Forum Διδασκαλία Εξετάσεις Αποτελέσματα

Υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
Γενική Χημεία
Τμήμα Α
Διδάσκοντες:
1 Παυλάτου Ευαγγελία
2 Κόλλια Κωνσταντίνα
Διδακτικές ώρες: 3

Τμήμα Β
Διδάσκοντες:
1 Παυλάτου Ευαγγελία
2 Κόλλια Κωνσταντίνα
Διδακτικές ώρες: 3
  09:00-12:00
Εργαστήριο [Τμήμα Α]

13:00-16:00
Εργαστήριο [Τμήμα Β]

  10:45-13:30
αιθ. 105 [Τμήμα Α]
αιθ. 106 [Τμήμα Β]

 
Εργαστήρια Σύγχρονης Φυσικής
Τμήμα Α
Διδάσκοντες:
1 Μανωλάτου Κασσιανή
Διδακτικές ώρες: 3

Τμήμα Β
Διδάσκοντες:
1 Μανωλάτου Κασσιανή
Διδακτικές ώρες: 3
  09:00-12:00
Εργαστήριο [Τμήμα Α]

13:00-16:00
Εργαστήριο [Τμήμα Β]

     

Ηλεκτρομαγνητισμός II [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
Διδακτικές ώρες: 4
10:45-12:30
αιθ. 001 [Α-Ω]

      13:45-15:30
αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

Κβαντομηχανική II
Α-Ω
Διδάσκοντες:
1 Τσέτσερης Λεωνίδας
Διδακτικές ώρες: 4

Ασκήσεις
Διδάσκοντες:
1 Τσέτσερης Λεωνίδας
Διδακτικές ώρες: 4
08:45-10:30
αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

    08:45-10:30
αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

10:45-12:30
αιθ. 106 [Ασκήσεις]


Οπτική και Εργαστήριο [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ζουμπούλης Ηλίας
Διδακτικές ώρες: 4
    08:45-10:30
αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

  08:45-10:30
αμφ. Φυσικής [Α-Ω]


Στατιστική Φυσική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Βαρελογιάννης Γεώργιος
Διδακτικές ώρες: 4
    12:45-14:30
αιθ. 103 [Α-Ω]

15:00-17:00
αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

 
Κατ' επιλογήν υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Αρχές Παιδαγωγικής [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Βελέντζας Αθανάσιος
2 Παυλοπούλου Καλλιόπη
Διδακτικές ώρες: 3
    15:00-18:00
αμφ. 4 [Α-Ω]

   


Υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Επιστήμη των Υλικών [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Μπουρουσιάν Μιρτάτ
2 Κυρίτσης Απόστολος
Διδακτικές ώρες: 4
    10:45-12:30
Αίθ. 001 [Α-Ω]

  08:45-10:30
Αίθ. 001 [Α-Ω]

Πυρηνική Φυσική
Α-Ω
Διδάσκοντες:
1 Κόκκορης Μιχαήλ
Διδακτικές ώρες: 4

Ενισχυτική διδασ
Διδάσκοντες:
1 Κόκκορης Μιχαήλ
Διδακτικές ώρες: 4
10:45-12:30
Αίθ. 103 [Α-Ω]

      10:45-12:30
Αμφ. 2 [Α-Ω]

16:00-18:00
Αμφ. Φυσικής [Ενισχυτική διδασ]

Στοιχειώδη Σωματίδια I
Α-Ω
Διδάσκοντες:
1 Τσιπολίτης Γεώργιος
Διδακτικές ώρες: 4

Ενισχυτική διδασ
Διδάσκοντες:
1 Τσιπολίτης Γεώργιος
Διδακτικές ώρες: 4
08:45-10:30
Αίθ. 103 [Α-Ω]

15:00-17:00
Αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

    16:00-18:00
Αμφ. Φυσικής [Ενισχυτική διδασ]

Κατ' επιλογήν υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Αναλυτική Μηχανική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κομίνης Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 4
    08:45-10:30
Αίθ. 107 [Α-Ω]

12:45-14:30
Αίθ. 101 [Α-Ω]

 

Διάδοση Κυμάτων στα Υλικά [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
Διδακτικές ώρες: 3
    15:00-17:00
Αίθ. 105 [Α-Ω]

10:45-11:30
Αίθ. 201 κτ. Αντ. Υλικών [Α-Ω]

 

Διηλεκτρικές, Οπτικές, Μαγνητικές Ιδιότητες Υλικών [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Γιαννόπαπας Βασίλειος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Π.Τ.Υ.
  10:45-12:30
Αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

