ΦΥΣΙΚΗ: Από το Γαλιλαίο μέχρι σήμερα, 400 χρόνια πλάνης!

Πες κι εσύ μια χαζομάρα! ΜΠΟΡΕΙΣ!

Συντονιστής: snodrion

palasso
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2010 3:55 pm
Real Name: Vassilis
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από palasso »

Φίλε Τσόλκα μην ακούς τι λένε οι εβραιοκινούμενοι παραεπιστήμονες... Συνέχισε να τα λες σταράτα όπως τα λες μπας και ξυπνήσει κανένα ρεμάλι και δει τι του σερβίρουν οι "σοφοί" της δύσης. Η νέα γενιά ούτε να φοβηθεί έχει από τις ανατροπές που θα φέρεις, ούτε κόμπλεξ έχει να αναγνωρίσει το έργο σου.

Πρέπει όμως να σε ακούσει κόσμος να διαδωθούν οι ιδέες σου για να γίνει σωστή δουλειά. Για αρχή θα σε βάλω εγώ στο Αμφ. 4, που' ναι και μεγάλο, να σε ακούσουν πολλοί νέοι και λαμπροί επιστήμονες να μάθουν για τα νοητικά πειράματα και τα αποτελέσματα αυτών και ύστερα θα έχεις ολόκληρη ομάδα επιστημόνων στο πλευρό σου να σε στηρίξει και να τα διαδώσει.

Να δεις μετά τους ξεφτιλισμένους καθηγητάρες για πότε θα τους φύγει η μαγκιά όταν τους πάρεις την χρηματοδότηση κι αφού μάθει ο κόσμος τι γελοίες θεωρίες πάνε και τιτιβίζουν...
tsolkas
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2007 1:06 pm
Real Name: Tsolkas

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από tsolkas »

palasso έγραψε:Φίλε Τσόλκα μην ακούς τι λένε οι εβραιοκινούμενοι παραεπιστήμονες... Συνέχισε να τα λες σταράτα όπως τα λες μπας και ξυπνήσει κανένα ρεμάλι και δει τι του σερβίρουν οι "σοφοί" της δύσης. Η νέα γενιά ούτε να φοβηθεί έχει από τις ανατροπές που θα φέρεις, ούτε κόμπλεξ έχει να αναγνωρίσει το έργο σου.

Πρέπει όμως να σε ακούσει κόσμος να διαδωθούν οι ιδέες σου για να γίνει σωστή δουλειά. Για αρχή θα σε βάλω εγώ στο Αμφ. 4, που' ναι και μεγάλο, να σε ακούσουν πολλοί νέοι και λαμπροί επιστήμονες να μάθουν για τα νοητικά πειράματα και τα αποτελέσματα αυτών και ύστερα θα έχεις ολόκληρη ομάδα επιστημόνων στο πλευρό σου να σε στηρίξει και να τα διαδώσει.

Να δεις μετά τους ξεφτιλισμένους καθηγητάρες για πότε θα τους φύγει η μαγκιά όταν τους πάρεις την χρηματοδότηση κι αφού μάθει ο κόσμος τι γελοίες θεωρίες πάνε και τιτιβίζουν...
Λεβεντη μου, η διπλωματια των "ΑΝΑΠΑΙΣΘΗΤΩΝ ΛΕΠΤΩΝ ΑΠΟΧΡΩΣΕΩΝ" ΔΕΝ "ΠΙΑΝΕΙ" ΣΕ ΕΜΕΝΑ!!! Εγω ειμαι "Καθηγητης" σε τετοια "ΣΠΟΡ"!!!!!!

Αντε τωρα κανε παρα-περα και διαβασε αυτο!!!!!!!

http://www.phorum.gr//viewtopic.php?f=3 ... 7&start=45


Χρηστος Α. Τσολκας
Άβαταρ μέλους
lunatic
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 9:45 pm
Real Name: Zoro
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από lunatic »

