Forum Διδασκαλία Εξετάσεις Αποτελέσματα

Υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Γραμμική Άλγεβρα και Eφαρμογές [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ψαρράκος Παναγιώτης
Διδακτικές ώρες: 4
  10:45-12:30
αμφ.3 [Α-Ω]

10:45-12:30
αμφ.3 [Α-Ω]

   

Ειδική Θεωρία της Σχετικότητας [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κεχαγιάς Αλέξανδρος
Διδακτικές ώρες: 2
13:30-15:15
αμφ. 3 [Α-Ω]

       
Εργαστηριακή Φυσική
Α τμήμα
Διδάσκοντες:
1 Θεοδώνης Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 2

Β τμήμα
Διδάσκοντες:
1 Θεοδώνης Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 2
  15:30-17:30
Αίθ. 101 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α τμήμα]

  15:30-17:30
Εργ. Κτ. Φυσικής [Β τμήμα]

 

Λογισμικό για τα Μαθηματικά και τη Φυσική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Χρυσαφινός Κωνσταντίνος
Διδακτικές ώρες: 3
      12:45-15:30
αμφ.3 [Α-Ω]

 

Μαθηματική Ανάλυση II [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κανελλόπουλος Βασίλης
Διδακτικές ώρες: 4
    08:45-10:30
αμφ.3 [Α-Ω]

08:45-10:30
αμφ.3 [Α-Ω]

 

Μηχανική II (Παραμορφώσιμο Στερεό) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κουρκουλής Σταύρος
Διδακτικές ώρες: 3
08:45-10:30
αμφ.3 [Α-Ω]

      12:45-13:30
αμφ.3 [Α-Ω]

13:45-14:30
αμφ.3 [Α-Ω]

Σχεδίαση-Ανάπτυξη Εφαρμογών Πληροφορικής
Α-Ω
Διδάσκοντες:
1 Στεφανέας Πέτρος
2 Συμβώνης Αντώνιος
Διδακτικές ώρες: 4

Εργαστήριο
Διδάσκοντες:
1 Συμβώνης Αντώνιος
2 Στεφανέας Πέτρος
Διδακτικές ώρες: 4
16:00-18:00
PC Lab ΣΕΜΦΕ [Εργαστήριο]

13:00-15:00
PC Lab ΣΕΜΦΕ [Εργαστήριο]

13:00-17:00
PC Lab ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

  10:45-12:30
Αίθ. 001 [Α-Ω]

Φυσική II (Ηλεκτρομαγνητισμός I)
Α τμήμα
Διδάσκοντες:
1 Ράπτης Ιωάννης
2 Τράκας Νικόλαος
Διδακτικές ώρες: 5

Β τμήμα
Διδάσκοντες:
1 Ράπτης Ιωάννης
2 Τράκας Νικόλαος
Διδακτικές ώρες: 5
10:45-13:30
αμφ.2 [Α τμήμα]
αμφ.3 [Β τμήμα]

      08:45-10:30
αμφ.2 [Α τμήμα]
αμφ2 [Α τμήμα]
αμφ.3 [Β τμήμα]

Προαιρετικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Αγγλική Γλώσσα [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Τόγια Γώνη
Διδακτικές ώρες: 2
    12:45-14:30
κ.Ξ.Γλ. [Α-Ω]

   

Γαλλική Γλώσσα [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Εξάρχου Ζωή
Διδακτικές ώρες: 2
16:45-18:30
Σχολή Ναυπ. Αιθ 004 ισόγειο [Α-Ω]

  15:00-17:00
κ.Ξ.Γλ. [Α-Ω]

   


Υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Αγγλική Γλώσσα (Ορολογία) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Σταθοπούλου Μαρία
Διδακτικές ώρες: 2
        16:00-17:45
Αμφ. Δ κτ. Ναυπηγών [Α-Ω]


Γαλλική Γλώσσα (Ορολογία) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Εξάρχου Ζωή
Διδακτικές ώρες: 2
  15:45-17:30
Κτ. Δ' Σχολή Ναυπηγών Αίθ. 004 ισόγειο [Α-Ω]

