Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Σχόλια, προτάσεις και ατελείωτο καντήλing στους φίλτατους Διαχειριστές.

Συντονιστές: AlexandraDC, markelos, constant

Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από msl »

Μιας και βρήκα κάτι παλιά posts, να πω δύο πραγματάκια που καλό θα είναι να ακούσουν οι νεότεροι:

1. από εδώ:
drcypher έγραψε:1. Κάθε χρήστης εδώ μέσα (άσχετα με το τι είναι επιφορτισμένος να κάνει) έχει το δικαίωμα να λέει τη γνώμη του και να χαρακτηρίζεται από αυτήν (π.χ. να εκτίθεται).
2. Θεωρείς ότι κάποιος χρήστης (διαχειριστής ή μη) παραβαίνει κανόνες; Κάνεις report. Ααν σε αγνοήσουν ξεκινάς topic και το αναφέρεις.
3. Το site δεν ανήκει σε κανέναν. Συνεπώς δεν μπορεί να εκτεθεί ένεκα των απόψεων ενός, ή δυο εκατόν δυο χρηστών ή διαχειριστών.
2. Λίγα λόγια για το πως δημιουργήθηκε το Site ..
Wizard έγραψε:Γενικά σκοπός μας είναι το site να είναι υπεράνω παρατάξεων. Και ελπίζουμε ότι πάντα θα υπάρχουν φοιτητές που θα το στηρίζουν και οικονομικά και με δουλειά.
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από msl »

Μεταφορά από εδώ:
chArAls έγραψε:
msl έγραψε:@Ιάσωνας: Όταν τελειώνουν τα επιχειρήματα και το μόνο που έχεις να παραθέσεις είναι "κόσμιες" προσωπικές επιθέσεις στο ήθος του αντιπάλου, τότε εκτίθεσαι.
Επειδη θα το χασουμε τελειως εδω μεσα.Μπορεις να μου δειξεις τις κοσμιες επιθεσεις του Ιασωνα?

Αυτη μηπως?
Ιάσωνας έγραψε:Οι απόψεις του antony07 είναι ενδεικτικές των απόψεων των ΕΑΑΚιτών. Φοιτητές - τραμπούκοι, που ξυλοκοπούν όποιον έχει αντίθετη άποψη. Το γεγονός ότι το μεγαλείο της δημοκρατίας είναι να ανέχεται ακόμα και αυτούς που θέλουν να την καταλύσουν δεν το έχει ακούσει
Ισως παραπλανηθηκε απο το γεγονος πως ο αντονυ007 ελεγε για επιθεσεις σε ατομα που τον "προσβαλαν"...

Αυτη μηπως?
Ιάσωνας έγραψε:Μετά, βέβαια, μας λέει ότι ο σεβασμός κερδίζεται, και δεν απαιτείται. Όταν ξυλοκοπείς κάποιον προφανώς κερδίζεις το σεβασμό του και δεν τον απαιτείς
Παλι καπου θα παραπλανηθηκε.

Μηπως για το βιντεο απο το οποιο μας ζητησε να βρουμε ομοιοτητες με τα λογια του αντονυ007?Αμα θεωρεις το να παρομοιαζεται καποιος με το βιντεο αυτο κοσμια προσωπικη επιθεση τοτε μαλλον εχεις σο πολυ χαμηλη εκτιμηση τους χρηστες του φορουμ.Θα δουν κατα τη γνωμη μου το βιντεο και μετα θα πουν ΕΥΡΗΚΑ ο Ιασωνας ειναι κακος γιατι αυτα τα οποια λεει ο αντονυ007 δεν μοιαζουν με τπτ απο αυτα που βλεπουμε στο βιντεο.

Τελος msl μια συμβουλη.Οσο αξιοθαυμαστη και να ειναι η προσπαθεια σου να υπερασπιστεις τον φιλο σου ,το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να τον συμβουλεψεις να ανεβασει λιγο το επιπεδο του.Ας μην μιλουσε για ξυλοκοπηματα οσων τον προσβαλουν ή διαφωνουν με τα οσα λεει και τοτε ας ζητουσατε περισσοτερο σεβασμο απο τους συνομιλητες του.Επισης φανταζομαι οι προειδοποιησεις πανε και στον αντονυ007,καθως το αριστοτεχνικο παιχνιδι που κανει με τα ορια των κανονισμων χρησης του φορουμ βοηθαει στη διατηρηση του επιθετικου κλιματος στην κουβεντα...
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από antony07 »