LoL
Βρε Αγαθο-μ***η και Χαζο-βιολη, εγω ειμαι ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΤΟΜΟ και ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ σε κανενα ΠΟΥ@ΤΗ και ΔΕΝ ΑΝΗΚΩ σε κανενα 'ΚΥΚΛΩΜΑ", κλπ.........και ουτε με ενδιαφερει να ΠΟΥΛΗΣΩ βιβλια και να κανω τον ΕΜΠΟΡΟ!!!!!!!!!!!!
Επισης, τι με νοιαζει εμενα ρε ΜΑΛ@ΚΑ , εαν γα***νται οι Γαλλιδες!!!!! Δηλαδη, τι με νοιαζει εμενα, εαν ο Αινσταιν ειναι Εβραιος, Τουρκος, Σκοπιανος, κλπ!!!!!!!!!!! ΣΤΑ ΑΡ***ΙΑ ΜΟΥ!!!! ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ!!!!! Εγω ΜΑΛ@ΚΑ ΜΟΥ, ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΥΧΙΕΜΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ.Εμενα ΜΑΛ@ΚΑ με ενδιαφερει, τι ειναι ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ........Ο ΑΙΝΣΤΑΙΝ και δεν με ενδιαφερει , ποσες γκομενες ειχε και απο που "κραταει η σκουφια" του!!!!

Σε καλυψα ΑΡΧΙΜ@ΛΑΚΑ ΜΟΥ?????????

Χρηστος Α. Τσολκας
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος O kanenas την Τρί Αύγ 09, 2011 2:01 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: Αστεράκια-λογοκρισία στο ζενίθ του πολιτισμού
When do you think people die?
When they are shot through the heart by the bullet of a pistol? No
When they are ravaged by an incurable disease? No
When they drink a soup made from a poisonous mushroom? No
It's when... they are forgotten...
Άβαταρ μέλους
Nomad
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 11:24 pm
Real Name: Stratos Papadoudis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Athens

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από Nomad »

Mmmm... Είναι απλή η απάντηση Χρήστο. Αν έχεις τα μαθηματικά να στερεοποιήσεις τη θεωρία σου, τότε δύσκολα δε θα περάσει referee ένα paper σου σχετικό. Γιατί δε κάθεσαι να το γράψεις?
tsolkas
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2007 1:06 pm
Real Name: Tsolkas

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από tsolkas »

Nomad έγραψε:Mmmm... Είναι απλή η απάντηση Χρήστο. Αν έχεις τα μαθηματικά να στερεοποιήσεις τη θεωρία σου, τότε δύσκολα δε θα περάσει referee ένα paper σου σχετικό. Γιατί δε κάθεσαι να το γράψεις?
Στρατο, αυτα τα μαθηματικα που διβαζεις στο σαιτ μου, ειναι τα απαραιτητα (Αρχη του Occam) που χρειαζονται για να στηριχθει (απο φυσικης αποψης) η θεωρια μου.

Μη ξεχνας ομως (απο εμενα) αυτο:

Ειναι πολυ επικινδυνο πραγμα (εμεις οι Φυσικοι) να αφηνουμε τη Φυσικη στους Μαθηματικους και μαλιστα, στους παρα πολυ καλους Μαθηματικους!!!!!!!


Βλεπεις τι εγινε με τη Θεωρια της Σχετικοτητας και ειδικοτερα με τη Κβαντομηχανικη!!!!!!! Δυτικος τροπος σκεψης, ητοι " χαλι" αδιορθωτο!!!!!!!!!!!


Χρηστος Α. Τσολκας
Άβαταρ μέλους
Georgrinder
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 3:23 pm
Real Name: Γιακουμης Πορδος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από Georgrinder »

και γω που νομιζα οτι τα μαθηματικα(<=μανθανω) ειναι το εργαλειο για να ανακαλυπτουμε να αποδεικνυουμε και να μαθαινουμε πραγματα..
A set is a Many that allows itself to be thought of as a One.

-Georg Cantor
Άβαταρ μέλους
Nomad
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 11:24 pm
Real Name: Stratos Papadoudis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Athens

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από Nomad »

Georgrinder έγραψε:και γω που νομιζα οτι τα μαθηματικα(<=μανθανω) ειναι το εργαλειο για να ανακαλυπτουμε να αποδεικνυουμε και να μαθαινουμε πραγματα..
+1. Είμαστε καταδικασμένοι σα φυσικοί αν δε χρησιμοποιούμε το αγνότερο εργαλείο σκέψης που χαρακτηρίζει τον άνθρωπο: τα μαθηματικά. Δεν είπα να βασίσουμε τη φυσική στους μαθηματικούς. Αυτό που λέω ότι το πρώτο πράγμα που πρέπει να έχει μια θεωρία φυσικής για να έχει προβλεψιμότητα, επεκτασιμότητα και... το πιο σημαντικό: να την καταλαβαίνουμε για να μας είναι χρήσιμη, πρέπει να φορμαλοποιείται με μαθηματικά, έστω και με κενά συνέπειας στην αρχή. Αυτό είναι η φυσική: το πείραμα, η αφαίρεση (θεμελιώδεις αρχές) και τα μοντέλα (και κατ' επέκταση θεωρία). (πάνω κάτω...)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nomad την Παρ Αύγ 05, 2011 3:24 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
palasso
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2010 3:55 pm
Real Name: Vassilis
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από palasso »

