ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

KAFROS
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Αύγ 22, 2008 7:05 pm
Real Name: leyteris
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από KAFROS »

chelsea13 ούτε καν κατάλαβες με ποιο ύφος το λέω...
Ευχαριστούμε επίσης που μας έδειξες το πόσο υγιής φίλαθλος είσαι, λέγοντας να μας κάνουν τα χειρότερα.Εύγε ρε Παναθηναικάρα μου...μαχητές του ήθους που σας είπε και ο άλλος με τον Καπετάνιο ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από thangus »

Λοιπον καταρχας, για να δεις οτι σου διαφευγουν και μερικα πραγματα το 96 ειχες παρει εσυ το πρωταθλημα οποτε μαλλον ειναι εκτος του χρονικου φασματος που αναλυουμε.Δευτερον εχεις ξεχασει να βαλεις το αλησμονητο 1-4 της χρονιας 2000-2001 συνοψιζοντας λοιπον εχουμε 2 3αρες και 2 4αρες,(και χωρις να βαλω αυτην του 2008 που αποτι καταλαβαινω απο τα λεγομενα σου ειναι εκτος της δικης σου 10ετιας κλεψιας).Αν δε υπολογισεις οτι τα παιχνδια ειναι υπερ μου ποσα ακομα μεγαλα σκορ θες για να πιστοποιησω την ανωτεροτητα μου δεν σου αρκουν?Τα ειπα και στον nicknafplio θα τα πω και σε εσενα τα 5 πρωτα πρωταθληματα οι βαθμολογικες διαφορες μας ειναι μεγαλες δεν μπορεις να κανεις λογο οτι αξιζες πρωταθλημα τοτε.Το 2006 οι διαφορα μας ηταν παλι μεγαλη.Το 2002 ηρθες τριτος,ενω για το 2005 ποτε δεν διαμαρτηρηθηκε κανεις,ειδικα οταν την εν λογο χρονια αντιμετωπισε ο ολυμπιακος ποσα και ποσα εξωγηπεδικα προβληματα.Το 2003 που εφτασες πιο κοντα ολα εκεινα τα χρονια στην κατακτηση του πρωταθληματος ηρθες στην ριζουπολη και αρπαξες 3,με τον προεδρο τοτε της ομαδας σου να κανει δηλωση και να λεει στους παιχτες σας <<ειστε κοτες>>
chelsea13 έγραψε:Θες να μου πεις τι ακριβώς "βίωσες" όταν ήσουν 4-5 χρονών?
Εδω μεσα εχουνε γινει δηλωσεις αναφεροντας τοσα και τοσα ιστορικα και μιλαμε βαζοντας και τους εαυτους μας μεσα ειναι τροπος εκφρασης ξερεις.Προφανως και δεν τις εζησα καθως ασχολουμε με μπαλα απτο 95.Ψαχνοντας σαν οπαδος του ολυμπιακου για εκεινη την περιοδο,τα οσα ακους ειναι πως υπηρχε γκρινια.Γκρινια ομως που υπηρχε στην διοικηση του ολυμπιακου γιατι δεν εκανε τις σωστες επιλογες.Το δε καλοκαιρι του 96 κατηγορουσανε οπαδοι μας τον κοκκαλη οτι δεν κανει τις σωστες κινισεις με αποτελεσμα στο τελος καθε χρονιας να ειμαστε ατιτλοι(που να ξεραν). Κανενας δεν εριχνε ευθηνη σε διαιτητες παροτι μπορουσαν ανετα να κανουν με το κλιμα που επικρατησε ελεω βαρδηνογιαννη
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από NickNafplio »

Katestramenos έγραψε:
ΟΚ. Μετά από αυτό θα ασχολήθώ μόνο με τους άλλους βάζελους που γράφουν. Ειδικά το τζιοβάνι- ολισαντέμπε ήταν πολύ δυνατό χτύπημα...
Τι προβλημα εχεις με τον Ολισαντεμπε? Ηταν ταχυτατος, δυνατος, σκοραρε με το κεφαλι, και αν και ισως να μην ειχε ιδιαιτερα καλο τελειωμα με τα ποδια, στην Ευρωπη πετυχε αρκετα ωραια γκολ, και μαλιστα εναντια σε Σαλκε, Αρσεναλ (ειδικα εκεινο στο Χαιμπουρι το 2001 ηταν ολα τα λεφτα), Πορτο (του Μουρινιο) κ.α, πραγμα που δεν θυμαμαι για τον Τζιοβανι (οσο επαιζε στον Ολυμπιακο, δεν ξερω τι εκανε στη Μπαρτσα).
Αλλα πες πως εχεις δικιο, πες οτι ο υπερπαιχταρας Τζιοβανι ηταν πολλες κλασεις ανωτερος απο αυτον τον Ολισαντεμπε (πριν τον καταστρεψει ο Μιτσου), απο 3 παραγραφους μονο αυτο βρηκες να σχολιασεις και να πεις "δεν μιλαω αλλο"? Φαινετε πως καταλαβες λοιπον οτι εχω δικιο στα υπολοιπα και δεν εχεις τι να μου απαντησεις...
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από thangus »

