Forum Διδασκαλία Εξετάσεις Αποτελέσματα

Υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Άλγεβρα και Εφαρμογές [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Λαμπροπούλου Σοφία
Διδακτικές ώρες: 4
    10:45-12:30
αμφ. 2 [Α-Ω]

  10:45-12:30
αιθ. 103 [Α-Ω]


Πιθανότητες [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Παπανικολάου Βασίλης
Διδακτικές ώρες: 4
  12:45-14:30
αιθ. 103 [Α-Ω]

  10:45-12:30
αμφ. 2 [Α-Ω]

 
Κατ' επιλογήν υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

[T] Γεωμετρίες και Γεωμετρική Σχεδίαση [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κοντοκώστας Δημήτριος
Διδακτικές ώρες: 3
  08:30-11:30
αμφ. 2 [Α-Ω]

     

[Τ] Μηχανική Συνεχούς Μέσου [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Πατσαλιά Τρωάς
2 Γεωργιάδης Χαράλαμπος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Ε.Α.
2 Ε. Μ. - Μ.
      15:00-18:00
αιθ. 201 κτ. Αντ. Υλι. [Α-Ω]

 

Αναλυτική Μηχανική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κομίνης Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
    08:45-10:30
αιθ. 107 [Α-Ω]

12:45-14:30
αιθ. 101 [Α-Ω]

 

Αριθμητική Γραμμική Άλγεβρα [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Χρυσαφινός Κωνσταντίνος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε.Α.
2 Μ. Π.
08:45-10:30
αιθ. 001 [Α-Ω]

15:00-17:00
αιθ. 101 [Α-Ω]

     

Αρχές Παιδαγωγικής [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Βελέντζας Αθανάσιος
2 Παυλοπούλου Καλλιόπη
Διδακτικές ώρες: 4
    15:00-18:00
αμφ. 4 [Α-Ω]

   

Διακριτά Μαθηματικά [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Στεφανέας Πέτρος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Μ. Π.
        08:45-10:30
αιθ. 106 [Α-Ω]

15:00-17:00
αιθ. 001 [Α-Ω]


Δυναμικά Συστήματα [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Σταυρακάκης Νικόλαος
2 Καραφύλλης Ιάσωνας
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Ε.Α.
  17:00-19:00
αμφ. 2 [Α-Ω]

12:45-14:30
αμφ. 3 [Α-Ω]

   
Θεμελιώδη Θέματα Επιστήμης Η/Υ
Α-Ω
Διδάσκοντες:
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Μ. Π.

Εργαστήριο
Διδάσκοντες:
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Μ. Π.
12:45-14:30
αιθ. 1.1.29 παλ. κτ. ΗΜΜΥ [Α-Ω]

15:00-16:00
[Εργαστήριο]

    12:45-14:30
αιθ. 1.1.29 παλ. κτ. ΗΜΜΥ [Α-Ω]

 

Θεωρία Πληροφοριών και Κωδίκων [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κουκουβίνος Χρήστος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 ΣΤ.
  08:45-10:30
αιθ. 101 [Α-Ω]

    12:45-14:30
αιθ. 101 [Α-Ω]



Υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

Αριθμητική Ανάλυση II και Εργαστήριο [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Χρυσαφινός Κωνσταντίνος
Διδακτικές ώρες: 4
12:45-14:30
αιθ. 103 [Α-Ω]

  08:45-10:30
αιθ. 001 [Α-Ω]

   
Συναρτησιακή Ανάλυση I
Α-Ω
Διδάσκοντες:
1 Γιαννακάκης Νίκος
Διδακτικές ώρες: 4

Ασκήσεις
Διδάσκοντες:
1 Γιαννακάκης Νίκος
Διδακτικές ώρες: 4
  10:45-12:30
αιθ. 101 [Α-Ω]

10:45-12:30
αιθ. 105 [Ασκήσεις]

08:45-10:30
αιθ. 101 [Α-Ω]

 
Κατ' επιλογήν υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

[Τ] Δυναμική Συστημάτων και Ταλαντώσεις [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κομίνης Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 3
Συγγενείς Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
  12:45-15:30
αιθ. 001 [Α-Ω]

     