     

Εισαγωγή στις Μερικές Διαφορικές Εξισώσεις [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κυριάκη Κυριακή
2 Χαραλαμπόπουλος Αντώνιος
Διδακτικές ώρες: 4
    10:45-12:30
Αίθ.103, κτ.ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

  08:45-10:30
Αίθ.103, κτ.ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]


Εφαρμοσμένη Στατιστική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Βόντα Φιλία
Διδακτικές ώρες: 4
08:45-10:30
Αίθ.103, κτ.ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

      12:45-14:30
Αίθ.103, κτ.ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]


Μηχανική IV (Κινηματική και Δυναμική)
Διδάσκοντες:
1 Κομίνης Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 4
    08:45-10:30
Αμφ. 4

  10:45-12:30
Αμφ. 2


Μιγαδική Ανάλυση [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Σαραντόπουλος Ιωάννης
2 Κανελλόπουλος Βασίλης
Διδακτικές ώρες: 4
10:45-12:30
αμφ.4 [Α-Ω]

08:45-10:30
αμφ.3 [Α-Ω]

     
Προγραμματισμός με Εφαρμογές στην Επιστήμη του Μηχανικού
Α τμήμα
Διδάσκοντες:
1 Αναγνωστόπουλος Κωνσταντίνος
2 Σιέττος Κωνσταντίνος
Διδακτικές ώρες: 4

Β τμήμα
Διδάσκοντες:
1 Σιέττος Κωνσταντίνος
2 Αναγνωστόπουλος Κωνσταντίνος
Διδακτικές ώρες: 4
14:45-18:30
ΔΕΠΥ 1ος [Α τμήμα]

    08:45-12:30
ΔΕΠΥ 1ος [Β τμήμα]

 

Φυσική IV (Κβαντομηχανική I) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ζουπάνος Γεώργιος
Διδακτικές ώρες: 4
12:45-14:30
Αίθ. 103 [Α-Ω]

12:45-14:30
Αίθ.103, κτ.ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

  15:00-17:00
Αίθ.103, κτ.ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

 
Κατ' επιλογήν υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Κοινωνιολογία της Επιστήμης [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ρεντεζή Μαρία
2 Μανιού Μαγδαληνή
Διδακτικές ώρες: 2
  10:45-12:30
αίθ.106 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

     

Οικονομική Ανάλυση I [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Τσώλας Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 3
  10:45-13:30
αίθ.107 κτ.ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

     

Φιλοσοφία των Επιστημών [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Αραγεώργης Αριστείδης
Διδακτικές ώρες: 2
  10:45-12:30
αίθ.105 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

     


Υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
Ατομική και Μοριακή Φυσική
Α-Ω
Διδάσκοντες:
1 Φαράκος Κωνσταντίνος
2 Κεχαγιάς Αλέξανδρος
Διδακτικές ώρες: 4

Εργαστήρια
Διδάσκοντες:
1 Λιαροκάπης Ευθύμιος
Διδακτικές ώρες: 4
  15:00-17:00
κτ.Φυσικής [Εργαστήρια]

  12:45-14:30
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]

10:45-12:30
Αμφ. Φυσικής [Α-Ω]


Ρευστομηχανική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Μπουντουβής Ανδρέας
Διδακτικές ώρες: 4
  12:45-14:30
Αμφ. 4 [Α-Ω]

10:45-12:30
αίθ.101 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

   
Φυσική και Τεχνολογία των Laser
Α-Ω
Διδάσκοντες:
1 Σεραφετινίδης Αλέξανδρος
Διδακτικές ώρες: 4

Εργαστήριο
Διδάσκοντες:
1 Σεραφετινίδης Αλέξανδρος
Διδακτικές ώρες: 4
12:45-14:30
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]

    08:45-10:30
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]

15:00-17:00
κτ.Φυσικής [Εργαστήριο]

