Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

"Η πολιτική αφορά το παρόν, ενώ μια μαθηματική εξίσωση την αιωνιότητα. "
Albert Einstein

Συντονιστές: antony07, Chris

rontrigez
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2006 3:32 pm

Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από rontrigez »

http://902.gr/eidisi/politiki/26561/per ... ne-foto#/0

Τα μαντρόσκυλα του κεφαλαίου χτύπησαν άλλη μια φορά με παρακρατικές μεθόδους και πρακτικές. Τα παίρνουν από τους εφοπλιστές και από τους εργολάβους της ζώνης να τσακίσουν τους εργάτες της ζώνης και να έρχονται τζάμπα να φτίαχνουν και να επισκευάζουν καράβια.

Δεν θα τους περάσει.
http://youtu.be/nJW1jTn6H3w

Να θυμίσω οτι οι ναζίδες ήταν οι πρώτοι που αντέδρασαν στην βουλή όταν ειπώθηκε να αυξηθεί η φορολογία των εφοπλιστών.

http://youtu.be/F7lvcLTiF2E

http://youtu.be/rg-r4EdW8Yc

Δεσμοί αίματος των ναζι με τους εφοπλιστές από την εποχή του Ωνάση εως σήμερα
Άβαταρ μέλους
Falgorn
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Τετ Οκτ 29, 2008 4:35 pm
Real Name: Hector-Xavier
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Πιο πέρα από το εκεί.
Επικοινωνία:

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από Falgorn »

Τραμπούκοι της νύχτας από επάγγελμα, σκυλίτσες του καναπέ όπου "μυρίζει" χρήμα κι εξουσία από πεποιήθηση, ροπαλοφόροι της νύχτας που χτυπάνε και λακίζουν από υποχρέωση προς τους προστάτες τους.

Δε γίνεται κάποιος να μισεί μόνο τους ίδιους, τα μέσα ενημέρωσης που τους προβάλλουν μέρα-νύχτα και τ' αστικά αφεντικά τους, παρά μόνο όλους μαζί.

Τα ροπαλοφόρα χέρια που απλώνονται στο κίνημα, να κόβονται.-
Όλοι λένε τ’ ορμητικό ρέμα βίαιο

Μά την κοίτη του ποταμού που το κρατάει

Κανείς δεν τη λέει βίαιη.


Bertolt Brecht


Η προπαγάνδα της ημέρας ಠ_ರೃ
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από papagalakos II »

Δεν λυπάμαι τα μέλη του ΚΚΕ που ξυλοκοπήθηκαν. Όπως νομίζω και τα μέλη του ΚΚΕ όπως και κάθε αυτοαποκαλούμενος κομμουνιστής δεν θα έπρεπε να ζητά λύπηση. Αλλά εκδίκηση.

Αν έχεις ένα κόμμα που δεν συγκρούεται ποτέ, τη μια χτυπάνε βουλευτή του και δεν κάνει τίποτα, την άλλη πλακώνουν ολόκληρη ΚΟΒ και πάλι δεν κάνει τίποτα και το μόνο που έχει να λέει είναι αοριστολογίες "θα τα πούμε στο δρόμο" και "εμείς κάποτε κάναμε και ένα πόλεμο" τότε μάλλον τα θέλει ο κώλος τους.

Διαφορετικά: Λεωφόρος Μεσογείων 131.

Υ.Γ.
Σε αυτή την περίπτωση θα ερχόμουν κι εγώ.
rontrigez
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2006 3:32 pm

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από rontrigez »

O μέγας τιμωρός παπαγάλος παίρνει την Μπερτα του και ορμά σαν λιοντάρι μόνος του, αυτός ο σούπερ ήρωας. Μόνος του χωρίς τον λαό, τι να τον κάνει κιόλας, εδώ έχουμε ξεκαθάρισμα μεταξύ συμμοριών ο λαός δεν χρειάζεται, ποιος τον χέζει. Εδώ ο σκοπός είναι να έρθει το ΠΑΣΟΚ σύριζα στην εξουσία. όλα τα άλλα είναι π.... μπλε.

