Μεγάλη Ρόκ Συναυλία της Ελληνικής σκηνής

Γνώρισες μια Χημικό Μηχανικό και δεν ξέρεις που θα την πας;
Το semfe.gr έχει την λύση!

Συντονιστής: Nasia!

Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από antony07 »

Episkeptis έγραψε: Ακριβώς φίλε antony07 ο Αγγέλακας είναι καλλιτέχνης. Τέχνη δεν είναι μόνο η μουσική αλλά και η ποίηση. Και ο άνθρωπος δεν γράφει τραγουδάκια αλλά μελωποιημένη ποίηση. Ροκ δεν είναι αυτό που ονομάζουν οι εταιρίες, δηλαδή η δυνατή μουσική με ηλεκτρική κιθάρα και ντραμς. Ροκ  είναι ο στίχος. Και όχι αναγκαία ο στίχος που μιλά συνεχώς για επανάσταση. Ροκ ήταν ο Άσιμος όταν έγραφε ρεμπέτικα, Ροκ ήταν ο Τσιτσανης όταν έγραφε λαικά, ο Χατζιδάκης όταν έγραφε τα ερωτικά του , ο Μάνος Λοίζος , ο Ξυλούρης και τόσοι άλλοι που δεν έχουν δυνατό ήχο στα τραγούδια τους.
Αφού είναι ποιητής (χαζοεφηβικών στοίχων κατά την γνώμη μου) γιατί δεν γράφει μόνο ποιήματα,αλλά και τραγουδάει,καταστρέφοντας την δημόσια αισθητική? Μήπως γιατί αυτό πουλάει εκεί που απευθύνεται? Τέχνη μπορεί να γίνουν τα πάντα,αλλά όσο εύκολα μπορούν να γίνουν,τόσο εύκολα μπορεί να κακοποιηθούν.
Και από το να διαχωρίσεις τι είναι ροκ,και τι δεν είναι,ίσως θα ήταν προτιμότερο να σκεφτείς τι είναι καλή μουσική και τι όχι.
Πιθανώς,ο Παπακωνσταντίνου να είναι χειρότερος (όχι κατά την γνώμη μου,αφού αυτός τουλάχιστον τραγουδάει),αλλά η λύση "το μη χείρον βέλτιστο" είναι τουλάχιστον εμετική.

@Χαμένος: Το τι κάνει η τηλεόραση είναι λίγο πολύ γνωστό,και έχει καταντήσει και κοινότοπο. Όμως,η μόνη μόδα είναι αυτή των "ψευτοκουλτουριάρικων" και των σκυλοφέημστόρυ? Ο Αγγελάκας δεν είναι μόδα,ανάμεσα σε "παρακμιακούς" και "καμμένους" τύπους?

Ξέρω ένα σωρό κόσμο,και βλέπω ακόμα περισσότερους,που αφήνουν μαλλιά και μούσια,βλέπουν χαζοπολιτικές στρατευμένες ταινίες των '70ς,ακούνε Αγγελάκα,Άσιμο κλπ και άλλα παρεμφερή.
Αυτοί δεν είναι πρόβατα μιας μόδας? Ή ο καθένας τους είναι αυτοδημιούργητος διανοητής,απλά έτυχε να μοιάζουν τόσο πολύ μεταξύ τους? (Μόδα,για όσους δεν θυμούνται,είναι η μίμηση προτύπων κατανάλωσης και συμπεριφοράς,οπότε από τον ορισμό,προκύπτει το ζητούμενο :wink:  :wink: )

Το επιμύθιο είναι μάλλον ότι η αισθητική,όπως και η ηθική,επιλέγονται....
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
Episkeptis
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Απρ 26, 2007 7:58 pm

Δημοσίευση από Episkeptis »

Αφού είναι ποιητής (χαζοεφηβικών στοίχων κατά την γνώμη μου) γιατί δεν γράφει μόνο ποιήματα,αλλά και τραγουδάει,καταστρέφοντας την δημόσια αισθητική?
Φίλε δεν σε υποχρεώνει κανείς να τον ακούσεις. Ποία είναι τα χαζοεφηβικά στιχάκια , το σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ, ένας στίχος καθόλου μοιρολατρικός. Θέλει μεγάλη μαγκιά να το πεις αυτο.

