ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από vbalos »

Σε μια απρόσμενη μεταγραφή της τελευταίας στιγμής προχώρησε ο νέου ήθους και αέρα Ολυμπιακός του Βαγγέλη Μαρινάκη , προσθέτοντας μετά από τριετή έλλειψη ξανά στο ρόστερ του , αυτή τη φορά και επίσημα , τον Βασίλη Γκαγκάτση...Ο ένας εκ των πρωτεργατών της 13 χρονης "δυναστείας" , ήρθε για να εξασφαλίσει το πολυπόθητο 50-50 , για το τιμημένο και ταλαιπωρημένο από κακές διαιτησίες πειραιώτικο σωματείο. Συνδετικός κρίκος ανάμεσα στις δύο πλευρές λέγεται ότι ήταν μυστηριώδης άνδρας με το ψευδώνυμο κρόκους ή θείος , εξέχων επιχειρηματίας , που δε θέλησε να αποκαλύψει το όνομά του , λόγω της φυσικής μετριοφροσύνης που τον διακατέχει , αλλά και της εμπλοκής του σε θέματα κοινής παράβασης του ποινικού κώδικα όπως το σκάνδαλο siemens ή περιπτώσεις εσχάτης προδοσίας και κασέττες με στήσιμο αγώνων του ελληνικού πρωταθλήματος...
Έτσι η ευγενής ομάδα της ιχθυόσκαλας , η ομάδα του λαού κατάφερε και ενέταξε στο δυναμικό της έναν ακόμη δυνατό παίκτη μετά τους Τσιρώνη , Μπαλώκα...Το κόστος της μεταγραφής λέγεται δε πως θα καλυφθεί εν μέρει από φορείς του εξωτερικού , με τους οποίους ο μυστηριώδης κρόκους διατηρεί άριστες σχέσεις και συνεργασία όπως ο κος Χριστοφοράκος , αλλά και ο σύνδεσμος βετεράνων αξιωματούχων της στάζι...
Η άφιξη της μεταγραφής αναμένεται στις 20:00 από το αεροδρόμιο Μακεδονία στο Ελευθέριος Βενιζέλος , όπου και αναμένεται να συρρεύσει πλήθος "μελών" για να αποθεώσουν το νέο μεταγραφικό απόκτημα , το οποίο όπως λέγεται μετά την απαραίτητη παρουσίασή του με τη φανέλα του δαφνοστεφανωμένου θα πιάσει απευθείας δουλειά , προσπαθώντας να φάει τα λεφτά του συμβολαίου του πρώην ερυθρόλευκου "Λουτσιάαααανο Γκαλεεετι" , νυν προδότη...
Άντε και εις ανώτερα !!!
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από Katestramenos »

Οκ εντάξει έχεις δίκιο αλλά εξήγησε μου τι εννοούσε ο πρόεδρος της πολυφαπικής αρρώστειας όταν έλεγε ότι ο Παναθηναϊκός έχει πολλά έξοδα που δεν μπορούν να δημοσιοποιηθούν; Πάει πουθενά το μυαλό σου;

Και έλεος μην μιλάτε εσείς που έχετε ισόβιο συμβόλαιο με τον Βασιλακόπουλο, ήμαρτον θα πείς και για παράγοντες...
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από thangus »

Εδω και καιρο δεν σου εχω απαντησει σε οσα γραφεις,αλλα τωρα δεν αντεξα!!!
1)Οταν περσυ ο γκαγκατσης ητανε στον παοκ γιατι δεν βγηκες να πεις κατι γ'αυτο? δεν ηταν για τον ολυμπιακο ε?
2)Στοχοποιεις τον κοκκαλη ως ενα ατομο το οποιο εμπλεκεται σε σκανδαλα και αλλες κρατικες υποθεσεις,μαζι σου.θελω ομως να μου στοχοποιησεις και τον βγενοπουλο που οντας ενας απο τους βασικους μετοχους της ομαδας σου εχει συμετασχει σε ενα σωρο πολιτικα σκηνικα εχοντας διαμαχες με υπουργους και κρατικους φορεις,αλλα παρολαυτα βαση της λογικης σου παντα η ομαδα σου η ποα μενει απεξω απολαυτα,ενω ο ολυμπιακος οπως και να εχει εμπλεκεται με οσα αναμυγνιεται ο κοκκαλης.Ευγε ωραια λογικη!!!
3)Τι να σου πω ακομα να κατανοησεις πως ολα αυτα τα χρονια ζητουσες απο μια ομαδα που επαιζε με παιχτες οπως ο καραγκουνης ο φυσσας ο λυμπεροπουλος και ενα καρο αλλα ταγαρια να παρουν πρωταθλημα απτον Τζιοβανι τον Ριβαλντο,τον ντζορτζεβιτς τον αλεξανδρη τον γιαννακοπουλο και (ναι δεν τον αφηνω εξω γιατι δεν ειναι προδοτης)τον γκαλετι.Λογικη μηδεν δηλαδη
4)Μιας και επιασα το θεμα γκαλετι,ακουσες ρε φιλε πραγματικα κανεναν να τον λεει προδωτη? Εμπλεκεται στα παιχνιδια που παιζει ο μανατζερ του, ο οποιος κοιταει να οικονομισει οσα ειχε σκοπο να βγαλει απαυτο το συμβολαιο.
5)Και ξαφνικα σε επιασε ο πονος για τον γκαλετι.Στην τελικη εσυ δεν ειχες ποσταρει παλιοτερα πως δεν ειναι σωστο να την λες σε καποιον για πραγματα που αφορουν τα ενδοομαδικα του (ειχε αναφερει κατι καποιος για τον τζιγκερ και το ειχες πει)
6)εκανε μεταγραφες ο ολυμπιακος και αρχισες να τρεμεις ε?μην ανησυχεις οπως θυμασαι καθε τοσο σου αφηνουμε και εσενα ενα πρωταθλημα ετσι για να δικαιολογεις την υπαρξη σου...
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
KAFROS
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Αύγ 22, 2008 7:05 pm
Real Name: leyteris
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από KAFROS »