 
Φυσική Συμπυκνωμένης Ύλης
Α-Ω
Διδάσκοντες:
1 Ράπτης Ιωάννης
2 Γιαννόπαπας Βασίλειος
Διδακτικές ώρες: 4

Εργαστήριο
Διδάσκοντες:
1 Ράπτης Ιωάννης
2 Γιαννόπαπας Βασίλειος
Διδακτικές ώρες: 4
08:45-10:30
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]

10:45-12:30
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]

15:00-17:00
κτ.Φυσικής [Εργαστήριο]

   
Κατ' επιλογήν υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Ανάλυση Σήματος [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Μαλτέζος Σταύρος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Π.Φ. + Σ.Σ
2 Ο-Η. + Λ.
17:00-19:00
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]

08:45-10:30
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]

     

Αρχές Διδακτικής Μεθοδολογίας - Διδακτική της Φυσικής [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Βελέντζας Αθανάσιος
Διδακτικές ώρες: 3
15:45-18:30
Αίθ.103, κτ.ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

       

Βιοφυσική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Γεωργακίλας Αλέξανδρος
Διδακτικές ώρες: 4
10:45-12:30
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]

      08:45-10:30
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]


Θεωρία Ελαστικότητας [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Γεωργιάδης Χαράλαμπος
Διδακτικές ώρες: 3
Ροές:
1 Μ.Υ.
    15:00-18:30
Αίθ. 201 κτ. Αντ Υλικών [Α-Ω]

   

Θεωρία Ομάδων στη Φυσική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ήργες Νίκος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Υ. + Θ. Φ.
2 Π.Τ.Υ.
Συγγενείς Ροές:
1 Υ. + Θ. Φ.
2 Π.Τ.Υ.
    08:45-10:30
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]

  12:45-14:30
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]


Ιστορία της Φυσικής του 19ου - 20ου Αιώνα [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Αραγεώργης Αριστείδης
Διδακτικές ώρες: 2
      10:45-12:30
αίθ. 106, κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

 

Οικονομική Ανάλυση II (Μακροοικονομία) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Μηλιός Ιωάννης
2 Μιχαηλίδης Παναγιώτης
Διδακτικές ώρες: 3
  12:45-15:30
αίθ. 105, κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

     

Πειραματική Μηχανική των Υλικών - Μηχανική Θραύσεων και Εργαστήριο [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κουρκουλής Σταύρος
Διδακτικές ώρες: 3
    12:45-15:00
Εργ Αντ Υλικ. αιθ 111 [Α-Ω]

   


Υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Ηλεκτρονικά και Εργαστήριο I [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Αλεξόπουλος Θεόδωρος
2 Τσιπολίτης Γεώργιος
Διδακτικές ώρες: 4
10:45-12:30
αίθ.001 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

10:45-12:30
αίθ.001 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

     
Κατ' επιλογήν υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Αρχές Μετάδοσης Μικροκυματικών και Οπτικών Σημάτων [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κακλαμάνη Δήμητρα-Θεοδώρα
2 Ουζούνογλου Νικόλαος
3 Νικήτα Κωνσταντίνα
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Ο-Η. + Λ.
    08:45-10:30
αίθ.105 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

08:45-10:30
αίθ.105 κτ.ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

 

Γενική Θεωρία Σχετικότητας - Κοσμολογία [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Παπαντωνόπουλος Ελευθέριος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Υ. + Θ. Φ.
15:00-17:00
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]

  08:45-10:30
Αίθ. 101 [Α-Ω]

   

Εισαγωγή στη Φυσική και Τεχνολογία της Ελεγχόμενης Θερμοπυρηνικής Σύντηξης [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κομίνης Ιωάννης
2 Χιτζανίδης Κυριάκος
Διδακτικές ώρες: 4
  11:45-14:30
Ηλ., αίθ.005 (ΣΗΜΜΥ) [Α-Ω]

     

