Θρήνος των γηπέδων

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από thangus »

vbalos έγραψε:κατ'αρχάς μιλάς για τον αγώνα με την ΑΕΚ όπου ενώ προηγούσασταν έπεσαν δύο δακρυγόνα και ο αγώνας όπως προέβλεπε ο ΚΑΠ έγινε από την αρχή στη Ρόδο όπου και χάσατε
Εδω κανεις λαθος ο ΚΑΠ προεβλεπε πως στην εν λογο περιπτωση ειτε μηδενιζεται η ομαδα της οποιας οι φιλαθλοι πεταξαν τα καπνογονα(πραγμα απαραδεκτο κατ εμε)ειτε διεξαγετε το υπολοιπο του αγωνα αλλη μερα κεκλισμενων των θυρων με τις αριθμητικες ισσοροπιες ως ειχαν.Οπως βλεπω γνωριζεις τιποτα απο τ παραπανω δεν εγινε
vbalos έγραψε:στη συνέχεια του πρωταθλήματος μέσα στον Αθηναϊκό ο
Δημόπουλος σκοράρει κάνει χειρονομία και μπαίνετε μέσα και τα σπάτε όλα , δίκαια λοιπόν μηδενιστήκατε μη βλέπεις που επί Σώκρατες τίποτε δεν ίσχυσε σε αντίστοιχη περίπτωση στο ματς με τον Πανιώνιο στη Ν.Σμύρνη...μου φαίνεται κακομάθατε τόσα χρόνια...
Δικαια αφαιρεις τους βαθμους που επαιξαν να παρουν οι παιχτες μιας ομαδας επειδη εισεβαλαν στον αγωνιστικο χωρο οι φιλαθλοι?για βαλε τον εαυτο σου στην θεση του ποδοσφαιριστη που του αφαιρουν τους βαθμους γι'αυτον τον λογο και πες μου πως θα ενιοθες.πολυ καλη αποψη εχεις βλεπω για την δικαιοσηνη.Δηλαδη οταν εβοσκε ο βαρδινογιαννης με τα πιστολια στο γηπεδο και απειλουσε μπροστα σε ολους τους διαιτητες σε εσας τι επρεπε να ειχαν κανει να σας ριξουν κατηγορια???και εμπας περιπτωση επιασες ενα αλλο τρομερο θεμα της νεας σμηρνης. οι οπαδοι του ολυμπιακου που ειχαν προμηθευτει εισιτιρια ουδεποτε ενεπλακησαν σε επεισοδεια ουτε εισεβαλαν στον αγωνιστικο χωρο.Τα επεισοδεια εγιναν απο μια ομαδα κουκουλοφορων που εισεβαλαν με το ετσι θελω στο γηπεδο και ποτε δεν καταφερε να αποδειχθει αν ηταν φιλαθλοι του ολυμπιακου ή του πανιονιου.Γιατι επρεπε δηλαδη να τιμοριθουν οι ομαδες εκει με αφαιρεση βαθμων?
vbalos έγραψε:Ναι και σου εξηγώ πως προφανώς πρόκειται για κανονισμούς , αλλά το θέμα με το στρίψιμο είναι πως οι πιθανότητες είναι 50-50 και ένας αγώνας ο οποίος έχει έρθει ισόπαλος πρέπει με κάποιον τρόπο να βγάλει νικητή, ενώ στην άλλη περίπτωση ενώ χάνεις έναν αγώνα στο γήπεδο κάνεις ένσταση για να τον πάρεις στα χαρτιά...
Επαναλαμβανω το αποτελεσμα του στριψιματος ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ Ο ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ.
και φυσικα θα κανεις ενσταση να παρεις το παιχνιδι στα χαρτια εφοσον η αντιπαλη ομαδα εχει χρησιμοποιησει παιχτη αντικανονικα πραγμα που ΟΡΘΑ εγινε στην περιπτωση με την καλαμαρια και ΟΡΘΑ ΔΕΝ εγινε στην περιπτωση με τον πανσεραικο καθως εκανε ενα στιγμιαιο λαθος το οποιο εσπευσε αμεσως να διορθωσει.Αλωστε τι τους εχουμε τους κανονες διακοσμιτικους?αλλα ξεχασα εσας δεν σας νοιαζουν αυτα εσεις ειχατε κανει συνθημα το φορτσα ροτσα μπουμπλης.
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από chelsea13 »

