Aλγόριθμοι και Πολυπλοκότητα

Συζητήσεις για μαθήματα του 4ου έτους στην κατεύθυνση Μαθηματικού Εφαρμογών.

Συντονιστές: markelos, Ryu, meleneemil, Nasia!

Απάντηση
dpsiho
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 28, 2006 10:55 pm

Aλγόριθμοι και Πολυπλοκότητα

Δημοσίευση από dpsiho »

Μηπως γνωριζει κανεις τι εχει τονισει φετος στο μαθημα ο Συμβωνης;Ειναι το τελευταιο μαθημα ροης που χρωσταω καθως δεν το περασα με τον ζαχο...Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη...
Άβαταρ μέλους
sparc
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:46 am
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Ε204_κ.Φυσικής!!!

Δημοσίευση από sparc »

I think therefore I am? Could be! Or is it really someone else who thinks he's me?
Reymond Smullyan - This book needs no title
Στενή είναι η αρετή, δεν μπορώ να αναπνεύσω· μικρός, στενός είναι ο Παράδεισος, δε με χωράει· σαν άνθρωπος μου φαίνεται ο Θεός σας, δεν τον θέλω!
Ν. Καζαντζάκης - Ασκητική
Rainbow
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 10:32 pm

Δημοσίευση από Rainbow »

Υπάρχουν πουθενά θέματα εξετάσεων?Αν έχει κανείσ τα θέματα τησ φετινήσ χειμερινήσ ασ τα ανεβάσει please...
Thanks :)
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από antony07 »

Δεν τα κράτησα,αλλά αν θες να δεις ενδεικτικά, τα μισά θέματα ήταν πανομοιότυπα με την 2η εργασία που είχε δώσει.
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
sparc
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:46 am
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Ε204_κ.Φυσικής!!!

Δημοσίευση από sparc »

Στο site δεν υπάρχει 2η σειρά ασκήσεων, οπότε αν κάποιος την έχει (ή φυσικά έχει τα θέματα της χειμερινής) ας τα ανεβάσει άμεσα. ;) Η εξέταση είναι την άλλη βδομάδα.

ΥΓ: Αν κάποιος τα έχει και βαριέται ή δεν έχει scanner αναλαμβάνω να τα ανεβάσω εγώ, αρκεί να συναντηθούμε να μου τα δώσει...
I think therefore I am? Could be! Or is it really someone else who thinks he's me?
Reymond Smullyan - This book needs no title
Στενή είναι η αρετή, δεν μπορώ να αναπνεύσω· μικρός, στενός είναι ο Παράδεισος, δε με χωράει· σαν άνθρωπος μου φαίνεται ο Θεός σας, δεν τον θέλω!
Ν. Καζαντζάκης - Ασκητική
Slym
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 6:42 pm

Δημοσίευση από Slym »

19 του μηνός δεν είναι η εξέταση ή άλλαξε;
Άβαταρ μέλους
sparc
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:46 am
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Ε204_κ.Φυσικής!!!

Δημοσίευση από sparc »

Δικό μου λάθος. Το έγραψα χωρίς να υπολογίσω.
I think therefore I am? Could be! Or is it really someone else who thinks he's me?
Reymond Smullyan - This book needs no title
Στενή είναι η αρετή, δεν μπορώ να αναπνεύσω· μικρός, στενός είναι ο Παράδεισος, δε με χωράει· σαν άνθρωπος μου φαίνεται ο Θεός σας, δεν τον θέλω!
Ν. Καζαντζάκης - Ασκητική
Άβαταρ μέλους
sparc
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:46 am
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Ε204_κ.Φυσικής!!!

[Μ7ο] Αλγόριθμοι και πολυπλοκότητα

Δημοσίευση από sparc »

Ζητούνται άμεσα τα φετινά φυλλάδια ασκήσεων (οι εκφωνήσεις) και τα θέματα των εξετάσεων.

Και επειδή βαρέθηκα να παρακαλάω, μάταια, στο forum, δέχομαι να πληρώσω! Θα φιλοτιμηθεί κανείς να δαπανήσει 10 λεπτά από το χρόνο του, την επόμενη φορά που θα βρεθεί σχολή, για 10 ευρώ; Η προσφορά ισχύει μέχρι τις 12/10. Όσοι ενδιαφερόμενοι ας στείλουν pm.
I think therefore I am? Could be! Or is it really someone else who thinks he's me?
Reymond Smullyan - This book needs no title
Στενή είναι η αρετή, δεν μπορώ να αναπνεύσω· μικρός, στενός είναι ο Παράδεισος, δε με χωράει· σαν άνθρωπος μου φαίνεται ο Θεός σας, δεν τον θέλω!
Ν. Καζαντζάκης - Ασκητική
Άβαταρ μέλους
theos
Δημοσιεύσεις: 762
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 4:53 am
Real Name: Αριστοτέλης-Εμμανουήλ Θάνος-Φίλης (Μάνος) ge04017
Gender: Male
Τοποθεσία: Alwaysland

Δημοσίευση από theos »

XAXAXAXA . Sparc είσαι απλά γαμάτος!!!