καλά μωρέ;καθόσαστε και ασχολείστε με το φερέφωνο του πρασινοφρουρού στο semfe.gr?
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από vbalos »

KAFROS έγραψε:καλά μωρέ;καθόσαστε και ασχολείστε με το φερέφωνο του πρασινοφρουρού στο semfe.gr?
Φίλε μου καισαριανιώτη χοντρό φάουλ , με την πράσινη και τον πρασινοφρουρό έχουμε κόψει εδώ και καιρό και συγκεκριμένα από τότε που στήριζε Τζίγγερ...
Εδω και καιρο δεν σου εχω απαντησει σε οσα γραφεις,αλλα τωρα δεν αντεξα!!!
1)Οταν περσυ ο γκαγκατσης ητανε στον παοκ γιατι δεν βγηκες να πεις κατι γ'αυτο? δεν ηταν για τον ολυμπιακο ε?
2)Στοχοποιεις τον κοκκαλη ως ενα ατομο το οποιο εμπλεκεται σε σκανδαλα και αλλες κρατικες υποθεσεις,μαζι σου.θελω ομως να μου στοχοποιησεις και τον βγενοπουλο που οντας ενας απο τους βασικους μετοχους της ομαδας σου εχει συμετασχει σε ενα σωρο πολιτικα σκηνικα εχοντας διαμαχες με υπουργους και κρατικους φορεις,αλλα παρολαυτα βαση της λογικης σου παντα η ομαδα σου η ποα μενει απεξω απολαυτα,ενω ο ολυμπιακος οπως και να εχει εμπλεκεται με οσα αναμυγνιεται ο κοκκαλης.Ευγε ωραια λογικη!!!
3)Τι να σου πω ακομα να κατανοησεις πως ολα αυτα τα χρονια ζητουσες απο μια ομαδα που επαιζε με παιχτες οπως ο καραγκουνης ο φυσσας ο λυμπεροπουλος και ενα καρο αλλα ταγαρια να παρουν πρωταθλημα απτον Τζιοβανι τον Ριβαλντο,τον ντζορτζεβιτς τον αλεξανδρη τον γιαννακοπουλο και (ναι δεν τον αφηνω εξω γιατι δεν ειναι προδοτης)τον γκαλετι.Λογικη μηδεν δηλαδη
4)Μιας και επιασα το θεμα γκαλετι,ακουσες ρε φιλε πραγματικα κανεναν να τον λεει προδωτη? Εμπλεκεται στα παιχνιδια που παιζει ο μανατζερ του, ο οποιος κοιταει να οικονομισει οσα ειχε σκοπο να βγαλει απαυτο το συμβολαιο.
5)Και ξαφνικα σε επιασε ο πονος για τον γκαλετι.Στην τελικη εσυ δεν ειχες ποσταρει παλιοτερα πως δεν ειναι σωστο να την λες σε καποιον για πραγματα που αφορουν τα ενδοομαδικα του (ειχε αναφερει κατι καποιος για τον τζιγκερ και το ειχες πει)
6)εκανε μεταγραφες ο ολυμπιακος και αρχισες να τρεμεις ε?μην ανησυχεις οπως θυμασαι καθε τοσο σου αφηνουμε και εσενα ενα πρωταθλημα ετσι για να δικαιολογεις την υπαρξη σου...
