Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Μικρή και μεγάλη οθόνη! Τώρα η 7η Τέχνη και σε έκδοση με λεπτότερα φτερά.

Συντονιστής: snodrion

Άβαταρ μέλους
Rosso
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2006 1:33 pm
Τοποθεσία: Δεν έχω τόπο,δεν έχω ελπίδα....

Re: To μέλλον του LOST

Δημοσίευση από Rosso »

Ξερει κανενας ποιοι ηταν οι 2 μεσα στο σπιτακι (του τζεικομπ μαλλον) που κοιταξε ο Χερλι απο το παραθυρο?
ο ενας ηταν στην κουνιστη καρεκλα με ασπρα παπουτσια (μαλλον γερος) και ο αλλος εμφανιστηκε στο τζαμι. το ειδα πολλες φορες αργα-αργα αλλα δεν καταλαβα... help me please!
εχω την υποψια οτι στην καρεκλα ειναι ο πατερας του τζακ.ισως λεω π@π@ριες..
Btw.. Μην χασετε τον Μαλαμα, σταυρος του νοτου. Απλα απιστευτος..
Σκουπίδι η σκέψη την πετώ
τη λογική απαρνιέμαι,
μ' ένα σαράκι αρμένικο
για δρόμους που δε θέλησα
στις χαραυγές ξεχνιέμαι.

Bάστα το νου, βάστα το νου
να μην γκρινιάξει του καιρού
πού 'φτιαξε με τον πόνο κλίκα
και τσιγκουνεύεται στη γλύκα.


ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, Στις χαραυγές ξεχνιέμαι...
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Re: To μέλλον του LOST

Δημοσίευση από Wizard »

Εγώ πιστεύω ότι κάποιος από αυτούς τους δύο ήταν ο Jacob. Έτσι δεν τον λένε αυτόν που έχει δει μόνο ο Lock και ο Ben?
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
xaplas
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 1:06 pm
Real Name: Real Name
Gender: Male
Τοποθεσία: Κάτω από την Ακρόπολη

Re: Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από xaplas »

Ναι έτσι λέγεται. Ο Jacob δεν είναι πάντα εκεί μέσα;

Μου άρεσε πολύ το επεισόδιο και τα flash forward αντί για τα flash back όπως στις προηγούμενες seasons. Κρίμα ρε που τρελάθηκε ο Χέρλυ. Ελπίζω να μην είναι αυτή η τελευταία σαιζόν...
Άβαταρ μέλους
Rosso
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2006 1:33 pm
Τοποθεσία: Δεν έχω τόπο,δεν έχω ελπίδα....

Re: Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από Rosso »

ο lock δεν ειδε τον Jacob, μονο τον ακουσε.
θα περιμενω μαλλον μεχρι το επομενο για απαντησεις/
αλλα πιστευω οτι ειναι ο πατερας του Jack στην καρεκλα, o cristian.

http://cache.lostpedia.com/images/a/a5/Cap08.jpg
Σκουπίδι η σκέψη την πετώ
τη λογική απαρνιέμαι,
μ' ένα σαράκι αρμένικο
για δρόμους που δε θέλησα
στις χαραυγές ξεχνιέμαι.

Bάστα το νου, βάστα το νου
να μην γκρινιάξει του καιρού
πού 'φτιαξε με τον πόνο κλίκα
και τσιγκουνεύεται στη γλύκα.


ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, Στις χαραυγές ξεχνιέμαι...
Άβαταρ μέλους
el_greco
Δημοσιεύσεις: 1275
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:30 am
Real Name: Νίκος Βέργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Austin, TX
Επικοινωνία:

Re: Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από el_greco »

xaplas έγραψε: Ελπίζω να μην είναι αυτή η τελευταία σαιζόν...
Για αυτό να είσαι σίγουρος, άλλωστε οι παραγωγοί έχουν ανακοινώσει εδώ και καιρό ότι το lost θα έχει 6 σαιζόν, με τις τρεις τελευταίες να έχουν 16 επεισόδια έκαστη, με ορίζοντα ολοκλήρωσης τον Μάιο του 2010...

