Εργαστηριακή Φυσική ΙΙ

Μήπως να ξανακάνω Μηχανογραφικό;

Συντονιστές: markelos, Ryu, φιάλη klein, meleneemil, Nasia!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Εργαστηριακή Φυσική ΙΙ

Δημοσίευση από O kanenas »

Τα εργαστήρια θα ξεκινήσουν σε δύο εβδομάδες.
Επίσης, οι θέσεις έχουν κλείσει, που σημαίνει ότι αν κάποιος από μεγαλύτερο έτος το χρωστάει και δεν έχει εγγραφεί ήδη, τότε δεν μπορεί να το δηλώσει και να το δώσει στην εξεταστική.
Off Topic
Αλήθεια λέω... δεν έχω σκοπό να παραπληροφορήσω.
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

Εσυ καταφερες να γραφτεις η την εχεις περασει?
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O kanenas »

Όσοι είναι στο εξάμηνο στο οποίο διδάσκεται κανονικά το μάθημα (δηλαδή στο 3o), δεν χρειάζεται να εγγραφούν στο εργαστήριο. Η δουλειά γίνεται "αυτόματα". :wink:  Έτσι κι αλλιώς, για τους 2ετείς είναι υποχρεωτικό μάθημα και πρέπει να το παρακολουθήσουν, αν θέλουν κάποτε να πάρουν πτυχίο.

Εγώ, που λες, skywalker είμαι στο 3ο εξάμηνο (όπως και εσύ :D ). Επομένως, δεν τίθεται θέμα για το αν κατάφερα να εγγραφώ ή όχι και ούτε έχω περάσει ακόμα το μάθημα, αφού δεν το έχω δώσει καν!
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Άβαταρ μέλους
theos
Δημοσιεύσεις: 762
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:53 am
Real Name: Αριστοτέλης-Εμμανουήλ Θάνος-Φίλης (Μάνος) ge04017
Gender: Male
Τοποθεσία: Alwaysland

Δημοσίευση από theos »

Mporei na to dilwsei kai na to dwsei an exei parakolouthisei kai perasei to ergastirio. Diladi an exei bathmo panw apo 4,5 sto ergastirio

Osoi pantws den exete perasei to ergastirio (an einai gegonos auto pou leei i klara kai den einai alli mia parapliroforia :P ) tha exete problima.....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theos την Σάβ Νοέμ 11, 2006 2:21 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση!!!
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pao132003 »

Επιβεβαιώνω τον theos!
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O kanenas »

Απορίες:
1. Από ποιο επώνυμο ξεκινά το τμήμα της Παρασκευής?
2. Ποιες ώρες έχει εργαστήριο το κάθε τμήμα?

Ναι, το ξέρω, μπορώ να τα δω και μόνη μου αυτά, αλλά βρίσκομαι 1,5 ώρες μακρυά από τη σχολή.
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Sinik
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 21, 2006 1:35 pm

Δημοσίευση από Sinik »

Έχει βγει ανακοίνωση ότι τη Πέμπτη και Παρασκευή θα γίνουν τα εργαστήρια που ήταν να γίνουν 7-8 Δεκεμβρίου (αν θυμάμαι καλά).

Το θέμα είναι ότι το τμήμα της Πέμπτης μάλλον πάλι θα χάσει το εργαστήριο, αφού θα γίνει συλλαλητήριο εκείνη την ώρα (εκτός και αν κρατήσει με κάποιο μαγικό τρόπο κάτω από μία ώρα). Οπότε εμείς του τμήματος Α πάλι με μόνο 2 εργαστήρια θα μείνουμε? Και πρέπει να φτάσουμε τα 7 μέσα στις 3 εβδομάδες για τις οποίες θα διαρκέσει το εξάμηνο...?
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

ayto pali pou to pas?Ante tora na bgoun 7 ergastiria se 3 bdomades.Kolasi dyo ergastiria ti bdomada
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

skywalker έγραψε:Kolasi dyo ergastiria ti bdomada
Σήμερις πάντως που παγήκαμε και ερωτήκαμε, το τμήμα της Πέμπτης μάλλον θα αναπληρώσει το εργαστήριο που χάνεται αύριο την Παρασκευή 5-7. Έπιπλέον πλανάται στον αέρα η διαβολικής φύσεως υπόνοια (ε ρε πως τα λέω) πως το τμήμα της Πέμπτης θα αναπληρώνει εργαστήρια και κάθε Δευτέρα 5-7.