1) Αν ήμουν Θεσ/νίκη θα έλεγα , εδώ να την πω σε ποιόν για τον ΠΑΟΚ , είσαι καλά ? Και στο κάτω κάτω τι έρισμα μου έχει δώσει ο ΠΑΟΚ τόσα χρόνια για να ασχοληθώ μαζί του. Ο ΠΑΟΚ είναι καθαρός και μπορεί να κάνει ότι θέλει , εσύ δεν είσαι και με κινήσεις όπως αυτή απλώς προκαλείς.
2) Δεν έχω πρόβλημα να στοχοποιήσω κανέναν μεγαλοεπιχειρηματία και αν το όνομα του Βγενόπουλου εμπλακεί σε σκάνδαλα , τότε θα το πω. Βλέπεις προέρχομαι από έναν οπαδικό χώρο που τις διοικήσεις μας δεν τις προσκυνάμε , ούτε παίρνουμε χαρτζηλίκια , ούτε εμπλεκόμαστε σε κανενός είδους προσωπολατρεία...Ποτέ μου δεν έγινα φερέφωνο κανενός , σε αντίθεση με εσάς...
3) Τα ταγάρια αυτά έφεραν το EURO φίλε μου για να πανηγυρίζεις εσύ και ο υπάλληλος της ομάδας σου , ο Γκαγκάτσης και να γίνεις μάγκας...Επίσης με τον Παναθηναϊκό κατάφεραν και συνέδεσαν το όνομά τους με μεγάλες νίκες και πορείες στην ευρώπη όπως απέναντι σε Μπαρτσελόνα , Γιουβέντους , Σάλκε , Αμβούργο ενώ ο Τζιοβάνι και οι άλλοι υπερπαίχτες σου έτρωγαν 7άρες και 3αρο5άρες από κάθε ευρωπαϊκό καφενείο...Αν αυτό συνέβαινε σε μια χρονιά θα μπορούσε και να ήταν σύμπτωση , όταν επαναλαμβάνεται όμως είναι σίγουρο πως κάποιου άλλου η λογική μπαίνει σε κρίση και όχι η δική μου...
4) Ναι άκουσα πολλούς ολυμπιακούς και μάλιστα από κεφάλια των οργανωμένων να τον λένε προδότη όπως και οι δύο σας οπαδικές εφημερίδες που κόβουν καθημερινά περί τα 50000 φύλλα...
5) Μιλούσα για τα διοικητικά φίλε μου και την οικονομική κατάσταση της κάθε ομάδας , μιλούσα για πράγματα για τα οποία ο μέσος φίλαθλος δεν μπορεί να κάνει τίποτε άλλο παρά να τα παρακολουθεί...Αλλά τέσπα πες ότι έκανα και ένα φάουλ παρασυρμένος από τον ρου του λόγου...ζητώ συγγνώμη γι'αυτό το κομμάτι...
6) Όχι ... συγκεκριμένα και τελείως ποδοσφαιρικά στο λέω όχι...Αφενός από τις μεταγραφές σας μου άρεσε πολύ μονάχα Ρόμενταλ και Ιμπαγάσα , ενώ τους άλλους θεωρώ μετριότητες και επίσης το να δέσουν 17 καινούριοι παίχτες είναι κάτι πολύ μα πάρα πολύ δύσκολο...Οπότε όχι δε σας φοβάμαι φέτος...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από thangus »