Βέβαια μένει να δούμε τι θα γίνει με την 4η σαιζόν λόγω της απεργίας ;)
                 
Άβαταρ μέλους
zzzz
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2006 2:05 pm

Re: Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από zzzz »

Πιστεύω ότι μέσα στην καλύβα, όταν κοίταξε ο Herly από το παράθυρο ήταν ο Jacob και ο Lock.......
Και ο Ben αποκλείεται να έχει δει τον Jacob. Είχε ξαφνιαστεί υπερβολικά πάρα πολυ όταν κατάλαβε πως ο Lock είδε και άκουσε το Jacob (για μια στιγμή μόνο αλλά τον είδε), σαν να μην ήταν ο ίδιος σίγουρος ότι υπήρχε κάποιος εκεί.
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Re: Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από Wizard »

zzzz έγραψε: Και ο Ben αποκλείεται να έχει δει τον Jacob. Είχε ξαφνιαστεί υπερβολικά πάρα πολυ όταν κατάλαβε πως ο Lock είδε και άκουσε το Jacob (για μια στιγμή μόνο αλλά τον είδε), σαν να μην ήταν ο ίδιος σίγουρος ότι υπήρχε κάποιος εκεί.
Πιστεύω ότι απλά ξαφνιάστηκε που μπόρεσε ο Lock να τον δει. Κάτι που σημαίνει ότι είναι ο νέος "εκλεκτός" του νησιού. Κάτι που ο Ben φοβόταν από την ώρα που αρρώστησε και χρειάστηκε γιατρό αντί να τον σώσει το νησί ;)
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
theos
Δημοσιεύσεις: 762
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:53 am
Real Name: Αριστοτέλης-Εμμανουήλ Θάνος-Φίλης (Μάνος) ge04017
Gender: Male
Τοποθεσία: Alwaysland

Re: Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από theos »

Συμφωνώ με τον Wizard όσον αφορά την έκπληξη του Ben. Μέσα στην καλύβα πρέπει να είναι ο Lock και ο Jacob παρόλα αυτά...
Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση!!!
Άβαταρ μέλους
porcupine
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 5:50 pm
Τοποθεσία: アテネ
Επικοινωνία:

Re: Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από porcupine »

Δε θελω να ειμαι ο κλασικος ξενερωτος σπασ@ρχ1δης αλλα θα γινω γιατι εχω ορεξουλες

ΑΜΑΝ ομως!!! Ρε παιδια τη συζητατε ακομα για το λοστ? Δε εχετε παρει χαμπαρι οτι μαλλον μας δουλευουν κανονικα?
Εχει αρχισει ολη η φαση και μου θυμιζει το επεισοδιο του Southpark που κοροιδευε το Family guy.
Το λοστ παραμενει μια απτις αγαπημενες μου σειρες για ολο το σασπενς που προσφερει αλλα ελεος εχω αρχισει και αγανακτω
Οι ανατροπες για να εχουν αξια πρεπει να ναι το αλατοπιπερο σε μια ιστορια και οχι το κυριως πιατο
Συγκινουμουν καποτε τοτε στη θρυλικη πρωτη σιζον που εβλεπα κατι μυστηριους μαυρους καπνους κατι ''the hatch'' κατι αριθμους περιεργους.. σχεδον καυλωνα :oops: :oops: :lol: ..και περιμενα τι στιγμη που θα δικαιωθω και θα με αφησουν χαζο με μια φοβερη εξηγηση....
Αλλα... τιποτα.... τζιφος ... παρα μονο πηδουσαν συνεχεια σε μια καινουρια παρανοια για να διατηρησουν το μυστηριο μεχρι που οι παρανοιες γιναν τοσο πολλες που χασαμε την ιστορια...
Η πλακα ειναι οτι δε υπαρχει γυρισμος
Δε θα περιμενα δηλαδη τιποτα λιγοτερο για να μετανοησω απο εναν Θεο που θα εμφανιστει στη σειρα για 10 συνεχη επεισοδια και θα εξηγει με τρομερα επειχηρηματα το τι συνεβει και απο κατω στα θρανια ολους τους πρωταγωνιστες σα μαθητουδια να ρωτανε και να περνουν απαντησεις.
Δηλαδη με πιανει το στομαχι μου.... Η μπαλα μαλλον για μενα χαθηκε καπου εκει που εμφανιστικε ο μπαμπας του Λοκ
Η οταν ετσι για τη καυλα αποφασισαν οτι ενας απτους others ειναι ο hailander
Η με αυτα τα forward που κανουν... δηλαδη ωραια ναι τι?
Εγω το λοστ το παρακολουθω οπως το πρεζακι περνει τι δοση του,,, εχω αρχισει και δε ζηταω τιποτα παραπανω απο ενα 45λεπτο διεγερσης οπου θα δω μια καλογυρισμενη ασυναρτησια (αρχιζει να συναγωνιζεται τον lynch) χωρις να προσπαθω πλεον να σκεφτω ποιος ηταν στη καλυβα.... Δε με νοιαζει πια πιος ηταν.. μπορει να ταν το νοθο παιδι του jack μπορει να ταν το μαυρακι που γυρισε απτη κολαση και θελει να εκδικηθει το κοσμο , μπορει να ταν ακομα και το σκυλι του μαυρακιου που εχει λυσσα... ή εκεινες οι παναγιες με τη κοκαινη γιναν κανονικες παναγιες που εχουν παρει κοκαινη ,οτι και ναναι δε θα με ταραξει ιδιαιτερα
Αλλα τερμα οι μερες που σπαγα το κεφαλι μου ...