Μεταφέρθηκαν οι απαντήσεις:

chArAls έγραψε: Ακραιες αποψεις απο εγκαθετους φοιτητες/επαναστατες της κακιας ωρας δεν θα επρεπε να εχουν την αντιστοιχη αντιμετοπιση απο την κοινοτητα?Αν εισαι σταθερος στις αποψεις σου θα πεις ναι.
Θα πω ίσως, γιατί φαντάζομαι αναφέρεσαι στο πλαίσιο "Ανοιχτή Σχολή"...
chArAls έγραψε: Αρα οποιος εχει την δυναμη και οχι το δικαιο θα επικρατησει εδω μεσα
Η πολιτική ιστορία διδάσκει ότι το δίκαιο είναι συνήθως με την πλευρά των αδυνάτων, γι' αυτό καταφεύγουν σε ακραίους τρόπους διεκδίκησής του. Εκτός αν θεωρείς ότι τα ΜΑΤ είναι οι θεματοφύλακες του δικαίου....
chArAls έγραψε: Αλλα οσο πλησιαζει το τελος των τραμπουκων και των φοιτητοπατερων στα πανεπιστημια και ταυτοχρονα χανετε την θεση ισχυς που απολαμβανατε μεσα στο πανεπιστημιο,μην θυμηθειτε να μας λετε για αντικομμουνισμο,ελλειψη ελευθεριας κτλ.Ο,τι σπειρατε τοσα χρονια θα θερισετε...
Δεν σου επιτρέπω να με αποκαλείς ούτε τραμπούκο, ούτε φοιτητοπατέρα. Είναι προσβλητικοί χαρακτηρισμοί, και δεν γνωρίζεις ούτε ποιός είμαι, ούτε αν είμαι κάτι από αυτά. Αόριστες κατηγορίες ισούνται με λασπολογία, πράγμα που δεν σε τιμά και πολύ....

chArAls έγραψε: Ισως παραπλανηθηκε απο το γεγονος πως ο αντονυ007 ελεγε για επιθεσεις σε ατομα που τον "προσβαλαν"...
chArAls έγραψε: Παλι καπου θα παραπλανηθηκε.
Δες παραπάνω τι έγραψα...μήπως και καταλάβεις σε τι λούμπα παραλογισμών έχεις πέσει (όχι ότι ελπίζω σε κάτι, αλλά....)
chArAls έγραψε: Θα δουν κατα τη γνωμη μου το βιντεο και μετα θα πουν ΕΥΡΗΚΑ ο Ιασωνας ειναι κακος γιατι αυτα τα οποια λεει ο αντονυ007 δεν μοιαζουν με τπτ απο αυτα που βλεπουμε στο βιντεο.
Παρακαλώ να βρεις και να παραθέσεις ένα παράδειγμα κυκλικού συλλογισμού από τα γραφόμενά μου. Αλλιώς, πάλι λασπολογείς, χωρίς λόγο, και κυρίως, χωρίς ικανότητα....

chArAls έγραψε: Τελος msl μια συμβουλη.Οσο αξιοθαυμαστη και να ειναι η προσπαθεια σου να υπερασπιστεις τον φιλο σου ,το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να τον συμβουλεψεις να ανεβασει λιγο το επιπεδο του
Που γνωρίζεις εσύ τις φιλίες μου; Μήπως είσαι ο κρυφός μου stalker; Ακόμα και να τις ήξερες, δεν είναι δικαίωμά σου να αμολάς ότι σου 'ρθει, ή ότι θεωρείς εσύ δεδομένο.
Και θα σε συμβούλευα να μην μιλάς εσύ για επίπεδο, ειδικά μετά τις γυμνασιακές σου εξυπνάδες στο προηγούμενο τόπικ, και το "θάρρος του λόγου" που επέδειξες ζητώντας να σβηστούν όλα. Εξάλλου, ένας οποισδήποτε χρήστης μπορεί να διαπιστώσει το αυτονόητο, κάνοντας ένα search στα ποστς σου.
chArAls έγραψε: Ας μην μιλουσε για ξυλοκοπηματα οσων τον προσβαλουν ή διαφωνουν με τα οσα λεει και τοτε ας ζητουσατε περισσοτερο σεβασμο απο τους συνομιλητες του
Δεν μίλησα για ξυλοκόπημα. Πήγαινε πάλι στην αρχή. Με διαβάζεις μέσα από τον Ιάσωνα, αυτή είναι η πλάκα! :wink:
chArAls έγραψε: το αριστοτεχνικο παιχνιδι που κανει με τα ορια των κανονισμων χρησης του φορουμ βοηθαει στη διατηρηση του επιθετικου κλιματος στην κουβεντα...
Δεν παίζω κανένα παιχνίδι. Αν δεν μπορείς να αντιληφθείς το όριο της προσωπικής επίθεσης, ξαναδιάβασε τους κανόνες. Αλλιώς, βρες τρόπο μόνος σου να αντιπαρατίθεσαι χωρίς να προσβάλεις, και θα παίζεις και εσύ το "παιχνίδι". Αλλά αυτή η αντιπαράθεση απαιτεί αξιοπρεπή επιχειρήματα...
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
chArAls
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Παρ Ιαν 14, 2011 12:54 am
Real Name: Χαρης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Στη γωνια και ερχομαι!