Το θέμα είναι πως αν η ΕΠΟ απλά λειτουργούσε αυτεπάγγελτα και δεν έπρεπε η κάθε ομάδα να μπαίνει στο τρυπάκι να κάνω ή να μην κάνω ένσταση δεν θα είχαμε ούτε τώρα ούτε πριν 2 χρόνια όλη αυτήν την ιστορία.
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από dj manos »

Το συγκεκριμένο θέμα δεν ασχολείται με την νομική φύση του ζητήματος αλλά με την ηθική.

Είναι τουλάχιστον ανήθικο να παίζεις χάλια μέσα στο γήπεδο και να κάνεις ένσταση για να πάρεις το ματς στα χαρτιά μόνο και μόνο για να μην χάσεις το πρωτάθλημα και τα λεφτά του Τσάμπιονς Λίγκ (σιγά μην έννοιαξε τον Ολυμπιακό ο Βάλνερ και οι παρανομίες της Καλαμαριάς). Και είναι ακόμα πιο ανήθικο το να παραδέχεσαι,ουσιαστικά,την ανηθικότητά σου,2 χρόνια μετά,βαφτίζοντας την παρανομία του Πανσερραϊκού "στιγμιαίο λάθος" (ο Πανσερραϊκός και ο Πασχάλης!) επειδή δεν σε νοιάζει το Κύπελλο Ελλάδας. Αν ήθελε ο Ολυμπιακός να είναι συνεπής στα λεγόμενά του ή δεν έπρεπε να κάνει καθόλου ένσταση πριν 2 χρόνια ή έπρεπε να κάνει και τώρα ένσταση και να ξεφτυλιστεί για δεύτερη φορά. Απλά πράγματα.
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από thangus »

Δεν θυμαμαι να θεωρουσες εξευτελισμο οταν επερνες πρωταθλημα το 91.Ουτε θεωρουσες εξευτελισμο οταν επερνες πρωταθλημα με μπουμπλιδες και πιστολια.Γιατι πρεπει να θεωρησω την δικη μου περιπτωση λοιπον εξευτελισμο?
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
nap21
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Δευ Οκτ 13, 2008 9:33 am
Real Name: diogo
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από nap21 »

xwris na exw diavasei ta prohgoumena posts sas ..8a pw to eksis..pou dixnei to poso sterimenes einai oi alles omades gia ena kypellaki..
enas ekprwsopos tis doihkhshs tou olumpiakou erwtomenos apo enan dimosiografo gia to ti egine kai apokleistike i omada eipe to eksis:
an paei kapoios sto pasalimani ,dipla ap ta grafeia kai kanei oti voutaei sth 8alassa 8a kopanisei to kefali tou sta kypella...
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από vbalos »