vbalos έγραψε:1) Αν ήμουν Θεσ/νίκη θα έλεγα , εδώ να την πω σε ποιόν για τον ΠΑΟΚ , είσαι καλά ? Και στο κάτω κάτω τι έρισμα μου έχει δώσει ο ΠΑΟΚ τόσα χρόνια για να ασχοληθώ μαζί του. Ο ΠΑΟΚ είναι καθαρός και μπορεί να κάνει ότι θέλει , εσύ δεν είσαι και με κινήσεις όπως αυτή απλώς προκαλείς.
Απο ποτε ειναι καθαρη μια ομαδα που πριν απο 3 χρονια ηταν στο οριο της χρεωκοπιας και ξαφνικα χωρις νεα δοιηκηση χωρις νεο κεφαλαιο χωρις τιποτα καταφερνει να κανει τοσες μεταγραφες και να βρεθει να πρωταγωνιστει?εσενα σου φενεται λογικο ε?Επισης η προσληψη του γκαγκατση στον παοκ δεν σου εδωσε ερισμα αλλα στον ολυμπιακο σου εδωσε...
vbalos έγραψε:2) Δεν έχω πρόβλημα να στοχοποιήσω κανέναν μεγαλοεπιχειρηματία και αν το όνομα του Βγενόπουλου εμπλακεί σε σκάνδαλα , τότε θα το πω. Βλέπεις προέρχομαι από έναν οπαδικό χώρο που τις διοικήσεις μας δεν τις προσκυνάμε , ούτε παίρνουμε χαρτζηλίκια , ούτε εμπλεκόμαστε σε κανενός είδους προσωπολατρεία...Ποτέ μου δεν έγινα φερέφωνο κανενός , σε αντίθεση με εσάς...
εδω γελαμε...
vbalos έγραψε:3) Τα ταγάρια αυτά έφεραν το EURO φίλε μου για να πανηγυρίζεις εσύ και ο υπάλληλος της ομάδας σου , ο Γκαγκάτσης και να γίνεις μάγκας...Επίσης με τον Παναθηναϊκό κατάφεραν και συνέδεσαν το όνομά τους με μεγάλες νίκες και πορείες στην ευρώπη όπως απέναντι σε Μπαρτσελόνα , Γιουβέντους , Σάλκε , Αμβούργο ενώ ο Τζιοβάνι και οι άλλοι υπερπαίχτες σου έτρωγαν 7άρες και 3αρο5άρες από κάθε ευρωπαϊκό καφενείο...Αν αυτό συνέβαινε σε μια χρονιά θα μπορούσε και να ήταν σύμπτωση , όταν επαναλαμβάνεται όμως είναι σίγουρο πως κάποιου άλλου η λογική μπαίνει σε κρίση και όχι η δική μου...
Α ρε Τζιοβαννι δε επερνες λιγο μαθηματα απτον λυμπεροπουλο μπας και βελτιονοσουν,γιατι ρε ριβαλντο δεν ζητησες απτον καραγκουνη να σου κανει κανα ιδιαιτερο μηπως και βελτιωθεις και ο καημενος ο τζολε επρεπε να μημηθει το ταλεντο του φυσσα η του αλλου του υπερηχητικου που ειχατε τον σκατσελ.οπως και ο μπασινας ηθελε μαζι ζε ελιας και στολτιδη και παιχτες οπως ο γκαλετι και ο μπελουτσι δεν μπορω να τους συγκρινω καν μεγαλα σαπακια.Παναγια μου τι αλλο θα ακουσουμε δεν μου εκατσαν οι πορειες τοτε τι να κανουμε μου εκατσαν αργοτερα.δηλαδη ο περσυνος ολυμπιακος που πηγε στους 16 ητανε καλητερος απτον ολυμπιακο του 2003 πχ? τι λογικες ειναι αυτες.ετρωγα μεχρι και 7αρες εριχνα σε εσενα 3αρο-4αρες μου κανουν ειμαι ευχαριστημενος.οι κουπες μετρανε και αυτες τις παιρνω εγω
vbalos έγραψε:6) Όχι ... συγκεκριμένα και τελείως ποδοσφαιρικά στο λέω όχι...Αφενός από τις μεταγραφές σας μου άρεσε πολύ μονάχα Ρόμενταλ και Ιμπαγάσα , ενώ τους άλλους θεωρώ μετριότητες και επίσης το να δέσουν 17 καινούριοι παίχτες είναι κάτι πολύ μα πάρα πολύ δύσκολο...Οπότε όχι δε σας φοβάμαι φέτος...
ριερα και παντελιτς μετριοτα?δεν νομιζω.οσο το οτι πρεπει να δεσουν 17 παιχτες συμφωνω ειναι δυσκολο μην ξεχνας ομως οτι δεν εχουμε ευρωπη φετος πραγμα που κανει την δουλεια μας πιο ευκολη.Επιπλεον εχουμε παρα πολυ καλο προγραμμα αφου μεχρι το ντερμπι που ειναι 8η αγωνιστικη νομιζω δεν εχουμε καποιο τρομερο παιχνιδι πραγμα που θα βοηθησει στο μονταρισμα της ομαδας...
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από NickNafplio »

1) O Γκαγκατσης ειναι ενα απο τα προσωπα που σαπισανε το Ελληνικο ποδοσφαιρο κατα την λεγομενη περιοδο της παραγκας για να παρει ο Ολυμπιακος 4-5 παραπανω πρωταθληματα. Και υπαρχουν ατρανταχτα στοιχεια που αποδεικνειουν οτι περιοδος παραγκας υπηρξε και οτι εκεινα τα χρονια ειχε πεσει πολυ σπρωξημο υπερ του Ολυμπιακου ωστε να βγαινει συνεχως πρωταθλητης. Παραθετω μερικα σχετικα βιντεο:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WE9-5B5VGcE[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RIBQYoaSNu4[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WtoRbMk8HZY[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q459p5So3nQ[/youtube]

Επισης απ οσο ξερω υπηρξαν και καποιες κασετες με συνομιλιες μεταξυ πληρεξουσιων ατομων του Ελληνικου πρωταθληματος, οπου ακουστηκαν πραγματα οπως: Ο Ολυμπιακος και το Αιγαλεο να κερδιζουν και ολοι οι υπολοιποι να πανε να ...!