Επίσης στην προηγούμενη τοποθέτηση σου μόνο αυθαίρετα συμπεράσματα έχεις βγάλει. Ποιος μίλησε για το μη χείρον βέλτιστο. Δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Σου είπα ότι και ο ίδιος ο Αγγελάκας έχει δηλώσει ότι δεν έχει πρόβλημα με τα άλλα είδη μουσικής και δεν τα υποτιμά. Το πρόβλημα είναι η υπερπροβολή ενός συγκεκριμένου είδους (λαικοποπροκ) από τα ραδιόφωνα και τις τηλεοράσεις.

Μπορεί να είναι μόδα (κατά την άποψη σου) ο Αγγέλακας σε συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων, αποκλείεις όμως το γεγονός αυτή να είναι η στάση ζωής τους, που απλά συμπίπτει με τα τραγούδια του;

Και όπως πολύ σωστά είπε και ο χαμένος ο Αγγέλακας είναι από τους λίγους μουσικούς που πειραματίζεται με τη μουσική και δεν ακολουθεί την πεπατημένη και τα σίγουρα απλά για να κονομίσει. Επίσης που ξέρεις εσύ τι μουσικές γνώσεις έχει.

Και τέλος αν θεωρείς πρόβατα τους ανθρώπους που ακούνε πράγματα που δεν τους χαϊδεύουν τα αυτιά και δεν τους παραμυθιάζουν τότε προτιμώ να είμαι τέτοιου είδους πρόβατο παρά οτιδήποτε άλλο.

Και για να μη νομίσεις ότι κάνω το συνήγορο του Αγγελάκα , αν πρόσεξες (που μάλλον όχι) είχα αναφερθεί και στον Χατζιδάκη και το Μάνο Λοίζο. Αν τους θεωρείς και αυτούς ψευτοκουλτουριάριδες μόδα, παρακμιακούς και καμμένους τύπους τότε δεν έχω να πω τίποτα άλλο.
Τα ζώα μπορεί να φωνάζουνε και να πλακώνονται στις μπουνιές. Ποτέ όμως δε χρησιμοποιούν τη σπιουνιά, τους μπάτσους, ή άλλα συγγενή ζώα για να λύσουν τις προσωπικές τους διαφορές, πράγμα που συνηθίζεται στην κοινωνία των ανθρώπων,που δεν είναι δυστυχώς ζώα. Η κοινωνία των ανδρών είναι σιχαμερή. Η κοινωνία των γυναικών το ίδιο.Ζήτω η κοινωνία των παιδιών και των ζώων όχι όλων. Αυτών που δεν έχουν αποχτήσει ακόμη ανθρώπινες συνήθειες.  (Ν. Άσιμος)
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από antony07 »

Episkeptis έγραψε: Φίλε δεν σε υποχρεώνει κανείς να τον ακούσεις. Ποία είναι τα χαζοεφηβικά στιχάκια , το σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ, ένας στίχος καθόλου μοιρολατρικός. Θέλει μεγάλη μαγκιά να το πεις αυτο.
Ναι,θέλει πολλή μαγκιά για να δηλώσεις πως δεν είσαι χέστης...Που να το πραγματοποιήσεις κιόλας :?  :?
Episkeptis έγραψε: Επίσης στην προηγούμενη τοποθέτηση σου μόνο αυθαίρετα συμπεράσματα έχεις βγάλει. Ποιος μίλησε για το μη χείρον βέλτιστο. Δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Σου είπα ότι και ο ίδιος ο Αγγελάκας έχει δηλώσει ότι δεν έχει πρόβλημα με τα άλλα είδη μουσικής και δεν τα υποτιμά. Το πρόβλημα είναι η υπερπροβολή ενός συγκεκριμένου είδους (λαικοποπροκ) από τα ραδιόφωνα και τις τηλεοράσεις.
Σημασία δεν έχει τι έχει δηλώσει ο Αγγελάκας,αλλά τι μουσική παίζει.Και εγώ μπορεί να δηλώσω ότι είμαι ο Φίλιπ Γκλας,ή καλύτερα ο Μπετόβεν. Αυτό δεν σημαίνει ότι γράφω την αντίστοιχη μουσική.
Αν οι τηλεθεατές δεν συνιστούσαν πρόβατα,δεν θα τα έβλεπαν. Το να μπει στην θέση τους ο Αγγελάκας και ο κάθε Αγγελάκας,ή να προβάλλονται όλοι το ίδιο,θα τους κάνει απλώς πρόβατα διαφορετικού χρώματος,ή πολύχρωμα  :party: !!! Η προσωπική επιλογή του καθενός,που βασίζεται στην αισθητική του,δεν έχει καμία σχέση με την προβολή της μουσικής. Όταν διψάς για κάτι,ψάχνεις εσύ να το βρεις,δεν περιμένεις να στο δώσουν....
Episkeptis έγραψε: 1.Μπορεί να είναι μόδα (κατά την άποψη σου) ο Αγγέλακας σε συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων, αποκλείεις όμως το γεγονός αυτή να είναι η στάση ζωής τους, που απλά συμπίπτει με τα τραγούδια του;

