hellian00/300%204.gif

ο πληθωρισμός του φαίνεσθαι έχει ρίζες στη έλλειψη του είναι.



Occasio aegre offertur, facile amittitur - Opportunity is offered with difficulty, lost with ease. (Publius Syrus)

http://www.neobux.com/?r=SKLIRAIOS
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”