Ερώτηση για το μεταπτυχιακό

Τομέας Μαθηματικών

Συντονιστής: Nomad

Άβαταρ μέλους
constant
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 1684
Εγγραφή: Τετ Δεκ 01, 2010 2:16 pm
Real Name: Konstantinos
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Ερώτηση για το μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από constant »

Θεώρησα ότι ήταν ενιαίες οι ημερομηνίες δλδ ότι θα άνοιγαν οι συνεντεύξεις και για αυτό. :roll: :P
semfenerd
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 13, 2013 4:07 pm
Real Name: -

Re: Ερώτηση για το μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από semfenerd »

Ανακοινώθηκαν σήμερα το πρωί στο site του μεταπτυχιακού http://www.mathtechfin.math.ntua.gr/interviews.html
jouliaRS
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Σεπ 21, 2010 3:52 pm
Real Name: joulia
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Ερώτηση για το μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από jouliaRS »

εχω ενα μικρο προβλημα. Πηρα συστατικη απο καθηγητη, για αιτηση μεταπτυχιακου και μολις συνειδητοποίησα πως στο φακελο το επιθετο μου ειναι γραμμενο λαθος. Υποθετω το ιδιο λαθος θα υπαρχει και μεσα..Θα υπαρξει προβλημα πιστευετε? Η προθεσμία λήγει σύντομα και τον καθηγητη δεν τον βρισκεις ευκολα... :| :cry:
*Υπάρχουν δύο τρόποι για να λάμπεις: είτε να αντανακλάς το φως είτε να το δημιουργείς...
apofoitosSemfe2010
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 2:01 pm
Real Name: -
Gender: Male

Re: Ερώτηση για το μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από apofoitosSemfe2010 »

jouliaRS έγραψε:εχω ενα μικρο προβλημα. Πηρα συστατικη απο καθηγητη, για αιτηση μεταπτυχιακου και μολις συνειδητοποίησα πως στο φακελο το επιθετο μου ειναι γραμμενο λαθος. Υποθετω το ιδιο λαθος θα υπαρχει και μεσα..Θα υπαρξει προβλημα πιστευετε? Η προθεσμία λήγει σύντομα και τον καθηγητη δεν τον βρισκεις ευκολα... :| :cry:
Στείλε e-mail στον κ. Σταυρακάκη, και λοιπά μέλη της επιτροπής συνέντευξης και Γραμματεία Μεταπτυχιακού, ΜΑΖΙ με το email του καθηγητή σου επισυναπτόμενο (σε CC) και γνωστοποιήσέ τους το. Ακόμα και να μην απαντήσει ο καθηγητής σου, θα έχεις το email ότι τους ενημέρωσες μετά στην ώρα σου. Θα τους το τονίσεις και από κοντά όμως αυτό, δίνοντας τα στοιχεία του καθηγητή σου.

Ελπίζω να βοηθάει αυτό.
www.semfealumni.gr: To site του Συλλόγου Aποφοίτων ΣΕΜΦΕ

Τελειόφοιτος/ Απόφοιτος ΣΕΜΦΕ? Γράψε τα στοιχεία σου στη φόρμα https://docs.google.com/forms/d/1epioDP ... c0QBegLlw/ και βοήθησε να βρούμε τους υπόλοιπους αποφοίτους μας επίσης!

[updated: 27 Δεκ 2015] Ήδη, πάνω από 273 (πιστοποιημένοι) Απόφοιτοι ΣΕΜΦΕ εμπιστεύτηκαν αυτή την εθελοντική κίνηση ως τώρα. Δείτε τα πραγματικά στοιχεία που απεικονίζουμε στο Home Page.
jouliaRS
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Σεπ 21, 2010 3:52 pm
Real Name: joulia
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Ερώτηση για το μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από jouliaRS »

apofoitosSemfe2010 έγραψε:
jouliaRS έγραψε:εχω ενα μικρο προβλημα. Πηρα συστατικη απο καθηγητη, για αιτηση μεταπτυχιακου και μολις συνειδητοποίησα πως στο φακελο το επιθετο μου ειναι γραμμενο λαθος. Υποθετω το ιδιο λαθος θα υπαρχει και μεσα..Θα υπαρξει προβλημα πιστευετε? Η προθεσμία λήγει σύντομα και τον καθηγητη δεν τον βρισκεις ευκολα... :| :cry:
Στείλε e-mail στον κ. Σταυρακάκη, και λοιπά μέλη της επιτροπής συνέντευξης και Γραμματεία Μεταπτυχιακού, ΜΑΖΙ με το email του καθηγητή σου επισυναπτόμενο (σε CC) και γνωστοποιήσέ τους το. Ακόμα και να μην απαντήσει ο καθηγητής σου, θα έχεις το email ότι τους ενημέρωσες μετά στην ώρα σου. Θα τους το τονίσεις και από κοντά όμως αυτό, δίνοντας τα στοιχεία του καθηγητή σου.