tsolkas έγραψε: Λεβεντη μου, η διπλωματια των "ΑΝΑΠΑΙΣΘΗΤΩΝ ΛΕΠΤΩΝ ΑΠΟΧΡΩΣΕΩΝ" ΔΕΝ "ΠΙΑΝΕΙ" ΣΕ ΕΜΕΝΑ!!! Εγω ειμαι "Καθηγητης" σε τετοια "ΣΠΟΡ"!!!!!!

Αντε τωρα κανε παρα-περα και διαβασε αυτο!!!!!!!

http://www.phorum.gr//viewtopic.php?f=3 ... 7&start=45


Χρηστος Α. Τσολκας
Φίλε Τσόλκα εγώ μαζί σου είμαι. Στην αρχή αντιμετώπισα τις θέσεις σου με δυσπιστία, αλλά όταν είδα ότι ο Einstein αποδέχτηκε το λάθος του πριν πεθάνει, τότε κατάλαβα ότι δεν κατάφερε να διατυπώσει μία θεωρία που να διορθώνει το λάθος του και έτσι προτίμησε να σιωπήσει. Ε, λοιπόν τώρα η θεωρία διατυπώθηκε χάρη σε ΕΛΛΗΝΑ (με κεφαλαία) φυσικό και τα πειράματα είναι έτοιμα για δοκιμές αλλά σιγά μην τολμήσουν στο Ελλαδιστάν να πάνε κόντρα στο "επιστημονικό" κατεστημένο...

Φίλε Τσόλκα μην ξεχνάς...
Οι πυρές της ιεράς εξέτασης καίνε ακόμη...
Άβαταρ μέλους
Georgrinder
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 3:23 pm
Real Name: Γιακουμης Πορδος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από Georgrinder »

αυτο που χρειαζεστε κυριε τσολκα ειναι να εμπλουτισετε την θεση σας με καλυτερες τοποθετησεις μαθηματικως ορθες και τεκμηριωμενες τοσο πειραματικα οσο και αναλυτικα,να απευθυνθειτε σε καταλληλοτερους δεκτες και κυριως να φτιαξετε τους αθλιους τροπους σας που σας απαγορευουν να λεγεστε επιστημονας.επισης σημαντικο θα ηταν να αποδεχτειτε την ανθρωπινη φυση σας η οποια σας καθιστα κατωτερο ον ητοι πιθανως λαθος οπως ο γαλιλεος ο ισαακ και ο αλμπερτ.η επιστημη ειναι αναλογη των καιρων κυριε τσολκα και καθε νεα θεωρια ερχεται ειτε για να συμπληρωσει ειτε για να διορθωσει μια προηγουμενη της..το αμα η φυσικη ειναι λαθος εχει να κανει με το ποσο λαθος ειναι ο ιδιος ο ανθρωπος..αυτο φυσικα δεν σημαινει και οτι διδασκομαστε μπαρουφες. αλλωστε μην ξεχναμε οτι ενω η θεωρια του αινσταιν ηρθε να διορθωσει αυτη του νευτωνα στο σχολειο διδαχτηκαμε νευτωνα.γιατι?γιατι εξηγει σε πολυ καλη προσεγγιση και πολυ απλα τα φαινομενα πανω στον πλανητη μας...απλα οπως απλα σκεφτεται και η φυση.(οccam)ομως αποτι φαινεται δεν ειναι και ολα τοσο απλα..η θεωρια σας για παραδειγμα για να ηταν σωστη θα χρειαζοσασταν κατι παραπανω απο απλα μαθηματικα.συνεπως η θεωρια σας θα μπορουσε να εχει βαση (κατα την γνωμη μου δεν εχει) ομως τα μαθηματικα σας την καθιστουν αβασιμη αρα και ανικανη να πεισει.οι τροποι σας δε, σας αφηνουν χωρις καμια ελπιδα στην εδραιωση της επιπλεον σας κανουν να μοιαζεται αστειος με αποτελεσμα να ειστε περιγελος αυτων που θα μπορουσαν να ηταν υποστηρικτες σας.των φοιτητων.
A set is a Many that allows itself to be thought of as a One.