2.Και όπως πολύ σωστά είπε και ο χαμένος ο Αγγέλακας είναι από τους λίγους μουσικούς που πειραματίζεται με τη μουσική και δεν ακολουθεί την πεπατημένη και τα σίγουρα απλά για να κονομίσει. Επίσης που ξέρεις εσύ τι μουσικές γνώσεις έχει.

3.Και τέλος αν θεωρείς πρόβατα τους ανθρώπους που ακούνε πράγματα που δεν τους χαϊδεύουν τα αυτιά και δεν τους παραμυθιάζουν τότε προτιμώ να είμαι τέτοιου είδους πρόβατο παρά οτιδήποτε άλλο.

4.Και για να μη νομίσεις ότι κάνω το συνήγορο του Αγγελάκα , αν πρόσεξες (που μάλλον όχι) είχα αναφερθεί και στον Χατζιδάκη και το Μάνο Λοίζο. Αν τους θεωρείς και αυτούς ψευτοκουλτουριάριδες μόδα, παρακμιακούς και καμμένους τύπους τότε δεν έχω να πω τίποτα άλλο.
1. Εσύ γιατί κρίνεις τότε,ρε μεγάλε,αυτούς που έχουν στάση ζωής τους τα σκυλαδικο-λαϊκο-εντεχνο-προκ? Η δική τους στάση ζωής (καψούρα) συμπίπτει με τα τραγούδια αυτά. Ότι βλέπεις λοιπόν σε αυτούς,κάτι παρόμοιο αντανακλάται και σε σένα. (και προφανώς δεν τους υπερασπίζομαι σε καμία περίπτωση).

2.Το τι μουσικές γνώσεις έχει φαίνεται από αυτά που γράφει,και τον τρόπο που τα ερμηνεύει ( :lol:  :lol:  :lol: ). Τίποτα δεν είναι κρυφό στην τέχνη,και ειδικά στην μουσική...Επίσης,πειραματίζομαι,σημαίνει να χρησιμοποιείς κάτι καινούριο,και όχι να αντιγράφεις στυλ και "κόλπα" των μουσικών του εξωτερικού (ή και του εσωτερικού...πχ Θανάσης :roll: ) Οπότε,καλύτερα να διευρύνεις τα ακούσματά σου,παρά να λαμβάνεις την κακοποίησή τους από τέτοιους "καλλιτέχνες".

3. [ειρωνεία] Και προτιμάς να στα ξύνουν,παρά να στα χαϊδεύουν? Μα γιατί?

4.Εγώ δεν είπα τίποτα τέτοιο. Έτσι κι αλλιώς,τέτοιοι άνθρωποι δεν χρειάζονται συστάσεις,ούτε κριτικές. Ο καθένας βλέπει αυτό που μπορεί,και ακούει αυτό που καταλαβαίνει.
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

κατσε ρε αντονυ εσενα ποιο ειναι το προβλημα σου ακριβως??? σου θιξαμε το ινδαλμα??? περα απο την φωνη τι εχει προσφερει ο β παπ στην μουσικη??? τα τραγουδια του τα εχεις ακουσει (τα δικα του οχι του λοιζου ουτε του ασιμου ουτε του θεοδωρακη ουτε του μικρουτσικου). το αλλο που λες για θαναση νταξ καμια σχεση...
λες:
Ξέρω ένα σωρό κόσμο,και βλέπω ακόμα περισσότερους,που αφήνουν μαλλιά και μούσια,βλέπουν χαζοπολιτικές στρατευμένες ταινίες των '70ς,ακούνε Αγγελάκα,Άσιμο κλπ και άλλα παρεμφερή.
χαζοπολιτικα στρατευμενα τραγουδια εχει βαλει στισ μουσειακες του συναυλιες ο β παπ...