Και για να μην ξεχνιόμαστε:

http://902.gr/eidisi/ergatiki-taxi/2669 ... -tin-triti
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από papagalakos II »

Η ΟΠΛΑ είχε μαζί της το λαό ρε ανιστόρητε ΚΝίτη;
Η χρυσή αυγή σας κοπανάει ο ΣΥΡΙΖΑ είναι το πρόβλημά σας. Άξιοι της μοίρας σας.

Κουτσούμπας: Επίθεση σε ΣΥΡΙΖΑ. Σε δεύτερη μοίρα ΝΔ-Χρυσή Αυγή

Υ.Γ.
"Τσάκισέ τον" λέει ο στίχος. Όχι "ανακοίνωσέ τον". Πάλι τη μούρη κρέας θα τους κάνετε.

Υ.Γ.2
Μια φορά σε μια απεργιακή συγκέντρωση του ΠΑΜΕ στο λιμάνι του Πειραιά που είχα πάει στις 5 τα ξημερώματα για συμπαράσταση με είχαν περάσει κάτι ΚΝίτες για ασφαλίτη και μου την έπεσαν 5 απ' αυτούς με καδρόνια και με διάθεση να μου σπάσουν το κεφάλι όπως λέγανε. Για τη χρυσή αυγή ούτε σκέψη.
Εγώ αυτή η λογική και τακτική ξέρω πως λέγεται τραμπούκικη, θρασύδειλη και όταν σπάει καταλήψεις όπως το χημείο και παρακρατική.
rontrigez
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2006 3:32 pm

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από rontrigez »

Ήμαρτον παπαγάλε, αν δεν το κάνεις επίτηδες θες διάβασμα. Η ΟΠΛΑ δημιουργήθηκε συγκεκριμένη ιστορική περίοδο για συγκεκριμένο σκοπό. Δεν υπήρχε ούτε πριν το 40 ούτε μετά το 50.

Όταν θα το απαιτήσουν οι συνθήκες εδώ είμαστε.

Σχετικά με το ρεπορτάζ του συριζοκουλογλου δεν είναι ανάγκη να αναφερθώ. Ο ίδιος διαψεύδεται αφού ήδη στις πρώτες γραμμές του, γράφει για το νέο δίπολο της αστικής τάξης ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ που εσύ καλούσες να ψηφίσει ο κόσμος.

Ο καθένας κρίνεται από τις πράξεις του.
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από papagalakos II »

Στην Ελλάδα δεν είναι οι συνθήκες που είναι ανώριμες αλλά τα μυαλά ορισμένων.

Εικόνα
rontrigez
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2006 3:32 pm

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από rontrigez »

παπαγαλε ο δρόμος είναι ανοικτός και τα σκυλιά δεμένα. Αν θεωρείτε οτι οι συνθήκες είναι ώριμες ιδού η ρόδος. Κανείς δεν εμποδίζει κανέναν.

Όλα τα άλλα είναι συριζέικες δουλείες.

Γκε-γκε?
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από papagalakos II »

Εγώ δεν έχω κόμμα βρε ηλίθιε. Δικιά σας δουλειά είναι αυτό. Θεωρητικά.
Άβαταρ μέλους
Falgorn
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Τετ Οκτ 29, 2008 4:35 pm
Real Name: Hector-Xavier
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Πιο πέρα από το εκεί.
Επικοινωνία:

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από Falgorn »

Δεν είναι εργολαβία η επανάσταση.
Όλοι λένε τ’ ορμητικό ρέμα βίαιο

Μά την κοίτη του ποταμού που το κρατάει

Κανείς δεν τη λέει βίαιη.


Bertolt Brecht


Η προπαγάνδα της ημέρας ಠ_ರೃ
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από papagalakos II »

Πάντως σίγουρα δεν είναι ατομική υπόθεση. Έχω την εντύπωση όμως ότι τείνει προς εκείνους που θέλουν να αυτοαποκαλούνται επαναστάτες.