NickNafplio έγραψε:
Katestramenos έγραψε:
ΟΚ. Μετά από αυτό θα ασχολήθώ μόνο με τους άλλους βάζελους που γράφουν. Ειδικά το τζιοβάνι- ολισαντέμπε ήταν πολύ δυνατό χτύπημα...
Τι προβλημα εχεις με τον Ολισαντεμπε? Ηταν ταχυτατος, δυνατος, σκοραρε με το κεφαλι, και αν και ισως να μην ειχε ιδιαιτερα καλο τελειωμα με τα ποδια, στην Ευρωπη πετυχε αρκετα ωραια γκολ, και μαλιστα εναντια σε Σαλκε, Αρσεναλ (ειδικα εκεινο στο Χαιμπουρι το 2001 ηταν ολα τα λεφτα), Πορτο (του Μουρινιο) κ.α, πραγμα που δεν θυμαμαι για τον Τζιοβανι (οσο επαιζε στον Ολυμπιακο, δεν ξερω τι εκανε στη Μπαρτσα).
Αλλα πες πως εχεις δικιο, πες οτι ο υπερπαιχταρας Τζιοβανι ηταν πολλες κλασεις ανωτερος απο αυτον τον Ολισαντεμπε (πριν τον καταστρεψει ο Μιτσου), απο 3 παραγραφους μονο αυτο βρηκες να σχολιασεις και να πεις "δεν μιλαω αλλο"? Φαινετε πως καταλαβες λοιπον οτι εχω δικιο στα υπολοιπα και δεν εχεις τι να μου απαντησεις...
Δεν το ειχα δει αυτο!!!!χαχαχαχαχα καλα nicknaflplio με εκανες να γελασω ακραδαντα. Συμφωνω με τον κατεστραμενο μαλλον θα ασχοληθω και εγω με αλλους βαζελους.Ο τζιοβαννι σε ποιοτητα σε οσα προσφερε ειναι ο κορυφαιος ξενος που περασε απο τα ελληνικα γηπεδα.Αν θες να θημηθεις τι εκανε ψαξε για το 1-4 της λεωφορου η για το 3-0 στη ριζουπολη.Ο ολυσαντεμπε ηταν απλα ενας ικανοποιητικος παιχτης τιποτα περισοτερο και το οτι συγκρινεις αυτους τους 2 ειναι ιεροσυλια.Οσο για το πεναλτυ του εφθυμιαδη για κατσε ρε φιλε γιατι δεν ητανε μην μας τρελανεις τωρα?επειδη ητανε στο 90 και θα κερδιζατε δεν επρεπε να το δωσει?Ριζουπολη? Αγγελος Φιλιπηδης(προεδρος της παε παναθηναικος 2003)<<ειστε κοτες>> ειπε στους παιχτες σας μετα το εν λογω ματς.Μαλιστα την επομένη του αγωνα 1500 φιλαθλοι του παναθηναικου κανανε πορεια στην παιανια διαρτηρωμενοι για τον εξευτελισμο στην ριζουπολη.Χρονια μετα ξεκινισε η καραμελα οτι μετρησαν τα επεισοδεια και οτι τους πειραξε πως τους κουνουσαν τη φυσουνα οταν μπαινανε στο γηπεδο τα καημενα.Και κατι τελευταιο το οποιο στο επαναλαμβανω συγκρινεις την ομαδα του κυραστα(που σιγα την ομαδα κ ολας)με αυτην του μπαγεβιτς? ΕΛΕΟΣ!!!!
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από chelsea13 »