και τωρα απαντηση επι απαντησεων:
1. Εσύ γιατί κρίνεις τότε,ρε μεγάλε,αυτούς που έχουν στάση ζωής τους τα σκυλαδικο-λαϊκο-εντεχνο-προκ? Η δική τους στάση ζωής (καψούρα) συμπίπτει με τα τραγούδια αυτά. Ότι βλέπεις λοιπόν σε αυτούς,κάτι παρόμοιο αντανακλάται και σε σένα. (και προφανώς δεν τους υπερασπίζομαι σε καμία περίπτωση).
η κριση γινεται με βαση την αισθητικη... προφανως η αισθητικη μας διαφερει... βεβαια δεν εχω κανενα προβλημα μαζι σου και χαιρομαι που μπορουμε να κανουμε αυτην την κουβεντα. προφανως δεν παω να σε πεισω το τι θα ακουσεις, αυτο που γινεται ειναι να σου δειξω την δικη μου αληθεια...

2.Το τι μουσικές γνώσεις έχει φαίνεται από αυτά που γράφει,και τον τρόπο που τα ερμηνεύει (      ). Τίποτα δεν είναι κρυφό στην τέχνη,και ειδικά στην μουσική...Επίσης,πειραματίζομαι,σημαίνει να χρησιμοποιείς κάτι καινούριο,και όχι να αντιγράφεις στυλ και "κόλπα" των μουσικών του εξωτερικού (ή και του εσωτερικού...πχ Θανάσης  ) Οπότε,καλύτερα να διευρύνεις τα ακούσματά σου,παρά να λαμβάνεις την κακοποίησή τους από τέτοιους "καλλιτέχνες".
ο αγγελακας οπως ακριβως το οριζεις πειραματιζεται! ακου και με τους επισκεπτες και με τις ανασες των λυκων... δωσμου αντιστοιχα παραδειγματα καλλιτεχνη που εχει ασχοληθει με τα ειδη μουσικης που εχει ασχοληθει ο αγγελακας...θαναση παντως δεν εχει αντιγραψει ;)


και μια ακομα απαντηση επι τουθεματος:

(χαζοεφηβικών στοίχων κατά την γνώμη μου)
θα απαντησω με τους παρακατω στιχοι που τραγουδαει ο βπαπ

Στα δικά σου στέκια στου δικούς σου χώρους
Μια φορά να βάλω τους δικούς μου όρους
Δυο στροφές να κάνω πριν απ’ τον γκρεμό σου
Μήπως και τρομάξω τον εγωισμό σου
Δώσε μου μια νύχτα, νύχτα καταιγίδα
Για να δω τον κόσμο όπως δεν τον είδα
Το φεγγάρι λιώμα κάνει τα δικά του
Η βραδιά γουστάρει γύρο του θανάτου

Στου κορμιού σου έχω βγει την εθνική
Τούτη η νύχτα πάει για  καταστροφή
Μόλις φτάσω στην επόμενη στροφή
Πέφτω πάνω σου για μια μετωπική

Πες μου παραμύθια και θα τα πιστέψω
Κοσμοθεωρίες να τις ανατρέψω
Πες μου που με θέλεις και θα φτάσω πρώτος
Είναι παιχνιδάκι ο βορράς κι ο νότος
Όλα μου τα λάθη βάζω στα μπαγκάζια
Και πατάω τέρμα της ψυχής τα γκάζια
Το φεγγάρι λιώμα κάνει τα δικά του
Η βραδιά γουστάρει γύρο του θανάτου
Στου κορμιού σου έχω βγει την εθνική
Τούτη η νύχτα πάει για  καταστροφή
Μόλις φτάσω στην επόμενη στροφή
Πέφτω πάνω σου για μια μετωπική


ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!! ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΙΟ ΓΕΛΟΙΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ???
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από antony07 »