2) Το να στηριζεις εναν αθλητικο συλλογο δεν σημαινει οτι στηριζεις τα προσωπα που ειναι στη διοικηση, καθως πολλα απο αυτα μονο τιμια ατομα δεν τα λες, και βρησκονται στην ταδε ομαδα για δικο τους οφελος και μονο. Στηριζεις την ομαδα γι αυτα που εχει προσφερει στον Ελληνικο αθλητισμο, για την ιστορια της, και για τιποτα αλλο. Και τα τελευταια χρονια παρατηρηθηκε πολυ κραξημο απο τους φιλους του παναθηναικου, καθως ολοι οσοι ανεβηκαν στην διοικηση, και κυριως ο Τζιγγερ, ακουσαν αρκετο κραξημο. Το οτι τους τα ακουμπας για να πας στο γηπεδο, δεν λεει κατι, καθος και αυτοι ειναι υποχρεωμενοι να βαζουν λεφτα για την ενυσχηση του συλλογου, αλλιως η ομαδα παει κατα διαολου, δημιουργειτε ασχημο κλιμα στους φιλαθλους, και εχουμε αποτελεσματα σαν αυτα του 2005-2008 οπου η λεωφορος ηταν σχεδον αδεια. Ετσι, εμμεσα, αυτα που δινεις για εισητηρια κλπ, πανε στην ενυσχηση του συλλογου και οχι στις τσεπες των μετοχων.
Το να σεβετε ενα μεγαλο μερος φιλαθλων τυφλα μια διοικηση, μονο στην περιπτωση του ολυμπιακου το εχω δει, φυσικα μεσω του Τσουκαλα και ολων οσων πληρωνετε για να λεει ολα αυτα τα χρονια.

3) Ο Ριβαλντο οταν ηρθε στον Ολυμπιακο ηταν μια ντακοτα, απλα εκεινη ηταν η αρχη της περιοδου που ο Παναθηναικος δεν ειχε σοβαρη διοικηση, και ειχε γεμισει κρεατα τυπου Κονσεισαο και Βοουτερ. ο Τζιοβανι ηταν καλος επιθετικος, αλλα δεν αμυνοταν ιδιαιτερα καλα, οπως και αλλοι παιχτες που ειχατε τοτε, γι αυτο και στην Ευρωπη εισασταν για τα πανυγηρια, ο Γκαλετι που ηρθε το 2007 ηταν ενας εξεραιτικος παιχτης, και αν πηγατε 2 φορες στους 16 το 2007 και το 2009 ηταν κυριως λογο του οτι ειχατε φτιαξει καλη αμυνα, οχι οπως παλιοτερα που παιζατε με Παντο και Ανατολακη. Φυσικα ομως, πριν το 2007 που φτιαξατε ομαδα με καλη αμυνα, εισασταν ενας καφενες, και αυτο φαινοταν στην Ευρωπη με τους σορους απο γκολ που μαζευατε. Απο την αλλη, οπως φαινοταν απο τις Ευρωπαικες διακρισεις, η ομαδα που ειχαν φτιαξει ο Κυραστας με τον Μαρκαριαν απο το 2000 μεχρι το 2003, ηταν χωρις αμφιβολια η καλυτερη ομαδα που εχει υπαρξει στα Ελληνικα γηπεδα τα τελευταια 20 χρονια, μαζι φυσικα με αυτη του 96 που ειχε βγει 3η στην Ευρωπη. Οποτε καταληγουμε στο συμπερασμα οτι σιγουρα δεν αξιζατε κανενα απο τα πρωταθληματα 1997,2001-2002-2003 και πιθανοτατα ουτε αυτο του 2000, τις χρονιες 1998,1999,2005,2006,2007 το πηρατε επηδη εμεις ειχαμε διαλυμμενη ομαδα-διοικηση, και το 2008 το πηρατε απο την ΑΕΚ στα χαρτια, ενω μετα φτιαξατε καλη ομαδα και πηρατε ακομα ενα το 2009 (αν και υπηρξε και εκει λιγο σπρωξημο (βλεπε ακυρα πεναλτι με Θρασυβουλο στο 92, με Αρη κ.α) αλλα επηδη τοτε το ειχατε παρει με διαφορα τα ψιλοξεχναμε αυτα).
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από thangus »