Εισαγωγή στην Ιατρική Απεικόνιση [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ματσόπουλος Γιώργος
2 Κουτσούρης Δ.
3 Νικήτα Κωνσταντίνα
Διδακτικές ώρες: 4
  15:00-18:00
αμφ. Πληροφορικής κτ. Κεντρικού Υπ. [Α-Ω]

     

Εμβιομηχανική του Μυοσκελετικού [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κεφαλάς Βασίλειος
Διδακτικές ώρες: 3
17:00-20:00
αίθ.101 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

       

Εφαρμογές Ιοντιζουσών Ακτινοβολιών στην Ιατρική και τη Βιολογία [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Γαζής Ευάγγελος
2 Γεωργακίλας Αλέξανδρος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Π.Φ. + Σ.Σ
  12:45-14:30
αίθ.101 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

10:45-12:30
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]

   

Μέθοδοι Χαρακτηρισμού των Υλικών [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κυρίτσης Απόστολος
2 Ράπτης Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 4
      15:00-19:00
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]

 

Μηχανική Συζευγμένων Πεδίων [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Θεοτόκογλου Ευστάθιος
Διδακτικές ώρες: 3
Ροές:
1 Μ.Υ.
        15:00-18:00
αίθ.201 κτ. Αντοχής Υλικών [Α-Ω]


Νέες Τεχνολογίες στην Εκπαίδευση [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Βελέντζας Αθανάσιος
2 Στεφανέας Πέτρος
Διδακτικές ώρες: 3
        15:00-19:00
Κεντρικός Υπολογιστής [Α-Ω]


Οικονομική Ανάλυση IV (Οικονομική της Τεχνολογίας) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Μιχαηλίδης Παναγιώτης
Διδακτικές ώρες: 2
      16:00-19:00
αμφ.3 [Α-Ω]

 

Περιβάλλον και Ανάπτυξη [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Παπαγιάννης Αλέξανδρος
Διδακτικές ώρες: 3
    16:00-19:00
αμφ.Β2 κτ. ΒΕΗ Σχολής ΑΤΜ [Α-Ω]

   

Πολυμερή και Νανοσύνθετα Υλικά [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κοντού - Δρούγκα Ευαγγελία
2 Κυρίτσης Απόστολος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Π.Τ.Υ.
08:45-10:30
Ισόγειο 005 κτ. Αντοχής Υλικών [Α-Ω]

08:45-10:30
Ισόγειο 005 κτ. Αντοχής Υλικών [Α-Ω]

     

Πυρηνική Φυσική και Εφαρμογές [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κόκκορης Μιχαήλ
2 Ζάννη-Βλαστού Ρόζα
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Π.Φ. + Σ.Σ
    12:45-14:30
Αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

  10:45-12:30
αμφ. Φυσικής κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]


Σεμινάριο Φυσικής - Θέμα [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Γεωργακίλας Αλέξανδρος
2 Μακροπούλου Μυρσίνη
Διδακτικές ώρες: 4
  17:00-20:00
αμφ.Φυσικής [Α-Ω]

     

Στοιχειώδη Σωματίδια II [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ζουπάνος Γεώργιος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Π.Φ. + Σ.Σ
    17:00-19:00
αίθ. σεμιναρίων 3ος όροφος κτ. Φυσικής [Α-Ω]

  12:45-14:30
αίθ. σεμιναρίων 3ος όροφος κτ. Φυσικής [Α-Ω]


Υπολογιστική Μηχανική I [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Θεοτόκογλου Ευστάθιος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Μ.Υ.
15:00-17:00
αίθ.101 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

17:00-19:00
Κεντρικός Υπολογιστής [Α-Ω]

       

Υπολογιστική Φυσική II [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Αναγνωστόπουλος Κωνσταντίνος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Υ. + Θ. Φ.
    08:45-10:30
PC lab [Α-Ω]

  08:45-10:30
PC lab [Α-Ω]


Φυσική των Μικροηλεκτρονικών Διατάξεων [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Τσουκαλάς Δημήτριος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Ο-Η. + Λ.
2 Π.Τ.Υ.
  15:00-17:00
αίθ.107 κτ.ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