Υ.Γ.
Αν διάφοροι τώρα βλέπουν τις ευθύνες να πλησιάζουν και άρχισαν ένας ένας να αποφεύγουν αυτό τον προσδιορισμό που ούτως ή άλλος δεν ανταποκρινόταν στην πραγματικότητα τόσο το καλύτερο για να ξεκαθαρίσει το τοπίο.
rontrigez
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2006 3:32 pm

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από rontrigez »

Νατος ο παπαπαγαλος. Βρήκε και υπάλληλους για να του κάνουν την δουλειά αντί να λιώσει και ο ίδιος σόλες.

Καλά ρε παπαγάλε, μας πρήζεις οτι ο κόσμος που συναναστρέφεσαι είναι έτοιμος να πάρει τα δίκοχα και τα φισεκλίκια και δεν μπορείς να τον οργανώσεις σε εργατικό κόμμα?? Τι σοι τύποι έιναι αυτοί; τι σόι τύπος είσαι εσύ;

Πήγαινε στις τοπικές του συριζα να βγάλεις το άχτι σου για το ΚΚΕ και άσε το φόρουμ να πορεύται.
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από papagalakos II »

Αν κάποιος έχει συνηθίσει να θεωρεί οργάνωση της επανάστασης το να γράφει πρωτοετείς στην ΠΚΣ μιλώντας τους για μαθήματα και να πουλάει ριζοσπάστες τότε μάλλον δεν μπορεί να καταλάβει ότι ο δρόμος δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα.

Υ.Γ.
Δεν υποστήριξα ποτέ πως είμαι κάποια φιντελική προσωπικότητα που μπορεί να συνεπαίρνει τα πλήθη. Πιστεύω απλώς ότι κάνω ό,τι μπορώ.
foithths
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ Ιαν 28, 2013 10:08 pm
Real Name: gio
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από foithths »

Aγαπητά κουμμούνια κάθε απόχρωσης, μάς έχετε ζαλίσει τον έρωτα. Πείτε τα στα κομματικά σας όργανα και στις Οργανώσεις Βάσης σας και αφήστε ήσυχο το forum με την προπαγάνδα σας anyway.
Α, και φιλική συμβουλή:
τα χρυσαυγιτόνια φαίνονται πολύ άγρια,ζόρικα,οπότε φάτε μία πάστα και αράξτε στα κυβικά σας. Εγώ στη θέση σας, θα έλεγα ό,τι να ναι από μακριά αλλά από κοντά θα έκλανα μέντες :e_surprised:
Manthos
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 7:08 pm
Real Name: Manthos
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Δολοφονική επίθεση ναζιστών σε κκουεδες

Δημοσίευση από Manthos »

foithths έγραψε:Aγαπητά κουμμούνια κάθε απόχρωσης, μάς έχετε ζαλίσει τον έρωτα. Πείτε τα στα κομματικά σας όργανα και στις Οργανώσεις Βάσης σας και αφήστε ήσυχο το forum με την προπαγάνδα σας anyway.
Α, και φιλική συμβουλή:
τα χρυσαυγιτόνια φαίνονται πολύ άγρια,ζόρικα,οπότε φάτε μία πάστα και αράξτε στα κυβικά σας. Εγώ στη θέση σας, θα έλεγα ό,τι να ναι από μακριά αλλά από κοντά θα έκλανα μέντες :e_surprised:

Τώρα, μόνο για τους χρήστες του semfe.gr, μία μοναδική προσφορά
Αγοράστε τώρα το χαζό foithths και απαλλαγείτε από κουνούπια, μύγες, σοβαρότητα, γνώση και εμπειρία. Θα εγκατασταθεί μόνος του στο καναπέ σε 5'' και θα σας δίνει καθημερινά όσες άχρηστες "φιλικές" συμβουλές δε θέλετε, χωρίς να έχει ιδέα για τι μιλάει. Ούτε καν γιατί μιλάει. Είναι κατα-πληκτικός.

Μία ακόμη προσφορά της Mizeros-Gkriniaris Α.Ε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτική”