Οικονομική Ανάλυση Ι

Μήπως να ξανακάνω Μηχανογραφικό;

Συντονιστές: markelos, Ryu, φιάλη klein, meleneemil, Nasia!

Άβαταρ μέλους
NTG
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 4:52 pm
Real Name: Nikolas
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: 127.0.0.1

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από NTG »

Πως ακριβώς προέκυψε η "γνώση οτι δεν δημιουργούνται προβλήματα σε φοιτητές ανώτερων εξαμήνων"; Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά διευκρίνησα σε παραπάνω post οτι τα χροστάω και τα δύο μαθήματα(Κοινωνιολογία και Οικονομική ανάλυση Ι). Είναι δυο διαφορετικά μαθήματα, υπάρχει -εστω εν δυνάμη- κόσμος που μπορεί να τα δίνει και τα δύο, είναι απαράδεκτη η κίνηση των "εκπροσώπων των φοιτητών".
orest
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:21 pm
Real Name: orestis
Gender: Male

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από orest »

συγνωμη τι εγινε εδω περα;;;; απο που και ως που μεταφερθηκε το μαθημα;;;; και ης γνωση οτι δεν δημιουργουνται προβληματα με μαθητες μεγαλυτερων εξαμηνων;;;;;; εγω εκεινη την μερα εχω μια παρουσιαση εργασιας και δινω και html το μεσημερι .... ποια γνωση λοιπον;;;; μας κοροιδευουνε;;;;; Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο ..... για οσους πηγανε να πιασουν το καθηγητη ενω ξερανε οτι εχουνε ατομα απο μεγαλυτερο εξαμηνο προβλημα ... Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο .....
Airbus
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 03, 2009 12:38 am
Real Name: Semfitis
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από Airbus »

Λογικό είναι να υπάρχουν άτομα που δεν βολεύονται, ωστόσο μαζευόντουσαν εδώ και καιρό υπογραφές,και σύμφωνα με το καταστατικό (νομιζω) , χρειάζονται υπογραφές των μισών φοιτητών που να συμφωνούν με την αλλαγή,οι οποίες και μαζευτηκαν...
Τώρα αυτό που καποιος τα δίνει και 2, όντως περίπλοκο, μπορεί όμως να μεταφερθεί το μάθημα ίσως άλλη ώρα ή τη παρασκευή...αλλά και πάλι κάποιους θα ξεβολέψει...
Τέσπα, πλειοψηφικά πάρθηκε η απόφαση...αλλά το ότι συμπίπτει προφανώς δεν προβλέφθηκε επειδή το μάθημα είναι επιλογής και διαλέγουμε Ή το ένα Ή το αλλο στο έτος μας, όσοι ειναι απο μεγαλύτερα δεν ξέρω τι διαλέγουν...
Τέλος να πω ως συνήγορος του.."διαβόλου" , όλοι όσοι παρακολουθούν,υπογράφουν, και συνήθως αυτοί κινούν τα νήματα.
orest
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:21 pm
Real Name: orestis
Gender: Male

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από orest »

και για πες μου ποσες υπογραφες μαζεψατε;;; για να εχουμε και καλο ρωτημα δηλαδη ...
mod merge:
και το "δεν δημιουργουνται προβληματα σε φοιτητες ανωτερων εξαμηνων" ειναι τουλαχιστον αστοχο σαν σχολιο ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος meleneemil την Πέμ Ιούλ 07, 2011 7:10 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: 2 post το ένα μετά το άλλο.
Άβαταρ μέλους
otinanai
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 9:22 pm
Real Name: χμ..αλεξανδρος
Facebook ID: 0

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από otinanai »

Εγω το μαθημα το εχω περασει και δεν με αφορα προσωπικα αλλα εχω εκνευριστει παρα πολυ με τον τροπο που σκεφτονται καποια ατομα.
Η σχολη δεν δημιουργηθηκε χθες. Για την ακριβεια περσι αλλαξε το προγραμμα σπουδων. Μαθετε λοιπον οτι ΟΛΟΙ οι φοιτητες που ειναι απο το τριτο ετος και πανω εχουν σαν υποχρεωτικο μαθημα την οικονομικη αναλυση 1 (τοτε μικροοικονομια στο πρωτο εξαμηνο)! και το ενα τριτο αυτων εχουν επιλεξει την κοινωνιολογια για επιλογη τεταρτου (εναλλακτικα φιλοσοφια επιστημων και μακροοικονομια). Με αλλα λογια τα χρωστανε ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ! Ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να αποφασιζετε σαν να στε μονοι σας γραφοντας στα @@ σας ολους τους υπολοιπους και να βαζεται το μαθημα την ΙΔΙΑ ΩΡΑ με την κοινωνιολογια. Ακομα πιο απαραδεκτο βεβαια ειναι οτι αυτο εγινε δεκτο και απο την σχολη αλλα και το γεγονος οτι ανακοινωνεται 5 μερες πριν την καθορισμενη ημερομηνια για εξεταση. Επισης η αναφορα του Τσωλα για φοιτητες μεγαλυτερων εξαμηνων στην ανακοινωση ειναι ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΤΑΤΗ.
Και ολα αυτα χωρις κανεναν σοβαρο λογο...
It's only after we've lost everything that we are free to do anything
[imgr 500x180]http://img.buzznet.com/assets/imgx/2/1/ ... 035284.jpg[/imgr]
orest
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:21 pm
Real Name: orestis
Gender: Male