Ξεκιναμε απο τα βιντεακια.Λοιπον το πεναλτυ στο μεταξυ μας ματς ειναι αστειο συμφωνω.Αφου λοιπον μου παρουσιαζεσαι ιστορικα διαβασμενος θα θυμασαι πως την εν λογο χρονια το πρωταθλημα πηρε η ομαδα σου.Εχασες ενα ματς απο ΕΝΑ και μονο ΕΝΑ διαιτιτικο λαθος το οποιο προφανως δεν ηταν ικανο να στερησει το πρωταθλημα απο μια ομαδα που εκεινη την χρονια το αξιζε.Στο δευτερο βιντεο τωρα με τον Μπορελλι.Αυτα ειναι τα στοιχεια που εχετε?Αρα δηλαδη οπως αυτο ειναι στοιχειο για βρωμικα πρωταθληματα του οσφπ,ειναι στοιχειο και οι δηλωσεις του κλειζα για βρωμικα πρωταθληματα του παο στο μπασκετ.Ξεκινησανα βλεπω το 3ο βιντεο και μολις στην πρωτη φαση το σταματησα.Δειχνει και καλα ενα πετσινο πεναλτυ αλλα ο συντακτης του βιντεο μαλλον δεν ξερει απο μπαλα καθως ο παιχτης ανατρεπεται.και στο 4ο βιντεο παραθετεις ενα πεναλτυ σε ενα ματς που κερδισαμε 1-5 τι να πω.
παμε και στο 2ο κομματι σου.ημαρτον με την καραμελα με τον τσουκαλα.Ειναι εκει οπως ειπες για να εκπροσωπει καποια συμφεροντα και κανενας μα κανενας ολυμπιακος δεν εκφραζετε απο αυτον. και μη μου αναφερεις για τις κοκκινες φυλλαδες.ειναι σαν να σου λεω οτι σε εκφραζει η πρασινη,σαν να σε λεω γελοιο δηλαδη.Οσο για τον κοκκαλη,για πιο λογο να τον βριζει ενας φιλαθλος του ολυμπιακου?πηρε την ομαδα καταχρεωμενη απο το σκανδαλο κοσκοτα,την ξεχρεωσε με χρηματα απο την τσεπη του και την οδηγησε σε νεες επυτιχιες τον ευχαριστουμε αλλα μεχρι εκει δεν γινομαστε τσιρακια του,αλλα τα οσα εκανε για τον συλλογο δεν μπορουν να περασουν απαρατηρητα.
και παμε στο 3ο κομματι που κοντεψα να παθω συγκοπη.Ο τζιοβαννι ενας απλος καλος παιχτης (εχει παιξει εθνικη βραζιλιας και βασικος στην πρωταθλητρια μπαρτσελονα το 1999). Ο ριβαλντο ντακοτα σορυ αλλα θα γινω εριστικος αλλα μαλλον δεν πρεπει να ξερεις απο μπαλα.Ητανε παντα μια κλασης ανωτερος για το δικο μας πρωταθλημα.Ρε φιλε σοβαρα τωρα η ομαδα του μαρκαριαν και του κυραστα η καλυτερη τα τελευταια χρονια?οι καρπαζοησπρακτορες της 4αρας της λεωφορου και της ριζουπολης.αν αυτη η ομαδα ητανε καλη τη να πει και ο ολυμπιακος του μπαγεβιτς?
Τελος παμε στην αναλυση των πρωταθληματων.Για το 1997 μαλλον εχεις ξεχασει οτι βγηκες εκεινη την χρονια 5ος μενοντας εκτος ευρωπης ενω ο ολυμπιακος πηγε τρενο για ποιο λογο καλπικο δηλαδη?Για το 2001 πραγματικα το πυστευεις?θες να σου θυμισω βαθμολογια ειχα 78 βαθμους και ειχες 66 ενω εκεινη την χρονια εφαγες και τα 4 στην λεωφορο.Το 2002 βγηκες 3ος ουτε καν 2ος για να μηλας για πρωταθλημα ενω το 2003 αρπαξες τα 3 στην ριζουπολη με τον τοτε προεδρο της ομαδας σου να λεει τους παιχτες σας κοτες.Οσο για το 2000 παλι τερματισαμε 4 βαθμους μπροστα οποτε πως να κανετε λογο για πρωταθλημα?Το 2008 εγινε η γνωστη ιστορια με το πρωταθλημα στα χαρτια.Ηταν μια χρονια παντως που ομολογουμενως παιξαμε την καλητερη μπαλα.Και σε ερωτω αν στη θεση του ολυμπιακου ηταν ο παο θα κινοταν διαφορετικα?
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από Katestramenos »

Λίγος σεβασμός όταν μιλάτε για τον μάγο τζιοβάνι, αναφέρεται που αναφέρεται το όνομά του επι ματαίου, μην είστε βλάσθιμοι κιόλας...
Όσο για τον Τάσαρο τον Πάντο είναι ο παίχτης που δεν έχετε εδώ και πολλά χρόνια. Παίζει το 150% από αυτό που ξέρει σε κάθε ματς για αυτό και τον λατρεύει η κερκίδα.