  10:45-12:30
αίθ.107 κτ.ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

 


Υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Μαθηματική Στατιστική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Φουσκάκης Δημήτριος
Διδακτικές ώρες: 4
08:45-10:30
Αμφ. 2 [Α-Ω]

    10:45-12:30
Αμφ 2 [Α-Ω]

 

Πραγματική Ανάλυση [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Αργυρός Σπυρίδων
Διδακτικές ώρες: 4
15:00-17:00
Αμφ. 2 [Α-Ω]

10:45-12:30
Αμφ 2 [Α-Ω]

  10:45-12:30
αμφ. 2 [Α-Ω]

 
Κατ' επιλογήν υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

[Τ] Ρευστομηχανική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Μπουντουβής Ανδρέας
Διδακτικές ώρες: 3
Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
  12:45-14:30
Αμφ. 4 [Α-Ω]

10:45-12:30
αιθ. 101 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

   

Ανάλυση Δεδομένων με Η/Υ
Διδάσκοντες:
1 Φουσκάκης Δημήτριος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 ΣΤ.
  12:45-14:30
Αμφ. 3

    10:45-12:30
Αμφ. 3 κτ. ΣΕΜΦΕ


Ανάλυση Πινάκων και Εφαρμογές [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ψαρράκος Παναγιώτης
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε.Α.
  15:00-17:00
Αμφ. 2 [Α-Ω]

  15:00-17:00
Αμφ. 2 [Α-Ω]

 

Αρχές Διδακτικής Μεθοδολογίας - Διδακτική των Μαθηματικών
Διδάσκοντες:
1 Βελέντζας Αθανάσιος
Διδακτικές ώρες: 3
17:00-20:00
Αμφ. 2

       

Αυτόματα και Υπολογιστικά Μοντέλα (πρώην Αυτόματα & Τυπικές Γραμματικές) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ποτίκας Πέτρος
2 Παγουρτζής Αριστείδης
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Μ. Π.
10:45-13:30
1.1.29 παλαιό κτ. Ηλ/γων [Α-Ω]

      10:45-11:30
αιθ. 1.1.29 παλαιό κτ. Ηλ/γων [Α-Ω]


Βελτιστοποίηση [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Χρυσαφινός Κωνσταντίνος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Ε.Α.
12:45-14:30
αιθ. 101 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

    08:45-10:30
αιθ. 101 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

 

Δομές Δεδομένων [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Συμβώνης Αντώνιος
Διδακτικές ώρες: 3
Ροές:
1 Μ. Π.
    08:45-10:30
Αμφ 2 [Α-Ω]

  12:45-14:30
Αμφ 2 [Α-Ω]


Θεωρία Ελαστικότητας [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Γεωργιάδης Χαράλαμπος
Διδακτικές ώρες: 3
Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
    12:45-15:30
αιθ. 201 κτ. Αντ.Υλικών [Α-Ω]

   

Μερικές Διαφορικές Εξισώσεις II [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Γκιντίδης Δρόσος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε.Α.
    15:00-18:00
αιθ. 103 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

   

Οικονομική Ανάλυση ΙΙ (Μακροοικονομία) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ρομπόλη Ανδριάννα-Αθηνά
Διδακτικές ώρες: 3
  12:45-15:30
αιθ. 2, ισόγειο κτ. Ε' [Α-Ω]

     

Στοχαστικές Ανελίξεις [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Λουλάκης Μιχαήλ
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 ΣΤ.
10:45-12:30
αιθ. 101 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

08:45-10:30
Αμφ 2 [Α-Ω]

     


Υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Διαφορική Γεωμετρία Καμπυλών και Επιφανειών [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Πολυράκης Ιωάννης
2 Κοντοκώστας Δημήτριος
Διδακτικές ώρες: 4
10:45-12:30
αιθ. 103 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