    12:45-14:30
Αίθ. 001 [Α-Ω]


Δυναμική Συστημάτων και Ταλαντώσεις [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κομίνης Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 3
  12:45-15:30
Αίθ. 001 [Α-Ω]

     

Εισαγωγή στην Ανελαστικότητα [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κοντού - Δρούγκα Ευαγγελία
Διδακτικές ώρες: 2
15:00-18:00
Αίθ. 101 [Α-Ω]

       

Εισαγωγή στην Εμβιομηχανική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ευταξιόπουλος Δημήτριος
Διδακτικές ώρες: 3
        12:45-15:30
Αίθ. 108 [Α-Ω]


Μηχανική Συνεχούς Μέσου [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Γεωργιάδης Χαράλαμπος
Διδακτικές ώρες: 3
Ροές:
1 Μ.Υ.
      15:00-18:00
Αίθ. 201 κτ. Αντ. Υλ [Α-Ω]

 

Οικονομική Ανάλυση ΙΙΙ (Εφαρμοσμένη Οικονομική) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Μιχαηλίδης Παναγιώτης
Διδακτικές ώρες: 3
    17:00-19:00
Αίθ. 108 [Α-Ω]

   

Οπτοηλεκτρονική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Παπαγιάννης Αλέξανδρος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Ο-Η. + Λ.
12:45-14:30
Αίθ. 101 [Α-Ω]

  12:45-14:30
Αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

17:00-19:00
Εργαστήριο κτ. Β' [Α-Ω]

   

Τεχνολογία Ανιχνευτών και Επιταχυντικών Διατάξεων [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Γαζής Ευάγγελος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Π.Φ. + Σ.Σ
15:00-17:00
Αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

12:45-14:30
Αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

     

Υπολογιστική Φυσική I [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Αναγνωστόπουλος Κωνσταντίνος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Υ. + Θ. Φ.
  08:45-10:30
PClab κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

  08:45-10:30
PClab κτ. ΣΕΜΦΕ [Α-Ω]

 

Φιλοσοφία της Φυσικής [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Καλδής Βύρων
2 Δαμιανός Πέτρος
Διδακτικές ώρες: 2
12:45-14:30
Αίθ. 105 [Α-Ω]

       


Υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Ηλεκτρομαγνητικά Πεδία [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ήργες Νίκος
Διδακτικές ώρες: 4
  12:45-14:30
Αίθ. 108 [Α-Ω]

    15:00-17:00
Αίθ. 107 [Α-Ω]


Ηλεκτρονικά και Εργαστήριο II [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Τσιπολίτης Γεώργιος
2 Αλεξόπουλος Θεόδωρος
3 Μαλτέζος Σταύρος
Διδακτικές ώρες: 4
08:30-10:30
Εργαστήριο Αίθ. 103 κτ. Β΄ [Α-Ω]

    08:45-10:30
Αίθ. 105 [Α-Ω]

 
Κατ' επιλογήν υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Αναγνώριση Προτύπων και Νευρωνικά Δίκτυα [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κουσουρής Κωνσταντίνος
Διδακτικές ώρες: 4
15:00-17:00
Αίθ. 101 [Α-Ω]

08:30-10:45
Αίθ. 105 [Α-Ω]

     

Ανάλυση Επιφανειακών Μηχανικών Συστημάτων [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Θεοτόκογλου Ευστάθιος Ε.
Διδακτικές ώρες: 4
    15:00-17:00
Αίθ. 201 κτ. Αντ. Υλ. [Α-Ω]

08:45-10:30
Αίθ. 201 κτ. Αντ. Υλ. [Α-Ω]

 

Διάδοση σε Ιονισμένα Μέσα [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Χιτζανίδης Κυριάκος
2 Κομίνης Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 4
08:45-10:30
Αίθ. 107 [Α-Ω]

    10:45-12:30
Αίθ. 108 [Α-Ω]

 

Δίκαιο [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
Διδακτικές ώρες: 4
  15:00-17:00
Αίθ. 103 [Α-Ω]

  15:00-17:00
Αίθ. 101 [Α-Ω]

 

Εισαγωγή στα Δίκτυα Επικοινωνιών [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Μήτρου Νικόλαος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ο-Η. + Λ.
  15:00-17:00
Νέα κτ. Ηλ. αίθ. 013 [Α-Ω]

  15:00-17:00
Νέα κτ. Ηλ. αίθ. 013 [Α-Ω]

 