-Georg Cantor
tsolkas
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2007 1:06 pm
Real Name: Tsolkas

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από tsolkas »

palasso έγραψε:
tsolkas έγραψε: Λεβεντη μου, η διπλωματια των "ΑΝΑΠΑΙΣΘΗΤΩΝ ΛΕΠΤΩΝ ΑΠΟΧΡΩΣΕΩΝ" ΔΕΝ "ΠΙΑΝΕΙ" ΣΕ ΕΜΕΝΑ!!! Εγω ειμαι "Καθηγητης" σε τετοια "ΣΠΟΡ"!!!!!!

Αντε τωρα κανε παρα-περα και διαβασε αυτο!!!!!!!

http://www.phorum.gr//viewtopic.php?f=3 ... 7&start=45


Χρηστος Α. Τσολκας
Φίλε Τσόλκα εγώ μαζί σου είμαι. Στην αρχή αντιμετώπισα τις θέσεις σου με δυσπιστία, αλλά όταν είδα ότι ο Einstein αποδέχτηκε το λάθος του πριν πεθάνει, τότε κατάλαβα ότι δεν κατάφερε να διατυπώσει μία θεωρία που να διορθώνει το λάθος του και έτσι προτίμησε να σιωπήσει. Ε, λοιπόν τώρα η θεωρία διατυπώθηκε χάρη σε ΕΛΛΗΝΑ (με κεφαλαία) φυσικό και τα πειράματα είναι έτοιμα για δοκιμές αλλά σιγά μην τολμήσουν στο Ελλαδιστάν να πάνε κόντρα στο "επιστημονικό" κατεστημένο...

Φίλε Τσόλκα μην ξεχνάς...
Οι πυρές της ιεράς εξέτασης καίνε ακόμη...
Γενικα, θα "συμφωνησω" μαζι σου(?).....
Αλλα αυτα που σου υπογραμμιζω με κοκκινα γραμματα στη παραθεση, θελω να τα "κανεις πραξη".....
Δηλαδη, στη συζητηση που κανουμε "ΠΑΡΕ" ΠΟΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΗ, ΣΘΕΝΑΡΗ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ΘΕΣΗ (ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ, ΒΕΒΑΙΑ) στο θεμα της Θεωριας μου ,γενικως..........
Αν λοιπον, κανεις αυτο που σου λεω,(και περασεις ΕΠΙΤΥΧΩΣ αυτες τις "εξετασεις" ), τοτε και μονο τοτε ΘΑ ΠΕΙΣΘΩ, οτι αυτα που αναφερεις εχουν πραγματι, ΑΛΗΘΕΙΑ και ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ ....και μετα θα πουμε και ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, που δεν τα εχεις ακουσει ποτε στη ζωη σου..........και ειμαι σιγουρος, οτι θα γινεις απο "ΕΧΘΡΟΣ", ο ΠΟΙΟ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ ΤΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΜΟΥ!!!!!!!(Αυτα σου τα λεω, επειδη ειμαι της Σχολης του Μικογιαν και του Γκρομυκο.....θεος σχωρεσ' τους).

Το ματς ΤΩΡΑ αρχιζει, για να δουμε, τι "παιχνιδι" θα κανεις??????????

Eπιμυθιον: Ξεχασε, οσα σου εμαθαν μεχρι σημερα στη Φυσικη και ακολουθησε με.............(οπως ειπε κακαποιος σε καποιον καποτε...και δεν ειχε και αδικο....στο θεμα αυτο!!!!!!!!!)



Χρηστος Α. Τσολκας
Άβαταρ μέλους
Nomad
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 11:24 pm
Real Name: Stratos Papadoudis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Athens

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από Nomad »

:? Αυτό μοιάζει περισσότερο με θρησκεία...
palasso
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2010 3:55 pm
Real Name: Vassilis
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από palasso »

Να πάρω λοιπόν πιο ξεκάθαρη θέση, φίλε Τσόλκα....
Είναι απλό τι γίνεται... Έβγαλαν κάποιοι (π.χ. Einstein) κάποιες θεωρίες και με βάση αυτές οι καθηγητάρες έβλεπαν ότι τους συνέφερε στα πειράματα τους. Αντί λοιπόν να προσφέρουν στην ανάπτυξη της επιστήμης προς την σωστή κατεύθυνση, μαγειρεύουν τα πειράματα τους. Παράδειγμα αποτελεί η μετακίνηση του περιηλίου του Ερμή και στο ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ γι' αυτήν όπως λες κι εσύ, που σκοπίμως αποκρύπτουν στις αίθουσες διδασκαλίας από τους νέους επίδοξους επιστήμονες για να μην πέσουν οι θεωρίες τους σαν χαρτόκουτα.

