Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από vbalos »

Ανακοίνωση :

"Σήμερα το βράδυ, την ώρα της μετάδοσης της Αθλητικής Κυριακής, δηλαδή στις 11 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί ΕΙΡΗΝΙΚΗ συγκέντρωση όλων των οπαδών του Παναθηναϊκού, οργανωμένων και μη, έξω από το ραδιομέγαρο της ΕΡΤ στη Λεωφόρο Μεσογείων στην Αγία Παρασκευή για να διαμαρτυρηθούμε για τη χθεσινή αναίσχυντη κλοπή και για τη στάση του "κράτους" και της ΝΕΤ (=νέας ερυθρόλευκης τηλεόρασης) απέναντι στα αίσχη που διαπράττει συστηματικά το καρκίνωμα της ελληνικής κοινωνίας που ονομάζεται γάβρος με την ανοχή και συνενοχή όλων των "θεσμών" και "οργάνων"!

Από τις 10 και μετά ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ! ΕΙΡΗΝΙΚΑ! ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΛΕΙΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!

Ενιαίος Φορέας Συνδέσμων Θύρας 13"


Όποιος ένιωσε χθες ότι βιάστηκε ο νους του και το ίδιο το ποδόσφαιρο με το χειρότερο τρόπο και θέλει να δώσει τέλος σε όλη αυτή τη 15χρονη φαρσοκωμωδία, που είχε ως αποκορύφωμά της το χθεσινό πάντρεμα της Ριζούπολης με την Παπουτσέλεια διαιτησία, ανεξαρτήτως οπαδικής απόχρωσης είναι ευπρόσδεκτος να διαδηλώσει έξω από τα κεντρικά της Νέας Ερυθρόλευκης Τηλεόρασης, που με τόσο ζήλο χθες συγκάλυψε τα αγωνιστικά και όχι μόνο αίσχη...
Η αναζήτηση της νίκης με κάθε κόστος, η συγκάλυψη των ΜΜΕ, η διαστρέβλωση της πραγματικότητας, το στήσιμο αστυνομίας εισαγγελέων και θεσμικών οργάνων "τάξης", η νομιμοποίηση της καφρίλας και του τραμπουκίσματος και η αδυναμία του αδύνατου να βρει το δίκιο του δεν είναι μονάχα αθλητικό αλλά πολύ περισσότερο κοινωνικό φαινόμενο και από αυτή τη σκοπιά θα πρέπει να καταπολεμηθεί...
Συγκρίνετε αυτά με την καθημερινότητά σας και νιώστε τη σύνδεσή τους...Η θύρα 13 σήμερα παλεύει να ανατρέψει μία χούντα της λογικής μας την οποία ζούμε καθημερινά...Να είστε όλοι εκεί...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LocknLoad την Κυρ Φεβ 20, 2011 6:34 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Πολύ γενικός τίτλος
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
Gus
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 25, 2008 5:49 pm
Real Name: Πολλες ερωτησεις
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από Gus »

Λιγο μπερδεμενα μας τα λες ρε βιμπαλε. Αν ειναι δυνατον κι εγω βαζελος ειμαι αλλα δεν μπορω να ξεχωρισω δυο τεραστιες ανωνυμες εταιρειες και το τι κανει η μια στην αλλη. Αν ο παναθηναικος ανηκε στους οπαδους του το συζητουσαμε... Τι σχεση εχει το οτι ο ολυμπιακος αε εκλεψε χθες μια νικη απο τον παναθηναικο αε με το οτι συμβαινει τον τελευταιο χρονο στην ελληνικη κοινωνια?
sidet buyuleyijidir sidet umutur
umut suz ve sesiz bir
sesiz bir dunada
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από vbalos »