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από orest »

otinanai έγραψε:Εγω το μαθημα το εχω περασει και δεν με αφορα προσωπικα αλλα εχω εκνευριστει παρα πολυ με τον τροπο που σκεφτονται καποια ατομα.
Η σχολη δεν δημιουργηθηκε χθες. Για την ακριβεια περσι αλλαξε το προγραμμα σπουδων. Μαθετε λοιπον οτι ΟΛΟΙ οι φοιτητες που ειναι απο το τριτο ετος και πανω εχουν σαν υποχρεωτικο μαθημα την οικονομικη αναλυση 1 (τοτε μικροοικονομια στο πρωτο εξαμηνο)! και το ενα τριτο αυτων εχουν επιλεξει την κοινωνιολογια για επιλογη τεταρτου (εναλλακτικα φιλοσοφια επιστημων και μακροοικονομια). Με αλλα λογια τα χρωστανε ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ! Ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να αποφασιζετε σαν να στε μονοι σας γραφοντας στα @@ σας ολους τους υπολοιπους και να βαζεται το μαθημα την ΙΔΙΑ ΩΡΑ με την κοινωνιολογια. Ακομα πιο απαραδεκτο βεβαια ειναι οτι αυτο εγινε δεκτο και απο την σχολη αλλα και το γεγονος οτι ανακοινωνεται 5 μερες πριν την καθορισμενη ημερομηνια για εξεταση. Επισης η αναφορα του Τσωλα για φοιτητες μεγαλυτερων εξαμηνων στην ανακοινωση ειναι ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΤΑΤΗ.
Και ολα αυτα χωρις κανεναν σοβαρο λογο...
+1111 απο εμενα ... οταν ητανε 17 ιουνιου ητανε αργα να αλλαξουμε το μαθημα για 27 και στις 7 του ιουλη δεν ειναι αργα για να το αλλαξετε απο τις 11 στις 14;;;;;;;
Άβαταρ μέλους
MagGod
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Παρ Φεβ 15, 2008 9:35 pm
Real Name: <MIT|s|Mag>
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από MagGod »

χριστε μου δεν υπαρχει και κανα ξυλο να χτυπησω το κεφαλι μου βρε banal τυποι τι κανατε;;;Εικόνα ΕΜΑΣ τους δυσμοιρους δεν μας υπολογιζετε;;;ΕικόναΕικόνατραγικη (το λιγοτεροΕικόνα ) η συμπεριφορα εκ μερους του διδασκοντα μου κανει αιδοιο το προγραμμαΕικόνα



Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
snodrion
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 1:09 am
Real Name: Θεός,Παντοδύναμος,Παντοκράτορ
Gender: Male
Facebook ID: 666
Τοποθεσία: paradise...

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από snodrion »

Όσο δεν βόλευει εσάς τώρα τόσο δεν βόλευε εμάς όταν ήταν 11/7.Αν ενδιαφερόσασταν είχατε άπλετο χρόνο να κάνετε ενστάσεις. Υπήρχε χρόνος να έρθετε σε επαφή με τα παιδιά που μάζευαν υπογραφές όλον αυτό τον καιρό και να συνενοηθήτε.
Μετά την απομάκρυνσή σας από το ταμείο, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται...
Αινάντοια στιν αστηκείν ορθωγραφοία
Άβαταρ μέλους
zinovia
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 11:18 pm
Real Name: zinovia
Gender: Female

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από zinovia »