Δεν θυμαμαι να θεωρουσες εξευτελισμο οταν επερνες πρωταθλημα το 91
Και πάλι χρησιμοποιείς επιχείρημα για το οποίο σου έκανα νύξη και με έγραψες κανονικά είπες κάτι πιο πάνω που δείχνει ότι δε γνωρίζεις ακριβώς το τι συνέβει τότε , αφού ο ΚΑΠ έκανε λόγο για επανάληψη του παιχνιδιού...Καθαρότατα το πήρα το πρωτάθλημα του 91...
Δικαια αφαιρεις τους βαθμους που επαιξαν να παρουν οι παιχτες μιας ομαδας επειδη εισεβαλαν στον αγωνιστικο χωρο οι φιλαθλοι?για βαλε τον εαυτο σου στην θεση του ποδοσφαιριστη που του αφαιρουν τους βαθμους γι'αυτον τον λογο και πες μου πως θα ενιοθες.πολυ καλη αποψη εχεις βλεπω για την δικαιοσηνη.Δηλαδη οταν εβοσκε ο βαρδινογιαννης με τα πιστολια στο γηπεδο και απειλουσε μπροστα σε ολους τους διαιτητες σε εσας τι επρεπε να ειχαν κανει να σας ριξουν κατηγορια???
ΑΑΑ!!! Τώρα ενδιαφέρεστε και για τον κόπο των ποδοσφαιριστών ... ποιοί εσείς που έχετε κ΄λέψει κόπο και ιδρώτα από όποια ομάδα έχει παίξει στη Α' εθνική τα τελευταία 13 χρόνια , εσείς που κανονίζατε παιχνίδια καταγεγραμμένα σε κασέττες και δεν έτρεξε τπτ , εσείς που καταπατήσατε όποιον αθλητικό νόμο υπήρξε...Και ναι αν οι οπαδοί μιας ομάδας εισβάλλουν στον αγωνιστικό χώρο σαφώς και θα πρέπει η ομάδα να τιμωρηθεί , όπως και σε όλο τον κόσμο τιμωρούνται έδρες για συμπεριφορά οπαδών πας καλά τι λες τώρα ... Όσο για τον Βαρδινογιάννη δε στα είπαν καλά δημοσιογράφο και μπάτσο απείλησε όχι διαιτητή μάθε και λίγο μόνος σου όχι ότι σου λένε και ακούς...
και εμπας περιπτωση επιασες ενα αλλο τρομερο θεμα της νεας σμηρνης. οι οπαδοι του ολυμπιακου που ειχαν προμηθευτει εισιτιρια ουδεποτε ενεπλακησαν σε επεισοδεια ουτε εισεβαλαν στον αγωνιστικο χωρο.Τα επεισοδεια εγιναν απο μια ομαδα κουκουλοφορων που εισεβαλαν με το ετσι θελω στο γηπεδο και ποτε δεν καταφερε να αποδειχθει αν ηταν φιλαθλοι του ολυμπιακου ή του πανιονιου.Γιατι επρεπε δηλαδη να τιμοριθουν οι ομαδες εκει με αφαιρεση βαθμων?
Τι λες ρε φίλε σοβαρά μιλάς ??? Σας προβόκαραν κι'όλας...Φέρε μου μια εφημερίδανα στους πω εγώ ποιοί είναι και ποιοι δεν είναι αφου η αθλητική δικαιοσύνη δεν τους ήξερε...Καλά για πόσο ζώα μας περνάτε επιτέλους...Εμείς δε μεγαλώσαμε με Τσουκαλά , αυτές οι δικαιολογίες είναι για εσάς...
Ουτε θεωρουσες εξευτελισμο οταν επερνες πρωταθλημα με μπουμπλιδες
Ενω εσείς ούτε μια ελληνοποίηση ε ??? Τουλάχιστον εγώ δε χρέωνα τότε μέσω του προέδρου μου τον ελληνικό λαό και μετά να τρέχω να μου παραγράφουν χρέη...
και πιστολια.
Δεν τα γούσταρα αυτά αλλά έχω να σου πω ότι καλύτερα πιστόλι ο πρόεδρός μου απέναντι σε μπάτσο παρά πιστόλια σε φυσούνες στα χέρια της θύρας λ7 απέναντι σε ποδοσφαιριστές που δε βγαίνουν για προθέρμανση...Πιο αντρίκεια στάση δε συμφωνείς???
Γιατι πρεπει να θεωρησω την δικη μου περιπτωση λοιπον εξευτελισμο?
Ήμουν σίγουρος , σιγουρότατος ότι δε θα τη θεωρούσες ... έτσι κι αλλιώς σ'αρέσει δε σ'αρέσει αυτό είναι το ήθος που σας έχει περάσει ο πρόεδρός σας 13 χρόνια τώρα...''Ο θρύλος και το Αιγάλεω να κερδάνε και όλοι οι άλλοι ...''
an paei kapoios sto pasalimani ,dipla ap ta grafeia kai kanei oti voutaei sth 8alassa 8a kopanisei to kefali tou sta kypella...
Αν πέσει από τη σωστή μεριά ... γιατί από την άλλη έχετε τις κασσέλες με τα σκ@τά με τα οποία βρωμίσατε ολόκληρο τον ελληνικό αθλητισμό και σας έδωσαν όλα αυτά τα κύπελλα...Αλλά δεν πειράζει , αλλάζουν οι καιροί ... αυτό που μένει είναι το ήθος και αυτό δεν το είχατε που να κοπανιέστε...