Εισαγωγή στην Ιατρική Φυσική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Μακροπούλου Μυρσίνη
Διδακτικές ώρες: 4
12:45-14:30
Αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

      10:45-12:30
Αμφ. Φυσικής [Α-Ω]


Εισαγωγή στις Τεχνολογίες του Διαδικτύου [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Καπελλάκη Σοφία
2 Βενιέρης Ιάκωβος
Διδακτικές ώρες: 3
11:45-14:30
Αίθ. 011 Β΄Φάση Ν. Κτ. Ηλ/γων [Α-Ω]

       

Εφαρμογές των Laser στη Βιοϊατρική και το Περιβάλλον [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Παπαγιάννης Αλέξανδρος
2 Μακροπούλου Μυρσίνη
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ο-Η. + Λ.
10:45-12:30
Αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

  10:45-12:30
Αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

   

Θεωρητική Φυσική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Τράκας Νικόλαος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Υ. + Θ. Φ.
  10:45-12:30
Αίθ. 106 [Α-Ω]

  10:45-12:30
Αμφ. Φυσικής [Α-Ω]

 

Μικροσυστήματα και Νανοτεχνολογία [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Τσουκαλάς Δημήτριος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Π.Τ.Υ.
    15:00-17:00
Αίθ. 103 [Α-Ω]

  12:45-14:30
Αίθ. 106 [Α-Ω]


Νέα Τεχνολογικά Υλικά [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κυρίτσης Απόστολος
2 Ζεργιώτη Ιωάννα
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Μ.Υ.
Συγγενείς Ροές:
1 Π.Τ.Υ.
15:00-17:00
Αίθ. 105 [Α-Ω]

  12:45-14:30
Αίθ. 001 [Α-Ω]

   

Οικονομική Ανάλυση V (Οικονομική των Επιχειρήσεων) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Παπαδά Μαργαρίτα
2 Μιχαηλίδης Παναγιώτης
Διδακτικές ώρες: 4
  16:00-18:00
Αίθ. 107 [Α-Ω]

12:45-14:30
Αίθ. 107 [Α-Ω]

   

Περιβαλλοντική Πολιτική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Θεολόγου Κωνσταντίνος
Διδακτικές ώρες: 4
17:00-20:00
Σπουδαστήριο Τομέα ΑΚΕΔ [Α-Ω]

       

Πυρηνική Τεχνολογία [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ρούνη Παναγιώτα
2 Πετρόπουλος Νικόλαος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Π.Φ. + Σ.Σ
  10:45-12:30
Αίθ. 105 [Α-Ω]

  12:45-14:30
Αίθ. 108 [Α-Ω]

 

Σύνθετα Υλικά [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κοντού - Δρούγκα Ευαγγελία
Διδακτικές ώρες: 4
  08:45-11:30
Ισόγειο 005 Κτ. Αντ. Υλικών [Α-Ω]

     

Σχεδίαση και Ανάλυση Συστημάτων Ελέγχου [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Καραφύλλης Ιάσωνας
2 Τσινιάς Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 4
  12:45-14:30
Αίθ. 106 [Α-Ω]

12:45-14:30
Αίθ. 106 [Α-Ω]

   

Τεχνικές Πειραματικής Φυσικής [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κυρίτσης Απόστολος
Διδακτικές ώρες: 4
      17:00-19:00
Αίθ. 105 [Α-Ω]

10:45-12:30
Αίθ. 105 [Α-Ω]


Υπολογιστική Μηχανική II [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Θεοτόκογλου Ευστάθιος Ε.
Διδακτικές ώρες: 4
    12:45-14:30
Αίθ. 203 κτ. Αντ. Υλ. [Α-Ω]

  12:45-14:30
Αίθ. 203 κτ. Αντ. Υλ. [Α-Ω]


Υπολογιστική Ρευστομηχανική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
Διδακτικές ώρες: 3
10:45-12:30
Αίθ. 107 [Α-Ω]

  10:45-11:30
Αίθ. 107 [Α-Ω]

   

Φυσική Πολλών Σωμάτων και Κβαντικοί Υπολογιστές [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Βαρελογιάννης Γεώργιος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Υ. + Θ. Φ.
    08:45-10:30
Αίθ. 106 [Α-Ω]

10:45-12:30
Αίθ. 001 [Α-Ω]

 

Φυσική του Περιβάλλοντος [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Παπαγιάννης Αλέξανδρος
Διδακτικές ώρες: 4
  15:00-17:00
Αίθ. 105 [Α-Ω]

  15:00-17:00
Αίθ. 108 [Α-Ω]