Τεράστια σχέση απλώς δεν έχω το χρόνο αυτή τη στιγμή να εξηγηθώ...Το ποδόσφαιρο φίλε μου είναι κοινωνικό φαινόμενο και εκεί συμβαίνουν και αποτυπώνονται όλες οι τάσεις της κοινωνίας...Οι ΠΑΕ είναι πράγματι ανώνυμες εταιρείες όμως είναι τουλάχιστον πρόχειρο και αφελές να θεωρείς ότι είναι μονάχα αυτό, έχουν και κόσμο από πίσω τους ο οποίος πρεσβεύει κάποια ήθη και αρχές οι οποίες δεν είναι δυνατόν να προσπερνιούνται έτσι εύκολα ιδιαίτερα από ανθρώπους σκεπτόμενους όπως εσύ...
Πραγματικά όμως δεν έχω χρόνο αλλά μπορούμε να ανοίξουμε μια μεγάλη κουβέντα περί ποδοσφαίρου και εκεί να γίνω πιό σαφής, θα ήταν νομίζω και αρκετά εποικοδομητική και ενδιαφέρουσα αυτή η συζήτηση αν γίνει σε κόσμια πλαίσια...

Υ.Γ. Δεν είμαι βάζελος, βάζελος στην οπαδική αργκό σημαίνει υποταγμένος και κατευθυνόμενος, είναι βρισιά και εγώ δε νιώθω τέτοιος, νιώθω ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
kwfwq
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Παρ Δεκ 03, 2010 11:24 pm
Real Name: αδιάκριτε...
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από kwfwq »

Ποτέ δε μπορούσα να καταλάβω πως μερικοί πορώνονται με τις ομάδες(όχι με το ποδόσφφαιρο γενικά).Είναι 11 τυπάδες που τρέχουν πίσω απο μια μπάλα και πληρώνονται εκατομμύρια.Άλλο το να γίνεται κάποιος αγώνας μεταξύ ομάδων απλά για τη χαρά και τη διασκέδαση που προσφέρει κι άλλο να γίνεται αυτό ολόκληρη επιχείρηση.Εγώ πάντως είμαι με τον Αστέρα Εξαρχείων. :mrgreen:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Takis
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 1:03 am
Real Name: Παναγιώτης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα Βριλήσσια

Re: Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από Takis »

για χαλαρώστε λίγο... Δεν έγινε κάτι τόσο τραγικό χτες!! που το έχετε κάνει όλοι σαν να ήρθε η συντέλεια του κόσμου.
1ον ήταν ένα πολύ κακό ματς από άποψη παιχνιδιού των δύο ομάδων. Και αργό και χωρίς ρυθμό, χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο.
όσον αφορά τις σημαντικότερες φάσεις του αγώνα, το γκολ που δεν μέτρησε και το γκολ που μέτρησε:
2ον Το γκολ που δεν μέτρησε ενώ δεν ήταν offside (δύο παίχτες μπροστά από τον παίχτη) ήταν ξεκάθαρα λάθος του επόπτη, λάθος που δεν έπρεπε να συμβεί, αλλά συνέβηκε.
3ον Το γκολ που μέτρησε ενώ υπήρχε παίχτης σε θέση offside ο οποίος "επηρέασε" την φάση. Σε αυτήν την περίπτωση το κατά πόσο επηρέασε ή όχι την φάση είναι υποκειμενικό. Μπορούσε να το σφυρίξει ο διαιτητής σαν offside; Μπορούσε! Αλλά αυτά έχει το ποδόσφαιρο, θα υπάρχουν πάντα τέτοιες φάσεις. Διφορούμενες ή έστω υποκειμενικές, στην εμπειρογνωμοσύνη του διαιτητή.

Στην τελική λέω το εξής, ότι το ματς ήταν πολύ κακό ματς και από θέμα διαιτησίας, αλλά και από θέμα παιχνιδιού, εάν έπαιζαν καλύτερα οι ομάδες, δεν θα φαινόταν τόσο άσχημη η διαιτησία.

αα και ένα ενδιαφέρον link που βρήκα όσον αφορά τις φάσεις:
http://contra.gr/Stories/310772.html
"Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -- and a lot of courage -- to move in the opposite direction." {Albert Einstein}

"Great spirits have often encountered violent opposition from weak minds."
Άβαταρ μέλους
snodrion
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 1:09 am
Real Name: Θεός,Παντοδύναμος,Παντοκράτορ
Gender: Male
Facebook ID: 666
Τοποθεσία: paradise...