KAFROS έγραψε:Ευχαριστούμε επίσης που μας έδειξες το πόσο υγιής φίλαθλος είσαι
Άλλο πράγμα το να είσαι υγιής φίλαθλος και άλλο το να δέχεσαι μαθήματα ηθικής από τον βιαστή σου....Νομίζω καταλαβαινόμαστε.
thangus έγραψε:Εδω μεσα εχουνε γινει δηλωσεις αναφεροντας τοσα και τοσα ιστορικα και μιλαμε βαζοντας και τους εαυτους μας μεσα ειναι τροπος εκφρασης ξερεις
Επειδή όμως απάντησες σε εμένα και εγώ δεν "ψάχνω να βρω τι λέγανε τότε" γιατί όπως καταλαβαίνεις εισέρχεται το ζήτημα της αντικειμενικότητας (από που τα διάβασες...ποίος τα έγραψε κλπ.), όταν απαντάς σε εμένα αν θέλεις περιορίσου σε αυτά για τα οποία έχεις δική σου διαμορφωμένη άποψη όπως περιορίζομαι και εγώ.
thangus έγραψε:συνοψιζοντας λοιπον εχουμε 2 3αρες και 2 4αρες
Και σου ξαναλέω γιατί δεν το κατάλαβες .... το ότι με κέρδισες 3-2 δεν σημαίνει ότι μου έριξες 3αρα. Θα έπρεπε να με έχεις νικήσει 3-0 διότι με την ίδια λογική αν το ματς είχε λήξει 6-5 ο ένας θα έλεγε πως σου έριξα 6αρα και ο άλλος ότι σου έριξα 5αρα...Όπως καταλαβαίνεις δεν στέκει και πολύ.....Οι εκφράσεις 3αρες και 4αρες δυστυχώς για σένα σημαίνουν ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΡΜΑΤΩΝ που να υποδεικνύει την διαφορά δυναμικότητας (γιατί ως τέτοιο επιχείρημα τα χρησιμοποιείς και εσύ)....Μια νίκη με 3-2 λοιπόν είναι ίδια με μια νίκη 2-1 και μια νίκη 5-4...Συγγνώμη αν σε ξυπνάω από το όνειρο σου.
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από thangus »

chelsea13 έγραψε:Επειδή όμως απάντησες σε εμένα και εγώ δεν "ψάχνω να βρω τι λέγανε τότε" γιατί όπως καταλαβαίνεις εισέρχεται το ζήτημα της αντικειμενικότητας (από που τα διάβασες...ποίος τα έγραψε κλπ.), όταν απαντάς σε εμένα αν θέλεις περιορίσου σε αυτά για τα οποία έχεις δική σου διαμορφωμένη άποψη όπως περιορίζομαι και εγώ.
Ωραια λοιπον ψαξε μονος σου και αν βρεις στοιχεια που να λενε πως γκρινιαζαμε για διαιτισιες πες μου τοτε
chelsea13 έγραψε:Και σου ξαναλέω γιατί δεν το κατάλαβες .... το ότι με κέρδισες 3-2 δεν σημαίνει ότι μου έριξες 3αρα. Θα έπρεπε να με έχεις νικήσει 3-0 διότι με την ίδια λογική αν το ματς είχε λήξει 6-5 ο ένας θα έλεγε πως σου έριξα 6αρα και ο άλλος ότι σου έριξα 5αρα...Όπως καταλαβαίνεις δεν στέκει και πολύ.....Οι εκφράσεις 3αρες και 4αρες δυστυχώς για σένα σημαίνουν ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΡΜΑΤΩΝ που να υποδεικνύει την διαφορά δυναμικότητας (γιατί ως τέτοιο επιχείρημα τα χρησιμοποιείς και εσύ)....Μια νίκη με 3-2 λοιπόν είναι ίδια με μια νίκη 2-1 και μια νίκη 5-4...Συγγνώμη αν σε ξυπνάω από το όνειρο σου.
Μαλλον κατι δεν ειδες καλα.Το 3-0 τηε ριζουπολης μαλλον εχει διφορα 3 τερματων ενω το 3-1 του 98 απλα μειωσες στο τελος ποιος ο λογος να μην το λεω 3αρα.Ενω για την 4αρα του 99 δες το πως ηρθε και πες σου αν δεν αξιζει να στο κοπαναω.Η 4αρα της λεωφορου σου κανει η εχεις προβλημα γιατι αν δεν σου αρεσει την αντικαθηστω με την προπερσινη εχουμε και επιλογες βλεπεις
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
chelsea13
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 5:14 pm
Real Name: Alex
Τοποθεσία: Southampton

