ΦΥΣΙΚΗ: Από το Γαλιλαίο μέχρι σήμερα, 400 χρόνια πλάνης!

Πες κι εσύ μια χαζομάρα! ΜΠΟΡΕΙΣ!

Συντονιστής: snodrion

palasso
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2010 3:55 pm
Real Name: Vassilis
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από palasso »

Οι εφευρέσεις XT, προστατεύονται διεθνώς από το Νόμο «Περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας» και απαγορεύεται η μερική ή ολική εφαρμογή τους από τρίτους, χωρίς την γραπτή άδεια του συγγραφέα. Κάθε παράβαση διώκεται από το Νόμο.
@tsolkas
Θα κάνεις μήνυση στο facebook που σου έκλεψε την εφεύρεση;
Και όχι μόνο.... Υπάρχουν τόσα και τόσα sites κοινωνικής δικτύωσης που έχουν βγάλει τόσα λεφτά από την δικιά σου εφεύρεση... Τα λεφτά από τις μηνύσεις αρκούν για την πραγματοποίηση όλων των πειραμάτων σου...
Άβαταρ μέλους
Georgrinder
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 3:23 pm
Real Name: Γιακουμης Πορδος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από Georgrinder »

ΤΣΟΛΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!
απαντησε μου σε ικετευω!!!
πως σημαδευει το ΓΕΩΤΗΛΕΒΟΛΟ????
A set is a Many that allows itself to be thought of as a One.

-Georg Cantor
tsolkas
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2007 1:06 pm
Real Name: Tsolkas

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από tsolkas »

Georgrinder έγραψε:ΤΣΟΛΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!
απαντησε μου σε ικετευω!!!
πως σημαδευει το ΓΕΩΤΗΛΕΒΟΛΟ????
Πω, πω, τι κανεις ετσι ρε παιδι μου, ησυχασε!!! θα σου απαντησω....

Το ΓΕΩΤΗΛΕΒΟΛΟ ανηκει στη κατηγορια των "πυροβολων σταθερου αζιμουθιου και προεπιλεγμενων στοχων".Οι προεπιλεγμενοι στοχοι βρισκονται αποκλειστικα στο κατακορυφο επιπεδο που διερχεται απο την καννη(Γεωσωληνα) του Γεωτηλεβολου και η στοχευση του προεπιλεγμενου στοχου (μηκος βεληνεκους) επιτυγχανεται με την αναλογη ποσοτητα εκρηκτικης υλης που εισαγουμε καθε φορα μεσα στη καννη για να επιτυχουμε το αντιστοιχο βεληνεκες του προεπιλεγμενου στοχου.

Σημ. Το Γεωτηλεβολο μπορει να θεσει σε γηινη τροχια και βληματα(δορυφορους).


Χρηστος Α. Τσολκας
palasso
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2010 3:55 pm
Real Name: Vassilis
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από palasso »

ΤΣΟΛΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!
απαντησε μου σε ικετευω!!!
Θα κάνεις μήνυση στο facebook που σου έκλεψε την εφεύρεση????
Άβαταρ μέλους
zki
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Μάιος 02, 2007 12:51 pm

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από zki »

Λοιπον παιδια, μιας και εχω πλεον μαζεψει αρκετα χρηματα για το μεταπτυχιακο μας και μιας και δεν θα εχω χρονο να ασχολουμε πλεον μπορω πλεον να σας αποκαλειψω οτι εγω ειμαι στην πραγματικατητα ο κ.Τσολκας που σας διασκεδαξει τοσα χρονια.

"Παιζω" εδω και 10 περιπου χρονιες με αυτο το site του τσολκα και ειχα σταθαρα περι τα 50000 hits το μηνα. Το promotara σε περιπου 100 διαφορετικες forums και το καθε thread μαζευε τουλαχιστον 15 σταθερα ατομα που ασχουλιουντουσαν με κατι που μου επαιρνε γυρω στο μισο ωρα ασχολιας την ημερα, ασε που εχω λιεσει τοσο πολυ στα γελια τοσο χρονια :lol:

Δε θα σβησω την account του τσολκα για να μεινει ο thread για τις επομενους που θα το δουν και θα λειωσουν στα γελια.