Υ.Γ Πως μπορώ να ανεβάσω έγγραφο ???
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από thangus »

vbalos έγραψε:Και πάλι χρησιμοποιείς επιχείρημα για το οποίο σου έκανα νύξη και με έγραψες κανονικά είπες κάτι πιο πάνω που δείχνει ότι δε γνωρίζεις ακριβώς το τι συνέβει τότε , αφού ο ΚΑΠ έκανε λόγο για επανάληψη του παιχνιδιού...Καθαρότατα το πήρα το πρωτάθλημα του 91...
Αρα πολυ απλα με την αποφαση του CAS πηρα και εγω δικαιοτατα το πρωταθλημα το 2008, οποτε δεν υπαρχει λογος διαμαρτηριας στην εν λογο περιπτωση
vbalos έγραψε:ΑΑΑ!!! Τώρα ενδιαφέρεστε και για τον κόπο των ποδοσφαιριστών ... ποιοί εσείς που έχετε κ΄λέψει κόπο και ιδρώτα από όποια ομάδα έχει παίξει στη Α' εθνική τα τελευταία 13 χρόνια , εσείς που κανονίζατε παιχνίδια καταγεγραμμένα σε κασέττες και δεν έτρεξε τπτ , εσείς που καταπατήσατε όποιον αθλητικό νόμο υπήρξε...
Δηλαδη ρε φιλε πριν ηταν ολα ενταξυ αυτο θες να μου πεις?Μηπως θες να σου θημησω την υποθεση κιαπε που απεδειξε πως υπηρχε τοτε η παραγκα και τη διοικουσε ο "τιμιος" πιστολερο προεδρος σας?
vbalos έγραψε:Και ναι αν οι οπαδοί μιας ομάδας εισβάλλουν στον αγωνιστικό χώρο σαφώς και θα πρέπει η ομάδα να τιμωρηθεί , όπως και σε όλο τον κόσμο τιμωρούνται έδρες για συμπεριφορά οπαδών πας καλά τι λες τώρα ...
Οριστε? τι ειπες τωρα? σε ολον το κοσμο οταν υπαρξουν τετοια φαινομενα προσπαθουν να βαλουν μεσα οσους ενεπλακησαν σε επεισοδεια.και αν υπαρξει τιμωρια σε ομαδα θα ειναι απλα τιμωρια εδρας οχι μηδενισμος και αφαιρεση βαθμων!!
vbalos έγραψε:Όσο για τον Βαρδινογιάννη δε στα είπαν καλά δημοσιογράφο και μπάτσο απείλησε όχι διαιτητή μάθε και λίγο μόνος σου όχι ότι σου λένε και ακούς...
ε?ειχε μπει στο γηπεδο σε ματς κυπελουχων με την τορινο και απειλησε τον διαιτητη στοχευοντας τον με οπλο να τον σκοτωσει αν δεν κατοχειρωσει το παιχνιδι υπερ του παναθηναικου,καθως οπως θεωρουσε τον αδικησε στο παιχνιδι.Για την ιστορια η uefa τιμωρησε τον παο με 2ετη αποκλεισμο απο τις ευρωπαικες διοργανωσεις.Εσυ αναφερεσαι σε αλλο γεγονος,αλλα ποσο καλο βρισκεις να βοσκει μεσα στο γηπεδο ο προεδρος μιας ομαδας με τα οπλα στη φορα σε ολα τα παιχνιδια του παο?
vbalos έγραψε:Τι λες ρε φίλε σοβαρά μιλάς ??? Σας προβόκαραν κι'όλας...Φέρε μου μια εφημερίδανα στους πω εγώ ποιοί είναι και ποιοι δεν είναι αφου η αθλητική δικαιοσύνη δεν τους ήξερε...Καλά για πόσο ζώα μας περνάτε επιτέλους...Εμείς δε μεγαλώσαμε με Τσουκαλά , αυτές οι δικαιολογίες είναι για εσάς...
θελω να μου πεις εναν σοβαρο λογο που ειχαν οπαδοι του ολυμπιακου να κανουν τετοιο μακελειο στο συγκεκριμενο παιχνιδι?ειτε αυτο ηταν οργανωμενο μονο απτους συνδεσμους ειτε ηταν οργανωμενο και απο στελεχοι του ολυμπιακου.τι ειχε να κερδισει ο ολυμπιακος.αν θυμασαι καλα οχι μονο δεν κερδισε υποχρεωθηκε να δωσει ενα καρο παιχνιδια τοτε κεκλυσμενων των θυρων
vbalos έγραψε:Ενω εσείς ούτε μια ελληνοποίηση ε ??? Τουλάχιστον εγώ δε χρέωνα τότε μέσω του προέδρου μου τον ελληνικό λαό και μετά να τρέχω να μου παραγράφουν χρέη...
θελω να μου πεις μια μονο περιπτωση ελληνοποιησης που εκανε ο ολυμπιακος.Δεν παραγραφηκε κανενα χρεος εγινε ρυθμηση και πληρωθηκαν ολα.
vbalos έγραψε:Δεν τα γούσταρα αυτά αλλά έχω να σου πω ότι καλύτερα πιστόλι ο πρόεδρός μου απέναντι σε μπάτσο παρά πιστόλια σε φυσούνες στα χέρια της θύρας λ7 απέναντι σε ποδοσφαιριστές που δε βγαίνουν για προθέρμανση...Πιο αντρίκεια στάση δε συμφωνείς???
μην τα λες αυτα παραεξω γελαει ο κοσμος ακου εκει πιστολεια στα χερια της θυρας7 οπως θυμασαι αντιπαθω καργα τους οργανωμενους γιατι πυστευω πως ολοι τους σε ολες τις ομαδες καταστρεφουν το ελληνικο ποδοσφαιρο,αλλα οχι οτι περνανε και πιστολια στο γηπεδο,και ελεος δεν θα κανουμε και αντρικια την σταση του βαρδινογιαννη να κυκλοφορει δημοσια στα γηπεδα με πιστολια,θα οραιοποιησουμε και την βια τωρα?
vbalos έγραψε:''Ο θρύλος και το Αιγάλεω να κερδάνε και όλοι οι άλλοι ...''
ουτε εμενα μου αρεσε αλλα μην μου πεις τωρα οτι ο βαρδηνογιαννης ηταν τοσο μικρος ωστε να μην μπορει να ορθοσει το αναστημα του αναμεσα σε ολους αυτους εδω εκανε αλλα κ αλλα
vbalos έγραψε:Αλλά δεν πειράζει , αλλάζουν οι καιροί ... αυτό που μένει είναι το ήθος και αυτό δεν το είχατε που να κοπανιέστε...
ενταξυ αφου το εχετε εσεις που σας πιανανε να δοροδοκειτε ομαδες με λεφτα μεσα σε λουλουδια που κανατε ελληνοποιησεις με προεδρους με πιστολια να σπατε συμβολαια με το ετσι θελω(αποστολακης) και να υπαρχουν στοιχεια απο την υποθεση κιαπε πως διευθηναται κυκλωμα στημενων παιχνιδιων,παλι καλα που εμαθα τι θα πει ηθος για να ξερω τι λειπει απο τη ομαδα μου!!!
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
nap21
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Δευ Οκτ 13, 2008 9:33 am
Real Name: diogo
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από nap21 »