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από chelsea13 »

thangus έγραψε:ενω για την 4αρα του 99 δες το πως ηρθε και πες σου αν δεν αξιζει να στο κοπαναω
Ντάξει μόνο και μόνο για αυτό δεν αξίζεις απάντησης....Χαιρετώ....
Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από NickNafplio »

thangus έγραψε:
NickNafplio έγραψε:
Katestramenos έγραψε:
ΟΚ. Μετά από αυτό θα ασχολήθώ μόνο με τους άλλους βάζελους που γράφουν. Ειδικά το τζιοβάνι- ολισαντέμπε ήταν πολύ δυνατό χτύπημα...
Τι προβλημα εχεις με τον Ολισαντεμπε? Ηταν ταχυτατος, δυνατος, σκοραρε με το κεφαλι, και αν και ισως να μην ειχε ιδιαιτερα καλο τελειωμα με τα ποδια, στην Ευρωπη πετυχε αρκετα ωραια γκολ, και μαλιστα εναντια σε Σαλκε, Αρσεναλ (ειδικα εκεινο στο Χαιμπουρι το 2001 ηταν ολα τα λεφτα), Πορτο (του Μουρινιο) κ.α, πραγμα που δεν θυμαμαι για τον Τζιοβανι (οσο επαιζε στον Ολυμπιακο, δεν ξερω τι εκανε στη Μπαρτσα).
Αλλα πες πως εχεις δικιο, πες οτι ο υπερπαιχταρας Τζιοβανι ηταν πολλες κλασεις ανωτερος απο αυτον τον Ολισαντεμπε (πριν τον καταστρεψει ο Μιτσου), απο 3 παραγραφους μονο αυτο βρηκες να σχολιασεις και να πεις "δεν μιλαω αλλο"? Φαινετε πως καταλαβες λοιπον οτι εχω δικιο στα υπολοιπα και δεν εχεις τι να μου απαντησεις...
Δεν το ειχα δει αυτο!!!!χαχαχαχαχα καλα nicknaflplio με εκανες να γελασω ακραδαντα. Συμφωνω με τον κατεστραμενο μαλλον θα ασχοληθω και εγω με αλλους βαζελους.Ο τζιοβαννι σε ποιοτητα σε οσα προσφερε ειναι ο κορυφαιος ξενος που περασε απο τα ελληνικα γηπεδα.Αν θες να θημηθεις τι εκανε ψαξε για το 1-4 της λεωφορου η για το 3-0 στη ριζουπολη.Ο ολυσαντεμπε ηταν απλα ενας ικανοποιητικος παιχτης τιποτα περισοτερο και το οτι συγκρινεις αυτους τους 2 ειναι ιεροσυλια.Οσο για το πεναλτυ του εφθυμιαδη για κατσε ρε φιλε γιατι δεν ητανε μην μας τρελανεις τωρα?επειδη ητανε στο 90 και θα κερδιζατε δεν επρεπε να το δωσει?Ριζουπολη? Αγγελος Φιλιπηδης(προεδρος της παε παναθηναικος 2003)<<ειστε κοτες>> ειπε στους παιχτες σας μετα το εν λογω ματς.Μαλιστα την επομένη του αγωνα 1500 φιλαθλοι του παναθηναικου κανανε πορεια στην παιανια διαρτηρωμενοι για τον εξευτελισμο στην ριζουπολη.Χρονια μετα ξεκινισε η καραμελα οτι μετρησαν τα επεισοδεια και οτι τους πειραξε πως τους κουνουσαν τη φυσουνα οταν μπαινανε στο γηπεδο τα καημενα.Και κατι τελευταιο το οποιο στο επαναλαμβανω συγκρινεις την ομαδα του κυραστα(που σιγα την ομαδα κ ολας)με αυτην του μπαγεβιτς? ΕΛΕΟΣ!!!!
Εγω παντος τον θυμαμαι σε 2-3 ματς με Μακαμπι Χαιφα και ομαδες τετοιου τυπου να σερνεται, και στο προηγουμενο ποστ εκανα κριτικη με βαση αυτα που εβλεπα τοτε στην Ευρωπη, μιας και Ελληνικο πρωταθλημα δεν παρακολουθουσα τοτε (με εξαιρεση τα ντερμπι). Αλλα οκ, ας υποθεσουμε οτι ηξερε οντως την καλυτερη μπαλα απ ολους τους ξενους που ειχαν ερθει στην Ελλαδα, σε ολα τα υπολοιπα ομως εισαι λαθος. Το πεναλτι του Ευθημιαδη (στο 94, οχι στο 90), ισως και να ηταν, δεν ηταν ομως αυτος ο λογος που εγινε οτι εγινε τοτε, αλλα επηδη επαιζε 80-20 υπερ σας σε ολο το 2ο ημιχρονο.