Αλγόριθμοι και Πολυπλοκότητα [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Συμβώνης Αντώνιος
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 Μ. Π.
    12:45-14:30
αιθ. 105 [Α-Ω]

  08:45-10:30
αιθ. 105 [Α-Ω]


Ανάλυση Παλινδρόμησης [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Καρώνη-Ρίτσαρντσον Χρυσηίς
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 ΣΤ.
10:45-12:30
αιθ. 101 [Α-Ω]

08:45-10:30
αμφ. 3 [Α-Ω]

     

Δειγματοληψία [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Βόντα Φιλία
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 ΣΤ.
08:45-10:30
αιθ. 106 [Α-Ω]

    10:45-12:30
αιθ. 107 [Α-Ω]

 

Διάδοση Κυμάτων στα Υλικά [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Γιαννακόπουλος Αντώνιος
Διδακτικές ώρες: 3
Συγγενείς Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
    15:00-17:00
αιθ. 105 [Α-Ω]

10:45-11:30
αιθ. 201 κτ. Αντ. Υλικών [Α-Ω]

 

Εισαγωγή στην Ανελαστικότητα [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κοντού - Δρούγκα Ευαγγελία
Διδακτικές ώρες: 2
Συγγενείς Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
15:00-18:00
αιθ. 001 [Α-Ω]

       

Εισαγωγή στην Εμβιομηχανική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ευταξιόπουλος Δημήτριος
Διδακτικές ώρες: 3
Συγγενείς Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
        12:45-15:30
αιθ. 108 [Α-Ω]


Εισαγωγή στην Επιχειρησιακή Έρευνα [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κολέτσος Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 ΣΤ.
  12:45-14:30
PC Lab Τ. Μαθ/κων, 2ος όροφος κτ. Ε [Α-Ω]

  12:45-14:30
PC Lab Τ. Μαθ/κων, 2ος όροφος κτ. Ε [Α-Ω]

 

Θεωρία Πιθανοτήτων [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Παπανικολάου Βασίλης
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε.Α.
2 ΣΤ.
  15:00-17:00
αμφ. 2 [Α-Ω]

    12:45-14:30
αιθ. 105 [Α-Ω]


Οικονομική Ανάλυση III (Εφαρμοσμένη Οικονομική) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Μιχαηλίδης Παναγιώτης
Διδακτικές ώρες: 4
    17:00-19:00
αιθ. 108 [Α-Ω]

   

Φιλοσοφία των Μαθηματικών [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Δαμιανός Πέτρος
2 Καλδής Βύρων
Διδακτικές ώρες: 4
  15:00-17:00
αιθ. 106 [Α-Ω]

     

Χρηματοοικονομικά Μαθηματικά [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Παπαντολέων Αντώνης
Διδακτικές ώρες: 4
Ροές:
1 ΣΤ.
Συγγενείς Ροές:
1 Ε.Α.
17:00-19:00
αιθ. 101 [Α-Ω]

      10:45-12:30
αιθ. 001 [Α-Ω]



Κατ' επιλογήν υποχρεωτικό Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή

[Τ] Εισαγωγή στα Δίκτυα Επικοινωνιών [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Μήτρου Νικόλαος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Μ. Π.
  15:00-17:00
νεα κτ. ΗΜΜΥ αιθ. 013 [Α-Ω]

  15:00-17:00
νεα κτ. ΗΜΜΥ αιθ. 013 [Α-Ω]

 

[Τ] Σχεδίαση και Ανάλυση Συστημάτων Ελέγχου [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Καραφύλλης Ιάσωνας
2 Τσινιάς Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 4
  12:45-14:30
αιθ. 106 [Α-Ω]

12:45-14:30
αιθ. 106 [Α-Ω]

   

Ανάλυση Επιφανειακών Μηχανικών Συστημάτων [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Θεοτόκογλου Ευστάθιος Ε.
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
    15:00-17:00
αιθ. 201 κτ. Αντ. Υλικών [Α-Ω]

08:45-10:30
αιθ. 201 κτ. Αντ. Υλικών [Α-Ω]

 

Δίκαιο [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
Διδακτικές ώρες: 4
  15:00-17:00
αιθ. 103 [Α-Ω]