Ευχαριστω τους υπολοιπες σεμφιτες και thank god for poe's law και τα λεφτα που φαιρνει με τοοοση ευκολια :e_biggrin:
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από antony07 »

Off Topic
Εγώ το 'ξερα ότι ήσουν εσύ...
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
Georgrinder
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 3:23 pm
Real Name: Γιακουμης Πορδος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από Georgrinder »

εγω δεν σε πιστευω.
A set is a Many that allows itself to be thought of as a One.

-Georg Cantor
Άβαταρ μέλους
snodrion
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 1:09 am
Real Name: Θεός,Παντοδύναμος,Παντοκράτορ
Gender: Male
Facebook ID: 666
Τοποθεσία: paradise...

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από snodrion »

Το να φτιάχνεις δυο λογαριασμούς είναι παράνομο!!!Αλλά χαλάλι! :lol: :lol: :lol: :lol: Καλό μεταπτυχιακό...
Αινάντοια στιν αστηκείν ορθωγραφοία
Άβαταρ μέλους
Nomad
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 11:24 pm
Real Name: Stratos Papadoudis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Athens

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από Nomad »

zki έγραψε:Λοιπον παιδια, μιας και εχω πλεον μαζεψει αρκετα χρηματα για το μεταπτυχιακο μας και μιας και δεν θα εχω χρονο να ασχολουμε πλεον μπορω πλεον να σας αποκαλειψω οτι εγω ειμαι στην πραγματικατητα ο κ.Τσολκας που σας διασκεδαξει τοσα χρονια.

"Παιζω" εδω και 10 περιπου χρονιες με αυτο το site του τσολκα και ειχα σταθαρα περι τα 50000 hits το μηνα. Το promotara σε περιπου 100 διαφορετικες forums και το καθε thread μαζευε τουλαχιστον 15 σταθερα ατομα που ασχουλιουντουσαν με κατι που μου επαιρνε γυρω στο μισο ωρα ασχολιας την ημερα, ασε που εχω λιεσει τοσο πολυ στα γελια τοσο χρονια

Δε θα σβησω την account του τσολκα για να μεινει ο thread για τις επομενους που θα το δουν και θα λειωσουν στα γελια.
Το παραμύθι με το βοσκό το ξέρεις, yah? Και στην περίπτωσή σου εφαρμόζεται είτε λες αλήθεια είτε ψέμματα, σε διαφορετικό context κάθε φορά βέβαια... ;)
Άβαταρ μέλους
Georgrinder
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 3:23 pm
Real Name: Γιακουμης Πορδος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από Georgrinder »

zki έγραψε:Λοιπον παιδια, μιας και εχω πλεον μαζεψει αρκετα χρηματα για το μεταπτυχιακο μας και μιας και δεν θα εχω χρονο να ασχολουμε πλεον μπορω πλεον να σας αποκαλειψω οτι εγω ειμαι στην πραγματικατητα ο κ.Τσολκας που σας διασκεδαξει τοσα χρονια.

"Παιζω" εδω και 10 περιπου χρονιες με αυτο το site του τσολκα και ειχα σταθαρα περι τα 50000 hits το μηνα. Το promotara σε περιπου 100 διαφορετικες forums και το καθε thread μαζευε τουλαχιστον 15 σταθερα ατομα που ασχουλιουντουσαν με κατι που μου επαιρνε γυρω στο μισο ωρα ασχολιας την ημερα, ασε που εχω λιεσει τοσο πολυ στα γελια τοσο χρονια :lol:

Δε θα σβησω την account του τσολκα για να μεινει ο thread για τις επομενους που θα το δουν και θα λειωσουν στα γελια.

Ευχαριστω τους υπολοιπες σεμφιτες και thank god for poe's law και τα λεφτα που φαιρνει με τοοοση ευκολια :e_biggrin:
λοιπόν για να τελιώσουν αυτά τα παραμύθια ο τσόλκας υπάρχει...οπόιοσδήποτε μπορεί να το διαπιστωσει αν του τηλεφωνισει.
A set is a Many that allows itself to be thought of as a One.

-Georg Cantor
Άβαταρ μέλους
snodrion
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 1:09 am
Real Name: Θεός,Παντοδύναμος,Παντοκράτορ
Gender: Male
Facebook ID: 666
Τοποθεσία: paradise...