Ελπίζω να βοηθάει αυτό.
ευχαριστώ. (αν και δεν ειναι για το συγκεκριμενο μεταπτυχιακο, απλα ειπα να το βαλω εδω, μιας και ειναι καπως σχετικο :oops: :oops: :oops: )
*Υπάρχουν δύο τρόποι για να λάμπεις: είτε να αντανακλάς το φως είτε να το δημιουργείς...
apofoitosSemfe2010
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 2:01 pm
Real Name: -
Gender: Male

Re: Ερώτηση για το μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από apofoitosSemfe2010 »

jouliaRS έγραψε:
apofoitosSemfe2010 έγραψε:
jouliaRS έγραψε:εχω ενα μικρο προβλημα. Πηρα συστατικη απο καθηγητη, για αιτηση μεταπτυχιακου και μολις συνειδητοποίησα πως στο φακελο το επιθετο μου ειναι γραμμενο λαθος. Υποθετω το ιδιο λαθος θα υπαρχει και μεσα..Θα υπαρξει προβλημα πιστευετε? Η προθεσμία λήγει σύντομα και τον καθηγητη δεν τον βρισκεις ευκολα... :| :cry:
Στείλε e-mail στον κ. Σταυρακάκη, και λοιπά μέλη της επιτροπής συνέντευξης και Γραμματεία Μεταπτυχιακού, ΜΑΖΙ με το email του καθηγητή σου επισυναπτόμενο (σε CC) και γνωστοποιήσέ τους το. Ακόμα και να μην απαντήσει ο καθηγητής σου, θα έχεις το email ότι τους ενημέρωσες μετά στην ώρα σου. Θα τους το τονίσεις και από κοντά όμως αυτό, δίνοντας τα στοιχεία του καθηγητή σου.

Ελπίζω να βοηθάει αυτό.
ευχαριστώ. (αν και δεν ειναι για το συγκεκριμενο μεταπτυχιακο, απλα ειπα να το βαλω εδω, μιας και ειναι καπως σχετικο :oops: :oops: :oops: )

Άγραφος κανόνας-παρατήρηση μου ως τώρα: Τα emails τα βλέπουν όλοι και άμεσα, αλλά πολλοί δεν απαντάνε καν. Οπότε αν έχεις το email που τους έστειλες με CC τους πάντες, μην αγχώνεσαι. Καλή επιτυχία!!
www.semfealumni.gr: To site του Συλλόγου Aποφοίτων ΣΕΜΦΕ

Τελειόφοιτος/ Απόφοιτος ΣΕΜΦΕ? Γράψε τα στοιχεία σου στη φόρμα https://docs.google.com/forms/d/1epioDP ... c0QBegLlw/ και βοήθησε να βρούμε τους υπόλοιπους αποφοίτους μας επίσης!

[updated: 27 Δεκ 2015] Ήδη, πάνω από 273 (πιστοποιημένοι) Απόφοιτοι ΣΕΜΦΕ εμπιστεύτηκαν αυτή την εθελοντική κίνηση ως τώρα. Δείτε τα πραγματικά στοιχεία που απεικονίζουμε στο Home Page.
Zooki
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Σεπ 23, 2014 10:55 am
Real Name: Α
Gender: Female

Re: Ερώτηση για το μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από Zooki »

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι απόφοιτη του Τμήματος της Οικονομικής Επιστήμης του ΠΑ.ΠΕΙ. Έχω κάνει αίτηση στο συγκεκριμένο πρόγραμμα και με έχουν καλέσει για συνέντευξη. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

Οι υποψήφιοι για συνέντευξη είναι συνήθως το σύνολο όλων των αιτούντων ή επιλέγονται κάποιοι από αυτούς?
Επιπλέον, υπάρχει περίπτωση να μας κάνουν ερωτήσεις πάνω στην ύλη μαθημάτων που διδάσκονται στο πρόγραμμα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
katynski
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2015 1:08 pm
Real Name: Katerina

Re: Ερώτηση για το μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από katynski »

Καλησπέρα σας
Ας απαντήσει κάποιος σχετικά με τις συνεντεύξεις.Υπάρχει περίπτωση να εξετάσουν τις γνώσεις σου ή να ρωτήσουν κάτι σχετικό με εργασίες που αναφέρεις ότι έχεις κάνει ή για τις συστατικές? Έχω τελειώσει Μαθηματικό Θεσσαλονίκης τον περασμένο Ιούνιο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μαθηματική Προτυποποίηση στις Σύγχρονες Τεχνολογίες και την Οικονομία”