Και ειλικρινά η ομάδα που έχει στο μπασκετ υπάλληλο τον πρώην πρόεδρο της fiba europe και εσαή καταστροφέα του ελληνικού μπάσκετ δεν μπορεί να λέει για τους νομικούς συμβούλους του αντιπάλου της..
Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από NickNafplio »

Ο Ριβαλντο ηταν μεγαλος παιχτης ΠΡΙΝ παει στον Ολυμπιακο, στον Ολυμπιακο οταν ηρθε ηταν πλεον αρκετα μεγαλος, και οταν ειπα ντακοτα εννοουσα οτι δεν ειχε καμια σχεση με τον Ριβαλντο της Μπαρτσελονα, αφου ειχε παει σε μια Ιταλικη ομαδα στο ενδιαμεσο (δεν θυμαμαι πια) και απ οσο θυμαμαι ηταν παγκιτης.

Εχεις δικιο γι αυτο το πρωταθλημα του 97 οπου ειχα βγει οντος 5ος, αφου ειχε προηγηθει η διαλυση της ομαδας που ειχε βγει 3η στην Ευρωπη (εδω παραδεχομαι πως με επιασες αδιαβαστο). Επισης δεν ξερω τι εγινε στα ματς που μου περιγραφεις των σεζον 2000-2003, διοτι δεν ειχα παρακολουθισει πολυ πρωταθλημα τοτε, αλλα εβλεπα εκεινη την ομαδα των Κυραστα/Μαρκαριαν να κανει θαυματα στο γηπεδο απεναντι σε Ευρωπαικα μεγαθυρια, ενω παραλληλα εβλεπα εναν Ολυμπιακο με κατι Τζιοβανι και Ζε Ηλιας να σερνετε απεναντι σε ομαδες τυπου Μολντε, Μακαμπι Χαιφα, Χερενφειν κ.α. Οποτε ακομα και αν δεν ελεγαν ολοι οτι σας πηγαινε η διαιτησια στην Ελλαδα, εφοσον ενα πρωταθλημα στην Ελλαδα μπορει να αγοραστει απο εναν πανυσχυρο αντρα σαν τον Κοκκαλη πολυ πιο ευκολα απο μια προκριση στην Κορυφαια διασυλλογικη διοργανωση απο μια "φτωχη" χωρα οπως η Ελλαδα, νομιζω πως οποιοσδηποτε που δεν φοραει κοκκινα γυαλια θα μπορουσε να καταλαβει το ποια ομαδα ηταν με διαφορα καλυτερη τοτε και πετυχε οτι πετυχε χωρις βρωμιες.

Οσον αφορα την ομαδα του Κυραστα, ειναι ιεροσυλια να μιλας ετσι γι αυτη την ομαδα, σου θυμιζω οτι καταφερε να κανει την Ελλαδα να πηγαινει με 3 ομαδες στο Ch.L, επαιξε μπαλαρα απεναντι στις πιο ισχυρες Ευρωπαικες ομαδες τοσο τη σεζον 2000-2001 οσο και την 2001-2002, το 2002 περασε απο 2 φασεις ομιλων και αδικα δεν μπηκε στην 4αδα της Ευρωπης, ενω το 2003 εχασε Ευρωπαικη κουπα (εστω και αυτη του Ουεφα, διοτι μετα την Πορτο δεν υπηρχε αλλος αντιπαλος τοτε) για ενα σουτ του Ντερλέι στη λεωφορο το οποιο περασε κατω απο 4 ποδια και κοντραρε σε αλλα 2 πριν καταληξει στη γωνια. Αν εσυ μιλας τοσο υποτιμιτικα γι αυτη την ομαδα, σορρυ αλλα μαλλον εσυ δεν ξερεις απο Μπαλα.
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από thangus »

