Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Ιδιαίτερα ζητήματα που απασχολούν τη ΣΕΜΦΕ (όπως π.χ., συνδικαλιστικά, επαγγελματικά δικαιώματα, πρόγραμμα σπουδών κτλ.)

Συντονιστές: antony07, Chris

papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από papagalakos II »

palasso έγραψε: Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί δεν έχω φάει ξύλο ακόμα...
Δεν ξέρω. Υποθέτω γιατί τελικά όπως φαίνεται δεν τρώει ξύλο όποιος να 'ναι. Γιατί, θες;
Άβαταρ μέλους
chArAls
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Παρ Ιαν 14, 2011 12:54 am
Real Name: Χαρης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Στη γωνια και ερχομαι!

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από chArAls »

Ρε παπαγαλε μηπως εκανες καινουριο λογαριασμο για να εχει αποκλειστικα χιουμοριστικο χαρακτηρα?Η μονη λογικη εκδοχη.

Εγω ακουσα παντως πως μετα τη ΣΕΜΦΕ μπηκαν μπρος οι διαδικασιες να ανοιξει και η Χαλκη. :mrgreen:
Εικόνα
palasso
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2010 3:55 pm
Real Name: Vassilis
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από palasso »

papagalakos II έγραψε:Δεν ξέρω. Υποθέτω γιατί τελικά όπως φαίνεται δεν τρώει ξύλο όποιος να 'ναι. Γιατί, θες;
Δεν θέλω αλλά δεν καταλαβαίνω αφού ουσιαστικά από την προηγούμενη συνέλευση την ανοίξαμε εμείς οι 111 με αποτέλεσμα να μην κατεβάζουν σήμερα κατάληψη, γιατί πάλι τρώνε το ξύλο οι ΚΝΕίτες;
Άβαταρ μέλους
Billar
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 21, 2013 9:35 pm
Real Name: B
Gender: Male

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από Billar »

Οποιος μπηκε στη σελιδα της σχολης (ΝΑΙ στην ''μουμια'' αναφερομαι... ) θα ειδε πως ο Φαρακος στελνει προσκληση στα μελη της συνελευσης αυριο στις 15:00 .... τι σημαινει αυτη η προκληση..?

Eν το μεταξυ, ξερει κανεις ποτε θα αρχισουν οι εγγραφες πρωτοετων ( θεωρητικα εχει δοθει προθεσμια που αρχιζει αυριο ...)?
"Η ζωή είναι κωμωδία γι’ αυτούς που σκέφτονται και τραγωδία γι’ αυτούς που αισθάνονται."
Άβαταρ μέλους
dead
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 20, 2013 5:21 pm
Real Name: Kollontai

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από dead »

palasso έγραψε: Το ξύλο ήταν fake. Δεν έχασες πολλά...
'Οντως θα μπορούσε να ήταν πολύ πιο χοντρό το σκηνικό. Θα μπορούσε πχ το μας να κάνει άλλη μια κοινή περιφρούρηση με το παμε και την αστυνομία έξω από το εμπ και να τσάκιζε τα πάντα στο όνομα της αστικής ευγένειας. Για να θυμόμαστε κάποια πράγματα περί "χουλιγκανισμού και αλητείας". Γενικά υπήρξε συγκράτηση. 'Αλήθεια τώρα που οι ανεξαρτητοδαπίτες έγιναν και κκ θα υποστηρίξουν την κολχόζνικη γεωργία και την λειτουργία των εργοστασίων από τους εργάτες?
Eλένη
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 21, 2013 12:51 pm
Real Name: Eleni
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από Eλένη »

Βασικά η φάση σήμερα ήταν κάπως έτσι...
Μιλούσε ένας από την επιτροπή αγώνα και κάθε 1 λεπτό οι εαακιτες κάνανε ουγκ ουγκ ουγκ και βρίζανε!! Πολύ γέλιο!!!! Επίσης και όταν ψηφίζαμε έλεγε ο άλλος σε όσους ψηφίζανε επιτροπή αγώνα, έλα ψηφίστε ανοιχτή σχολή, ψηφίστε αρβανιτόπουλο και δεν ξέρω και γω τι άλλες *** !!
Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανισότητα από την ισότητα μεταξύ των άνισων...
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από papagalakos II »

palasso έγραψε:Δεν θέλω αλλά δεν καταλαβαίνω αφού ουσιαστικά από την προηγούμενη συνέλευση την ανοίξαμε εμείς οι 111 με αποτέλεσμα να μην κατεβάζουν σήμερα κατάληψη, γιατί πάλι τρώνε το ξύλο οι ΚΝΕίτες;
Ο λόγος που δεν προτάθηκε σήμερα κατάληψη δεν είναι επειδή την προηγούμενη ψήφισαν 111 ανοιχτή σχολή αλλά επειδή στο μεταξύ το ΚΚΕ πούλησε τον αγώνα. Εξού και το ξύλο. Γι αυτό, για αυτά που λέγανε σήμερα και αναδρομικά για όσα έχει κάνει. Δεν νομίζω ότι έδειρε κάποιος κάποιον οποτεδήποτε απλώς για αυτό που ψήφισε.
palasso
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2010 3:55 pm
Real Name: Vassilis
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από palasso »

papagalakos II έγραψε:Ο λόγος που δεν προτάθηκε σήμερα κατάληψη δεν είναι επειδή την προηγούμενη ψήφισαν 111 ανοιχτή σχολή αλλά επειδή στο μεταξύ το ΚΚΕ πούλησε τον αγώνα. Εξού και το ξύλο. Γι αυτό, για αυτά που λέγανε σήμερα και αναδρομικά για όσα έχει κάνει. Δεν νομίζω ότι έδειρε κάποιος κάποιον οποτεδήποτε απλώς για αυτό που ψήφισε.
Με ποια έννοια τον πούλησε; Εδώ και εβδομάδες δεν είχαν κατάληψη στο πλαίσιο. Τι άλλαξε τώρα;
Άβαταρ μέλους
Tsakalos
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2006 1:43 am
Real Name: Κώστας
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Άλφα του Κενταύρου
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από Tsakalos »

Με την εξεταστικη ξερουμε τι θα γινει? Χανεται το υπολοιπο της εξεταστικης και μπαινουν διπλες κανονικες?
Τελευταία προτεραιότητα η σχολή μου!
και να θυμομόστε τον κύριο Dio...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Performance
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Δεκ 04, 2013 12:02 pm
Real Name: -

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από Performance »

Σήμερα φάνηκε για ακόμη μια φορά ποιοι θέλουν κατάληψη για την κατάληψη και είναι τραμπούκοι...
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από papagalakos II »

palasso έγραψε:
papagalakos II έγραψε:Ο λόγος που δεν προτάθηκε σήμερα κατάληψη δεν είναι επειδή την προηγούμενη ψήφισαν 111 ανοιχτή σχολή αλλά επειδή στο μεταξύ το ΚΚΕ πούλησε τον αγώνα. Εξού και το ξύλο. Γι αυτό, για αυτά που λέγανε σήμερα και αναδρομικά για όσα έχει κάνει. Δεν νομίζω ότι έδειρε κάποιος κάποιον οποτεδήποτε απλώς για αυτό που ψήφισε.
Με ποια έννοια τον πούλησε; Εδώ και εβδομάδες δεν είχαν κατάληψη στο πλαίσιο. Τι άλλαξε τώρα;
Το ΠΑΜΕ με την ΠΑΣΚΕ και την ΔΑΚΕ νομίζω σταμάτησαν την απεργία των διοικητικών.
Άβαταρ μέλους
Gus
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 25, 2008 5:49 pm
Real Name: Πολλες ερωτησεις
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από Gus »