Re: Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από snodrion »

vbalos έγραψε:Δεν είμαι βάζελος, βάζελος στην οπαδική αργκό σημαίνει υποταγμένος και κατευθυνόμενος, είναι βρισιά και εγώ δε νιώθω τέτοιος, νιώθω ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ...
Όταν αυτοί πέρνουν εκατομύρια και εσυ έχεις ένα ξεροκόματο(δεν μιλάω κατανάγκην για σένα) σε σχέση με τον μισθό τους, νιώθεις και ανόητος εκτός από περήφανος?Απάντα μου ειλικρινά.

(δεν θεωρώ το ανόητος προσβολή ή βρισιά-αν το θεωρείς εσύ πες το μου να το αλλάξω)
Αινάντοια στιν αστηκείν ορθωγραφοία
farao
Banned
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2010 11:58 am
Real Name: Vaggelis
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από farao »

Λες και τσακώνονται Τούρκοι και Έλληνες εργάτες για το ποιος έχει κυριαρχικά δικαιώματα πάνω στο Αιγαίο.

Ελπίζω μόνο να μην αρχίσει κι άλλο γαϊτανάκι τώρα με τα οπαδικά και συζητάμε μετά για εξαίρεση και των Αθλητικών από το News Feed, etc... :evil:
Άβαταρ μέλους
chArAls
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Παρ Ιαν 14, 2011 12:54 am
Real Name: Χαρης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Στη γωνια και ερχομαι!

Re: Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από chArAls »

Oλυμπιακος ειμαι,βασικα τον υποστηριζω σε ολα τα αλλα αθληματα.Το ποδοσφαιρο(το ελληνικο για την ακριβεια)λιγο πολυ το εχω γραμμενο στα @@ μου.Ασχολουμαι πολυ με ολα τα αλλα αθληματα κυριως μπασκετ.Χτες ημουν με παναθηναικο,γιατι αυτο το πραγμα εχει παραγινει με τον ολυμπιακο.12/14 και παμε για 13 απο μια ομαδα,που περαν του πρωτου καιρου,δεν εχει να επιδειξει και τπτ ιδιαιτερο απο ποιοτητα παει πολυ!

Δεν εχω καμια ιδιαιτερη συμπαθεια για τον παναθηναικο,αλλα με το χτεσινο γελανε και τα τσιμεντα.Και περισσοτερο τα παιρνω με τις δηλωσεις του Θωρηκτου μετα το παιχνιδι...Το ποδοσφαιρο ΕΙΝΑΙ σημαντικο,απλα και μονο επειδη ασχολουμαστε με αυτο.Ειναι ψυχαγωγια και κοινωνικο αγαθο που ανηκει σε ολους μας(και το μπασκετ και το μπαντμινγκτον και το θεατρο και γενικα με ο,τι ασχολουνται ανθρωποι).Πρεπει καποτε να μπει ενα τελος σε αυτην την παραγκα,για να μπορουμε ολοι να απολαυσουμε ενα καλο και δικαιο πρωταθλημα!

Αντε Vbalos επειδη ειμαι και κοντα παιζει να σας ερθω! :)

Και κατι ακομα.Καλα κανετε ρε παιδια οσοι δεν ασχολειστε με σπορ,αλλα διατηρουν και αυτοι που νοιαζονται το δικαιωμα να εκνευριζονται και να πορωνονται,οσο δεν ενοχλουν τους αλλους.Ετσι και αλλιως τα σημαντικα δεν ειναι μονο η δουλεια και η οικονομια.Αυτα υπαρχουν ετσι ωστε να μπορουμε να απολαυσουμε μετα την δουλεια ο,τι μας αρεσει...
Εικόνα
palasso
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2010 3:55 pm
Real Name: Vassilis
Gender: Male
Facebook ID: 0

Μια φορά κι ένα καιρό, ήταν μία φοράδα σε ένα αλώνι...

Δημοσίευση από palasso »

Καλό είναι να μην δημοσιεύονται στο forum ανακοινώσεις από αθλητικές παρατάξεις, όπως δεν δημοσιεύονται από πολιτικές.

Όσον αφορά τα σφυρίγματα και το κουκούλωμα από τη ΝΕΤ, δεν ξέρω τι παίχτηκε μια και που δεν τον είδα τον αγώνα (αν και Παναθηναϊκός)...

Γενικά βαριέμαι να βλέπω ποδόσφαιρο και προτιμώ το μπάσκετ (ιδιαίτερα να παίζω!)

Αλλά τώρα ειπώθηκαν διάφορα με τα "ήθη" του Παναθηναϊκού κλπ, τα οποία τα βρίσκω ακραία.
Τον οπαδισμό τον απεχθάνομαι, πόσο μάλλον να γεμίζουν τα γήπεδα των "ΠΑΕ" και οι διαφημίσεις των καναλιών, και κάποιοι επαγγελματίες αθλητές, προπονητές, παράγοντες, επιχειρηματιές (διαπλεκόμενοι του δημοσίου και του υποκόσμου) να πλουτίζουν από ένα παιχνίδι εκατομμυρίων...

Από ένα παιχνίδι που προωθεί το τζόγο, τον φανατισμό, το ξέπλυμα μαύρου χρήματος...
Από ένα παιχνίδι που γίνεται πόλος έλξης για το εμπόριο ναρκωτικών, το ξεκαθάρισμα λογαριασμών χρησιμοποιώντας οπαδούς/ιδιωτικό στρατό (μαζοποίηση, πλύση εγκεφάλου, αμορφωσιά).
Από ένα παιχνίδι που συνήθως πάνε οι "φτωχοί", πληρώνουν τα εισιτήρια, τα λεφτά πηγαίνουν σε ζάμπλουτα "παιχτρόνια" (φτωχός φτωχότερος, πλούσιος πλουσιότερος) και καθώς κοπανιώνται εκεί πέρα μεταξύ τους, ξεθυμαίνουν κιόλα (σύγχρονο κολοσσαίο)
Από ένα παιχνίδι που sponsorάρει πως προάγει τον αθλητισμό (καναπές, πίτσες, μπύρες, TV), τον πολιτισμό (φανατισμός, συνθήματα, μαζοποίηση), την ευγενή άμιλλα (χαχαχα), ενώ πληρώνονται αυτοί που συμμετέχουν σε οποιοδήποτε πόστο, αμυδρά, χωρίς στην πραγματικότητα να προσφέρουν κάτι στην κοινωνία, αλλά στην πραγματικότητα να παίρνουν (υποχθόνια) από αυτήν...
Από ένα παιχνίδι που μόνο παιχνίδι δεν είναι...

Ο πραγματικός αθλητισμός γίνεται από εμάς που πάμε να παίξουμε στο γήπεδο με την παρέα μας...

Για αυτούς τους λόγους, ποτέ δεν θα πήγαινα σε γήπεδο επαγγελματικής ομάδας... Επίσης αν ήθελα να δω ένα αγώνα, θα προτιμούσα με πειρατικό live streaming από το internet παρά από την τηλεόραση. Δεν έχω καμία όρεξη να τους βοηθήσω στις διαφημίσεις τους... Γιατί η παρακολούθηση από την τηλεόραση δεν είναι πραγματικά "δωρεάν" και όπως δεν θα αγόραζα μουσική από τις υπερεταιρίες αλλά θα την κατέβαζα πειρατικά, έτσι ακριβώς δεν θα ενίσχυα τα οικονομικά των ομάδων από τους sponsores και το advertising...
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από pao132003 »

kwfwq έγραψε:Είναι 11 τυπάδες που τρέχουν πίσω απο μια μπάλα
και το βιολί είναι ξύλο και έντερα γάτας, ενώ τα έργα του Σέξπηρ είναι απλώς χαρτί και μελάνι.
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
kwfwq
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Παρ Δεκ 03, 2010 11:24 pm
Real Name: αδιάκριτε...
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από kwfwq »