Άντε ρε παιδιά, έλεος. Όποιος τα έχει ας χαραμίσει 3 λεπ΄τα να τα σκανάρει και να τα ανεβάσει. Βοηθήστε όταν μπορείτε γιατί αν το κάνουμε όλοι αυτό θα λάβουμε τη δεκαπλάσια βοήθεια από αυτή θα προσφέρουμε...
Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση!!!
Άβαταρ μέλους
Enigma
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2007 8:37 pm
Τοποθεσία: κάπου εδώ κοντά

Δημοσίευση από Enigma »

Καλα βρε Sparc δε ξερει κανεις να σου πει το πολυ απλο,οτι αυτα που θες να βρεις ειναι στο site του Συμβωνη  http://www.math.ntua.gr/~symvonis/ ,βεβαια δε θα βρεις εκει τα θεματα,ειναι μονο τα φυλλαδια,αν κανεις κλικ στις ασκησεις θα τις βρεις,εγω μολις το εκανα για να το τσεκαρω.Τα δυο πρωτα θεματα ηταν ιδια με τις ασκησεις 7 και 8 του 2ου φυλλαδιου.Μπορει να τα εχω τα θεματα,αν τα βρω θα σου τα δωσω.Το μαθημα το χρωσταω και εγω,γι' αυτο το λογο και γω με τη σειρα μου επειδη ειναι απο τα 2 τελευταια μου μαθηματα για πτυχιο θα παρακαλουσα αν καποιος εχει λυσει τις ασκησεις του 2ου φυλλαδιου  απο την 1η μεχρι την 6η να τις μοιραστει μαζι μας!Βοηθηστε καποιους που θελουν να παρουν πτυχιο!!Οπως λεει και ο Sparc αν χρειαστει εστω και επι πληρωμη,τι να κανουμε!Αλλα παιδια οσο πιο γρηγορα τοσο καλυτερα.Thanks........:D
Slym
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 6:42 pm

Δημοσίευση από Slym »

Τα θέματα τα έδωσα στον sparc και τα ανέβασε αμέσως.Αν γίνεται κάποιος να τα λύσει θα ήταν πολύ καλό βέβαια.
Άβαταρ μέλους
Enigma
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2007 8:37 pm
Τοποθεσία: κάπου εδώ κοντά

Δημοσίευση από Enigma »

Χωρις πλακα πιστευω οτι αν εχουμε το 2ο φυλλαδιο λυμενο θα εχουμε μεγαλυτερες πιθανοτητες να περασουμε το μαθημα.Οποιος μπορει ας βοηθησει.Sparc εσυ εχεις βγαλει καμια ακρη?
Άβαταρ μέλους
sparc
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:46 am
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Ε204_κ.Φυσικής!!!

Δημοσίευση από sparc »

Σήμερα τελειώνω με την θεωρεία. Από αύριο θα καταπιαστώ με τα θέματα και τα φυλλάδια. Όταν και άμα τα καταφέρω θα τα ανεβάσω εδώ.
I think therefore I am? Could be! Or is it really someone else who thinks he's me?
Reymond Smullyan - This book needs no title
Στενή είναι η αρετή, δεν μπορώ να αναπνεύσω· μικρός, στενός είναι ο Παράδεισος, δε με χωράει· σαν άνθρωπος μου φαίνεται ο Θεός σας, δεν τον θέλω!
Ν. Καζαντζάκης - Ασκητική
Άβαταρ μέλους
Enigma
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2007 8:37 pm
Τοποθεσία: κάπου εδώ κοντά

Δημοσίευση από Enigma »

Εγω ας πουμε οτι εχω τελειωσει την υλη.Αλλα δυστυχως τα 3 τελευταια θεματα τις εξεταστικης δεν ξερω να τα λυνω.Απο το φυλλαδιο ξερω απο την 7η ασκηση να λυνω και μετα,οποτε αν καποιος θα ηθελε να ανεβασει λυσεις απο φυλλαδιο ή θεματα θα ειναι πραγματικα δωρο!Τοσοι περασανε το μαθημα και απο οτι θυμαμαι απο τη παρακολουθηση ηταν καποια παιδια που τα καταφερναν πολυ καλα με το μαθημα κ εδωσαν κ ασκησεις.Αντε βρε παιδια!!! :)
nef
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 30, 2007 6:23 pm
Real Name: nefeli
Gender: Female
Facebook ID: 0

Δημοσίευση από nef »

Καταφερε κανεις να λύσει κάποιο απο τα 3 τελευταία θέματα?Αν μπορει καποιος να τα ανεβάσει θα μας σωσει!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μαθηματικού Εφαρμογών”