Μου φενεται πως μπερδευεις καποια πραγματα.Τι εχει να λεει το οτι εκανες πορεις στην ευρωπη με το οτι δεν πηρες τοτε πρωταθλημα?Η μιλαν πηρε ευρωπαικο πρωταθλημα το 2007,παρολαυτα το πρωταθλημα στην ιταλια πηρε η ιντερ.Τη σημαινει αυτο πως η μιλαν ειναι αδικημενη και ηταν καλητερη απτην ιντερ?Δεν το νομιζω απτην στηγμη που τις εριχνε κατι 3αρες η ιντερ.Επισης την εν λογο χρονια ειχε πολυ καλητερο υλικο η ιντερ απτην μιλαν ενω δεν θελει και πολυ αναλυση οτι η ιντερ τα τελευταια χρονια ειναι η καλητερη ομαδα στην ιταλια(στο λεω εγω που ειμαι φαν της γιουβεντους :D ).Παρολα'αυτα η μιλαν εχει να δει κουπα στην ιταλια απτο 2004.Το οτι κανεις μερικες πορειες στην ευρωπη δεν συνεπαγετε οτι θα παρεις πρωταθλημα πως να το κανουμε σταματηστε να εχετε στο μυαλο σας την αθλεια αυτη μαθηματικη επαγωγη <<παω καλητερα στην ευρωπη,αρα ειμαι και ο καλητερος στην ελλαδα>>.Οσον αφορα την ομαδα μαρκαριαν-κυραστα, ρε φιλε ελεος σιγα την ομαδα μονο το 2003 διεκδικησε πρωταθλημα.το 2002 βγηκε τριτη δηλαδη τι εκτος απτον κοκκαλη που εξαγορασε και καλα την πρωτη θεση τοτε,εξαγορασε και ο ψωμιαδης την δευτερη?Χωνεψετο ολα αυτα τα χρονια ημουν απλα ανωτερος δεν μπορουσες καν να ακολουθησεις,δες το μονο απτην σηζητηση μας ξεκινισες να αμφισβητεις τα μισα πρωταθληματα και εχεις πεσει να αμφισβητεις τα 2 και αυτα με βαρια καρδια τι αλλο να σου πω!!!
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από thangus »

Α και για να μην το ξεχασω συγχαριτιρια για την πολυ μεγαλη και πανω απολα δικαιη νικη σας στο χαριλαου,εχετε και το θρασος να μιλατε για διαιτησιες και γκαγκατσιδες,δειτε πρωτα τη πεναλτυ σας δινουν πουθεναδες
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από vbalos »

thangus έγραψε:Α και για να μην το ξεχασω συγχαριτιρια για την πολυ μεγαλη και πανω απολα δικαιη νικη σας στο χαριλαου,εχετε και το θρασος να μιλατε για διαιτησιες και γκαγκατσιδες,δειτε πρωτα τη πεναλτυ σας δινουν πουθεναδες
Αν και το στοματάκι σου το έχεις ανοίξει πάνω του μέτρου , πάντα εκεί που σε παίρνει και νομίζεις ότι και καλά βουλώνεις στόματα , δυστυχώς δε θα μπορέσω τώρα να σου απαντήσω διεξοδικά στις χίλιες και μια παπάντζες , για να μην πω τίποτε χειρότερο που εξαπέλυσες στα λογίδριά σου...Τώρα όσον αφορά στο πέναλτυ το χθεσινό , με οπαδούς άλλης ομάδας ευχαρίστως να το συζητήσω , για εσένα η απάντηση είναι μια : ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ , απάντηση που παίρναμε 13 χρόνια ψάχνοντας το δίκιο μας...Δες και άκου αθλητικές εκπομπές , διάβασε εφημερίδες , θα νομίζεις πως είναι η πρώτη φορά που δόθηκε πέναλτυ που δεν ήταν , 13 χρόνια όλοι οι αντικειμενικοί όλα τα έκαναν γαργάρα και τώρα νομίζεις ότι ήρθε η καταστροφή...Ρε ούστ...
Όσο για τον Αρούλη θα είχε δικαίωμα να φωνάζει , αν έπαιζε τα πρωταθλήματα στα ίσια , μέχρι την τελευταία αγωνιστική και δεν άνοιγε πόδια μέσα στο Χαριλάου για κάτι "θρυλικά" 1-5 που δίναν πρωτάθλημα...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από NickNafplio »

Εκει που λες ομως για την ιντερ και τη Μιλαν, ξεχνας οτι η Ιντερ ηταν παντα ομαδαρα ολα αυτα τα χρονια και διεκδικουσε ευρωπαικο τιτλο και θα μπορουσε αντι της Μιλαν να το ειχε παρει τοτε και η Ιντερ αν ηταν λιγο πιο τυχερη.. και δεν ετρογε 3-4αρες απο ομαδες τυπου Μολντε και Χερενφειν, ουτε τερματιζε συνεχως 4η στον ομιλο...

Για το πεναλτι χτες, οκ δεν ηταν. Αλλα κανενας ολυμπιακος δεν δικαιουτε να μιλαει για διαιτησια.
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
xal mpatsino
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 23, 2009 3:14 pm
Real Name: ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από xal mpatsino »

κοιτα ποιος μιλαει!θα μιλησουν οι βαζελοι για αδικιες και καλα..Σας κλέβουν τις ζωές σας και σεις ασχολείστε με σώβρακα και φανέλες.Το ποδόσφαιρο είναι το όπιο του λαού ...Για πόσο θα χαιρόμαστε ή θα λυπόμαστε για τιποτένιες μ@λ@κίες; Για πόσο η κοινωνική ενέργεια θα εγκλωβίζεται σε στημένα θεάματα;
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αθλητικά”