Φυσικά αυτοί μόνο καθηγητές-επιστήμονες δεν μπορούν να λέγονται, όταν φοβούνται για την θεσούλα τους, την χρηματοδότηση τους και το IMAGE τους. Αυτοί όμως οι ποταποί άνθρωποι θα συνεχίσουν να πολεμούν την αλήθεια και να διδάσκουν μπούρδες στους νέους αντί να παραδεχτούν σαν ΑΝΤΡΕΣ το λάθος τους. Είναι φανερό πως δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να αναγνωρίσουν τίποτα, ούτε καν να δοκιμάσουν να διαψεύσουν τα λεγόμενα σου (!) αλλιώς θα μπαίνανε στον κόπο να πραγματοποιήσουν ένα απλό πειραματάκι των 1000 ευρώ... Αντιθέτως θα συνεχίσουν να ρίχνουν δισεκατομύρια για να συνεχίσουν να αγνοούν την ύπαρξη του Αιθέρα...

Γι' αυτό είπα εγώ εξ' αρχής ότι το σύστημα (τους) δεν θέλει να αποδεχτεί την πραγματικότητα και γι' αυτό φίλε Τσόλκα πρέπει να απευθυνθείς στην νέα γενιά όσο είναι καιρός, όσο ακόμα είναι με ανοιχτούς ορίζοντες στις ανατροπές...

Θα μπορούσαμε να μιλάμε για ώρες για αυτά τα θέματα εδώ πέρα και να μάθω τόσα που δεν ξέρω, αλλά νομίζω καλύτερο θα ήταν να έκανες μία διάλεξη, να σε παρακολουθήσω εγώ και όποιοι άλλοι ενδιαφερόμαστε, από κοντά... Με πίνακα, κιμωλία, σημειώσεις, ερωτήσεις κτλ.

Έτσι θα μπορούσα εγώ κι άλλοι να μάθουμε καλύτερα για αυτά που γράφεις τόσον καιρό, αλλά και να λύσουμε τις απορίες μας σε επιμέρους θέματα. Με όπλο την γνώση της αλήθειας, θα μπορέσουμε μετά όλοι να συνεισφέρουμε ουσιαστικά προωθόντας το έργο σου...
Άβαταρ μέλους
Hengeo
Δημοσιεύσεις: 1478
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2007 1:57 pm
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά..

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από Hengeo »

palasso όσοι σηκώνουν ξίφος θα πεθάνουν από αυτό.. Και στη συγκεκριμένη περίπτωση μπορεί να είναι και όλο το forum..
Άνθρωπε γνώρισε τον εαυτό σου και θα γνωρίσεις το σύμπαν και τους θεούς - Δελφικό ρητό
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από antony07 »

Hengeo έγραψε:palasso όσοι σηκώνουν ξίφος θα πεθάνουν από αυτό.. Και στη συγκεκριμένη περίπτωση μπορεί να είναι και όλο το forum..
Με σκιάζεις αυγουστιάτικα!
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
Georgrinder
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 3:23 pm
Real Name: Γιακουμης Πορδος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από Georgrinder »

η θα χρησημοποιεισετε μαθηματικα η θα πατε να απευθυνθειτε αλλου κυριε τσολκα.μιλατε σαν καποιον που προσπαθει να προσυλιτισει και οχι να πεισει την νεολαια και αυτο ειναι αντιεπιστημονικο και ανωριμο.θα ελεγα μαλιστα οτι ο τροπος προσεγγισης που χρησιμοποιειτε μου θυμιζει μικρο παιδακι που θελει το μπιφτεκι του.με βαση αυτα σε οποια χωρα εκτος του "ελλαδισταν" και να απευθυνοσασταν την ιδια και χειροτερη αντιμετωπιση θα ειχατε.
Nomad έγραψε::? Αυτό μοιάζει περισσότερο με θρησκεία...
+1

επιμυθιον:αμα θελετε να πλασετε νεα φυσικη θα πρεπει αναγκαστικα να πλασετε και νεα μαθηματικα.
A set is a Many that allows itself to be thought of as a One.

-Georg Cantor
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αστεία”