  15:00-17:00
αιθ. 101 [Α-Ω]

 

Ειδικά Κεφάλαια Υπολογιστικής Μηχανικής [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Θεοτόκογλου Ευστάθιος Ε.
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
16:00-18:00
Εργ. Υπολ. Μηχ. 2ος ορ. κτ. Αντ. Υλι. [Α-Ω]

    17:00-19:00
Εργ. Υπολ. Μηχ. 2ος ορ. κτ. Αντ. Υλι. [Α-Ω]

 

Εισαγωγή στις Τεχνολογίες του Διαδικτύου [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Καπελλάκη Σοφία
2 Βενιέρης Ιάκωβος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Μ. Π.
11:45-14:30
αιθ. 011 Β' Φάση κτ. ΗΜΜΥ [Α-Ω]

       

Θέματα Ανάλυσης [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Γάσπαρης Ιωάννης
Διδακτικές ώρες: 4
10:45-12:30
αιθ. 105 [Α-Ω]

  10:45-12:30
αιθ. 106 [Α-Ω]

   

Θεωρία Μέτρου και Ολοκλήρωσης [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Αρβανιτάκης Αλέξανδρος
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε.Α.
08:45-10:30
αιθ. 105 [Α-Ω]

    10:45-12:30
αμφ. 3 [Α-Ω]

 

Μοντέλα Αξιοπιστίας και Επιβίωσης [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Καρώνη-Ρίτσαρντσον Χρυσηίς
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 ΣΤ.
  12:45-14:30
αιθ. 105 PC Lab [Α-Ω]

10:45-11:30
αιθ. 108 [Α-Ω]

   

Οικονομική Ανάλυση V (Οικονομική των Επιχειρήσεων) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Παπαδά Μαργαρίτα
2 Μιχαηλίδης Παναγιώτης
Διδακτικές ώρες: 4
  16:00-18:00
αιθ. 107 [Α-Ω]

12:45-14:30
αιθ. 107 [Α-Ω]

   

Περιβαλλοντική Πολιτική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Θεολόγου Κωνσταντίνος
Διδακτικές ώρες: 4
17:00-20:00
Σπουδαστήριο Τομέα ΑΚΕΔ [Α-Ω]

       

Στατιστικός Έλεγχος Ποιότητας [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κουκουβίνος Χρήστος
Διδακτικές ώρες: 4
    08:45-10:30
αιθ. 108 [Α-Ω]

12:45-14:30
αιθ. 107 [Α-Ω]

 

Στοχαστικές Αριθμητικές Μέθοδοι και Εφαρμογές [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Παπαντολέων Αντώνης
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε.Α.
2 ΣΤ.
  10:45-12:30
αιθ. 001 [Α-Ω]

  08:45-10:30
αιθ. 001 [Α-Ω]

 

Σύνθετα Υλικά [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Κοντού - Δρούγκα Ευαγγελία
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
  08:45-11:30
Ισόγειο 005 κτ. Αντ. Υλικών [Α-Ω]

     

Υπολογιστική Θεωρία Αριθμών και Κρυπτογραφία (πρ. Κρυπ. & Πολυπλ.) [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Ποτίκας Πέτρος
2 Παγουρτζής Αριστείδης
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Μ. Π.
  17:45-19:30
αιθ. 1.1.29 παλιό κτ. ΗΜΜΥ [Α-Ω]

    16:15-18:00
παλιό κτ. ΗΜΜΥ [Α-Ω]


Υπολογιστική Μηχανική II [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
1 Θεοτόκογλου Ευστάθιος Ε.
Διδακτικές ώρες: 4
Συγγενείς Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
    12:45-14:30
αιθ. 203 κτ. Αντ. Υλικών [Α-Ω]

  12:45-14:30
αιθ. 203 κτ. Αντ. Υλικών [Α-Ω]


Υπολογιστική Ρευστομηχανική [Α-Ω]
Διδάσκοντες:
Διδακτικές ώρες: 3
Συγγενείς Ροές:
1 Ε. Μ. - Μ.
10:45-12:30
αιθ. 107 [Α-Ω]

  10:45-11:30
αιθ. 107 [Α-Ω]