Εγώ προσωπικά γουστάρω! Θα γίνουν και απογευματινά τμήματα, θα βάλουμε και κάμερες μέσα, είναι και καλοκαιράκι θα το κάνουμε....

Εικόνα
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

oloi oi kammenoi se aytoi tin sxoli mazeytikame
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Sinik
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 21, 2006 1:35 pm

Δημοσίευση από Sinik »

HeartDoc έγραψε: Εγώ προσωπικά γουστάρω! Θα γίνουν και απογευματινά τμήματα, θα βάλουμε και κάμερες μέσα, είναι και καλοκαιράκι θα το κάνουμε....
Εικόνα
Ναι, ναι! Αυτά είναι, θα έχουμε συμμαχίες (θα λύνει ένας την άσκηση και θα τη μοιράζει σε όλους), πισώπλατα μαχαιρώματα (θα καρφώνουμε τους άλλους ότι μαγειρέψανε τα νούμερα), ασυλίες (κάποιος θα περνάει το εργαστήριο χωρίς να παραδίδει εργασία) και άλλα τέτοια, πωπω γουστάρωωω. Μια συμφωνία να κλείσουμε και με κάποιον τηλεοπτικό σταθμό και θα γίνουμε και διάσημοι!!!....................

...
Έχουμε να φάμε πολύ πήξιμο....
Sinik
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 21, 2006 1:35 pm

Δημοσίευση από Sinik »

Τελικά το Εργαστήριο σήμερα θα γίνει ή όχι? Αν όχι πότε θα αναπληρωθεί? Αν ξέρει κάποιος ας πει, γιατί σήμερα, τουλάχιστον άσκοπα, είναι ψιλοαδύνατον να έρθω σχολή.
Άβαταρ μέλους
HeartDoc
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 4:10 am
Real Name: Νίκος Καραστάθης
Gender: Male
Τοποθεσία: Geneva, CH

Δημοσίευση από HeartDoc »

Αύριο 5-7 το σημερινό εργαστήριο. Α! Και όποιος πει "έχω και ζωή" διώκεται με αποκεφαλισμό!   :lol:

Επίσης μάλλον θα ισχύσει από την αρχή της εβδομάδας και το διπλό εργαστήριο Δευτέρα και Πέμπτη δηλαδής. Τις Δευτέρες αν με πληροφόρησαν σωστά (επειδή δεν ανέβηκα στη σχολή σήμερα :( ), το εργαστήριο είναι 5-7.

Αναμένομεν και την επίσημη ανακοίνωση...
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

i anakoinosi leei gia ayrio paraskeyi to ergastirio tis pemptis kai genikeyei oti kathe pempti pou tha xanete ergastirio ayto tha anaplironete tin paraskeyi stis 5-7 xoris peretero anakoinosi
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tonypapadovic
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2007 2:36 am

Δημοσίευση από tonypapadovic »

Καλώς σας βρήκα. Ενημερώνω όσους χρωστούν την άσκηση 30, ότι ο κ. Γκαργκάνας (αν θυμάμαι καλά το όνομά του)  δέχεται όσους θέλουν από οποιαδήποτε τμήμα και τις Παρασκευές (καλά προφανώς αυτό μετράει μόνο για αυτούς που έχουν τις Πέμπτες εργαστήρια) αλλά και κάποια ώρα την Δευτέρα (η οποία ώρα μου διαφέυγει).

Όπως και να έχει μας είπε ότι έχει αναρτήσει ανακοίνωση στο κτ. Φυσικής την οποία και οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να διαβάσουν και διαγράψουν από το μυαλό τους τα προηγούμενα που ειπώθηκαν στο παρόν post.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δεύτερο Έτος”