filaraki vbalos prwta ap ola ma8e na milas kalitera...de mou aresei o tonos tis fwnis sou..
den sas aresei to elliniko -prwta8lima...??to 8ewreis vrwmiko??
pare tin omada sou kai dromo...ti ka8esai kai simmetexeis??
pare kai tous vaskous tis bilbao pou to paizoun aytonomistes ...
ton mpaok me tis xorigeies kai ftiaxte diko sas prwta8lima k mi mas ta zalizete ...
exeis ta guts na to kaneis??
gt exw kserw oti tis stravis ps..lis tis ftaiei i trixa...
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από vbalos »

Σώπα ρε φίλε που θα φύγουμε και από το πρωτάθλημα επειδή το κάνατε μπ...λο τι λες και κερατάδες και δαρμένοι , ωραίος είσαι εσύ...Όσο για τον τόνο της γραφής μου αυτός είναι και αν σου αρέσει αν όχι μη διαβάζεις αυτά που γράφω , δεν προσέβαλλα κανένα και μπάτσους εδώ μέσα δεν έχουμε...Για να χαλαρώσουμε λιγάκι...Αϊντε μπράβο !!!
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
timos_m
Δημοσιεύσεις: 1047
Εγγραφή: Παρ Δεκ 22, 2006 9:11 pm
Real Name: ΤΜ
Gender: Male
Τοποθεσία: Εδώ

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από timos_m »

Off Topic
vbalos έγραψε:Υ.Γ Πως μπορώ να ανεβάσω έγγραφο ???
Κάτω από το πλαίσιο όπου γράφεις το post σου, και κάτω απ' τα κουμπιά preview και submit (όταν έχεις πατήσει post reply, όχι quick reply), έχει ένα κουμπί που λέει Upload Attachment. ;)
Ευ-Αγγελος
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 8:40 pm
Real Name: ...
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από Ευ-Αγγελος »

Παμε μωρη Παναθααα!!!! Για να λεμε και του στραβου το δικαιο, εαν δεν παρουμε το κυπελο φετος με ολυμπιακο και αεκ εκτος ειμαστε για τα μπαζα.
Δεν λεω οτι δεν το ευχαριστηθηκα που αποκλειστηκε ο ολυμπιακος χαχαχα!Αλλα απο τι ακουσα απο τον εκφωνητη η ιδια ομαδα, μας ειχε αποκλεισει κι εμας περσυ απο το θεσμο...
KAFROS
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Αύγ 22, 2008 7:05 pm
Real Name: leyteris
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από KAFROS »

haha mwre mlk vbalo,antiproswpe tou prasinofrourou,arxises na krazesai kai se public forums epeidi fagame 3 apo tis serres kai 8a glitwseis tin 4ara gia fetos?
Trava kamia paiania meria na kaneis xalaoua stin ps**i tou Cisse mpas kai staurwsei kana goal kai ase tr ti didaktiki tis istorias tou Olympiakou.

***Gia tis mlkies pou grapses:

Ο φυσικός διάδοχος του Τζόνι Ρίνγκο είναι ο "καπετάνιος". Πιστολέρο απ'τους λίγους, οι ιστορίες με το πιστόλι του έχουν μείνει στην ιστορία. Αφηγείται ο Μανώλης Σαριδάκης, εκ των παλαιοτέρων ρεπόρτερ Παναθηναϊκού : "Κάθε Παρασκευή, το 1983, ο Γιάτσεκ Γκμοχ έδινε συνέντευξη, στο μικρό γραφειάκι του "γέρικου γηπέδου" και ο πρόεδρος ερχόταν συχνά για κουβεντούλα με τους δημοσιογράφους. Εκείνη τη φορά έβρεχε. Όταν τελείωσε η συνέντευξη, βγήκαμε όλοι έξω στο δρόμο και ξαφνικά το πιστόλι του "καπετάνιου" έπεσε και γλίστρησε κάτω από ένα αυτοκίνητο. Μέχρι να καταλάβουμε τι έγινε, ένας δημοσιογράφος έπεσε μπρούμυτα στη βρεγμένη άσφαλτο, μπήκε ο μισός κάτω από το αυτοκίνητο λες και θ' άλλαζε λάδια και, πιάνοντας το πιστόλι απ' τη λαβή σαν να κρατούσε ψάρι από την ουρά, είπε στον Βαρδινογιάννη : "Κύριε Πρόεδρε, ιδού το πιστόλι σας"!

Το 1984, με τον Γιάτσεκ Γκμοχ προπονητή, κάθε Παρασκευή γινόταν σύσκεψη, στο παλιό γραφείο του Προέδρου, στην Αρματωλών και Κλεφτών. Από τη μία πλευρά στο μεγάλο γραφείο ο Πρόεδρος, από την άλλη ο Γιάτσεκ. Έβγαζε το σιδερικό ο "καπετάνιος", το ακουμπούσε πάνω στο τραπέζι, με την κάννη γυρισμένη προς τον Γκμοχ : - Πώς παίζει η ομάδα την Κυριακή; - No 1 ο Λαφτσής, απαντούσε ο Γιάτσεκ και γύριζε την κάννη προς τον Πρόεδρο. - No 2; ρωτούσε πάλι ο Βαρδινογιάννης, ξαναγυρίζοντας το πιστόλι προς την πλευρά του Γιάτσεκ, και συνεχιζόταν αυτή η άτυπη ρώσικη ρουλέτα μέχρι να συμπληρωθεί η εντεκάδα".

Το Νοέμβριο του 1992 o "καπετάνιος" τράβηξε το κουμπούρι, όταν το γήπεδο τον "έκραζε" σε αγώνα με την Κόρινθο. Έβαλε το κουμπούρι στη θέση του και έφτασε να σκαρφαλώσει στα συρματοπλέγματα που χώριζαν τη Θύρα 13 από τους επισήμους για να τα βάλει με 3.000 κόσμο, προκειμένου να... ξετρυπώσει έναν οπαδό που του πέταξε ένα μπουκάλι. Έφτασε μέχρι το πέταλο ανενόχλητος ενώ το υπόλοιπο γήπεδο τραγουδούσε "ντρουμπου ντρουμπου ντρουν - ντρουμπου ντρουμπου ντρουν, τα καβούρια τον τσιμπούν" και "κι ολο κλαίνε τα καβουράκια στου προέδρου τα τσεπάκια"... Την επόμενη ημέρα, "απολογούμενος" για το ντου που έκανε, είπε στο Μανώλη Σαριδάκη : "Όταν ακούω να βρίζουν εμένα ή την οικογένεια μου, χάνω το μυαλό μου! Εκείνη τη στιγμή, δεν είμαι Πρόεδρος, δεν είμαι δημόσιο πρόσωπο. Είμαι ένας άνθρωπος που τον προσβάλλουν βάναυσα και θέλω να υπερασπίσω την τιμή και την υπόληψη μου".
http://1.bp.blogspot.com/_T5WdDrKqwio/S ... h/0003.JPG
http://3.bp.blogspot.com/_T5WdDrKqwio/S ... /ringo.jpg

Ενδεικτικά της διάθεσης "μη επηρεασμού" είτε διαιτητή είτε οποιουδήποτε άλλου, είναι τα παρακάτω γεγονότα :

* 08/04/1992. Προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στο ΟΑΚΑ στη ρεβάνς του 0-0 του Καραϊσκάκη. Ο Παναθηναϊκός προηγείται με 1-0 και το παιχνίδι οδεύει προς τη λήξη του. Στο 90ό λεπτό, ο διαιτητής Κουκούλας σφύριξε ένα αμφισβητούμενο πέναλτι σε μονομαχία Τσαλουχίδη-Καραγεωργίου. Ο Όλεγκ Προτάσοφ νίκησε το απ'τα 11 βήματα, ισοφάρισε το σκορ σε 1-1 και έδωσε την πρόκριση στα ημιτελικά στον Ολυμπιακό. Ακολούθησαν σκηνές απείρου κάλλους : Ο Βαρδινογιάννης, έκανε το ίδιο βράδυ μια φοβερή δήλωση: "Όσοι από σας ψήφισαν "κάθαρση"και "εξυγίανση", είδαν τι έγινε. Εμείς δε δίνουμε μίζες. Ο Κουκούλας είναι μέλος της Νέας Δημοκρατίας".Στο συγκεκριμένο αγώνα πάντως, σημειώθηκαν κι άλλα... όμορφα. Ο μασέρ του Παναθηναϊκού, Γαρμπής Αβακιάν έκανε... σπέσιαλ μασάζ στο διαιτητή απ'τη Μυτιλήνη, ενώ ο τότε γυμναστής της ομάδας, Χάρης Γραμμός του ξήλωσε το σήμα, λέγοντας "είσαι διεθνής διαιτητής εσύ, ρε; Ρόμπα είσαι, και διασύρεις και το νησί μας". Στη φυσούνα έγινε της... Πόπης, με την Ανδριάννα Μαραγκού να κυνηγάει το διαιτητή με σκουπόξυλο. Ο Βαρδής Βαρδινογιάννης, που έτυχε ν'αποχωρεί μαζί με τον κυβερνητικό εκπρόσωπο Βύρωνα Πολύδωρα, του είπε: "Να παραιτηθείτε! Φτάνει πια..." (η αποθέωση του θράσους λέμε)...