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από chArAls »

antony07 έγραψε:Θα πω ίσως, γιατί φαντάζομαι αναφέρεσαι στο πλαίσιο "Ανοιχτή Σχολή"...
Μουαχαχαχαχαχα γελασαμεεεεε...
antony07 έγραψε:Η πολιτική ιστορία διδάσκει ότι το δίκαιο είναι συνήθως με την πλευρά των αδυνάτων, γι' αυτό καταφεύγουν σε ακραίους τρόπους διεκδίκησής του. Εκτός αν θεωρείς ότι τα ΜΑΤ είναι οι θεματοφύλακες του δικαίου..
Αρα αυτη τη στιγμη οι δυνατοι ειναι οι καταληψιες.Οποτε το πιο πιθανο ειναι κατα τα λεγομενα σου οσοι θελουν ανοιχτη σχολη να εχουν το δικιο?
antony07 έγραψε:Δεν σου επιτρέπω να με αποκαλείς ούτε τραμπούκο, ούτε φοιτητοπατέρα. Είναι προσβλητικοί χαρακτηρισμοί, και δεν γνωρίζεις ούτε ποιός είμαι, ούτε αν είμαι κάτι από αυτά. Αόριστες κατηγορίες ισούνται με λασπολογία, πράγμα που δεν σε τιμά και πολύ...
Και εγω δεν σου επιτρεπω να με λες με λιγα λογια πασοκο,υποστηρικτη της κυβερνησης ή κατι παρομοιο αλλα δεν το κανω και θεμα.

Αν δεν θες να σε λενε τραμπουκο να μην μιλας για προπηλακισμους οσους σε "προσβαλουν" λοιπον.
antony07 έγραψε:Παρακαλώ να βρεις και να παραθέσεις ένα παράδειγμα κυκλικού συλλογισμού από τα γραφόμενά μου. Αλλιώς, πάλι λασπολογείς, χωρίς λόγο, και κυρίως, χωρίς ικανότητα..
Η στηριξη σου στις καταληψεις ειναι ενας κυκλικος συλογισμος.Επισης χαιρομαι που δεν ειμαι καλος στην λασπολογια. :e_wink:
antony07 έγραψε:Που γνωρίζεις εσύ τις φιλίες μου; Μήπως είσαι ο κρυφός μου stalker
Ναι τα σεντονια σου εγω τα κλεβω.Αααααααααααααχ. :e_biggrin:
antony07 έγραψε:Εξάλλου, ένας οποισδήποτε χρήστης μπορεί να διαπιστώσει το αυτονόητο, κάνοντας ένα search στα ποστς σου.
Right back at you my friend...
antony07 έγραψε:Δεν μίλησα για ξυλοκόπημα. Πήγαινε πάλι στην αρχή. Με διαβάζεις μέσα από τον Ιάσωνα, αυτή είναι η πλάκα!
Mιλησες για προπηλακισμο.

Προπηλακιζω:Εκστομίζω ύβρεις εναντίον κάποιου σε δημόσια εμφάνισή του, κατακρίνω βίαια Nouf said!

Aμα θες τα λεμε και στο μσν πλακα θα εχει! :e_biggrin:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από antony07 »

Η συζήτηση είναι offtopic σε όλα τα topics, οπότε θα συνεχιστεί με pm.
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
vava
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 13, 2011 11:38 am
Real Name: vasilis
Facebook ID: 0

Re: ΠΑΜΕ - τιμή - Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από vava »

Gus έγραψε:βγαζει πονο και στενοχωρια (κ λιγο αιμα) ειναι ΝΑΙ εε?

kostas213 έγραψε:Επίσης, δε θα αναλωθούμε ακόμα μια φορά στο να αναλύσουμε τον ρόλο των Mods, αντί να δούμε το πραγματικό πρόβλημα στη συμπεριφορά κάποιων μελών, οπότε την επίθεση στον Moderator της κατηγορίας θα κάνω αυτή τη φορά πως δεν την είδα.
εισαστε ολοι ανρθρωποειδη.. αναρωτιεμαι γιατι αραγε δεν αφαιρεθηκε το παραπανω??
Άβαταρ μέλους
kostas213
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 28, 2006 8:03 pm
Real Name: Κωνσταντίνος
Gender: Male
Τοποθεσία: Zürich

Re: Ήθος χρηστών και επίπεδο δημοσιεύσεων

Δημοσίευση από kostas213 »

Το παραπάνω ήταν μεταφορά από το topic ΠΑΜΕ - τιμή - Χρυσή Αυγή. Αφού υπάρχει το κατάλληλο topic, χρησιμοποιήστε το!
There's no place like ::1
Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΜΕ - τιμή - Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από msl »

vava έγραψε:
Gus έγραψε:βγαζει πονο και στενοχωρια (κ λιγο αιμα) ειναι ΝΑΙ εε?

kostas213 έγραψε:Επίσης, δε θα αναλωθούμε ακόμα μια φορά στο να αναλύσουμε τον ρόλο των Mods, αντί να δούμε το πραγματικό πρόβλημα στη συμπεριφορά κάποιων μελών, οπότε την επίθεση στον Moderator της κατηγορίας θα κάνω αυτή τη φορά πως δεν την είδα.
εισαστε ολοι ανρθρωποειδη.. αναρωτιεμαι γιατι αραγε δεν αφαιρεθηκε το παραπανω??
Για τον ίδιο λόγο που δεν αφαιρέθηκαν τα αντίστοιχου περιεχομένου λεγόμενά σου που ειπώθηκαν πριν από αυτό.
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
Απάντηση

Επιστροφή στο “Forum & Portal”