palasso έγραψε:
papagalakos II έγραψε:Δεν ξέρω. Υποθέτω γιατί τελικά όπως φαίνεται δεν τρώει ξύλο όποιος να 'ναι. Γιατί, θες;
Δεν θέλω αλλά δεν καταλαβαίνω αφού ουσιαστικά από την προηγούμενη συνέλευση την ανοίξαμε εμείς οι 111 με αποτέλεσμα να μην κατεβάζουν σήμερα κατάληψη, γιατί πάλι τρώνε το ξύλο οι ΚΝΕίτες;
Αμαν αυτοι οι καημενοι οι κνιτες μονιμοι καρπαζοεισπρακτορες.
Παντως αν ερθει κανεις απολιτικος σε επαφη με κκεδες σε λαικες γειτονιες κ χωρια και μετα δει και τους φοιτηταντερς που γινονται στο εμπ κνιτες για την κοινωνικοποιηση (γιατι δν τους μιλαει ουτε ο καθρεφτης τους) τοτε δεν θα εχει την απορια του παλασσο. Μην σου πω θα τους κυνηγαει και ο ιδιος ο απολιτικος.
Eλένη έγραψε: Μιλούσε ένας από την επιτροπή αγώνα και κάθε 1 λεπτό οι εαακιτες κάνανε ουγκ ουγκ ουγκ και βρίζανε!! Πολύ γέλιο!!!! Επίσης και όταν ψηφίζαμε έλεγε ο άλλος σε όσους ψηφίζανε επιτροπή αγώνα, έλα ψηφίστε ανοιχτή σχολή, ψηφίστε αρβανιτόπουλο και δεν ξέρω και γω τι άλλες *** !!
Γιατι εσυ και οι αλλοι σαν κι εσενα που ψηφιζες ΜΑΣ λογικα ξερεις τι ψηφιζες....
sidet buyuleyijidir sidet umutur
umut suz ve sesiz bir
sesiz bir dunada
Eλένη
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 21, 2013 12:51 pm
Real Name: Eleni
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από Eλένη »

Ενώ αν ψήφιζα εαακ ή ελευθεριακό σχήμα θα ήξερα??? Άσε μας μωρέ... Για να μην πούμε για τα τουλάχιστον 20 άτομα που ήταν μέσα ενώ δεν είναι φοιτητές της σεμφε και είμαι σίγουρη οτι πολλοί από αυτούς ψήφιζαν σε προηγούμενες συνελεύσεις...
Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανισότητα από την ισότητα μεταξύ των άνισων...
pauldirac
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 31, 2013 4:30 pm
Real Name: ?
Gender: Male

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από pauldirac »

Γιώργος (ομιλητής Επιτροπής Αγώνα) vs ΕΑΑΚ 1-0.
Manthos
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 7:08 pm
Real Name: Manthos
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 10/12

Δημοσίευση από Manthos »

Σήμερα, κάποιοι(όχι όλοι) από την ΕΑΑΚ ήταν αρκετά ανόητοι ώστε να ηρωοποιήσουν στα μάτια μιας αδαούς πλειοψηφίας αυτούς που, με περίσσιο θράσος, βγήκαν και δήλωσαν ότι αφού έρχονται δίδακτρα και συγγράμματα επί πληρωμή, καλύτερα να σπουδάσουμε όσο προλαβαίνουμε. Αντί λοιπόν να ασκηθεί πολιτική κριτική στην άθλια προσπάθεια τρομοκράτησης του ΦΣ εκ μέρους του ΜΑΣ, καθόμασταν και παρακολουθούσαμε αμήχανοι μπουνιές στον αέρα, σπρωξίματα του στυλ λυκειοκόριτσο που γελάει και έναν κακομοίρη να σφιχταγγαλιάζεται με τον ομιλητή του ΜΑΣ σε φάση fail ελληνορωμαϊκή. Αν και, βέβαια, το βραβείο γελοιότητας το παίρνει το νήπιο που, ενώ η κατάσταση έβαινε προς εκτόνωση, όρμηξε και άρπαξε μία κνίτισα απ'τα μαλλιά. Ότι να 'ναι.

Υ.Γ Δε συνηθίζω να καταγγέλλω χωρίς στοιχεία, όπως για παράδειγμα η Ελένη πιο πάνω, γι' αυτό θα περιοριστώ στο να χαρακτηρίσω εξαιρετικά ύποπτη την επιστροφή στο αμφιθέατρο του ΜΑΣ μόνο αφού είχε εξασφαλιστεί η συνέχιση της συνέλευσης και η απαρτία αυτής. Ο νοών νοείτω.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδικά Θέματα”