Το ματς στη Ριζουπολη ηταν στημενο, ηταν διαιτητης ο Μποροθρυλος και καποιοι παιχτες μας ειχαν εξαγοραστει και δεν επαιξαν τιποτα, γι αυτο και προχωρησε μετα ο Τζιγγερ σε διαλυση ολης της ομαδας, για 3-4 πουλημενους (πιθανοτατα μεταξυ τους και οι 2 που αργοτερα ηρθαν σε εσας) ειχε διαλυσει μια ολοκληρη ομαδα που με 1-2 προσθηκες επαιρνε ουεφα ανετα.

Η ομαδα του Κυραστα ξαναλεω, ειναι η καλυτερη που εχει παιξει στα Ελληνικα γηπεδα τα τελευταια 15 χρονια, μετα ισως απο αυτη του Παο του 96. Και επηδη δεν θελω να επαναλαμβανω τα επιχειρηματα διοτι θα γινω γραφικος, δες το τοπικ με τα 5 βιντεο στην προηγουμενη σελιδα.

Και επηδη βαρεθηκα να λεω συνεχως τα ιδια και τα ιδια, σας χαιρετω!
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από vbalos »

thangus έγραψε:Οσο για το πεναλτυ του εφθυμιαδη για κατσε ρε φιλε γιατι δεν ητανε μην μας τρελανεις τωρα?επειδη ητανε στο 90 και θα κερδιζατε δεν επρεπε να το δωσει?Ριζουπολη? Αγγελος Φιλιπηδης(προεδρος της παε παναθηναικος 2003)<<ειστε κοτες>> ειπε στους παιχτες σας μετα το εν λογω ματς.Μαλιστα την επομένη του αγωνα 1500 φιλαθλοι του παναθηναικου κανανε πορεια στην παιανια διαρτηρωμενοι για τον εξευτελισμο στην ριζουπολη.Χρονια μετα ξεκινισε η καραμελα οτι μετρησαν τα επεισοδεια και οτι τους πειραξε πως τους κουνουσαν τη φυσουνα οταν μπαινανε στο γηπεδο τα καημενα.
Φίλε σε παρακαλώ κόφτο εδώ με τη Ριζούπολη γιατί δε σε παίρνει επ'ουδενί απλά κοφτο γιατί είναι η μεγαλύτερη πουστι@ και το χειρότερο στήσιμο που έχει γίνει στα χρονικά του ελληνικού ποδοσφαίρου...Και εγώ δε σου μιλάω για κάτι που έχω ακούσει αλλά που έχω ζήσει και μάλιστα στα οπαδικά μου ντουζένια...

Όσο τώρα για Ολιζαντέμπε Ζιοβάνι κτλ κτλ , δεν μπαίνω καν σε κουβέντα ... και να πέσει στη γ εθνική ο παναθηναϊκός και να μεζέψει όσα τσουρούκια να'ναι δε με ενδιαφέρει, εγώ παναθηναϊκός θα είμαι...και παναθηναϊκός σημαίνει διαφορετικός , όσο και να θέλετε ότι και να πείτε φερέφωνα και θιασωτές ληστών , κλεφτών και λωποδητών δε γίναμε ΠΟΤΕ , ακόμα και όταν ο καπετάνιος έκανε κουμάντο εμείς τον βρίζαμε εν χωρώ...Σε αντίθεση με εσάς , που ακόμα και τώρα προσπαθείτενα χρυσώσετε το χάπι με ένα πέναλτυ για 13 χρόνια κατα συρροήν βιασμού όχι του ποδοσφαίρου γιατί για αυτό χέστηκα , αν ήθελα ποδόσφαιρο θα ήμουν Μπαρτσελόνα , αλλά της ίδιας μας της νοημοσύνης και αξιοπρέπειας...Ε αυτό ρε μάγκες δε θα σας περάσει , ΠΟΤΕ !!! Βαλ'τε βίντεο με 4άρες και 3άρες , πείτε για Ρίγκο , Πατέρα , Βασιλακόπουλο και ό,τι άλλο σκατά θέλετε...Ομάδα είναι οι οπαδοί της και εκεί είστε στον πάτο...Όχι γιατί δεν έχετε συνθήματα (που δεν έχετε) , όχι γιατί δεν έχετε φαντασία (που δεν έχετε) , όχι γιατί σε κάθε οπαδική πρωτοβουλία είστε τελευταίοι και καταιδρωμένοι (που είστε) , αλλά γιατί καθήσατε και προσκυνήσατε , ήπιατε νερό στο όνομα , δοξάσατε ένα βρώμικο κατεστημένο , το κάνατε σημαία σας και τώρα ζητάτε και τα ρέστα ... Όλη η Ελλάδα σας φτύνει και εσείς νομίζετε ότι βρέχει...ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΤΕ !!!

@katestramenos :
Τελικά έχεις μεγάλο κόμπλεξ με το μπάσκετ έτσι ?? Δε σου κάνει ο Διαμαντίδης ?? Κοκάκιας ο Μπατίστ ??
Και εσύ που το ξες μαζί τη σπάγατε ή μαζί την πίνατε...και στο κάτω -κάτω τι σε νοιάζει εσένα αν είναι κοκάκιας στη μύτη σου μπαίνει ??? ΕΛΕΟΣ
Και πάμε τώρα και στο κορυφαίο , την απόδειξη του πως βλέπετε τα πράγματα :
Btw, δεν ξέρω αν άκουσες χθες την καλύτερη 5αδα του μουντομπάσκετ, είχε μέσα τον γ@μι@ του Φώτση και τον Λίνας
Παρτε γ@μι@ :
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5h3VIAaoYko[/youtube]
ΕΛΕΟΣ και πάλι !!!
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από Katestramenos »

Τώρα το ξεφτύλισες. Αν εσύ θεωρείς οτί ομάδα είναι οι οπαδοί σου κράτα τη γνωμη σου για σενα και τον καθε αντίστοιχο εσένα. Δεν είστε και πολλοί...
Για τη ριζούπολη λες στήσιμο βρωμιά κλπ που έζησες κιόλας. Τι έζησες; Το ότι 1500 από εσάς τρώγαν πέτρεςπάνω από τη γέφυρα από 1500 σαν κι εσάς υπό την ανοχή της αστυνομίας; Το οτι "ανταλάζατε" καπνογόνα με τους άλλους; Δηλαδή αν δεν τρώγατε πέτρες θα μπαίνατε στο γήπεδο και θα κερδίζατε εσείς το ματς; ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!

Όσο για το μπάσκετ. Δεν είπα ότι ο Διαμαντίδης δεν κάνει είναι ένας πολύ καλός παίχτης αλλά ως εκεί. Στην εθνική τον έκανε μάγκα μια ζωή ο Παπαλουκάς όπως κι όλους τους άλλους εκει πέρα. Η διφορά του στην Μπανάθα με την εθνική είναι τρανταχτή καθώς εκεί δεν έχει ΑΣΥΛΙΑ. Δες πως ποστάρει με αγκώνες στο πρωτάθλημα και βαζει τον αντίπαλο άσσο όσο μέσα γουστάρει και μπορεί να γυρίσει να σκοράρει κιολας, πως αμύνεται κάνοντας φάουλ και δες πως αντίστοιχα παίζει με την εθνική. Άλλος παίχτης τελείως.
Για τον Μπατιστ μωρε δεν είναι κακό που σνιφάρει. Τον μαραντόνα ασ πούμε που σνίφαρε ακόμα τον κράζουνε, αλλά βλέπεις αυτλος δεν είχε την αλογοτροφή στο στήθος. Κι όταν χτυπάει και εγκαταλείπει άνθρωπο έπρεπε να είναι στην ψυρού όχι να παίζει μπάσκετ.
Πάντως αυτά σου μειναν ε; Το ότι ο ΕΣΑΚΕ του πράσινου πρεζακοδημητράκη ακόμα και στην καλύτερη 5αδα έβαλε όλη την Μπανάθα δεν λες κουβέντα. Και για να επικοινωνίσω και στην γλώσσα σου να το πω απλά. ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 1:03 am
Real Name: nikolas?
Τοποθεσία: Kameni gi tis meta-ptyxiw xwras

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από nikolas_asteri »

Katestrammenos, επειδή μάλλον δεν έχεις πολλή σχέση με το άθλημα, κάνε καμιά κουβέντα για 3άρες και 4άρες και άσε το μπασκετάκι γιατί θα μας βγει το μάτι σε λίγο.
Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από Katestramenos »

Ξανακοίταξα αυτό που έγραψα και δεν βρήκα κάτι λάθος...