Το συγκεκριμενο μαθημα το εχω περασει, αλλα μου φαινεται απαράδεκτη αυτη η κινηση που εγινε.
Και αν τα παιδιά που μαζευαν υπογραφες δεν θέλαν να φέρουν την κατάσταση προ τετελεσμένων θα είχαν ενημερώσει με κάποιο τρόπο εξ αρχής πχ μεσω φορουμ. Αν κάνω λάθος και ειχε γινει κατι τετοιο διορθώστε με.
Δεν ξέρω τι παιζει πλέον με αυτο το μαθημα, αλλα εγω θυμαμαι οτι το παρακολουθουσε ο καθηγητης και αντε κανα 2 ακομα, αρα τα περι ''νηματων'' ειναι καπως φαιδρα.
Απ οσο γνωριζω οι υπογραφες μαζευονται με βαση ενα ποσοστο εκείνων που το χρωστουν, άρα θα υπήρχε φαντάζομαι σχετικη ενημερωση απο την γραμματεια για τον συγκεκριμενο αριθμο.
Εγω προτεινω να ενημερωθει κάποιος μεσω γραμματειας γι αυτον τον αριθμο και να ανεβασει μια ανακοινωση στο σεμφε.γκρρρ
για μαζεμα υπογραφων και ενα ραντεβου στη σχολη όπου αυτο μπορει να γινει-ώστε να επανέλθει στην παλια του ημερομηνια ( επειδη δε νομιζω να δινονται ονομαστικες λιστες, αλλα απλα ενας αριθμος).

Δεν μπορω να καταλαβω πως ανθρωποι 20 χρονων μονο και μονο για να βολεψουν την παρταρα τους και ειδικα γι αυτο το μαθημα που ειναι "ανεξοδο" (=δεν χρειαζεται κ τρελλη προετοιμασια και το παιρνα κ η κουτση μαρια) και το δινεις οποτε κατσει, δημιουργουν τοσο μεγάλο θεμα.Ντροπη!
Ειναι σα να σπρωχνεις το γερακι στο λεωφορείο για να προλαβεις τη θεση, κι ας κατεβαινεις σε μια σταση!!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zinovia την Πέμ Ιούλ 07, 2011 8:29 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
orest
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:21 pm
Real Name: orestis
Gender: Male

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από orest »

snodrion έγραψε:Όσο δεν βόλευει εσάς τώρα τόσο δεν βόλευε εμάς όταν ήταν 11/7.Αν ενδιαφερόσασταν είχατε άπλετο χρόνο να κάνετε ενστάσεις. Υπήρχε χρόνος να έρθετε σε επαφή με τα παιδιά που μάζευαν υπογραφές όλον αυτό τον καιρό και να συνενοηθήτε.
Μετά την απομάκρυνσή σας από το ταμείο, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται...
τι λες μωρε μην ακουσεις καμια βιολα βραδιατικα;;;; το καταλαβαινεις οτι το μαθημα μπηκε την ωρα που δινεται μαθημα ιδιου εξαμηνου;;; και οτι υπαρχουν ατομα που εχουν και τα 2;;;; οσο για τις ενστασεις που λες τις γραψαμε στο φορουμ,ειμαι καθε μερα στη σχολη και δεν ειδα κανεναν να γυροφερνει υπογραφες για το μαθημα ... τι π@π@ριες λες λοιπον;;;
Άβαταρ μέλους
zinovia
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 11:18 pm
Real Name: zinovia
Gender: Female

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από zinovia »

Δυο μαθηματα του ιδοιυ εξαμηνου και 1.000.000 υπογραφες να μαζευτουν ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ αρα οι υπογραφες ειναι ακυρες!!!! Απλα αυριο καποιος θα πρεπει να παει στη γραμματεια να το επισημανει και να στειλει αποψε ενα mail στον καθηγητη!!!
Τα πραγματα ειναι απλα! Καταλαβαινω πως ειναι μια πιεσμενη περιοδος για ολους, αλλα τι να κανουμε;;;
Καποια πραγματα δεν γινονται! Οποτε αντι να διαφωνειται στο φορουμ στειλτε ενα Mail στον Τσωλα ότι ειναι ιδια ωρα με αλλο μαθημα του ιδιου εξαμηνου και οτι αυτο απλα ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ! Μπορει ο ανθρωπος να μην το προσεξε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zinovia την Πέμ Ιούλ 07, 2011 8:37 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
snodrion
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 1:09 am
Real Name: Θεός,Παντοδύναμος,Παντοκράτορ
Gender: Male
Facebook ID: 666
Τοποθεσία: paradise...