Πραγματικά το μακρύ και το κοντό σου,έτσι?
Πότε μίλησα εγώ για τον Παπακωνσταντίνου? Για ποιο ίνδαλμα μιλάς? Άλλα κατάλαβες,μου φαίνεται...
Μ'αρέσει που παραθέτεις και την παπαριά-τραγούδι,ως επιβεβαίωση.Είναι ποπ ο άνθρωπος,θέλει πολλή σκέψη???
O_Xamenos έγραψε:η κριση γινεται με βαση την αισθητικη... προφανως η αισθητικη μας διαφερει...
Αυτό είναι προφανές.Το βασικό είναι πότε η αισθητική καλλιεργείται και πότε υιοθετείται (ως αυτό που θα θέλαμε να είμαστε).
O_Xamenos έγραψε:ο αγγελακας οπως ακριβως το οριζεις πειραματιζεται!
Οποιοδήποτε μουσικό κίνημα από την δεκαετία του '60 να ακούσεις, θα δεις ότι αυτά τα "πειραματικά"είναι τετριμμένα.Αν θες ονόματα,ευχαρίστως....
Ξαναλέω,ότι αν θες να ακούσεις κάτι τέτοιο είναι χίλιες φορές προτιμότερο να το ακούσεις σε αυθεντική μορφή,παρά αντεγραμμένο κάκιστα από τον Αγγελάκα. Σε λίγο θα μας πεις ότι είναι και avant-garde! (αλλά τον έχουν ανακαλύψει μόνο οι χ(κ)αμμένοι :lol:  :lol: ).Όσο για τον Θανάση...γνώμη σου!
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

ok sorry για τον βπαπ... και αποψη σου για τον αγγελακα...δεν συμφωνω ουτε θελω να σε πεισω οτι η γνωμη μου ειναι η ορθη
οπως ξαναειπα μουσικη ειναι αυτο που μου αρεσει και προσπαθω να το διευρεινω... αν εχεις να μου προτεινεις πραγματα θα τα ακουσω με ευχαριστηση (εδω εχω κατσει και εχω ακουσει δυο δισκους ευσταθια εκει θα κολησω???). αν παλι δεν σαρεσει ο αγγελακας και παλι δεν με νοιαζει αφου εμενα μαρεσει... οπως μαρεσει κι ο θανασης και ο μαλαμας και τα διαφανα και ο χατζηδακις και τα μωρα στην φωτια και ο ψαραντωνης και ο μπιθικωτσης και ο λοιζος και ο ασιμος και οι ωχρα σπειροχαιτη και ο παπαθανασιου. και δεν θα μαρεσει ο θεοδωρακης και η αλεξιου και η αρβανιτακη και τα υπολιματα τψν πυξ λαξ και η τελευταια τα περισσοτερα τραγουδια του βπαπ και η βοσσου και η νικολακοπουλου και εγω δεν ξερω τι αλλο. ειπαμε ειναι θεμα αισθητικης. παντως θελω να ακουσω τι ειναι αυτο που αρεσει σε εσενα να ακους....
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

Ότι και να λένε οι κακές οι γλώσσες η συναυλία ήταν καταπληκτική.Όσοι δεν πήγατε να το κάνετε οπωσδήποτε.Φοβερή εμπειρία με τον Πλίατσικα στα καλύτερα του.Ειπε τραγουδια απο τον καινουργιο του δισκο αλλα και αρκετα παλια.Οπως αστη να λεει{εγινε πανικος ολος ο κοσμος σηκωθηκε και τραγουδουσε,σε καποια φαση ο πλιατσικας αρχισε να μιμιται τον καρρα τρελο γελιο}επισης μοναξια μου ολα ηταν θεικο και συμμετηχε απιστευτα ο κοσμος αλλα το τραγουδι που εγινε πανικος ηταν το επαψες αγαπη να θυμηζεις.Αυτη τη στιγμη δεν μπορω να μιλησω και ποναει απιστευτα ο λαιμος μου.Μην την χασετε αξιζει πολυ.Α και οσον αφορα τα εισητηρια πουλανε και στα εκδοτηρια μπροστα πιο πανω απο τις κανονικες τιμες βεβαια αλλα ειναι must.Το μονο στοιχειο που δεν μου αρεσε ηταν οτι εβαλε πινελιες ραπ στον καινουργιο του δισκο.Ηταν λιγο θου κυριε καψψιμο.Μην το χασετε αυριο τελευταια μερα
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