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από snodrion »

Tsolka σε θέλουμε πίσω!
Αινάντοια στιν αστηκείν ορθωγραφοία
palasso
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2010 3:55 pm
Real Name: Vassilis
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από palasso »

Παιδιά ο Τσόλκας είναι αστικός μύθος που διαδίδει το cabal των καθηγητών (σε συνεργασία με τους γονείς μας) για να φοβόμαστε πως αν δεν διαβάζουμε θα μας κρεμάσουν κουδούνια στο μέλλον στα forum που θα γράφουμε τις βλακείες μας...

Είναι τόσο αφοσιωμένοι που μέχρι και ηθοποιό προσέλαβαν να παραστήσει τον Τσόλκα όπως φαίνεται εδώ και εδώ.

Πολλές φορές βεβαίως επειδή ως γνωστόν οι καθηγητές μας και οι γονείς μας δεν τα πάνε καλά με την τεχνολογία, βάζουν σε άλλους νεότερους να γράφουν στο forum (όπως ο zki) με αντάλλαγμα κάποιο χρηματικό ποσό.

Φυσικά όλα αυτά γίνονται με την συναίνεση των διαχειριστών των φοιτητικών forums (γι' αυτό και επιτρέψαμε ειδικά στον zki να κάνει 2ο λογαριασμό) για το καλό των φοιτητών....

Καλό διάβασμα σε όλους!
Άβαταρ μέλους
Hengeo
Δημοσιεύσεις: 1478
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2007 1:57 pm
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά..

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από Hengeo »

Μόνο που αν επιβεβαιωθεί η ανακάλυψη των σωματιδίων που είναι ταχύτερα από το φως, τότε γονείς-καθηγητές έπεσαν οι ίδιοι στην παγίδα τους μουχαχαχαχα :mrgreen:
Άνθρωπε γνώρισε τον εαυτό σου και θα γνωρίσεις το σύμπαν και τους θεούς - Δελφικό ρητό
tsolkas
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2007 1:06 pm
Real Name: Tsolkas

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από tsolkas »

ΠΡΟΣ (ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ) ΤΩΝ "ΕΓΧΩΡΙΩΝ ΦΥΤΩΝ" ΤΩΝ ΑΕΙ ΤΟΥ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ!!!

Βρε μοσχαρο-μουσχαρα, μα, τοσο ΒΛΑΚΕΣ εισθε, τελοσπαντων!!!!

Bρε ηλιθιοι, βαζετε στη Παρνηθα ή στο Χορτιατη ή σε καποιο αλλο βουνο ενα πομπο ο οποιος να εκπεμπει σε σταθερα χρονικα διαστηματα, π.χ ανα t=30 sec, στενους παλμους (πικ).
Ενα αεροπλανο π.χ F-16 κινουμενο με μεγαλη ταχυτητα και "κοντρα" στην ηλεκτρομαγνητικη εκπομπη, εφωδιασμενο με ενα χρονομετρο ακριβειας, καταγραφει το χρονο t' μεταξυ των διαδοχικων παλμων.
Eαν, συμβει κατα την εκτελεση του πειραματος να προκυψει t'<t, τοτε η Θεωρια της Σχετικοτητας ειναι λαθος ρε ΜΑΛΑ@ΕΣ !!
Απλα πραγματα ρε ΟΡΝΙΑ !!!
Τι μου λες εμενα για Gravity Probe b, OPERA και ΑΡΧΙ@Α "ΚΑΛΑΒΡΕΖΙΚΑ"!!!!
Βρε, τοσο κοπριτες και αχετοι εισθε?
Η Πολεμικη μας Αεροπορια, ανετα μπορει να διαθεσει το αεροσκαφος. Εσεις τι περιμενετε??? Να αρθρογραφησετε στο ΒΗΜΑ και την ΕΣΠΡΕΣΣΟ για το πειραμα των νετρινων????
Συνεργασθειτε βρε με τη Πολεμικη Αεροπορια και εκτελετε αυτο το πολυ ενδιαφερον και αξιοπιστο πειραμα, ρεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ξυπνατε ρεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!


http://www.tsolkas.gr/html/peirama2.HT

Χρηστος Α. Τσολκας
Άβαταρ μέλους
Nomad
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 11:24 pm
Real Name: Stratos Papadoudis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Athens

Re: ΦΥΣΙΚΗ: Απο το Γαλιλαιο μεχρι σημερα, 400 χρονια πλανης!

Δημοσίευση από Nomad »

Όπως λέει και η παριμοία: "Μάθε φυσική κι ας 'τηνε..."
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αστεία”