pao132003 έγραψε:
kwfwq έγραψε:Είναι 11 τυπάδες που τρέχουν πίσω απο μια μπάλα
και το βιολί είναι ξύλο και έντερα γάτας, ενώ τα έργα του Σέξπηρ είναι απλώς χαρτί και μελάνι.
Είναι 11 τυπάδες που τρέχουν πίσω απο μια μπάλα και πληρώνονται εκατομμύρια
Άλλο ήθελα να τονίσω.Μη πιάνεσαι απο φράσεις.
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από pao132003 »

δεν το κατέχεις το θέμα, γι'αυτό άσ'το. αυτοί που πληρώνονται εκατομμύρια είναι ελάχιστοι και το ποδόσφαιρο είναι κάτι πολύ παραπάνω από αυτούς.
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
kwfwq
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Παρ Δεκ 03, 2010 11:24 pm
Real Name: αδιάκριτε...
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από kwfwq »

Πρώτον δε σου είπα ότι κατέχω κάτι,δεν ξέρω πως ακριβώς το σκέφτηκες αυτό.Δεύτερον χαλάρωσε δε σου έθιξα το ποδόσφαιρο.Είναι ένα άθλημα το οποίο γενικά μου αρέσει,απλώς δε θα μπω στον κόπο να υμνήσω κανέναν ολυμπιακό,παναθηναϊκό,παο,λιβαδειακό κλπ κλπ,ακριβώς επειδή μου αρέσει όταν παίζουμε για την πάρτυ μας και όχι για την ΑΕ και την κάθε ΑΕ.Και δε σου είπα ότι πληρώνονται όλοι εκατομμύρια αλλά σίγουρα πληρώνονται αρκετά.Και όταν μπαίνει στη μέση το χρήμα,απο εκεί και πέρα παύεις να παίζεις απλά επειδή σε γεμίζει και σου προσφέρει ικανοποίηση.
Άβαταρ μέλους
snodrion
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 1:09 am
Real Name: Θεός,Παντοδύναμος,Παντοκράτορ
Gender: Male
Facebook ID: 666
Τοποθεσία: paradise...

Re: Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από snodrion »

Η επιχείρηση του ποδοσφαίρου είναι το μεγαλύτερο ξεπλυμα μαύρου χρήματος...αυτό σας λέει κάτι?Στην αρχαία ελλάδα δεν πληρόταν αυτός που έπαιρνε μέρος στους ολουμπιακούς αγώνες...επίσης αυτός που κέρδιζε τον θεωρούσαν ιμίθεο και γκρέμιζαν και μέρος από το τοίχος την πόλης για να δείξουν στους εχθρούς τους ότι έχουν τόσο ικανούς πολεμιστές-ολυμπιονήκες που δεν χρειάζονταν τοίχη αντίθετα με σήμερα που όποιος νικάει, νικάει γιατί λάδωσε, γιατί έχει πιει του κόσμου τα αναβολικά,επίσης σήμερα αυτός που θα νιήσει θα είναι αυτός που έφαγε το περισσότερο ξύλο στον αγώνα.Έκανα μία σύγκρηση από που ξεκίνησε ο αθλητισμός και που κατάντησε, δεν θεοποιώ την αρχαία ελλάδα.(πχ δεν άφηναν τις γυναικες να παρακολουθούν-μαλακεία τους!) :lol:
Αινάντοια στιν αστηκείν ορθωγραφοία
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: Συλαλλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού

Δημοσίευση από pao132003 »

για να κλείσω και να καταλάβετε ότι κάποιοι άνθρωποι σκέφτονται διαφορετικά, τα συναισθήματα και τις συγκινήσεις που μου προσφέρει ο αθλητισμός (και ειδικά το ποδόσφαιρο) δε θα τα αντάλλασσα ούτε με 1000€ παραπάνω μισθό.
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”