(Α και ενα easter egg για τους πορωμενους... στο τελευταιο επεισοδιο στο λεπτο 34 :33 στη φαση που δειχνει τον ντεσμον να κοιταει τον τσαρλι να πεθαινει, στην πισω αριστερη γωνια φαινεται μια μορφη.... μαλλον κανας χαβανεζος μπουμαν που ξεμεινε θα ειναι αλλα για δειτε το... παντως σιγουρα την ωρα που πεθαινε ο τσαρλι δε ειναι κανενας αλλος στον υποβριχιο σταθμο... ο ρωσος ειναι μεστη θαλασσα και οι δυο γκομενες νεκρες απο ωρα :wink: μηπως ειναι.....!!!!!! η γυναικα του jack? ? ? ? ? ? :D :D :D )
"there are 10 types of people, those who understand binary, and those who have friends"
Άβαταρ μέλους
zzzz
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2006 2:05 pm

Re: Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από zzzz »

Oh my god!!

porcupine πως το πρόσεξες αυτό???
Απίστευτη παρατηρητικότητα!

Σίγουρα δεν είναι μπούμαν... κάτι άλλο έχει συμβεί στον υπόγειο σταθμό που θα το μάθουμε μάλλον κάποια στιγμή στα μελλοντικά επεισόδια!
Στη σειρά αυτή πάντα το κάνουν αυτό οι σεναριογράφοι. Κρύβουν στοιχεία σε ανύποπτα μέρη (πχ. καρχαρίας στο 2ο κύκλο με το σήμα της Darma πάνω κ.α..)

Πάντως ο Desmond σίγουρα είχε και άλλη συνάντηση εκεί κάτω!
Άβαταρ μέλους
zzzz
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2006 2:05 pm

Re: Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από zzzz »

s04xe02

Ποιός είναι επιτέλους ο Benjamin????????
:cursing:
Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Re: Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από drcypher »

Μπορούμε τουλάχιστον να συμφωνήσουμε ότι ο Χέρλι το'χει χάσει τελείως; Δεν βλέπω άλλη λογική εξήγηση σ'αυτά που βλέπει και λέει 8)
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Re: Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από Wizard »

Αυτό που είπε ένας γνωστός είναι ότι παίζει να είναι όλα στο μυαλό του Χέρλι......
Όσο το σκέφτομαι παίζει πολύ, αλλά θα ξενερώσω έτσι κι είναι αυτό...
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
Mulholland Vader
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Ιαν 23, 2007 3:13 pm
Real Name: Γιαννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από Mulholland Vader »

Οσοι ειδατε το τελευταιο επεισοδιο πιστευω να καταλαβατε οτι παιζουν παρα πολλα με χωροχρονικες ασυνεχειες και εναλλακτικες πραγματικοτητες και ταξιδια στο χρονο και ζητηματα αιτιου-αιτιατου και τελος παντων με ενα απο ολα αυτα... :PPP
Ρε παιδια, εσεις οι υπευθυνοι για το "εξοδος" subforum, χαιρω πολυ, μπαρακια, κλαμπακια, θεατρα και ταβερνες ξερω κι εγω, καμια Χημικο Μηχανικο ξαδερφη δεν εχετε να γνωρισουμε?
Άβαταρ μέλους
f_angel
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Παρ Ιαν 05, 2007 12:37 pm
Real Name: Βικούλα
Gender: Female
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Κάτω στον Πειραιά...

Re: Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από f_angel »

Στο τέλος του τελευταίου επεισοδίου είχα μια έκφραση :? ... Τι γίνεται πιά ρε παιδιά? Έχουν μπλέξει τα μπούτια τους... Πιστεύω ότι και μέχρι το 2010 να συνεχιστεί, δε θα είναι αρκετό για να βάλουν τα πράγματα σε μια τάξη... Btw, ξενέρωσε και κάποιος άλλος όταν είδαμε ότι ο Ben είναι το "αφεντικό" του Sayid, ή μόνο εγώ? Και κάτι ακόμα... Αν τελικά δεν τίθεται θέμα χωρόχρονου και εναλλακτικών πραγματικοτήτων :
Οι επιζήσαντες καταλάβαμε όλοι ότι είναι 6. Από τα flashforwards, βλέπουμε ότι ζωντανοί είναι ο Jack, η Kate, ο Hurley, o Sayid και o Ben (ο οποίος δεν ήταν στην πτήση άρα δεν μετράει). Οι άλλοι δυο ποιοί στο διάολα είναι???? Αν πάντως μου κάνουν κανα χουνέρι και σκοτώσουν το Sawyer θα γίνει της κακομοίρας... :evil:
Respect my authoritah 8)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος & Τηλεόραση”