Αξίζει να πάω στην εξεταστική ή τσάμπα κόπος;

Παρακολουθώ όλα τα μαθήματα.

Συντονιστές: markelos, Ryu, φιάλη klein, meleneemil

energeiakos
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 2:57 pm
Real Name: Kostas
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Αξίζει να πάω στην εξεταστική ή τσάμπα κόπος;

Δημοσίευση από energeiakos »

Γεια σας. Θα πω και εγώ την γνώμη μου σαν φοιτητής του ΕΜΠ (των Ηλεκτρολόγων).
Φίλε Mclarenakias. Μην αφήνεις εξεταστικές και ιδίως μαθήματα. Ο βαθμός χρειάζεται καθαρά για δύο λόγους:
1) Για να δείχνει η μητέρα σου στους συγγενείς σας, αλλά και στους γείτονες πόσο έξυπνο παιδί έχει,
2) Για μεταπτυχιακές - διδακτορικές σπουδές (δηλαδή για άλλα 2-3 χρόνια υπόδουλος των καθηγητών).
Και εξηγώ.
Με το να αφήνεις μαθήματα πραγματικά δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα. Εδώ στο ΕΜΠ δεν αξίζει να είμαστε παραπάνω από 5 χρόνια για κανέναν λόγο. Το μεταπτυχιακό - διδακτορικό να ξέρεις δεν είναι τίποτα μπροστά σε δύο - τρία χρόνια δουλειάς και εμπειρίας. Αν θες να εμβαθύνεις δεν έχεις παρά να πάρεις καμιά 10αριά βιβλία καθαρά για την πάρτη σου. Τελείωνε τη σχολή όσο πιο γρήγορα γίνεται χωρίς να σε νοιάζει καθόλου ο βαθμός. Ευτυχώς είσαι σε μια καλή σχολή. Μπορείς άνετα να στοχεύσεις με το που βγεις σε μια καλή δουλειά.
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: Αξίζει να πάω στην εξεταστική ή τσάμπα κόπος;

Δημοσίευση από pao132003 »

energeiakos έγραψε:Θα πω και εγώ την γνώμη μου σαν φοιτητής του ΕΜΠ (των Ηλεκτρολόγων).
energeiakos έγραψε:Ευτυχώς είσαι σε μια καλή σχολή.
δεν περίμενα να ακούσω αυτές τις 2 προτάσεις να λέγονται από το ίδιο άτομο
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
energeiakos
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 2:57 pm
Real Name: Kostas
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Αξίζει να πάω στην εξεταστική ή τσάμπα κόπος;

Δημοσίευση από energeiakos »

Χαχαχα. Δεν αρνούμαι ότι υπάρχει απάθεια από κάποιους συμφοιτητές μου προς τις υπόλοιπες σχολές του ΕΜΠ και ιδίως προς τη σχολή σας. Εγώ πάντως εκτιμώ τη ΣΕΜΦΕ.
gogomark
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιουν 27, 2014 1:36 pm
Real Name: gogo markantonaki
Gender: Female

Re: Αξίζει να πάω στην εξεταστική ή τσάμπα κόπος;

Δημοσίευση από gogomark »

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια!! Υπάρχει ένα μάθημα που το πέρασα στην εξεταστική του Φεβρουαρίου άτυπα και ήταν να πάω να υπογράψω στην εξεταστική του Ιουνίου για να με περάσει ο καθηγητής, δεν μπόρεσα όμως να πάω λόγω ενός θέματος. Αν πάω και υπογράψω στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου, θα με περάσει; γίνεται αυτό;
Άβαταρ μέλους
Katsarola
Δημοσιεύσεις: 653
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2006 8:23 am
Real Name: Διαγαλαξιακός Υπερδικτάτωρ
Gender: Male
Facebook ID: HNNgnGNGGGNGGGG
Τοποθεσία: Under a Bridge

Re: Αξίζει να πάω στην εξεταστική ή τσάμπα κόπος;

Δημοσίευση από Katsarola »

Εφ'οσον το εχετε συνεννοηθει δεν βρισκω τον λογο γιατι οχι. Πηγαινε βρες τον και πες τι και πως ομως
Αχ καλέ, μπριζολάκια.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πρώτο Έτος”