http://www.ekasth.gr/pdf/kanonismoi.pdf για την πάρτυ σας...
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από vbalos »

katestramenos έγραψε:Τώρα το ξεφτύλισες. Αν εσύ θεωρείς οτί ομάδα είναι οι οπαδοί σου κράτα τη γνωμη σου για σενα και τον καθε αντίστοιχο εσένα. Δεν είστε και πολλοί...
Για τη ριζούπολη λες στήσιμο βρωμιά κλπ που έζησες κιόλας. Τι έζησες; Το ότι 1500 από εσάς τρώγαν πέτρεςπάνω από τη γέφυρα από 1500 σαν κι εσάς υπό την ανοχή της αστυνομίας; Το οτι "ανταλάζατε" καπνογόνα με τους άλλους; Δηλαδή αν δεν τρώγατε πέτρες θα μπαίνατε στο γήπεδο και θα κερδίζατε εσείς το ματς; ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!
Ναι δεν είμαστε και πολλοί , μόνο αυτοί που γεμίζουν τα γήπεδα κάθε Κυριακή , που δίνουν παλμό στην εξέδρα για να έρχονται άτομα σαν εσένα και να μας βγάζουν φωτογραφίες...Φίλε έχεις καταλάβει ότι όλος αυτός ο τρόπος που μιλάς για αλογοτροφές , Βασιλακόπουλους , γ@μι@δες κτλ παραπέμπουν άμεσα σε οπαδισμό ... τι έγινε πήγες ποτέ να γραφτείς σε σύνδεσμο και σε διώξανε γι'αυτό τόσο μένος γιατί εγώ για wannabe οπαδό σε κόβω...
Όσο για το εάν οι οπαδοί είναι η ομάδα δε θα το συζητήσω καν παίχτες , προπονητές και πρόεδροι έρχονται και παρέρχονται οι ομάδες ανήκουν αποκλειστικά και μόνο στο λαό τους και τέλος...

katestramenos έγραψε:Όσο για το μπάσκετ. Δεν είπα ότι ο Διαμαντίδης δεν κάνει είναι ένας πολύ καλός παίχτης αλλά ως εκεί. Στην εθνική τον έκανε μάγκα μια ζωή ο Παπαλουκάς όπως κι όλους τους άλλους εκει πέρα. Η διφορά του στην Μπανάθα με την εθνική είναι τρανταχτή καθώς εκεί δεν έχει ΑΣΥΛΙΑ. Δες πως ποστάρει με αγκώνες στο πρωτάθλημα και βαζει τον αντίπαλο άσσο όσο μέσα γουστάρει και μπορεί να γυρίσει να σκοράρει κιολας, πως αμύνεται κάνοντας φάουλ και δες πως αντίστοιχα παίζει με την εθνική. Άλλος παίχτης τελείως.
Για τον Μπατιστ μωρε δεν είναι κακό που σνιφάρει. Τον μαραντόνα ασ πούμε που σνίφαρε ακόμα τον κράζουνε, αλλά βλέπεις αυτλος δεν είχε την αλογοτροφή στο στήθος. Κι όταν χτυπάει και εγκαταλείπει άνθρωπο έπρεπε να είναι στην ψυρού όχι να παίζει μπάσκετ.
Πάντως αυτά σου μειναν ε; Το ότι ο ΕΣΑΚΕ του πράσινου πρεζακοδημητράκη ακόμα και στην καλύτερη 5αδα έβαλε όλη την Μπανάθα δεν λες κουβέντα. Και για να επικοινωνίσω και στην γλώσσα σου να το πω απλά. ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Κατ'αρχάς τα μπε και τις μλκίες εκεί που σε παίρνει όχι μέσω πληκτρολογίου...
:evil: :evil: Κατά δεύτερον πρεζάκιας ο Δημητράκης , κοκάκιας και δολοφόνος ο Μπατίστ , αξιόκραχτος ο Μαραντόνα , και μάγκας λόγω Παπαλουκά ο Διαμαντίδης ??? Κόψε εσύ την πρέζα αγόρι μου σε περίπτωση που παίρνεις ή άρχισέ τη σε περίπτωση που δεν παίρνεις γιατί αν αυτά τα εννοείς κάτι δεν πάει καλά με την πάρτη σου :e_confused: ...Έχεις μπλέξει προσωπικές και αθλητικές ζωές και τα έχεις κάνει κουλουβάχατα στο μυαλό σου...
Κατά τρίτον (πάμε μια επανάληψη) : Θεσσαλονίκη , Αθήνα , Μπολώνια , Παρίσι , Βερολίνο...Πόσα μας κάνουν ??? 5 , σε πόσα χρόνια ? 13 ... Άρα ποιά είναι η πιο επιτυχημένη ομάδα στην Ευρώπη ? Ο Παναθηναϊκός...
Άντε τώρα νανάκια ... :P
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 1:03 am
Real Name: nikolas?
Τοποθεσία: Kameni gi tis meta-ptyxiw xwras