10:45-12:30
Αίθ. 103 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

     
Κατ' επιλογήν υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Αριθμητικές Μέθοδοι στις Μερικές Διαφορικές Εξισώσεις
Διδάσκοντες:
1 Κολέτσος Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 4
      10:45-12:30
Αίθ. 108 κτ. ΣΕΜΦΕ

10:45-12:30
Αίθ. 108 κτ. ΣΕΜΦΕ


Βέλτιστος Έλεγχος [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Τσινιάς Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε.Α.
  08:45-10:30
αιθ. 103 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

  10:45-12:30
αιθ. 105 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

 

Γραμμικά Μοντέλα και Σχεδιασμοί [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κουκουβίνος Χρήστος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 ΣΤ.
      12:45-14:30
αιθ. 105 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

12:45-14:30
αιθ. 105 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]


Εμβιομηχανική του Μυοσκελετικού [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κεφαλάς Βασίλειος
Διδακτικές ώρες: 3
Συγγενείς Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
17:00-20:00
αιθ. 101 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

       

Θεωρία Γραφημάτων [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Συμβώνης Αντώνιος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Μ. Π.
    12:45-14:30
αιθ. 001 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

  08:45-10:30
αιθ. 001 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]


Θεωρία Τελεστών [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Γιαννακάκης Νίκος
2 Παπαγεωργίου Γεώργιος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε.Α.
12:45-14:30
Αίθ. 106 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

  08:45-10:30
αιθ. 106 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

   

Μαθηματική Προτυποποίηση [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Καραφύλλης Ιάσωνας
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Ε.Α.
Συγγενείς Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
12:45-14:30
Αίθ. 001 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]
Αίθ. 001 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

      12:45-14:30
Αίθ. 001 κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]


Μαθηματική Χρηματοοικονομική Θεωρία [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Πολυράκης Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε.Α.
2 ΣΤ.
15:00-17:00
αιθ. 105 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

12:45-14:30
Αμφ 2 [Α-Ω]

     

Μηχανική Συζευγμένων Πεδίων [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Θεοτόκογλου Ευστάθιος
Διδακτικές ώρες: 3
Συγγενείς Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
        15:00-18:00
αιθ. 201 κτ. Αντ.Υλικών [Α-Ω]


Μιγαδική Ανάλυση II [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Σαραντόπουλος Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 4
    15:00-18:00
αιθ. 101 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

   

Νέες Τεχνολογίες στην Εκπαίδευση [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Στεφανέας Πέτρος
2 Ζαμαρίας Βασίλης
Διδακτικές ώρες: 2
        15:00-19:00
Κεντρικός υπολογιστής [Α-Ω]


Οικονομική Ανάλυση IV (Οικονομική της Τεχνολογίας) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Μιχαηλίδης Παναγιώτης
Διδακτικές ώρες: 3
      16:00-19:00
αμφ. 3 [Α-Ω]

 

Συναρτησιακή Ανάλυση II [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Παπαγεωργίου Νικόλαος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε.Α.
08:45-10:30
αιθ. 101 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

12:45-14:30
αιθ. 106 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

     

Υπολογισιμότητα και Πολυπλοκότητα (Μοντέλα Υπολογισμού) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ποτίκας Πέτρος
2 Παγουρτζής Αριστείδης
Διδακτικές ώρες: 3
        11:45-14:30
1.1.29 παλαιό κτ. Ηλ/γων [Α-Ω]

Υπολογιστική Μηχανική I
Α-Ω
Διδάσκοντες:
1 Θεοτόκογλου Ευστάθιος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.

εργαστήριο
Διδάσκοντες:
1 Θεοτόκογλου Ευστάθιος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
15:00-17:00
αιθ. 101 κτ. ΣΕΦΜΕ [Α-Ω]

17:00-19:00
Κεντρικός υπολογιστής [εργαστήριο]

       
Προαιρετικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Περιβάλλον και Ανάπτυξη [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Παπαγιάννης Αλέξανδρος
Διδακτικές ώρες: 3
    16:00-19:00
αμφ.Β2 κτ. ΒΕΗ Σχολής ΑΤΜ [Α-Ω]