τον κοροιδευε δηλαδη τον καρα???γιατι στις αρχες τους ειχε υποστηριξει τους πυξ λαξ....
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

πως φαινεται καποιος που ειναι προβοκατορας :D .Ισα ισα οχι απλα δεν τον κοροιδεψε αλλα ειπε μαλιστα οτι θα πει τωρα ενα τραγουδι λαικο ενος καλλιτεχνη που βοηθησε το συγκροτημα πολυ στη αρχη του βασιλη καρρα.Και τον εκθειασε αρκετα αλλα δεν θυμαμαι ακριβως τα λογια τωρα
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pao132003 »

έβγαλε όλη του την εμπάθεια ο χαμένος
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
O_Xamenos
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 5:36 pm
Real Name: Σαληγκαρι με Ητα που θυμιζει Ηττα
Gender: Male
Facebook ID: 682417817
Τοποθεσία: Πλανητης Γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O_Xamenos »

καλα...πολυ ροκ συγκροτημα αυτο που λεει τραγουδια του καρα!!!
Εικόνα
Γαμώ... τα κράτη, γενικώς...
Θέλω να μην φθονουν την ευτυχία μου΄ μη σώσω και γίνω πορθητής΄ μη σώσω κουρσεμένη τη ζωή μου ν' αντικρίσω...
Θα παω στην κολαση γιατι τη νυχτα εκεινη μια γυναικα με περιμενε στο στρωμα της και εγω δεν πηγα

Ώρα για λίγη φαντασία... ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ... Έχουμε φτερά!
ο χαμένος τα παίρνει όλα
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Χαμένε ξεκόλλα το μυαλό σου και αν δε σου αρέσουν μη γράφεις. Οι Πυξ Λαξ έγραψαν το τραγούδι "άσ' τη να λέει". Θα σε ρωτήσουν αν θα το πουν?
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
skywalker
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 12:03 pm
Real Name: skywalker
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: καμμενη γη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skywalker »

Εμπαθή προβοκάτορα master{με τόνους όχι μ@λ@κίες}

gamouto dyskoleyomai apisteyta me tous tonous.
Θελω να φυγουν τα κομματα Εδω και Τωρα απο το ΕΜΠ...
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
LocknLoad
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 5:34 pm

Δημοσίευση από LocknLoad »

Μετα τους Joy Division δεν υπαρχει αλλο "μελαχνολικο συγκροτημα/"καλλιτεχνης". Ισως οι The Cure να τους "φτανουν" λιγο. Η μουσικη βιομηχανια εχει περασει χροοοονια τωρα στην μαζικη παραγωγη και για αυτο ο καθε μ*****ς μπορει να γινει μουσικος. Ποσο μαλλον σε μια μικρη χωρα σαν την Ελλαδα οπου ολοι του "χωρου" (πανω-κατω) γνωριζονται μεταξυ τους. Χ*στ*κ*  ο κοσμος για εναν ακομα αμορφωτο "καλλιτεχνη" που νομιζει οτι γραφει ποιηση. Ειδα τους Πυξ Λαξ οταν εκαναν
Ναι, [you] σε παρακολουθώ!

Εικόνα


@[you]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
LocknLoad
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 5:34 pm

Δημοσίευση από LocknLoad »

(soz... τα τιμημενα hotkeys και τα "μουδιασμενα" δαχτυλα κανανε τη ζημια)

Support στου REM. ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ τους φωναζαν να φυγουν. Ηταν ενα ματσο ρεντικολα, τιποτα αλλο. Μετα ηρθαν οι REM και τους ξεχασαμε τους αλλους (τους ΠΛ). (Να εξηγουμαστε για να μην παρεξηγουμαστε: Οι REM εχουν και "δυνατα" τραγουδια. Δεν ειναι (μονο) κλαψιαρηδες οπως πολλοι μπορουν να νομιζουν επειδη εχουν ακουσει μονο 1 αντε 2 τραγουδια τους.)

Γενικα δεν προτινω σε κανεναν να ακουει ελληνικα τραγουδια γιατι η ελληνικη γλωσσα δινει μια εντονη αισθηση μουρμουρας στα (δηθεν) "μελαγχολικα" τραγουδια.


P.S. soz για τα ορθογραφικα, τονους κτλ
Ναι, [you] σε παρακολουθώ!

Εικόνα


@[you]
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Έξοδος”