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από nikolas_asteri »

1. τώρα τι σχέση έχουν οι κανονισμοί?
2. εδώ λες ότι ο Διαμαντίδης δεν ήταν το καλύτερο playmaker της χρονιάς που πέρασε. Υποθέτω (ελπίζω δηλαδή) να πιστεύεις πως είναι ο Μίλος διότι αν έχεις κάποιον άλλον στο μυαλό σου, η κουβέντα σταματάει εδώ. λοιπόν παραθέτω:

regular season

Μίλος: 244 pts, 65 rebs , 107 asts, 24 steals, 4 blocks, 664 mins
Διαμαντίδης: 190 pts, 84 rebs, 102 asts, 33 steals, 8 blocks, 484 mins

playoffs

Μίλος: 85 pts, 14 rebs, 32 asts, 5 steals, 1 blocks, 251 mins
Διαμαντίδης: 79 pts, 43 rebs, 46 asts, 14 steals, 6 blocks, 234 mins

σχεδόν σε όλες της κατηγορίες είναι καλύτερος (και ούτε καν στην κατηγορία που "χρησιμοποιεί τους αγκώνες του") παίζοντας λιγότερο (είναι καλύτερος στο per game επίσης καθώς έχει παίξει λιγότερα παιχνίδια) και πήρε και το πρωτάθλημα. σε όλα αυτά βέβαια πρέπει να προστεθεί και η εξωφρενική αμυντική αντίληψη του διαμαντίδη. (και δεν παραγνωρίζω την αξία του Μίλος, τον θεωρώ παιχταρά, εντελώς διαφορετική πάστα παίκτη ο οποίος, όμως, προς το παρόν είναι ανώριμος στο crunch time.)

προχωρώ.

regular season

πιστολίνας: 305 pts, 112 rebs, 27 asts, 15 steals, 5 blocks, 496 mins
καιμακόγλου: 318 pts, 127 rebs, 39 asts, 21 steals, 7 blocks, 610 mins

playoffs

πιστολίνας: 128pts, 48 rebs, 15 asts, 6 steals, 0 blocks, 273 mins
καιμακόγλου:118 pts, 43 rebs, 18 asts, 10 steals, 6 blocks, 198 mins

Πάνω κάτω ίδια χρονιά έκαναν, (τα όργια ο Κλειζα τα έκανε στη euroleague) και έχω και εδώ να προσθέσω την αμυντική προσήλωση του Καιμακ σε αντίθεση με τις καταστάσεις "φέρτε μου τη μπάλα να την πάρω σπίτι μου" στις οποίες είδα τον Κλειζα μερικές φορές (και μη ξεχνάς ότι ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ στου τελικούς). άρα λοιπόν είναι λογικό να ευνοηθεί ο ανερχόμενος (ετσι όπως τα έχουμε κάνει σε αυτή τη χώρα, ανερχόμενος είσαι και στα 26), Έλληνας παίκτης. παντού στον κόσμο θα συνέβαινε αυτό. (και για να μην παραξηγηθώ θεωρώ τον Κλειζα από τους μεγαλύτερους παίκτες που έχουν περάσει ΠΟΤΕ από Ελλάδα).

όσο για το πεντάρι, συμφωνώ, έπρεπε να είναι ο pekovic, και ΙΣΩΣ (δεν έχω καταλήξει ακόμα) στο 2 ο σπανούλης.

Είναι γνωστό (σε όοοοολα τον μπασκετικό κόσμο) ότι ο παναθηναικός υπερτερούσε στις θέσεις 1,2,5 έναντι του ολυμπιακού (και στο 4 ακόμα ο τσαρτσαρής κόντραρε άριστα τον κλειζα). γι'άυτό άλλωστε πήρε τον σπανούλη, και ο παναθηναικός τον sato.

αυτά
Άβαταρ μέλους
Ih8 mags
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:13 am
Real Name: ...........................................
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΟΣΦΠ : Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής

Δημοσίευση από Ih8 mags »

Το μόνο που δεν έχει γίνει σε αυτό το τόπικ να τις βγάλουμε όλοι έξω να δούμε ποιός την έχει μεγαλύτερη.
Who let the Toon doon?
Shit shit Shearer
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αθλητικά”