* ΑΕΚ-Παναθηναϊκός, τελικός κυπέλλου Ελλάδας. Ο Βαρδινογιάννης δεν είναι ικανοποιημένος με αυτά που είδε στον αγωνιστικό χώρο και σαλτάρει εντός, πηγαίνοντας καρφωτός για τα αποδυτήρια των διαιτητών. Ένας αστυνομικός προσπαθεί να τον εμποδίσει και ο Βαρδινογιάννης τον κοιτάει με αγριεμένο και έντονο βλέμμα, ρωτώντας τον πως τον λένε. "Ζουμπούλ', Ζουμπούλ'" ήταν η απάντηση που ήρθε δια στόματος του... διοικητή του αστυνομικού, ο οποίος με τη σειρά του τον επέπληξε επειδή... εμπόδισε τον Βαρδινογιάννη!

Η φωτογραφία με τον Βαρδινογιάννη να έχει "στριμώξει" τον αστυνομικό και να τον κοιτάζει με αγριεμένο βλέμμα διέρρευσε στον τύπο και μάλιστα τις επόμενες μέρες κόσμησε το πρωτοσέλιδο του "ΦΩΤΟΣ", ενώ ο Μανώλης Γαβαθιώτης στη στήλη του "Πολλά εν ολίγοις" βαφτίζει επισήμως "Ύψιστο" το Βαρδινογιάννη και αποκαλύπτει τις "πιέσεις" που δέχτηκε ο φωτογράφος να παραδώσει "οικειοθελώς" το υλικό σε "ανθρώπους του Παναθηναϊκού".

Φυσικά, οι παίκτες του Παναθηναϊκού είχαν μια εξωφρενική ασυλία, ειδικά ως προς τη συμπεριφορά τους. Αξέχαστες οι φωτογραφίες με το Γιάννη Καλιτζάκη να έχει κολλήσει το κούτελο του στο κούτελο κάποιου διαιτητή παραμένοντας ατιμώρητος, όπως αξέχαστη και η ατάκα που έριξε ο Νίκος Σαργκάνης στον παίκτη της ΑΕΚ, Τζίμη Πατίκα, όταν στον αγώνα των δύο ομάδων το 1986 τραυμάτισε τον Σαργκάνη με μια άγαρμπη προβολή : "Θα σου κόψει τη μπάλα ο δικός μου"...
http://4.bp.blogspot.com/_T5WdDrKqwio/S ... G_0008.jpg

Trava twra kai mpasketaki(pou sikwnetai kai kamia koupa) n'apo8ewseis tin proedrara sou(isa me 2 metra).Xereis mwre poion lew.Ton prwta antiolympiako kai meta pana8inaiko?Ela,den mporei na min katalavaineis...
Gia skepsou ligo?Kalytero einai o proedros sou na leei o OSFP kai to aigalew na kerdane H na leei prwta na xanei o olympiakos kai meta 8a xairomai me ta xalia m?
Filakia
==Se perimenw gi' alaniariko :e_wink: ==
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 1:03 am
Real Name: nikolas?
Τοποθεσία: Kameni gi tis meta-ptyxiw xwras

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από nikolas_asteri »

Δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζω να εκπλήσσομαι από την τροπή που παίρνουν αυτές οι συζητήσεις. Κρίμα πάντως, νέοι άνθρωποι με αθλητική παιδεία σε δυσθεώρητα βάθη.
Άβαταρ μέλους
spartiatisgx
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 9:07 pm
Τοποθεσία: ilisia,athens

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από spartiatisgx »

θέλω ο φιλος μας ο vbalos που ειναι πολυ χαρουμενος σημερα να μιλησει για τον θρηνο των γηπεδων...ενα εχω να πω.οπως στο μπασκετ ο βαζελος ειναι μια κλαση ανωτερος το ιδιο ειναι και ο ολυμπιακος στο ποδοσφαιρο ακομη και με τοσες απουσιες και με τις @@ που κανει ο προεδρος.......
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από thangus »

Σιγα μην μιλησουν αυτοι δεν παραδεχονται ποτε τις ανωτερες εμφανισεις κ νικες του ολυμπιακου, γ'αυτο δεν θα καταφερουν να φτιαξουν καλητερη ομαδα.Στον δευτερο γυρο στο οακα θα βαλουμε μεσα φετφατζιδη νικλιτσιοτη βασιλογιαννη μηπως και νικησουν αλλα τους εχω ικανους να χασουν.Με τον ζαιρι και τον οσκαρ νικισαμε σημερα φανταστειτε ποσο πισω ειστε...
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”