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από snodrion »

Οι λαικισμοί της ζινοβίας περισσεύουν όπως γίνεται φανερό κάθε φορά. Το μόνο που έχω να πω είναι ότι τα παιδιά που μάζεψαν τις υπογραφές είχαν ειδοποιήσει και μέσω φόρουμ. Να και η σχετικήγ ανακοίνωση
Εχουμε εκδηλώσει κάποια ατομα απο το 2ο ετος την επιθυμια το μάθημα της ΟΙκονομικης Αναλυσης Ι , να μεταφερθεί από τις 11 Ιουλίου, στις 14(λογικά την ίδια ώρα με το άλλο μάθημα επιλογης, την Κοινωνιολογία), καθοτι πεφτει μισή μερα πριν τη Μιγαδική Ανάλυση. Οποιοι συμφωνούν(ή διαφωνούν) ας το δηλώσουν για να μαζέψουμε υπογραφες σε ενα χαρτί, όπως μας υπέδειξε η γραμματεία.
Καταρχήν orest θα μου μιλάς όπως σου μιλάω και δευτερον δεν είμαι ο κηδεμόνας σου να σου πω τι μπορούσες να είχες κάνει. Με ένα απλό pm θα μπορούσες να συναντηθείς με τα ατομα που μάζευαν υπογραφές και να το συζητήσεις...Πέφτει πάνω σε μάθημα που είναι μία από τις υπόλοιπες επιλογές οπότε σε άτομα που είναι τώρα 4ο εξάμηνο δεν υπάρχει ζήτημα γιατί θα δώσουν ένα από τα 2.Τώρα επειδή υπογραφή μπορούσαν να βάλουν μόνο άτομα που τώρα είναι στο 4ο εξάμηνο(από γραμματεία αυτό) και επειδή δεν υπήρχε κάποιος που να κυνήγησε να μην αλλάξει το μάθημα ο καθηγητής το έβαλε την συγκεκριμένη ωρα και μέρα που δεν υπήρχε ζήτημα. Πηγαινε στο καθηγητή να τα πεις, τα παιδια του 4ου εξαμήνου είπανε απλώς να αλλάξει.
edit:Και για να μην μιλάμε στον αέρα υπάρχει δυνατότητα να αλλάξει το μαθημα όταν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι οι οποίοι είναι οι φοιτητές που έχουν το μάθημα στο εξάμηνό τους κανονικά αν είναι η πλειοψηφία, δλδ από τους μισούς και πάνω του συγκεκριμένου έτους να αλλάξουν το μάθημα. Τα παράπονά σας στην γραμματεία
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος snodrion την Πέμ Ιούλ 07, 2011 8:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αινάντοια στιν αστηκείν ορθωγραφοία
Άβαταρ μέλους
zinovia
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 11:18 pm
Real Name: zinovia
Gender: Female

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από zinovia »

Κατ αρχην κοψε τις γελοιότητες περι λαικισμων!
Κατα δευτερον για οσους εχουν επιλεξει νέο προγραμμα σπουδων που μπορει να ειναι και 28ο εξαμηνο και δεν ξερω κ εγω τι, ειναι και τα δυο υποχρεωτικα. Και τελος επαναλαμβανω πως απαγορευεται δυο μαθηματα ιδιου εξαμηνου να μπαινουν ιδια ωρα, εδω δεν μπαινουν ιδια μερα!!!
Το ενα ειναι επιλογης (κοινωνιολογια)
Η οικονομικη αναλυση ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zinovia την Πέμ Ιούλ 07, 2011 8:46 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
snodrion
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 1:09 am
Real Name: Θεός,Παντοδύναμος,Παντοκράτορ
Gender: Male
Facebook ID: 666
Τοποθεσία: paradise...

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από snodrion »

@zinovia Αφου τα ατομα που έχουν κανονικά το μάθημα στο εξάμηνό τους δεν είναι και τα δύο υποχρεωτικά σύμφωνα με το νεο πρόγραμμα σπουδών.Τι ανακρίβειες λες...
Αινάντοια στιν αστηκείν ορθωγραφοία
Άβαταρ μέλους
zinovia
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 11:18 pm
Real Name: zinovia
Gender: Female

Re: Οικονομική Ανάλυση Ι

Δημοσίευση από zinovia »

οκ εχεις δικιο για τα ατομα 4ου εξ. Αλλα οι υπολοιποι;;; Σαν επιλογης βασει κανονισμου μπορουν να μπουν την ιδια ωρα, αλλα ειναι και θεμα φιλοτιμου για τους παλιοτερους...
Συνημμένα
Χωρίς τίτλο.jpg
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zinovia την Πέμ Ιούλ 07, 2011 8:53 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δεύτερο Έτος”